PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مین بورد Msi ومشکل نصب ویندوز ایکس پی

Jadoo
20-06-2008, 18:42
سلام دوستان
یک سیستم جدید با مین بورد K9N Neo V3 و AMD X2 5000 و هارد ساتا بستم ولی موقع نصب ویندوز بعد از فرمت کردن عملیات متوقف شد هارد رو عوض کردم و همین هارد IDE رو که دارم باهاش کار می کنم بهش بستم ولی ویندوز ختی در SAFE MODE هم بالا نیومد و پیغام داد که یک سخت افزار جدید نمیگذاره ویندوز بالا بیاد .
اینه که فکر می کنم مشکل از مین بورد باشه . ممکنه با آپدیت بایوس درست بشه؟ لطفاً راهنمایی کنید

musa
21-06-2008, 12:56
ممكنه يه مقدار واضح تر توضيح بديد !

من هم خودم اين مادربرد رو دارم .

Jadoo
23-06-2008, 19:56
:20:سلام دوستان
مشكل عدم نصب ويندوز و حتي بالا آمدن سيستم با يك هارد داراي سيستم عامل بود و مين بورد اشكالي نداشت اما
1-يكي از ماجول هاي رم خراب بود و باعث مي شد كه سيستم عامل نتونه در حافظه بارگذاري بشه كه با تعويض بر طرف شد
2- مين بورد هارد را تشخيص مي داد ولي هارد براي سيستم عامل تعريف نشده بود( هارد ساتا) براي رفع اين موضوع بصورت ذيل عمل كردم:
الف-در ست آپ كامپيوتر هارد را در حالت raid قرار دادم
ب- توسط يك كامپيوتر ديگه درايور sataraid را از روي سي دي مين بورد ( سي دي درايور xp )روي يك ديسكت كپي كردم( چيپست مين بوردم nvidia nforce يا يه چيزي مثل اينهاست)هركدام از درايور ها در يك فولدر هستند
ج- موقع نصب ويندوز پيغام داد كه هاردي در كامپيوتر "يافت مي نشود " و ديسكت رو وارد كردم تا هارد رو بشناسه
بقيه مراحل عادي بود ولي....
جالبه كه درايور ايكس پي است ولي سيستم عامل ويستا است
و ويستا هارد ماكستور ساتا رو نشناخت
و فكر ميكنم.....ولي مطمئن نيستم يك بار كه از درايور هارد مربوط به ويستا( نه ايكس پي) براي هارد استفاده كردم موقع بوت صفحه آبي ميشد و كد خطا مي داد.
موفق باشيد