PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میشه ؟ : پاک کردن secure layer از پروژه های multimedia builder

MAHDI AZIZI
21-06-2008, 11:58
سلام

کسی میدونه چه جوری میشه secure layer را از اتوران های ساخته شده با multimedia builder حذف کرد ؟

ممنون

++PC
23-06-2008, 16:31
فکر نمی کنم بشه کاری کرد. حداقل من چیزی پیدا نکردم. البته طراحان mmb خیلی ادعاشون میشه که این کار, کار ساده ای نیست

MAHDI AZIZI
24-06-2008, 11:28
ممنون -------

MAHDI AZIZI
24-06-2008, 12:24
من این سوال را اینجا مطرح کردم تا از انجمن کرک کسی کمکم کنه :

آخه کمی تا قسمتی نیمه ابری فکر کنم هر اتوران ساخته شده با mmb برای اجرا شدن secure layer را حذف میکنه تا به سورس دسترسی پیدا کنه -----یعنی هر اتوران ساخته شده به mmb قسمت هایی داره که secure layer را حذف میکنه
حالا از انجمن کرک کسی میتونه این قسمت هارو پیدا کنه ؟/؟

MAHDI AZIZI
25-06-2008, 20:45
کسی نیست ؟؟

mehdi_7070
28-06-2008, 15:10
من قبلا يك مقاله درباره‌ي حذف پسورد گذاشته بودم .
اون را مطالعه كنيد ، ببينيد كمكي بهتون مي‌كنه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MAHDI AZIZI
29-06-2008, 11:56
ممنون واقعاً جالب بود ولی موقعی که Secure Layer فعال باشه ساختار فایل کلاً تغییر میکنه
ولی باید یه راهی باشه

mehdi_7070
29-06-2008, 12:10
ممنون واقعاً جالب بود ولی موقعی که Secure Layer فعال باشه ساختار فایل کلاً تغییر میکنه
ولی باید یه راهی باشه
خواهش مي‌كنم ...
شما يك فايل بدون لايه امنيتي و يكي با لايه امنيتي آپلود كن ، من يك نگاهي بهش بكنم . شايد بشه يك روش مشابه براش پيدا كرد .

MAHDI AZIZI
30-06-2008, 10:39
این هم دو فایل با و بدون secure layer

THANKS

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مندی
30-06-2008, 16:08
ببخشید دوست عزیز میشه بگین این لایه امنیتی اصلا به چه درد می خوره؟
راستی توی کدوم نسخه از برنامه هست؟
من آخریش را دارم . حالا فایده این لایه چیه؟ نمیزاره آنپک بشه؟ یا کار دیگه ای هم میکنه؟
اگه کامل بگی روش کار می کنم
راستی آقا صادق توی وبلاگش من دیدم کامل یه pdf گذاشته بود در رابطه با همین قضایا

mehdi_7070
30-06-2008, 22:21
خوب من يك نگاهي بهش كردم . اطلاعات را encode مي‌كنه . بنابراين به اون روش نميشه كاري كرد .
البته يك چيزي هست كه اگه شانس بياريد تمومه! و اين هست كه براي decode كردن از هارد ديسك استفاده كرده باشند!
بايد فايل‌ها را مانيتور كنيد . يك پوشه توي temp مي‌سازه . اون هم چك كنيد .

MAHDI AZIZI
03-07-2008, 12:24
[
ببخشید دوست عزیز میشه بگین این لایه امنیتی اصلا به چه درد می خوره؟
راستی توی کدوم نسخه از برنامه هست؟
من آخریش را دارم . حالا فایده این لایه چیه؟ نمیزاره آنپک بشه؟ یا کار دیگه ای هم میکنه؟
اگه کامل بگی روش کار می کنم

توی mmb موقعی که یه اتوران میسازید ، و از منوی فایل گزینه compress & export رو میزنید تا پروژه درست بشه ،میتونید برای حفاظت از دستکاری پروژه یا روش پسورد بگذارید (که میشه برداشت) یا تیک secure layer را بزنید.در این صورت برنامه تون دیگه برای ویرایش تو mmb باز نمیشه
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خوب من يك نگاهي بهش كردم . اطلاعات را encode مي‌كنه . بنابراين به اون روش نميشه كاري كرد .
البته يك چيزي هست كه اگه شانس بياريد تمومه! و اين هست كه براي decode كردن از هارد ديسك استفاده كرده باشند!
بايد فايل‌ها را مانيتور كنيد . يك پوشه توي temp مي‌سازه . اون هم چك كنيد .

منظورتون فولدر MMBPlayer در temp است ؟؟ اگه آره معمولاٌ خالیه.

mJo0T
03-07-2008, 19:10
من یه نگاهی انداختم، کار سختی نیست!
احتمالأ تا فردا ظهر برنامه MMB secure layer remover ‎‏ رو می نویسم، البته اگه صبح زود بیدار بشم.‎ ‎:46:

Ronin_unLocker
03-07-2008, 21:38
فكر نكنم به اين سادگي كه Mjo0t ميگه باشه !:18:
اگه فايلش پسورد داشته باشه نميشه decoder واسش نوشت
يه طورايي مثل zipپسورد دار ميشه :41:

mehdi_7070
03-07-2008, 23:17
منظورتون فولدر MMBPlayer در temp است ؟؟ اگه آره معمولاٌ خالیه.
آره ... فكر كنم همين بود ...
البته با اين پست ،‌ احتمالا مشكلت حل ميشه :

من یه نگاهی انداختم، کار سختی نیست!
احتمالأ تا فردا ظهر برنامه MMB secure layer remover ‎‏ رو می نویسم، البته اگه صبح زود بیدار بشم.‎ ‎:46:
:46:

mJo0T
04-07-2008, 00:20
فكر نكنم به اين سادگي كه mJo0T ميگه باشه ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
اگه فايلش پسورد داشته باشه نميشه decoder واسش نوشت
يه طورايي مثل zipپسورد دار ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

تو ورژنی که من دارم(4.9)، وقتی تیک Add secure layer رو بزنی امکان گذاشتن پسورد وجود نداره! (اگه تو ورژن های جدید تر وجود داره بگین برم دانلود کنم!:31:)، پس به سادگی با این برنامه Secure layer رو از پروژه ها پاک کنین:10:
اگه تو ورژن های بالاتر باگ داشت به من اطلاع بدین، تو 4.9 درست کار میکنه :8:
+ ورژن جدید اتچ شد

mehdi_7070
04-07-2008, 00:24
تو ورژنی که من دارم(4.9)، وقتی تیک Add secure layer رو بزنی امکان گذاشتن پسورد وجود نداره! (اگه تو ورژن های جدید تر وجود داره بگین برم دانلود کنم!:31:)، پس به سادگی با این برنامه Secure layer رو از پروژه ها پاک کنین:10:
اگه تو ورژن های بالاتر باگ داشت به من اطلاع بدین، تو 4.9 درست کار میکنه :8:
دقيقا كارش چي بود؟
ميشه بيشتر توضيح بدي ...

mJo0T
04-07-2008, 00:31
قيقا كارش چي بود؟
ميشه بيشتر توضيح بدي ...
گفتم که خیلی ساده بود :19:
فقط کل فایل رو با Zlib فشرده میکرد و یه MMBuilder به اواش اضافه میکرد، همین:2:
در ضمن انتخاب گزینه های مختلف compression وقتی تیک Add secure layer زده شده باشه بیخوده! جون فرقی نداره:19:(یه نگاه به ساعت پست بندازین:19::19::19:)

mJo0T
04-07-2008, 00:58
گفتم که خیلی ساده بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif
فقط کل فایل رو با Zlib فشرده میکرد و یه MMBuilder به اواش اضافه میکرد، همین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif
در ضمن انتخاب گزینه های مختلف compression وقتی تیک Add secure layer زده شده باشه بیخوده! جون فرقی نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif(یه نگاه به ساعت پست بندازین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif)

و خداوند اشتباه تایپی را آفرید تا من تنها نباشم...:9:

MAHDI AZIZI
04-07-2008, 09:05
ممنون

تشکر می کنم از همه ی کسانی که کمکم کردند.....

ولی برنامه ای Secure Layer را حذف می کنه ، کار من را راه انداخت و فقط برای کامل تر شدنش اینو میگم :

روی کینگ شرکت پرند تست کردم جواب نداد !!

mJo0T
04-07-2008, 09:29
اگه ممکنه اون فایل شرکت کینگ رو آپلود کنین، لینکشو بزارین اینجا روش کار کنم(البته این موضوع با قانون12 انجمن در تضاد نیست!)

Ronin_unLocker
04-07-2008, 13:07
امکان گذاشتن پسورد وجود نداره! (اگه تو ورژن های جدید تر وجود داره بگین برم دانلود کنم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من روش خفنشو گفتم
كه براي اولين بار پسورد بزاري بعد بازش كني و دوباره با Secure layer ذخيرش كني :27:

:exclamati البته فكر كنم منظور مهدي فايل اجرايش بوده و مي خواسته توي MMB بك كنه !!!

MAHDI AZIZI
04-07-2008, 17:45
اگه ممکنه اون فایل شرکت کینگ رو آپلود کنین، لینکشو بزارین اینجا روش کار کنم

سلام به همگی
4 تا فایل از کینگ 2007 پرند آپلود کردم که با برنامه MMBSLR از دوتاشون نمیشه SECURE را حذف کرد (که حجم بالای 1MB دارند) و از دوتاشون میشه SECURE را حذف کرد که بعدش PASSWORD هم میخواهد که پسوردشم برداشتم (روش mehdi_7070 ) و آپلود کردم.
THANKS

MAHDI AZIZI
07-07-2008, 17:11
نشد ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

:41:

mJo0T
07-07-2008, 23:12
شرمنده، فراموش کردم که بگم نتونستم دانلود کنم، من از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم و با zshare.net و persiangig مشکل دارم، اگه ممکنه یه جایی مثلاً bitroad.net آپلود کنین

mobtakeran
08-07-2008, 06:00
پس به اين ترتيب پرونده برنامه هاي نوشته شده با mmb بسته شد !
.
.
.
فقط ميمونه پروتكت آرما !
.............

mJo0T
08-07-2008, 07:41
پس به اين ترتيب پرونده برنامه هاي نوشته شده با mmb بسته شد !
.
.
.
فقط ميمونه پروتكت آرما !
.............
این یعنی چی؟ :4:

mobtakeran
08-07-2008, 11:29
يعني تبديل برنامه هاي نوشته شده با mmb به سورس mbd اون برنامه !!؟ (همون كاري كه خود شركتش ميكنه)

MAHDI AZIZI
11-07-2008, 00:17
شرمنده، فراموش کردم که بگم نتونستم دانلود کنم، من از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم و با zshare.net و persiangig مشکل دارم، اگه ممکنه یه جایی مثلاً bitroad.net آپلود کنین

خواهش می کنم

mJo0T
15-07-2008, 14:01
مشکل این ها هم حل شد، البته فایل بعد از برداشتن secure layer دیگه تو editor باز نمیشه، علتش هم دستکاری فایل هست تا توی editor باز نشه و فقط با Player پخش بشه
ورژن جدید تو همون پست (:17:) اتچ شد:31: یه چیز جدید هم داره، Password finder : پسورد فایل ها رو هم پیدا میکنه :33:

peyman khatar
15-07-2008, 23:13
افرین mJo0T جان !

کارت عالی بود .

mJo0T
16-07-2008, 07:51
افرین mJo0T جان !

کارت عالی بود .
خواهش میکنم:31:
ولی خداییش این MMb عجب چیز مزخرفیه:13:،واسه هر جاش یه Easter Egg داره
مثلاً فهمیدم که یه پسورد کلی وجود داره که با اون میشه هر فایل دارای پسورد رو باز کرد :21:

MAHDI AZIZI
16-07-2008, 15:54
مشکل این ها هم حل شد، البته فایل بعد از برداشتن secure layer دیگه تو editor باز نمیشه، علتش هم دستکاری فایل هست تا توی editor باز نشه و فقط با Player پخش بشه
ورژن جدید تو همون پست (:17:) اتچ شد:31: یه چیز جدید هم داره، Password finder : پسورد فایل ها رو هم پیدا میکنه :33:

خیلی ممنون واقعاً باهال است.

میشه بگید : این PASSWORD FINDER چه جوری PASSWORD رو پیدا میکنه ؟

خواهش میکنم:31:
ولی خداییش این MMb عجب چیز مزخرفیه:13:،واسه هر جاش یه Easter Egg داره
مثلاً فهمیدم که یه پسورد کلی وجود داره که با اون میشه هر فایل دارای پسورد رو باز کرد :21:

میشه بگید : پسورد کلی چیه ؟

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mJo0T
16-07-2008, 22:42
الگوریتم پسوردش که کشک بود :2:، اول رمز گرفته شده برعکس میشد و بعد هم توی یه حلقه به هر کاراکتر به ترتیب 1 تا 5 اضافه میشد،
مثلاً اگه رمز شما helloman بود:
1- اول برعکس میشد، namolleh
2- به ترتیب اعداد 1 تا 5 اضافه میشد:
n+1
a+2
m+3
o+4
l+5
l+1
e+2
h+3
که رمز کد شده برابر میشه با: ocpsqmgk که توی فایل mbd دیده میشه:13:
پسورد عمومی هم تو ورژن 4.9 اینه: kolo

MAHDI AZIZI
19-07-2008, 19:20
خیلی ممنون
فکر کنم در مورد mmb همه چی تمام شد ....

این برنامه را اتوی سایت های دیگه هم آپلود کنید تا بقیه هم استفاده کنند...

عبد الرحمان
23-07-2008, 05:03
واقعا ممنون. گل کاشتی
+++
یه سوال: چه جوری میشه فایل های exe رو که با mmb نوشته شده، به mbd تبدیل کرد؟
ادغام شد (هخامنش)

mJo0T
27-07-2008, 17:58
خب اینم به درخواست دوستان:
این برنامه فایل های اجرایی Mmb رو به پروژه تبدیل میکنه، البته در بعضی از موارد درست عمل نمیکنه

peyman khatar
27-07-2008, 22:20
mJo0T جان !
دستت درد نکنه !

چرا روی چهره و اینترفیس برنامه زیاد کار نمی کنی ... شما که داری می نویسی بزار قشنگ باشه با لوگو ... و ..

بای

mJo0T
28-07-2008, 00:54
بیخیال:19: :10:، دیگه حوصله کد نویسی ندارم چه برسه به لوگو و کوفت و زهر مار...
فعلاً باید بشینم AutoCAD یاد بگیرم و بعد هم ETABS....:31:

عبد الرحمان
29-07-2008, 22:04
واقعا ممنون:11:

MAHDI AZIZI
30-07-2008, 11:34
خب اینم به درخواست دوستان:
این برنامه فایل های اجرایی Mmb رو به پروژه تبدیل میکنه، البته در بعضی از موارد درست عمل نمیکنه

میشه بگید : این برنامه چه جوری کار میکنه ؟

ممنون

peyman khatar
30-07-2008, 18:27
منظورتون چيه ؟

خوب فايل exe رو به برنامه ميدي و مسير براي ساخت فايل پروژ‍ه رو هم مشخص مي كني و كانورت رو ميزي !!!!!!

اين خيلي سخت بود ؟

amirgooran
30-07-2008, 20:43
منظورتون چيه ؟

خوب فايل exe رو به برنامه ميدي و مسير براي ساخت فايل پروژ‍ه رو هم مشخص مي كني و كانورت رو ميزي !!!!!!

اين خيلي سخت بود ؟

منظورش اینه که چه الگوریتمی داره ! :31:

++PC
30-07-2008, 22:06
ولی خیلی بی انصافی هست, من یه پروژه خیلی بزرگ با mmb ساخته بودم و هزینه زیادی برای قفل اون کرده بودم. با این وضعیت باید یه راه حلی برای این مشکلش پیدا کنم وگرنه باید منتظر عروس شدن پروژم تو هر کوچه پس کوچه ای باشم.
یکی به دادم برسههههههههههههههه واویلا!!

lvl@ster
31-07-2008, 21:35
ولی خیلی بی انصافی هست, من یه پروژه خیلی بزرگ با mmb ساخته بودم و هزینه زیادی برای قفل اون کرده بودم. با این وضعیت باید یه راه حلی برای این مشکلش پیدا کنم وگرنه باید منتظر عروس شدن پروژم تو هر کوچه پس کوچه ای باشم.
یکی به دادم برسههههههههههههههه واویلا!!

فایل های mmb با upx پک شده اند . می تونی انپکش کنی

خودت با یه پروتکتور قدرتمند پکشون کنی

اینطوری دیگه نمیشه این کار را کرد

++PC
31-07-2008, 23:10
فایل های mmb با upx پک شده اند . می تونی انپکش کنی

خودت با یه پروتکتور قدرتمند پکشون کنی

اینطوری دیگه نمیشه این کار را کرد

مرسییییییییییی

lvl@ster
31-07-2008, 23:35
برای انپک کردن می تونید از انپکری که Ap0x واسه upx نوشته استفاده کنید . اگر ندارید اپلود کنم

یا می تونید دستی انپک کنید و از MMB CRC Fixer ای که استاد AmirGooran نوشته استفاده کنید

MAHDI AZIZI
01-08-2008, 14:10
پک یا انپکش مهم نیست.فقط میخواهم بدونم این برنامه چه جوری سورس mmb را از exe استخراج میکنه.(یا تبدیل میکنه)
مثلاً فایل exe شبیه فایل zip است و بعد فایل سورس رو استخراج میکنه ؟؟
فکر نکنم
ممنون

lvl@ster
01-08-2008, 16:18
پک یا انپکش مهم نیست.فقط میخواهم بدونم این برنامه چه جوری سورس mmb را از exe استخراج میکنه.(یا تبدیل میکنه)
فکر نکنم
ممنون

دوست عزیز چون mmb یک زبان اسکریپت نویسی هست

چون اينها يك فايل اجرايي CodeParser دارند و كدهاي نوشته شده‌ي شما رو به صورت رمزنگاري شده در داخل اون ضميمه ميكنند

در حين اجرا كدهاي نوشته شده رمزگشايي و در حافظه نوشته ميشه تا اجرا بشند.

به همین خاطر براحتی میشه سورس را از حافظه Dump کرد.

اصلا بدون نرم افزار هم میشه فهمید طرف چی کار کرده.(اینم یادت باشه که تمام فایل های مورد نیاز هم تو Temp هست).

خوبی نرم افزار استاد mjo0t در این است که میشه دوباره پروژه را تو خود mmb ویرایش کرد.(در ضمن چطور نداره شما هم قدرت برنامه نویسی تان مثل mjo0t باشه این کارا واستون اب خوردنه)

amirgooran
01-08-2008, 21:43
فکر نکنم
ممنون

ببینید...MMB میاد و اطلاعات فایل Autorun را در ته فایل EXE‌می ریزه(Overlay)...و بعد هم موقع اجرا اون اطلاعات از داخل خودش می گیره...پس برای بیرون آوردن فایل mbd از داخل EXE کافیه که این کارو کرد :

فایل EXE‌را در PEID‌ باز کرده و بعد در قسمت Plugins‌گزینه Extract overlay plugin by bob رو بزنید...یک فایل با پسوند OVR ذخیره می شه که همون فایل MMB شماست(در نسخه 4.9.6a که من تست کردم...اینجوری بوده)

البته من برنامه mJo0T رو هنوز دانلود نکردم...برم ببینم چیه:46:

MAHDI AZIZI
02-08-2008, 08:26
فایل EXE‌را در PEID‌ باز کرده و بعد در قسمت Plugins‌گزینه Extract overlay plugin by bob رو بزنید...یک فایل با پسوند OVR ذخیره می شه که همون فایل MMB شماست(در نسخه 4.9.6a که من تست کردم...اینجوری بوده)

ممنون خیلی قشنگ بود.
ولی

دوست عزیز چون mmb یک زبان اسکریپت نویسی هست

چون اينها يك فايل اجرايي CodeParser دارند و كدهاي نوشته شده‌ي شما رو به صورت رمزنگاري شده در داخل اون ضميمه ميكنند

در حين اجرا كدهاي نوشته شده رمزگشايي و در حافظه نوشته ميشه تا اجرا بشند.

به همین خاطر براحتی میشه سورس را از حافظه Dump کرد.

اصلا بدون نرم افزار هم میشه فهمید طرف چی کار کرده.(اینم یادت باشه که تمام فایل های مورد نیاز هم تو Temp هست).

خوبی نرم افزار استاد mjo0t در این است که میشه دوباره پروژه را تو خود mmb ویرایش کرد.(در ضمن چطور نداره شما هم قدرت برنامه نویسی تان مثل mjo0t باشه این کارا واستون اب خوردنه)

میشه : ادرس اون temp را بدید ؟اخه من قبل از اینکه این تاپیک رو بسازم با چند تا اتوران توی temp رو گشته بودم چیزی پیدا نکردم.

MAHDI AZIZI
02-08-2008, 08:35
=-------------------------------------------------=====--------------------------------------------======-------------
کسی میدونه : این فایل چه جوری ساخته شده ؟ بخشی از کرک H2O واسه my mp3 pro

mJo0T
03-08-2008, 17:09
ببینید...MMB میاد و اطلاعات فایل Autorun را در ته فایل EXE‌می ریزه(Overlay)...و بعد هم موقع اجرا اون اطلاعات از داخل خودش می گیره...پس برای بیرون آوردن فایل mbd از داخل EXE کافیه که این کارو کرد :

البته من برنامه mJo0T رو هنوز دانلود نکردم...برم ببینم چیه:46:
شرمنده یه چند روزی نبودم، امیر جان کاملاً حق با شماست:46:
البته اگه کسی می خواد که با یه پکر دیگه فایل رو مورد عنایت قرار بده :31:، دقت کنه که باید اطلاعات overlay رو هم کپی کنه در غیر این صورت برنامه اجرا نمیشه

peyman khatar
04-08-2008, 09:39
راستی mJo0T جان !

برای اضافه کردن overlay به فایل بجز با استفاده winhex روش دیگه ای هم هست ...؟

اخه فک کنم قبلا یه پلاگین بود واسه peid یا من اشتباه می کنم ...!

lvl@ster
04-08-2008, 10:00
راستی mJo0T جان !

برای اضافه کردن overlay به فایل بجز با استفاده winhex روش دیگه ای هم هست ...؟

اخه فک کنم قبلا یه پلاگین بود واسه peid یا من اشتباه می کنم ...!

وقتي فايل را دستي انپك مي كني و بعد با نرم افزار MMB Fixer ===> AmirGooran درستش مي كني . overlay را خودش بهش اضافه مي كنه. در واقع وقتي كه mmb را انپك مي كنيم . چون موقع dump كردن overlay دامپ نميشه ارور ميده

روش دوم استفاده از نرم افزار انپكر upx

Ap0x هست . كه اوتوماتيك همشو انجام ميده

saeed30p
08-06-2016, 15:00
سلام به همگی
چرا فایل های که واسه تبدیل exe به mmb قرار دادین نیست؟؟؟
کسی میتونه کمکم کنه لطفا:n29:

nima20-20
28-10-2017, 21:09
سلام

از دوستان کسی لینک دانلود برنامه MMB secure layer remove رو داره؟