PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با master page ها در webdeveloper ؟

milad-bavafa
21-06-2008, 18:35
با سلام.
همونطور که میدونید قسمت content place holder در master page ها جایی که مختص تایپ نوشته ها در اونه.
من تنظیمات رو در این بخش انجام میدم اما متاسفانه وقتی از این مستر ها در پیج دیگه ای استفاده می کنم هیچ یک از تنظیم ها درست عمل نمی کنن و نا پدید میشن.
اینا در حالیه که تمامی div ها و جداول حذف و در صورتی هم که وجود داشته باشند فقط نصف صفحه رو اشغال می کنند!
اگه کمکم کنید ممنون میشم.:11:

milad-bavafa
22-06-2008, 11:42
کسی جواب سوال منو نمیدونه؟

_H2_
22-06-2008, 14:40
سلام
اگر درست متوجه شده باشم شما در masterpage خواصی را به Placeholder داده اید؟ درست است؟

باید توجه داشته باشید که این بخش اصولاً وجود html ندارد، یعنی هیچ رندر html و تاثیری در خروجی نهایی نخواهد داشت، فقط محدوده ای را مشخص میکند که دیگر page ها باید داخل آن و درون master رندر شوند.

شما اگر میخواهید style کلی به صفحات و یا بخش ظرف مربوطه بدهید باید به راحیت content place holder را درون یک div محصور کنید و خواص و style های خود را به div والد نسبت دهید.
انشا ا... مشکلتان حل شود.

milad-bavafa
22-06-2008, 19:43
لطفا به عکس زیر دقت کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من یک مستر پیج ساختم و از اون توی یه صفحه دیگه استفاده کردم.
این عکس الان صفحه ای است که من مستر پیج رو در درون اون به کار بردم
مستر پیج شامل یک بک گراند و یک جدول هست.
وقتی که از این مستر پیج اسفاده می کنم،جداول که محل تایپ اطلاعات هستند به صورت قفل در میان(قسمت های کم رنگ شکل بالا)
که با کلیک روی این قسمت ها به بخش page load منتقل میشیم.
کادر content place holder فقط برای تایپ خالی میمونه که محل مناسبی(از نظر من )برای تایپ نیستند چون شکل سایت بهم میخوره.
من میخوام از جدولی که در قسمت قفل شده هست استفاده کنم!
اما راهی بلد نیستم!:18:

_H2_
22-06-2008, 20:22
سلام
به نظر میرسد شما با مفهوم masterpage مشکل دارید.

در حالت ایده آل یک masterpage فقط شامل قسمت های دور و مشترک تمام صفحات است، یعنی کدهای html ای که قرار است در هر صفحه سایت دیده شود باید در masterpage باشد تا دیگر نیازی به copy و paste این کدهای مشترک در تمام صفحات نباشد.

یعنی هر قسمت از صفحه در حالت ایده آل یا باید توسط master رندر شود یا page
این که اصلاً منطقی نیست بخشی هم در master باشد و هم در page ها؟! بالاخره خروجی کدام باید به مرورگر درخواست کننده ارسال شود؟؟؟

اگر قسمتی را شما نیاز دارید تا در page بتوانید تغییر و تأیین کنید، پس آن قسمت را باید از master جدا کنید و بعداً در page تعریف کنید.

در اصل جای content place holder شما صحیح نیست و جدولی که گفتید را باید حذف کنید تا content place holder بالا رود و بعد آن جدول را در page نو درون content place holder تعریف کنید، بدین ترتیب این بخش آزادانه در اختیار page شما خواهد بود و هر page میتواند آنرا بسته به ملزومات خود تعریف کند.

اگر باز هم نتوانستید بخش masterpage و page را آپ کنید تا نگاهی بیاندازم.

milad-bavafa
23-06-2008, 00:05
ممنونم.
الان متوجه فرمایشتون شدم.
چون قبلا به من اینطوری گفتن و گویا بد توضیح دادن چون من فکر می کردم که جای جدولم درسته.
از راهنماییتون متشکرم.:11: