PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا بردن سرعت مودم گوشي براي اينترنت

mahramasrar2
20-06-2008, 13:16
سلام بچه ها
من با گوشي به اينترنت وصل مي شم واز طريق خط ايرانسل البته منظور من از طريق اتصال گوشي به كامپيوتر هستش

بعضي روزها از نيم كيلوبايت در ثانيه بالا نميره !!! يعني يك دهم سرعت اينترنت زغالي ديال آپ !!
اما بعضي روزها سرعتش تا 4 يا 5 كيلوبايت ميره بالا يعني تازه ميشه مثل ديال آپ
اما شبها سرعتش تقريبا مثل ديال آپ هستش و از 3kbps پائين نمي ياد

توجه= مقاديري كه در بالا ذكر كردم سرعت در حين داونلود به ازاي هر ثانيه هستش
نكته= من مي دانم سرعت اينترنت gprs بستگي شديد به فاصله از دكل يا فرستنده ايرانسل دارد

حالا مي خوام بدونم آيا گوشي ها با توجه به مودل اونها سرعت مودمشون هم متفاوت هستش؟
من يك گوشي سوني اريكسون k320i دارم با p990 و نوكيا n95 هم امتحان كردم تا اينجاي كار n95 از همه بهتر بوده وافت سرعت نداشته ولي دو مدل سوني اريكسون مثل هم بودند

سئوال=
1- كدوم گوشي از نظر اينترنت وسرعت بهتر از مابقي هستش؟
2- آيا امكان تعويض مودم گوشي وجود داره؟
3- آيا نرم افزار ها در سرعت موثر هستند؟ مثلا مودم بوستر؟
البته براي باز كردن صفحات وب من به تجربه opera رو ترجيح مي دم
4- آيا نميشه براي گوشي آنتن قوي بسازيم تا قدرتش رو افزايش بديم؟

ar.behnam
20-06-2008, 18:22
کپی:

سلام.دوستان عزیز حتما شما هم وقتی موبایلتون رو با سیمکارت ایرانسل به کامپیوتر متصل میکنید و باهاش میرید توی اینترنت میبینید سرعتش خیلی خیلی خیلی پایین هست.اما مشکل از کجاست؟ آیا مشکل از ایرانسله؟ باید بگم خیر!مشکل از اینه که کامپیوتر شما روی سرعت پایین تنظیم هست!وگر نه با ایرانسل میتونید با سرعتی نزدیک به دایال آپ (28 کیلوبایت بر ثانیه) با کامپیوتر به اینترنت وصل بشید! اما چطوری؟زاه حلشو من فقط برای نوکیا و سونی اریکسون بلدم که براتون میگم:

برای نوکیا:
به ترتیب مسر زیر را طی نمایید:
Control Panel-->Phone and Modem Options-->Modems
حالا اسم گوشیتون رو انتخاب کنید و روی Properties کلیک کنید.
حالا به تب Modem برید و در منوی کشویی پایین سرعت را روی آخرین حد تنظیم کنید.و بعد OK
از این به بعد با سرعت حدود 28 اگه مشکلی در شبکه نباشه متصل میشید!تموم

برای سونی اریکسون:
به ترتیب مسر زیر را طی کنید:
Control Panel-->Network Connections

حالا روی کانکشن ایرانسل خودتون کلیک راست زده و Properties را انتخاب کنید.
حالا اینجا دوباره روی اون گزینه ای که تیک داره کلیک کنید و بعدش Configure رو بزنید.
حالا اینجا سرعت رو روی آخرین حد ممکن تنظیم کنید و OK.
از این به بعد با سرعت حدود 28 اگه مشکلی در شبکه نباشه متصل میشید!تموم

منبع
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ولی خوب یه سری میگن که فقط سرعت رو مینویسه زیاد تر ولی برای من خالی از تاثیر نبوده
به منبعش یه سری بزن

mahramasrar2
21-06-2008, 09:44
دوست عزيز با تشكر از شما
روشي كه در بالا ذكر كرديد رو من قبلا تست كرده بودم ومطالب فوق رو تايپ كردم!!
در واقع سرعت اتصال قبل از تغييرات 115 بود وبعد از تغييرات سرعت به 921 رسيد ولي اين سرعت تنها سرعت در اتصال هستش يا همون login ولي در سرعت داونلود ويا باز كردن صفحات تغييري حاصل نميشه!!

در صورتي كه روشي ديگر مثلا از طريق تقويت آنتن گوشي ويا تغييرات نرم افزاري براي مودم گوشي ويا هر روش ديگري مي دانيد متشكر مي شويم اگر با ما در ميان بگذاريد
با تشكر

ar.behnam
21-06-2008, 11:10
من عرض کردم که چنین چیزی هست ولی اگه توجه کنی حتی با دایل آپ هم که متصل میشیم برای بار اول تغییر رو مشاهده میکنیم
البته روش هایی هم توی فروم های خارجی پیدا کردم که با استفاده از نرم افزاره
اونها رو پیدا میکنم و در خدمتتون هستیم

amin-se
21-06-2008, 12:33
امتحان کردم قبلا ، تاثیری نداشته . اگه هم داشته من متوجه نشدم .

mahramasrar2
21-06-2008, 18:53
سلام بچه ها اكنون در صورتي كه نمي دانيد چگونه مي توان سرعت مودم گوشي رو بالا برد حداقل به اين سئوال جواب دهيد

گوشي شما كدام مدل است وبا چه سرعتي به اينترنت وصل مي شويد؟
اينطوري شايد به نتيجه اي برسيم

خودم اول جواب مي دهم
گوشي من سوني اريكسون مدل k320 i است و با سرعت 924 به اينترنت وصل مي شوم ولي موقع داونلود با سرعت 1 تا 3 كيلوبايت در ثانيه داونلود مي كنم

smss.exe
21-06-2008, 22:43
سلام
گوشي من p990 هست و هر بار 460 كيلوبيت برثانيه به اينترنت متصل مي شم و سرعت دانلود با برنامه DAP حدود 3 تا 6 كيلوبايت برثانيه است .
البته در مورد سؤال اول شما من خودم با برنامه onspeed فقط تونستم سرعت اينترنت رو افزايش بدم و بقيه ي برنامه هايي كه تست كردم هيچ كدوم بدرد نخورد .

amin-se
21-06-2008, 22:55
n93i
سرعت اتصال : 490 کیلوبایت/ثانیه
سرعت دانلود : 4 تا 5 کیلوبایت/ثانیه

اینا چیز زیادی رو مشخص نمیکنه . علاوه بر نوع گوشی ، به عوامل دیگه ای هم بستگی داره .

yeki-bod-yeki-nabo
22-06-2008, 11:51
ساعت های که سرعت اینترنت ایرانسل بالاست.
از ساعت 3.30الی4 صبح تا ساعت 11 صبح.
از ساعت 5 بعد از ظهر تا ساعت 9 شب.
اینها تجربیه یک ماه منه یک ماه شرایتم طوری که به خاطر اینکه تنها بودم و از بی کاری صبح تا شب دانلود می کردم.
بهترین سرعت 3.30 صبح الی 9 صبح میانگین سرعت 22 کیلو بایت در ثانیه سرعت دانلود .البته به جز مواقعی که شبکه مشکل داره که من خیلی کم دوچار این مشکل شدم.
گوشی من k750i.جالبه بدونید که فاصلیه من از آنتن طوری بود که تقریبا آخر خط بودم.
البته یه چیز دیگم هست اونم اینکه جای رو که کابل گوشی تونو به گوشی وصل می کنید باید حتما تمیز باشه تا کاملا اتصال بر قرار شه یا اینکه از Bluetooth استفاده کنید.

Mahdi_P30
22-06-2008, 21:56
سلام بچه ها
من با گوشي به اينترنت وصل مي شم واز طريق خط ايرانسل البته منظور من از طريق اتصال گوشي به كامپيوتر هستش

بعضي روزها از نيم كيلوبايت در ثانيه بالا نميره !!! يعني يك دهم سرعت اينترنت زغالي ديال آپ !!
اما بعضي روزها سرعتش تا 4 يا 5 كيلوبايت ميره بالا يعني تازه ميشه مثل ديال آپ
اما شبها سرعتش تقريبا مثل ديال آپ هستش و از 3kbps پائين نمي ياد

توجه= مقاديري كه در بالا ذكر كردم سرعت در حين داونلود به ازاي هر ثانيه هستش
نكته= من مي دانم سرعت اينترنت gprs بستگي شديد به فاصله از دكل يا فرستنده ايرانسل دارد

حالا مي خوام بدونم آيا گوشي ها با توجه به مودل اونها سرعت مودمشون هم متفاوت هستش؟
من يك گوشي سوني اريكسون k320i دارم با p990 و نوكيا n95 هم امتحان كردم تا اينجاي كار n95 از همه بهتر بوده وافت سرعت نداشته ولي دو مدل سوني اريكسون مثل هم بودند

سئوال=
1- كدوم گوشي از نظر اينترنت وسرعت بهتر از مابقي هستش؟
2- آيا امكان تعويض مودم گوشي وجود داره؟
3- آيا نرم افزار ها در سرعت موثر هستند؟ مثلا مودم بوستر؟
البته براي باز كردن صفحات وب من به تجربه opera رو ترجيح مي دم
4- آيا نميشه براي گوشي آنتن قوي بسازيم تا قدرتش رو افزايش بديم؟
مگه گوشی مودم داره؟؟
در مورد سوال اولتون باید بگم گوشیهایی که قابلیت edge رو پشتیبانی میکنند سرعت بهتری دارن البته باید این قابلیت توی شهر شما فعال باشه
مثلا الان من گوشیم edge داره و با سرعت تقریبا 15 کیلوبایت بر پانیه دانلود میکنم

rayanehkhabar
27-06-2008, 20:42
فعلا که قطعی زیاد داره.

مندی
28-06-2008, 21:09
سلام
ببخشین edge که گفتین چیه بچه ها؟
از کجا میشه فهمید گوشی ما edge داره یا نه؟
ضمنا چطوری میشه 22 کیلوبایت باشه؟
مال من از 1 کیلوبایت بالا نمیره می خواستم یه فایل 2 مگی بگیرم به خدا نزدیک نیم ساعت طول کشید صد رحمت به دیال آپ
پدرم در اومد

A L I E N
28-06-2008, 21:57
سلام عزیزان دل

من خودم هم چندین ماه است که از اینترنت ایرانسل در کامپیپوتر استفاده می کنم

یه تجربه هایی دارم که مایلم شما هم اونا رو بدونین :

برای مرورگر از اپرا استفاده کنید (واقعا بدرد می خوره)

برای دانلود از اوربیت دانلودر استفاده کنید چون مزیتی دارد که هیچکدام از دانلود منیجرها (تا اونجا که من می دونم ) ندارند :

این دانلود منیجر وقتی شما ادرس فایلی رو بهش می دین اول می ره اون فایل رو توی سرور خودش اپلود می کنه بعد شما می رید از توی اون سرور دانلود می کنه این کار خیلی خوب است چون بعضی مواقع می خواهی دانلود کنی اما سروری که فایل توش اپلود شده خیلی ضعیف است و نمی تونی سریع ازش دانلود کنی اما با این برنامه سرعت دانلود خیلی بالا می ره

شاید بگین تا برنامه بخواد فایلو برا خودش اپلود کنه بیشتر طول می کشه ام شما حساب کنید یه خر سرور !!! توی اروپا با سرعت مثلا صد مگ بر ثانیه یه فایل ده مگی چیزی براش نیست و توی میلی ثانیه اونو اپلود می کنه

من خودم برنامه ی جی جی کلاینت ( اگه وارکرافت باز باشین می دونین) رو که شش مگ هست رو توی 25 تا 30 دقیقه دانلود کردم که برای خطوط ایرانسل خیلی خوبه :11:

S E V E N
28-06-2008, 22:48
سلام عزیزان دل

من خودم هم چندین ماه است که از اینترنت ایرانسل در کامپیپوتر استفاده می کنم

یه تجربه هایی دارم که مایلم شما هم اونا رو بدونین :

برای مرورگر از اپرا استفاده کنید (واقعا بدرد می خوره)

برای دانلود از اوربیت دانلودر استفاده کنید چون مزیتی دارد که هیچکدام از دانلود منیجرها (تا اونجا که من می دونم ) ندارند :

این دانلود منیجر وقتی شما ادرس فایلی رو بهش می دین اول می ره اون فایل رو توی سرور خودش اپلود می کنه بعد شما می رید از توی اون سرور دانلود می کنه این کار خیلی خوب است چون بعضی مواقع می خواهی دانلود کنی اما سروری که فایل توش اپلود شده خیلی ضعیف است و نمی تونی سریع ازش دانلود کنی اما با این برنامه سرعت دانلود خیلی بالا می ره

شاید بگین تا برنامه بخواد فایلو برا خودش اپلود کنه بیشتر طول می کشه ام شما حساب کنید یه خر سرور !!! توی اروپا با سرعت مثلا صد مگ بر ثانیه یه فایل ده مگی چیزی براش نیست و توی میلی ثانیه اونو اپلود می کنه

من خودم برنامه ی جی جی کلاینت ( اگه وارکرافت باز باشین می دونین) رو که شش مگ هست رو توی 25 تا 30 دقیقه دانلود کردم که برای خطوط ایرانسل خیلی خوبه :11:

اربیت دانلودر ؟؟
من اسمشو نشنیده بودم !

A L I E N
29-06-2008, 05:49
سلام عزیز دل

این سایت اوربیت هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته فکر کنم پولی باشه

من از توی سی دی های داخل بازار پیداش کردم

Persian_Gun's
29-06-2008, 11:21
گوشیه من ان 73 با سرعت 921 کانکت میشم و سرعت دانلودمم 10 کیلوبایت در ثانیه هست.

S E V E N
30-06-2008, 13:55
پس به مدل گوشی بستگی داره !

mahramasrar2
01-07-2008, 13:43
مرسي بابت نظرات مفيدتون
جالب بود ببينم اين اربيت رزيوم رو هم ساپورت مي كنه؟ مثلا ميتونه از رپيد شر يه فايل صد مگي رو بريزه روي سرور خودش وما سرفرصت با داونلود منيجر مثلا اربيت داونلود كنيم؟
يه چيز ديگه نميشه براي گوشي آنتن قوي ساخت؟ مثلا سيم ديش رو وصل كنيم بهش تا تقويت بشه!
البته به كجاش رو نميدونم!
گوشي n95 فعلا با تست من به صورت ثابت از 6 تا 9 كيلوبايت در ثانيه داونلود كرد بدون افت محسوس تا حالا از نظر من بهترين بوده

sajjadkarimi
01-07-2008, 15:08
گوشي من z530 با سرعت921 ودانلود هم باسرعت
2تا8

banel87
01-07-2008, 15:19
ميتونه از رپيد شر يه فايل صد مگي رو بريزه روي سرور خودش وما سرفرصت با داونلود منيجر مثلا اربيت داونلود كنيم؟

بعید میدونم این کارو بتونه بکنه! ( فقط لینک مستقیمو میتونه)
در ثانی توی دانلود فایلهای حجیم، با قطع و وصل شدنهای ناخواسته و مکرر، هیچ تضمینی وجود نداره فایلت بعد از دانلود کار کنه!

مثلا 100 مگ دان کنی، آخرش خراب درآد، خیلی ستمه :41:

در کل با این سرعتی که داره :2:، به استهلاک گوشیش نمی ارزه.

starpars
01-07-2008, 15:59
منم با ایرانسل با این سرعت پایینش مشکل دارم من n73 دارم سرعت من هم مثل سرعت همون دوستمون تو پست اوله (کمتر از 1 یا 2 کیلوبایت)

بچه ها اینجوری که هرکی بیاد بگه با فلان گوشی به اینترنت ایرانسل وصل شده وسرعتش فلان قدره فایده نداره چون هرکی ممکنه تو یه شهر خاصی باشه یا تو منطقه خاصی.
اگه کسی با شه که تعداد زیادی گوشی دم دستش باشه همه رو در یک روز تست کنه بهتر معلوم میشه

راستی تا حالا کسی از مودم gsm برای اتصال اینترنت ایرانسل به کامپیوتر استفاده کرده ؟
میگن سرعت دانلود رو ده برابر بیشتر از گوشی میکنه.

bomberman
01-07-2008, 16:19
من با گوشی کا 750 میرم اینترنت ولی مثل این که سرعت نوسان زیادی داره و حتی به صفر هم میرسه و در باز کردن صفحات اینترنتی مشکل زیادی به وجود میاره . من با بزرگترین دکل مخابرات شهرمون فاصله ی خیلی کمی دارم

A L I E N
01-07-2008, 17:19
سلام عزیزان دل

این مودم gsm دیگه چه صیغه ای است

یه کم بیشتر توضیح بدین

Hadi King
01-07-2008, 17:33
سلام عزیزان دل
این مودم gsm دیگه چه صیغه ای است
یه کم بیشتر توضیح بدین
آيا ميدانيد که قادر هستيد در بيرون از خانه و در هر جايي در منطقه امريکاي شمالي و اروپا، کامپيوتر لپ تاپ خود را باز کرده و مستقيما به اينترنت وارد شده و وبگردي کنيد! اگر در کانادا زندگي ميکنيد، خواندن اين مطلب ميتواند برايتان استفاده عملي داشته باشد به شکلي که از اين سرويس مانند اينترنت معمولي استفاده کنيد. اگر هنگام خواندن اين مطلب در کشوري ساکن هستيد که اين امکان عملا وجود ندارد، آشنايي با تکنولوژي موجود در وراي آن جالب خواهد بود. وقتي در شهر تورنتو کانادا زندگي ميکنيد، گاهي افرادي را ميبينيد که در گوشه اي کامپيوتر لپ تاپ خود را گشوده و با آن مشغول کار هستند. اين منظره در کتابخانه ها و رستورانها و اماکن سرو قهوه بيشتر به چشم مي آيد. تا اينجاي قضيه عادي است اما ديدن صفحات وب اينترنت و آنتن بسيار کوچک و پهن برآمده از جنب لپ تاپ، نظرتان را جلب ميکند که چگونه اين لپ تاپ به اينترنت وصل ميشود. اهالي تورنتو کانادا بدانند که راجرز سرويس اتصال بيسيم اينترنت ارائه ميکند. اما چنين سرويسي چگونه کار ميکند؟ براي اتصال اينترنت-ديتاي دستگاه لپ تاپ يا Handheld يا PDA خود، در حاليکه در امريکا و کانادا سفر ميکنيد و نياز داريد تا به اطلاعات دفترکاري خود دسترسي سريع داشتيه باشيد، اينترنت بيسيم در خدمت شماست. سيستمي که بر مبناي GSM/GPRS کار ميکند. يعني ترکيبي از شبکه تلفن همراه و سيستم ارسال و دريافت ديتا. دستگاه شما به کمک يک کارت اينترفيس مخصوص ميتواند به سرعت به شبکه وصل شده و اقدام به برداشت اطلاعات نمايد. GSM برمبناي تلفن سلولي کار ميکند و در اين مطلب بدان نميپردازيم اما GPRS چيست و چگونه کار ميکند؟ شبکه GPRS چيست؟ شبکه GPRS که مخفف عبارت General Packet Radio Service ميباشد يک شبکه خصوصي "هميشه روشن" براي ديتاست. اين سيستم از شبکه تلفن سلولي GSM موجود براي ارسال و دريافت ديتا برمبناي TCP/IP به دستگاههاي موبايل GPRS استفاده ميکند. آدرسهاي IP خصوصي بصورت ديناميکي در شبکه به دستگاههاي موبايل اختصاص مي يابد. اما اين APN يا Access Points Names است که يک مسير "گيت وي" به ساير شبکه ها مانند اينترنت، سرويسهاي WAP و يا شبکه هاي خصوصي ايجاد ميکند. در عمل فايروالها با قرار گرقتن در APN، شبکه هاي خصوصي و عمومي را از هم مجزا نگه ميدارند. بدين ترتيب آدرسهاي IP اختصاص يافته به دستگاههاي GPRS از بيرون شبکه GPRS قابل آدرس دهي نيستند. بعبارت ديگر اين دستگاهها را نميتوان از داخل اينترنت رويت کرد. اينترنت و GPRS بيشتر براي قسمت کلاينت طراحي شده اند که مستقيما توسط مودم يا راتر (Router) عمل ميکند. معناي اين گفته ها آنست که ميتوانيد براحتي به اينترنت و شبکه خصوصي شرکت خود وصل شويد اما به اين راحتي ها نخواهيد توانست دستگاه بيسيم خود را به سرور تبديل کنيد. انواع دستگاههاي GPRS وجود دارد که ميتوانند سرويسهايي بروي تلفن موبايل، کارت راديويي براي يک کامپيوتر، کامپيوتر دستي handheld مجهز به موبايل GPRS را ارئه کنند. سه کلاس يا طبقه کاري براي دستگاههاي GPRS وجود دارد که در عمل فقط کلاس B موجود است. کلاس A - همزمان در حالتهاي GSM و GPRS کار ميکند بنحويکه صوت و ديتا را در يک لحظه برقرار ميسازد. کلاس B - همزمان در حالتهاي GSM و GPRS کار ميکند اما نميتواند دو ارتباط را در يک لحظه حفظ کند. کلاس C - در هر دو حالت GSM و GPRS کار ميکند اما نه در يک زمان. بعضي از کامپيوترهاي لپ تاپ مجهز به کارت تلفن GPRS هستند و براي راه اندازي آنها بايد فقط يک "سيمکارت" موبايل در آنها قرار داد تا اينترنت وصل شود. اگر لپ تاپ شما مجهز به اين قابليت نيست آنگاه بايد نسبت به خريد و نصب کارت GSM/GPRS اقدام کنيد. واضح است که براي اتصال به اينترنت نياز به سرويس دهنده اي داريد که بايد در محل اقامت شما وجود داشته باشد.
منبعش يكي از همين وبلاگ ها ....
موفق باشيد!:40:

starpars
01-07-2008, 23:20
چنتا عکس از همین modem gsm
یکی از فامیلای ما تو خارج از این دستگاه استفاده میکنه. این طور که میگفت سرعتش مثل Adsl 128 خودمونه.
تو همین پی سی ورلد یکی از بچه ها میگفت من تو کرمان هستم و از خود نمایندگی ایرانسل این دستگاه رو که قیمتش از 50 تومن تا 200 هزارتومن هستش گرفتم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahramasrar2
02-07-2008, 19:09
بچه ها كسي gsm سراغ نداره تو ايران؟
من با مركز ايرانسل تماس گرفتم مثل عقب افتاده ها جواب دادند!
يكيشون گفت مگه همچين چيزي هم ميشه؟!!
گفتم تو خود سايت ايرانسل يا دفترچه ها نوشته
گفت اشتباه متوجه شدي!
عكسش رو براش فرستادم واسم سايتهاي خارجي
گفت= تو ايران ساپورت نميشه!

S E V E N
03-07-2008, 00:07
بعید میدونم این کارو بتونه بکنه! ( فقط لینک مستقیمو میتونه)
در ثانی توی دانلود فایلهای حجیم، با قطع و وصل شدنهای ناخواسته و مکرر، هیچ تضمینی وجود نداره فایلت بعد از دانلود کار کنه!

مثلا 100 مگ دان کنی، آخرش خراب درآد، خیلی ستمه :41:

در کل با این سرعتی که داره :2:، به استهلاک گوشیش نمی ارزه.

مرسي بابت نظرات مفيدتون
جالب بود ببينم اين اربيت رزيوم رو هم ساپورت مي كنه؟ مثلا ميتونه از رپيد شر يه فايل صد مگي رو بريزه روي سرور خودش وما سرفرصت با داونلود منيجر مثلا اربيت داونلود كنيم؟
يه چيز ديگه نميشه براي گوشي آنتن قوي ساخت؟ مثلا سيم ديش رو وصل كنيم بهش تا تقويت بشه!
البته به كجاش رو نميدونم!
گوشي n95 فعلا با تست من به صورت ثابت از 6 تا 9 كيلوبايت در ثانيه داونلود كرد بدون افت محسوس تا حالا از نظر من بهترين بوده

با بقیه دانلود منیجر ها از لحاظ سرعت فرقی نداره ولی من باهاش از رپیدشیر دانلود کردم خیلی حال داد !!!!!

تازه ویدیوهای اینترنتی رو هم خیلی راحت دانلود میکنه !

A L I E N
04-07-2008, 07:09
دیدی گفتم خیلی توپه

mohammad_64
04-07-2008, 12:35
سلام میشه توضیح بدین چطور با موبایل و کامپیوتر به اینترنت وصل بشم؟

mohammad.clergyman
05-07-2008, 08:52
سلام بچه ها اكنون در صورتي كه نمي دانيد چگونه مي توان سرعت مودم گوشي رو بالا برد حداقل به اين سئوال جواب دهيد

گوشي شما كدام مدل است وبا چه سرعتي به اينترنت وصل مي شويد؟
اينطوري شايد به نتيجه اي برسيم

خودم اول جواب مي دهم
گوشي من سوني اريكسون مدل k320 i است و با سرعت 924 به اينترنت وصل مي شوم ولي موقع داونلود با سرعت 1 تا 3 كيلوبايت در ثانيه داونلود مي كنم

سلام

ظاهرا من بهترین سرعت دانلود را دارم

من تو قم زندگی میکنم ، الانم ساعت تقریبا 10 صبح است

سرعتم 7 کیلوبایت بر ثانیه است

البته من با نرم افزار Internet Download accelerator دانلود میکنم

البته همونجور که از اسمش پیداست ، این نرم افزاره که باعث افزایش سرعت میشه

وگرنه اول دانلود سرعتم از یک کیلوبایت پایین تر بود ، که کم کم افزایش یافت و الان تو رنج 7 ثابته

گوشی : n 73 music edition

starpars
05-07-2008, 11:09
سلام

وگرنه اول دانلود سرعتم از یک کیلوبایت پایین تر بود ، که کم کم افزایش یافت و الان تو رنج 7 ثابته

ببینم تو فقط با این برنامه سرعتت 7 میشه یا با برنامه های دیگه هم 7 هستش؟

starpars
05-07-2008, 11:18
سلام میشه توضیح بدین چطور با موبایل و کامپیوتر به اینترنت وصل بشم؟

خوب شما اگه گوشیت نوکیا هست و سیم کارتت هم ایرانسله کافیه گوشیت رو با برنامه

Nokia PC Suite به کامپیوتر وصل کنی( بهتره ار ورژن های جدید این برنامه استفاده کنی مثل 6.85.11.1 یا بالاتر) بعد گزینه
connect to the internet رو میزنی بعدش در پنجره جدید (one touch access) وارد settings میشی بعد next رو میزنی در پنجره بعد گزینه پایینی رو انتخاب میکنی بعد هم next یا finish رو میزنی. بعد میای تو همون پنجره one touch access و دکمه connect رو میزنی.همین

mohammad.clergyman
05-07-2008, 11:31
ببینم تو فقط با این برنامه سرعتت 7 میشه یا با برنامه های دیگه هم 7 هستش؟

با برنامه download manager تست کردم

ظاهرا این برنامه قوی تر IDA هستش

کلا فکر کنم با برنامه های زیر بتونی سرعت دانلود را ببری بالا

onspeed

Internet Download accelerator

Download accelerator plus

internet download manager

ولی خوب خطتم باید سرعتش بالا باشه تا به 7 برسی ، location و عدم وجود مانع دو رو بر خونتون به نظرم فاکتورهای مهمی باشند

sara100
07-07-2008, 06:58
براي 20% سرعت لازم است اين كار را حتمآ مورد توجه قرار دهيد

استفاده ار رم اصل با فضاي خالي.!!!

هر چه قدر سرعت گوشي شما بالاتر باشه سرعت اينترنت هم 100% بالتر ميره.

من خودم گوشيم K750i هستش و رم 512 سوني دارم كه خيلي رم بي خود و تقلبي هستش.وقتي مي خوام به اينترنت كانكت بشم از رم اصلي 64MB خود گوشي استفاده ميكنم.

شما هم تست كنيد.

با تشكر.

mahramasrar2
07-07-2008, 15:35
سلام بچه ها
امروز يه كشفي كردم!
البته اگه بشه اسم اين رو كشف گذاشت
من متوجه شدم كه اگه گوشي رو رو به پائين بگذاريم سرعتش بالاتر ميره! به زباني ديگر من اين طور عمل كردم
يك كتاب بروي سطحي كه مي خواهيد گوشي خود را بروي آن قرار دهيد بگذاريد مثلا بروي ميز اكنون گوشي خود را وارونه كنيد به نحوي كه ال سي دي آن يا صفحه نمايشش به طرف كتاب باشد اكنون به اينترنت وصل شويد جالب است كه با اين تغيير كوچك سرعت داونلود من در بيشتر مواقع از 3 كيلوبايت در ثانيه كمتر نمي شود
فكر كنم اين به اين دليل است كه آنتن گوشي زير آن است وبدين طريق آنتن آن رو به سطح قرار مي گيرد
لطفا شما هم تست كنيد تا ببينيم آيا شانسي بوده يا عملا در سرعت موثر است

amin-se
07-07-2008, 17:59
براي 20% سرعت لازم است اين كار را حتمآ مورد توجه قرار دهيد

استفاده ار رم اصل با فضاي خالي.!!!

هر چه قدر سرعت گوشي شما بالاتر باشه سرعت اينترنت هم 100% بالتر ميره.

من خودم گوشيم K750i هستش و رم 512 سوني دارم كه خيلي رم بي خود و تقلبي هستش.وقتي مي خوام به اينترنت كانكت بشم از رم اصلي 64MB خود گوشي استفاده ميكنم.

شما هم تست كنيد.

با تشكر.

هیــــــــــــــــــچ ربطی نداره !!!!!!!! :41:

ELVIS PRESLEY
07-07-2008, 18:56
سلام بچه ها
امروز يه كشفي كردم!
البته اگه بشه اسم اين رو كشف گذاشت
من متوجه شدم كه اگه گوشي رو رو به پائين بگذاريم سرعتش بالاتر ميره! به زباني ديگر من اين طور عمل كردم
يك كتاب بروي سطحي كه مي خواهيد گوشي خود را بروي آن قرار دهيد بگذاريد مثلا بروي ميز اكنون گوشي خود را وارونه كنيد به نحوي كه ال سي دي آن يا صفحه نمايشش به طرف كتاب باشد اكنون به اينترنت وصل شويد جالب است كه با اين تغيير كوچك سرعت داونلود من در بيشتر مواقع از 3 كيلوبايت در ثانيه كمتر نمي شود
فكر كنم اين به اين دليل است كه آنتن گوشي زير آن است وبدين طريق آنتن آن رو به سطح قرار مي گيرد
لطفا شما هم تست كنيد تا ببينيم آيا شانسي بوده يا عملا در سرعت موثر است

شما با این کار انتن دهی گوشی رو بیشتر کردین. تاثیر هم داره.
ولی مهمترین فاکتور خود شبکه س که اگه خوب باشه مساله ای نیس.
منم اکثرا با گوشی وصل میشم یا با پی سی سویت.
سرعتم بین 12 - 20 متغیره . چند وقتی خیلی سرعت خوب شده.

Mahdi_P30
07-07-2008, 22:19
سلام

منم تو قم سرعتم با internet download manager بین 0 تا 18 کیلوبایت متغیره ، که بیشتر رو 7 یا 8 دانلود میکنه
گوشیم هم K550 هست
البته دوست من ، کم کم سرعت بالا نرفت ، بلکه از اون هفته که edge فعال شد سرعت بهتر شده ، شما یه نگاه توی مشخصات گوشیت بندازی میبینی که علاوه بر gprs و 3G ، گوشی شما edge هم داره
فکر کنم گوشی هایی که edge ندارن سرعتشون از 2 یا 3 بالاتر نره!!!
راستی کشف اون دوست عزیزمون رو هم من چند روز دارم اجرا میکنم و خیلی تاثیری نداره!!

ELVIS PRESLEY
08-07-2008, 03:01
تو کرمانشای هم از وقتی ای دی جی ای دوباره اومد سرعت خیلی خوب شده.

Gprs23
08-07-2008, 04:28
elvis شما که میگی سرعتم 20 کیلو هست خوب معلومه دیگه تو کرمانشاه همینه! آخه هر چی از شمال و تهران دور تر بشی سرعتم بیشتر میشه آخه تعداد مصرف کننده کمتر میشه! من الان تو شمالم و سرعتم از 5 بالا تر نمیره! ولی تو مسافرتی که رفتیم این تغییر سرعتو به چشم دیدم و این هیچ ربطی به edge نداره! تا حدودی ربط داره ولی نه انقدر!
بعدشم سرعت اعلام شده از طرف ایرانسل 34 کیلوبایت کلی هست! واسه دانلود فرق داره میشه تقریبا 8 یا کمتر! حالا شما میگی با 20 دانلود میکنم جای تعجب داره!!!!!

starpars
08-07-2008, 08:45
شما از کجا فهمیدید که تو شهرتون edge فعال هست یا نه منظورتون همین حرف E هستش که گاهی وقتا زیر آنتن نوشته میشه ؟
اگه همینه که من تا حالا فکر میکردم معنی این حرف اینه که یه مشکلی تو شبکه بوجود اومده چون هر وقت که این حرف میاد سرعت به شدت کاهش پیدا میکنه البته بعضی وقتا هم سرعت هیچ تتغیری نمیکنه.

ELVIS PRESLEY
08-07-2008, 09:10
موقع اتصال به اینترنت زیر انتن علامت e میاد. یا وقتی بری تو انگیگ نوشته edge.تا نبینی باورت نمیشه. سرعت من یه زمانی بالاتر از 2 نمیرفت . و خیال میکردم اخرشه. ولی الان از 8 پایینتر نمیاد.
بابا مگه 20 کیلو چه قد زیاده که همه تعجب میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما بدبختیم و گرنه سرعت جی پی ار اس افغانستان 120 کیلوه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
البته یه چیزی. من از این ایرانسل مفتا دارم. ممکنه مال اون باشه.
این اسکرین شات مال چند وقت پیشه که سرعتم حدود 15 بود.

starpars
08-07-2008, 09:30
البته یه چیزی. من از این ایرانسل مفتا دارم. ممکنه مال اون باشه

ربطی نداره چون منم دارم ولی سرعتم بدرد وصل کردن به کامپیوتر نمیخوره

مندی
09-07-2008, 20:06
ببخشین این edge که شما میگی کجانوشته میشه کمک کنین؟
من سرعتم افتضاحه جائی روش که ننوشته edge
آیا باید برم وفعالش کنم؟
خواهشا بگین تا سرعتم بهتر بشه برا داونلود سرعت من از 1 کیلوبایت بالاتر نمیره کفری هستم

من توی منوی select network میرم اینها توش هستش
irancell
ir TCI
IR MTCE

من ایرانسل را انتخاب کردم
EDGE کجاست؟
من گوشیم سونی اریکسون مدل KS30I

Mahdi_P30
09-07-2008, 20:20
Edge نسل بین GPRS و 3G هست که بهش نسل 2.75 میگن
اگه در شهر شما فعال باشه و گوشی شما قابلیتشو داشته باشه ، تو خود گوشی علامت G به E تبدیل میشه
که گوشی شما 3G داره و فکر نکنم Edge داشته باشه
البته سرعت پایین به آنتن دهی منطقه شما هم برمیگرده

محسن بازی
28-02-2010, 09:52
:10:سلام من یه مدته که با اینترنته ایرانسل و با لپ تاپ به اینترنت وصل میشم.ولی بدون دستکاری در تنظیمات گوشی و لپ تاپ فهمیدم دلیل اصلی تغییر سرعت چیه: سرعته دانلودم داخل شهر تهران 15 کیلو بر ثانیه.در ورامین 6 کیلو بایت در ثانیه و وقتی برای دریافت مدرک دانشگاهیم به کاشمر رفتم با کمال تعجب از 25 تا 47 کیلو بایت تغییر میکرد و تو چند روزی که اونجا بودم خودمو با دانلود خفه کردم.ضمنا گوشیم هم w350 سونی اریکسونه بنابراین من فکر میکنم که مکان تاثیر اصلی رو داره و اگه نزدیک به آنتن فرستنده باشید سرعت زیاد میشه.:10::11:

meysam.ir
27-08-2010, 14:26
مرحله اول:
اول باید یک connection بسازید:
نکته : اونایی که nokia دارند می تونند به راحتی از طریق pc suite یک connection بسازند به این شکل که وقتی وارد نرم افزار pc suite شدید connect to the internet را انتخواب کنید و بعد settings را انتخواب کنید و نام مودم موبایلتون روانتخواب کنید (قبلا می بایست نصب کرده باشید ) next را بزنید configure the connection manually را انتخواب کنید و next را بزنید و فقط access point را mtnirancell بگذارید و finish را بزنید.

مرحله دوم:
به منوی start بروید و run را اجرا کنید و gpedit.msc را تایپ کنید و ok را بزنید. حالا پنجره group policy باز میشود در قسمت سمت چپ ودر قسمت local computer policy بخش computer configuration را انتخواب کنید حالا وارد پوشه administrative templates و بعد پوشه network و بعد پوشه QoS packet scheduler شوید
اکنون روی Limit reservable bandwith دو بار کلیک کنید در پنجره باز شده و در تب setting باید( از بین آن سه تا دکمه رادیویی ) Enable را انتخواب کنید و در قسمت پایین bandwith limit را 100% بگذارید و ok را بزنید و پنجره Group policy را ببندید حالا وارد control panel شوید و وارد Network connections شوید . در اینجا یک connection به اسم مودم موبایلتان هست روی آن راست کلیک کنید و properties را بزنید حالا در تب networking چک کنید QoS Packet Schedulers تیک خرده باشد و بعد ok را بزنید.
(توضیح کوتاه: تنضیمات اولیه ماکروسافت تنها امکان استفاده 20% درصد از سرعت اینترنت را به شما می دهد با این تنضیمات شما 100% سرعتی که ISP (در اینجا ITSP ) در اختیار شما قرار میدهد را در اختیار دارید)
مرحله سوم:
به control panel بروید و phone and modem options را باز کنید و در تب modems مودم موبایل خودتون را انتخواب کنید و دکمه properties را بزنید و در صفحه باز شده در تب advanced در قسمت Extra initialization commands دستور زیر را وارد کنید:
W+MS=V34
ok را بزنید و کامپیوتر را ریست کنید .

وقتی که خواستید به اینترنت متصل شوید فقط کافی است که در قسمت network connectinos آن connection که مربوط به موبایلتان بود را باز کرده و Dial را بزنید و به اینترنت متصل شوید .

(این تنضیمات را می توانید برای اتصال از طریق dial-up هم اسنفاده کنید)
من خودم این مراحل رو انجام دادم ،سرعت اینترنتم فوق العاده خوب شد.

jomong666
16-09-2010, 23:29
من که هر کاری کردم سرعتم خوب نشد.

jomong666
16-09-2010, 23:45
کسی راهی برای افزایش سرعت یا برنامه ای چیزی پیدا نکرده

ABEL
17-09-2010, 12:57
کسی راهی برای افزایش سرعت یا برنامه ای چیزی پیدا نکرده

سلام دوست عزیز به این تایپک برو نرم افزاری رو ارائه کرده و راهنمایت میکنه.......

forum.p30world.com/showthread.php?t=430004

موفق باشید.........

mosimankan
27-10-2010, 01:31
سرعت من در شب بيشتر ازصبحه:8:
چون تعداد مشتركين كم تر است.:11:

پس نتيجه ميگيريم كه در شب اتصال بهتر است:31:

وقتي همه خوابند(اسم فيلم):27:

mosimankan
27-10-2010, 01:34
افزايش سرعت اينترنت فقط باONSPEED:5:

sunprogrammer
04-12-2010, 10:43
با سلام و احترام

دقیقا نمی دانم پرسیدن این سئوال، در این تاپیک شایسته است یا خیر، لطفا اگر اطلاعات دارید راهنمایی فرمایید:

بنده پس از مدتی اتصال به اینترنت ایرانسل، سرعت اتصال/اینترنت/سند-رسیو به صفر می رسد.
تنها راه حل مشکل، DisConnect/ReConnect به شبکه اینترنت ایرانسل است.

حتی هنگام وب-گردی نیز این اتفاق می افتد، لزوما به هنگام دانلود با این اتفاق مواجه نمی شوم.
بنده نمی دانم به چه علت مشکل که عرض کردم ایجاد می شود
سخت افزاری یا نرم افزاری است؟

کلا مربوط به لپتاپ/مودم/... است؟

بنده ویندوز 7 نسخه Ultimate اوریجنال x64 و به روز شده دارم.
همچنین Kaspersky IS 2011 اریجنال و به روز شده جهت گارد امنیتی ضد ویروس و ... بهره می برم.
از نظر فایروال نرم افزار براوزر با دانلودر را در گروه Trusted و با 100% allow تنظیم می کنم.

مودم بنده:
Huawei K3565 GPRS/EDGE/3G است.
USB Modem می باشد.

تنظیمات پاور مربوط به مودم را هم نگاه کردم در Device-Manager، گزینه های مربوط به Allow computer...
را غیر فعال کرده ام تا برای صرف جویی در برق، موم را خاموش/غیر-فعال نکند

لطفا راهنمایی فرمایید.
با سپاس

vahid0801
24-01-2011, 16:37
سلام به همه.
سیم کارتی داریم که اتصال به اینترنتش رایگان باشه؟
قدیما کد 4 ایرانسل رایگان بود.الان هم هم چین چیزی هست؟

ehsanbibak07
25-01-2011, 15:40
من گوشيم n97 هست سرعتش هم 25 kb/s هست.حال ميكنم

Hadi King
26-01-2011, 01:16
سلام به همه.
سیم کارتی داریم که اتصال به اینترنتش رایگان باشه؟
قدیما کد 4 ایرانسل رایگان بود.الان هم هم چین چیزی هست؟

سلام . ديگه چنين چيزي وجود نـداره ! :20:
تموم شــد دوره رايگاني و نامحدودي :31:

vahidstarx
31-01-2011, 21:29
سلام منم با 5800 با سرعت 24-28 کیلو بایت دانلود میکنم البته اول سرعتش خیلی کم بود ولی رفتم ------ سرور مرورگرمو روی اتوماتیک گذاشتم درست شد شما هم امتحان کنید خدا رو چه دیدی امیدوارم کمکتون کنه

AhmadReza.
08-05-2012, 18:07
منم سرعت دانلودم با گوشی ایرانسل 9 و 10 هست
چطور باید ------ سرور مرورگرمونو روی اتوماتیک بزاریم.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.:40:

AhmadReza.
10-05-2012, 12:16
یعنی هیشکی بلد نیست ------ سرور مرورگر چیه؟؟:27:

erfandash
20-01-2013, 17:43
من اینترنت همراه اول دارم سرعتش بین 5 تا 9 k بود اما با یک برنامه خاص سرعتشو رو به 9 تا 15 k رسوندم در شب موقعیکه از این برنامه استفاده نمی کردم به 25 k هم میرسید البته الآن با این برنامه شبو آزمایش نکردم.

erfansabbaghi
21-08-2013, 18:01
گوشی من neo
سرعت دان 30kb\s
سرعت اینترنت به نوع سیمکارت,به نوع گوشی و مقدار پردازندش(cpu)ودکل های مخابراتی نزدیک به شما بستگی داره مال تهران اکثر دکلاش ادجه البته وقتی با رایانه از اینترنت گوشی استفاده میکنید نوع برنامه ای که با اون به رایانه متصل میشود هم تاثیر گزاره خود سیستمتون هم همین طور:n18:

G.O.Batistuta
07-09-2013, 14:47
من باگوشی دومم n86 سرعت میانگین دانلودم 6 روزها و 22 شبها
میزان انتن دهی گوشی در الویته هر چه دکل نزدیکتر سرعت بنتیشتر
تجربه بنده : اگز خطوط انتن دهی گوشیتون فوله سرعت بیشتر از این نمیشه