PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اساتید سه بعدی سازی بیاید کمک یک باری ساز بی نوا

ehsan_wwe
21-06-2008, 20:28
من پی بردم که تمام بازی ساز های جهان برای تکسچر بازی های سه بعدی خود از این مودل عکس ها استفاده می کنند که این عکس با فرمت dds وجدو دارد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا کسی بلده کاری کنه که این نوع از تکس پر مستغیم از برنامه 3d بیرون بیاد ؟

SSS_HHH_OOO
21-06-2008, 20:50
من فکر میکنم این فرمت ها رو برای این میسازن که نشه دستکاری کرد...
و خود موتور ساخت بازی اینطوری میکنه...
وگرنه برای تکسچر باید از همون فرمت های معمولی استفاده کنی...
هادی بازی ساختن بلده...احتمالا بتونه کمکت کنه...

ehsan_wwe
21-06-2008, 20:56
نه این فرمت ها عکس خیلی بزرگ بیت مپ هست ولی با این یک عکس کل بازیو میشه تکسچر گذاشت

اون عکس بالا تکسچر داخل یک خونست با پلاگین ها نمیشه از این عکس ها درست کرد؟

در ضمن این عکس هارو با Paint هم می شود دست کاری کرد

linkin_park
21-06-2008, 21:39
نه آخه این فرمت خوبیش اینه که برای اجرای سریعتر بازی وقتی یه آبجکت از دور دیده میشه از تکسچر کوچیک تر استفاده میکنه ولی در نماهای نزدیک از تکسچر بزرگتر ... یعنی به فاصله دوربین به آبجکت وابسته هست ... که نقش موثری تو سرعت بازی داره !

C0nd@ct0r
21-06-2008, 22:28
این فایل ها برای protection برنامه هستند ! داخل اینها تکسچر و مدل ها را میزارن !
اگه اینطوری بود همه میتونستند بازی های مثل کرایسس و .... را دستکاری کنند و مثل سان آندراس بشه !

اینها شب و روز روی مدلینگ کار میکنند و پول میدند و بعد یکی بیاد و بازی شون را هک کنه ؟

ehsan_wwe
21-06-2008, 22:46
بابا ازی کی خواست هک کنه من دارم بازی میسازم تو مایه های اسن کرد ولی تو ویدیو های آموزشی نرم افزار از این فرمت استفاده شده بود
linkin_park ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز از اطلاعاتت ممنونم حالا کسی میتونه بگه با چه برنامه ای از این تکسچر ها بسازم ؟

این فایل ها برای protection برنامه هستند
این فایل ها برای برنامه بازی سازی هم هستند که من باهاشون کا میکنم

C0nd@ct0r
21-06-2008, 22:49
فک کنم معنی هک رو نگرفتی !

ehsan_wwe
21-06-2008, 22:52
هیچ مدله کار من به هک ربط نداره من دارم یک بازی سوا میسازم یک بازی جدید از اول بازی هم کار خودمه حالا بازم میگم کسی نرم افزار مربوط به این کار را میشناسه چون تو فیکم آموزشی از 3max این فایل را export کرد

linkin_park
22-06-2008, 07:25
C0nd@ct0r درست میگه .... البته منظورش از هک اینه که :
شما با برنامه ها Hex Editor کد های یه بازی رو دست کاری کنی و فایل DDS رو از اون استخراج کنی ...
این اتفاق برای PES2008 هم افتاد و این همه پچ و لباس و غیره که میبینید همه به خاطر همینه ...

در کل شما اگه بخوای مدل رو از بازی استخراج کنی دیوونه میشی چون همش یه سری کد HEX شده هست که هر کد مختصات یه نقطه رو نشون میده ... و تا الان هم کانورتری براش نیومده ... پس فقط میشه از تکسچرش استفاده کرد !

ehsan_wwe
22-06-2008, 11:39
ای بابا کی می خواهد مدل استخراج کنه می خواهم مدلیو که ساختم تکسچر هاشو dds سیو کنم تا تو برنامه بازی سازیم راحت تر باشم

hadi665
22-06-2008, 14:41
خوب الآن دقیقا مشکلت چیه احسان میخوای این فرمتو ویرایش کنی؟
اینو با یه پلاگینی که روی فتوشاپ میشه نصب کرد میشه اونو توی فتوشاپ بازش کردو تغییرش داد بعدم باز دوباره با هر فرمتی که میخوای باز سیوش کنی

و خوبیه این تکسچرها اینه که
وقتی توی بازی مثلا به دیوار یه تکسچر بدی ، اون دیوار وقتی از راه دور دیده میشه از تکسچره کوچیک تر و وقتی نزدیک تر دیده میشه از بزرگ تر استفاده میشه
اینطوری لازم نیست اشیای دور با تکسچره بزرگ فراخونی بشن
اما مشکلتو اگه بگی واضحتر راحت تر میشه کمکت کرد

ehsan_wwe
22-06-2008, 18:59
ای بابا یکی گفت ویرایش ذهن همه را به ویرایش سوق داد من مدلیو که ساختم نزدیک به 100 تا تکسچر داره می خواهم بجای این 100 تا تکسچر از یک تکسچر dds استفاده کنم
3dmax 4 این پلاگین رو داشت که باهاش بتونی کل تکس چر هارا به صورت dds سیو کنی ولی برای 9 چیزی گیر نیاوردم

hadi665
22-06-2008, 20:31
خوب دوسته عزیز به آموزش render to texturre که تو help مکس هم هست یه نگاهی بندازی گمونم باهاش بتونی این کارو بکنی
من خودم قبلا این کارو کرده بودم اما نمیدونم تکسچرا رو هم بهم میچسبوند یا نه!!!

C0nd@ct0r
22-06-2008, 23:57
ای بابا یکی گفت ویرایش ذهن همه را به ویرایش سوق داد من مدلیو که ساختم نزدیک به 100 تا تکسچر داره می خواهم بجای این 100 تا تکسچر از یک تکسچر dds استفاده کنم
3dmax 4 این پلاگین رو داشت که باهاش بتونی کل تکس چر هارا به صورت dds سیو کنی ولی برای 9 چیزی گیر نیاوردم

شما خدتون نمیدونید چی میخواید ! :41:

ehsan_wwe
23-06-2008, 03:28
اون عکسیو که در صفحه اول گذاشتم اون تکسچر های کل شهر توشن ( منظورم اینه که کل تکسچر هارو به هم بچسبونه )
هادی جون دستت درد نکنه اما برا پایین آموردن حجم 3dmax بر داشتن help را کاملآ پاک کردن ( دکمه خاصی نداره تا بتونم رندر تکستچر را اجرا کنم

hadi665
23-06-2008, 11:34
خوب اینم یه آموزش برای رندر تو تکسچر
اینجا رو یه نگاهی بنداز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینا رو شهاب داده بود خیلی خوب هستن یه نگاهی کنی دستت میاد

ehsan_wwe
23-06-2008, 12:51
مرسی به دردم خورد

iso11
03-03-2014, 11:12