PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اسمبلی و ......!

BioHazard
20-06-2008, 20:14
سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمام اعضای بخش
دیدم جای همچین تاپیکی واقعا خالیه
گفتم چون هم خودم دارم یادش میگیرم(البته تحت لینوکس) ، تاپیک رو ایجاد کنم
خوب اول بگم که دید من از اون سخت بودن زبان اومد بیرون و واقعا فکر میکنم زبان بسی شیرینی هست

گفتم اولین برنامه خودم رو بزارم
هم از توابع C استفاده شده و هم اسمبلی
برای گرفتن Vendor ID CPU هست
فقط یک نکته بگم که ، Nightmare اسم برنامه نویسی من هست و با K053 عزیز ، گروه Black-0ut رو میچرخونیم(گفتم که یک وقت نگید برنامه مردم رو برداشته)

سوالی بود در خدمتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Blossom
26-06-2008, 06:26
اتفاقا من هم می خوام اسمبلی یاد بگیرم و این که منم گنو/لینوکسی هستم. Pdf چیزی در مورد اسمبلی نداری که من رو راه بندازه؟ یا این که یه کتاب معرفی کن بهم

hoax3r
26-06-2008, 13:18
اگه کارتون ادامه پیدا کنه که خیلی عالی میشه، منم مدتی که میخوام بیام سمت برنامه نویسی لینوکس(خصوصا اسمبلی)
موندم چه توزیعی رو انتخاب کنم. بعدش حتما دنبال یادگیریش میرم.
البته نمدونم چرا فکر میکنم قبلا مشابه این کدو تو یه کتابی دیدم، ولی باز خوبه، به کارتون ادامه بدین...

موفق باشید

BioHazard
02-07-2008, 14:28
اگه کارتون ادامه پیدا کنه که خیلی عالی میشه، منم مدتی که میخوام بیام سمت برنامه نویسی لینوکس(خصوصا اسمبلی)
موندم چه توزیعی رو انتخاب کنم. بعدش حتما دنبال یادگیریش میرم.
البته نمدونم چرا فکر میکنم قبلا مشابه این کدو تو یه کتابی دیدم، ولی باز خوبه، به کارتون ادامه بدین...

موفق باشید

سلام
شرمنده که دیر جواب میدم
درگیر یک سری مسائل هستم
بهترین کتابی که دیدم آموزش اسمبلی ، انتاشارات دیباگران
فعلا وقت ندارم
واقعا ندارم

mshafiee
06-07-2008, 12:02
سلام به همه دوستان
من چند تا سوال دارم.اگر کسی می تونه کمک کنه.البته به زبان اسمبلی هست.

ـ برنامه‌اي بنويسيد كه تاريخ فعلي را به صورت yyyy/mm/dd را در وسط سطر 2 به صورت پيوسته نشان دهد و با زدن q از برنامه خارج شود .

ـ برنامه اي بنويسيد كه از كاراكتر 0 تا 255 به صورت پشت سرهم در يك ستون چاپ شوند هنگامي كه به پايان ستون رسيد كاراكتر بعدي در 2 ستون جلوتر چاپ شود ( رنگ زمينه سبز و رنگ كاراكتر ها رقم يكان شماره دانشجويي شما باشد ).

ـ برنامه اي با نام يكسان با نام فاطمه بنويسيد كه با زدن اسم شما برنامه بسته شود .

ـ برنامه اي بنويسيد كه كلمه AZAD از گوشه راست پايين حركت كند و به صورت مورب تا بالاي صفحه بيايد .

javabe soual haro aval dar notepad badesh to file exe ejra konid

Bracket
08-07-2008, 21:56
اتفاقا منم دیروز امتحان معماری دادم یه فصل در مورد اسمبلی داره توش ولی خیلی سطح پایین و مختصر اسمبلی میگه به نظرم خیلی جالب اومد البته خوده زبون سادست کلا ولی پیاده سازیش میتونه خیلی پیچیده بشه منم خیلی دوست دارم بیشتر یاد بگیرم .