PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره مطلب گذاری با Asp

moslem_pc
18-06-2008, 22:33
سلام دوستان من دارم یه سایت طراحی میکنم ولی تو یه جاش گیر کردم!!!
میخوام کاری بکنم که صاحب سایت تو صفحه ادمین بتونه متنی رو یه جایی تایپ بکنه و بعد از زدن یه دکمه ای اون متن تو صفحه اصلی بالای بقیه متن ها بیاد (یه چیزی مثل وبلاگ)!!!
البته من پستهایی رو در همین رابطه تو همین سایت خوندم ولی اگه با ذکر یه مثال برام توضیح بدین خیلی خیلی ممنون میشم!!!

البته اگر مثالتون یه فایل آماده باشه که دانلودش کنم و روش کار کنم که دیگه خیلی خیلی خیلی ممنونتون میشم!!!

البته ناگفته نمونه که من با Web Developer کار میکنم و اگر پروژه ی اون باشه که حسابی شرمندتون میشم!!!!!!!

Mer30

:دی

بای!!!

seal
21-06-2008, 15:42
سلام
پست شما رو الان دیدم.
من Asp کار نیستم ولی نحوه انجام این عمل در تمام زبان ها مشابه است.
شما اول باید یه دیتابیس بسازید ، بعد یه فرم واسه ادمین سایت میسازی که اطلاعات سایت رو تو همون
دیتابیس میریزه و صفحه اصلی رو هم طوری طراحی می کنی که اطلاعات رو از دیتابیس بخونه و با آرایش
خاص اطلاعات رو چاپ کنه.:46:

moslem_pc
22-06-2008, 21:35
دوست عزیز من هم همینا رو میدونم ولی نمیدونم چطور صفحه اصلی رو طراحی کنم که اطلاعات رو از دیتابیس بخونه و با آرایش خاص اطلاعات رو چاپ کنه!!!!!!! اگه کسی پیدا میشه که اینها رو بهم بگه خیلی خوب میشه!!!!!!!!!!

David.Jn
02-07-2008, 23:16
همونطور که دوستمون گفتن شما باید یه فرم(برای درج اطلاعات) و یه بانک (برای ذخیره داده های فرم)داشته باشی و اطلاعات بانک را بخونی و اونها را با responsce.write در صفحه نشون بدی
این کار را میتونی با دستورات SQL انجام بدی واینکه شما میخواهی جدیدترین پست ها در بالای صفحه نشان داده بشه ساده ترین راهش اینه که شما به هر پستتون یه کد تخصیص بدید و بر حسب این کد اطلاعات را sort شده از بزرگ به کوچک نشون بدید
برای مثال شما الان در بانکتون پست شماره 5 را دارین
پست جدید باید شماره 6 را داشته باشه
که هنگام نمایش باید بگید به صورت sort شده از بزرگ به کوچک نمایش بده.