PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سی دی رام و دی وی دی رایترم کار نمی کنن !

sinasalar2007
20-06-2008, 20:27
خسته نباشید
من از چند وقت پیش متوجه شدم که سی دی رام و دی وی دی رایترم اصلا سی دی و دی وی دی نمی خونن . البته این نکته رو بگم که چراغشون روشن میشه اما صدای گردش سی دی و دی وی دی نمیاد ! رفتم داخل device manager این تصویر رو دیدم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داخل my computer هم که رفتم دیدم که درایو دی وی دی رایترم پاک شده . وقتی هم که سی دی داخل سی دی رامم می ذارم این اخطار رو میده : ...please insert disk in drive
با انتی ویروس هم چکش کردم اما چیزی پیدا نکرد . ,وقتی هم که این hardware ها رو uninstall می کنم برای نصبش با این اخطار مواجه می شم :

خلاصه یکی بیاد منو نجات بده !:19:

glc_engineer
20-06-2008, 20:33
به ويندوزت يه حالي بده

amin123
20-06-2008, 21:05
خسته نباشید
من از چند وقت پیش متوجه شدم که سی دی رام و دی وی دی رایترم اصلا سی دی و دی وی دی نمی خونن . البته این نکته رو بگم که چراغشون روشن میشه اما صدای گردش سی دی و دی وی دی نمیاد ! رفتم داخل device manager این تصویر رو دیدم :

داخل my computer هم که رفتم دیدم که درایو دی وی دی رایترم پاک شده . وقتی هم که سی دی داخل سی دی رامم می ذارم این اخطار رو میده : ...please insert disk in drive
با انتی ویروس هم چکش کردم اما چیزی پیدا نکرد . ,وقتی هم که این hardware ها رو uninstall می کنم برای نصبش با این اخطار مواجه می شم :

خلاصه یکی بیاد منو نجات بده !:19:

ببين روي يه سيستم ديگه جواب ميدن؟

اگر نميدن و همين مشكل را روي سيستم هاي ديگه دارند مشكل سخت افزاري ميتونه باشه و ميتوني بديشون تعمير....

اگر هم ميتوني جديدترين درايورشون را از سايت هاي مربوط بگير.....

به ويندوزت يه حالي بده

ميشه بگي چه ربطي به ويندوز داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sinasalar2007
20-06-2008, 21:27
نه به نظرم میاد که مشکل از سیستم باشه شما به اون عکس اولی توجه کنید . اون علامت اخطار زرد رنگ چیز غیر عادی هست . به نظرم اشکال از ویندوزه ( عکس 2 ) اما نمی دونم چه جوری باید درستش کنم . ( همه جور راه حل بدید جز تعویض ویندوز )

jps3
20-06-2008, 23:55
جامپر ابتيكال درايو ها رو عوض كن درست ميشه.

عادي هست.

sinasalar2007
21-06-2008, 00:24
جامپر ابتيكال درايو ها رو عوض كن درست ميشه.

عادي هست.
کاشکی یه توضیحی می دادی که چه جوری این کارو انجام بدم

|محمدی|
21-06-2008, 04:50
خوب ضرری نداره
ببین میشه ویندوز رو عوض کرد ؟

sinasalar2007
21-06-2008, 09:31
گفتم که نمیشه ویندوز رو عوض کرد .برنامه زیاد روش نصبه حوصله ندارم دوباره نصبشون کنم . یکی نیست به ما بگه جامپر ابتیکال یعنی چی ؟ چی جوری این کارو باید انجام بدم ؟

amin123
21-06-2008, 10:33
گفتم که نمیشه ویندوز رو عوض کرد .برنامه زیاد روش نصبه حوصله ندارم دوباره نصبشون کنم . یکی نیست به ما بگه جامپر ابتیکال یعنی چی ؟ چی جوری این کارو باید انجام بدم ؟

جامپر اوپتيكال مثل جامپر هاي هارد هاي ide هست كه ميتوني باهاشون مشخص كني كدام درايو SLAVE و كدام درايو MASTER باشه و پشت درايو ها قرار گرفتند و طرز SLAVE MASTER هم روشون نوشته شده........

sooshiyanet
21-06-2008, 13:33
من نظرم اینه که اول از همه ویندوز و عوض کن

اگه نشد , جامپر ها رو تغییر بده

اگه نشد , First Boot رو روی CDROM یا DVDROM تنظیم کن و بقیه رو غیر فعال کن

==

کابل های دیتا رو هم بکشی و جا بزنی بد نیست (( اما اینطور که بنظر میاد , از اونا نیست )) مورد های بالا رو چک کن

Ghaioom
21-06-2008, 15:10
cd و dvd رو در بیار و دوبار بزار جاش.