PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کار افتادن پورت usb

modmod
18-06-2008, 06:55
ضمن سلام به همه دوستان
چند روز است که یک دفعه پورت usb کامپیوترم از کار افتاده
اول بایوس را چک کردم همه چیز فعال بود . بعد ویندوز را عوض کردم و بعد درایور ها را دوباره نصب کردم ولی بازهم کار نمیکند . وقتی کیبورد و یا موس را به اون وصل میکنم برق داخل قطعات نمیاید . لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
با تشکر

sooshiyanet
19-06-2008, 17:34
احتمال داره کیس تکون خورده باشه و سیم دیتای پورت USB از روی MainBoard جدا شده و در اومده , کیس رو باز کن و سیم پورت USB رو چک کن (( البته این در حالتیه که پورت USB مستقیم به MainBoard وصل نباشه و اگه پورت های روی مادربورد قطع هستن , مشکل جدی هست و احتمالا مادربورد مشکل پیدا کرده ))

jps3
24-06-2008, 20:01
دوست عزیزم مادربردت به یه جا اتصال داره.

اول ÷رت های جلوی کیس رو از مادربرد جدا کن ببین مشکل حل میشه.

اگر نشد مادربرد رو کامل از کیس جدا کن و زیر مادربرد یه عایق ÷لایتیکی بذار مثل ابر .خبرم کن

fakhri
01-07-2008, 09:47
سلام
چند وقته که یو اس بی کامپیوتر من هم اشکال پیدا کرده که فقط برای شارژ قابل استفاده ست. ولی در هنگام اتصال از طریق آن هیچ گونه علامتی مبنی بر اینکه کامپیوتر آنرا شناخته باشه وجود نداره.
اشکال کار کجاست؟
ممنون

zeus7610
01-07-2008, 10:52
اول device manager رو چک کن ببین اونجا کنترلر ها و هاب یو اس بی رو شناخته یا نه ؟
اگه نیست و تو setup غیر فعال نشده پس کنترلر روی مادر بورد سوخته..
فلش چیزی فرتی کشیدی بیرون از usb?

elector girl
05-01-2009, 16:07
سلام

من يه گوشي موتورولا وصل كردم به USB كامپيوترم كه يهو گوشيم هنگ كرد ولي بعد درست شد. ولي از اون موقع به بعد تمام پورت هاي USB كامپيوترم از كار افتادن! ( دو تا پورت USB جلوي case و پورت هاي پرينتر و اسكنر كه اونارو هم نميشناسه! )
Device manager رو چك كردم . Hub usb و controler هاشو ميشناسه ولي دو تا پورت USB تو ليست پورتاي Hidden هست و اونارو نميشناسه!
يعني كنترلر مادربورد سوخته؟ :41:

Acro-Crown
05-01-2009, 19:15
ضمن سلام به همه دوستان
چند روز است که یک دفعه پورت usb کامپیوترم از کار افتاده
اول بایوس را چک کردم همه چیز فعال بود . بعد ویندوز را عوض کردم و بعد درایور ها را دوباره نصب کردم ولی بازهم کار نمیکند . وقتی کیبورد و یا موس را به اون وصل میکنم برق داخل قطعات نمیاید . لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم
با تشکر

ویندوزتون احتمالا ویستا نیست؟
و جدیدا نیز اپدیت نکردید؟

time prince
05-01-2009, 20:17
سلام

من يه گوشي موتورولا وصل كردم به usb كامپيوترم كه يهو گوشيم هنگ كرد ولي بعد درست شد. ولي از اون موقع به بعد تمام پورت هاي usb كامپيوترم از كار افتادن! ( دو تا پورت usb جلوي case و پورت هاي پرينتر و اسكنر كه اونارو هم نميشناسه! )
device manager رو چك كردم . Hub usb و controler هاشو ميشناسه ولي دو تا پورت usb تو ليست پورتاي hidden هست و اونارو نميشناسه!
يعني كنترلر مادربورد سوخته؟ :41:
چون گوشیت موتورولا بوده شرط می بندم ich 5 یا ... ( توی مادر برد ها فرق می کنه ) سوخته :27: ( البته قسمتیش )
خودمم موتورولا دارم ، خیال نکنی می خوام از موتو بد بگم :5:
اما موتو های غیر آمریکایی از این کرم ها می ریزن :31:

-------------
پورت های usb یا کنترلرشون ( 80% کنترلرشون ) معمولا به دلیل استفاده ی ناصحیح یا شک زیاد می سوزن ( خودم کشیدم)
زیاد امید به سالم بودنشون نداشته باشین

elector girl
05-01-2009, 21:32
چون گوشیت موتورولا بوده شرط می بندم ich 5 یا ... ( توی مادر برد ها فرق می کنه ) سوخته :27: ( البته قسمتیش )
خودمم موتورولا دارم ، خیال نکنی می خوام از موتو بد بگم :5:
اما موتو های غیر آمریکایی از این کرم ها می ریزن :31:

-------------
پورت های usb یا کنترلرشون ( 80% کنترلرشون ) معمولا به دلیل استفاده ی ناصحیح یا شک زیاد می سوزن ( خودم کشیدم)
زیاد امید به سالم بودنشون نداشته باشین

خب چيكارش كنم؟ چقدر واسم آب مي خوره؟

elector girl
05-01-2009, 21:35
ویندوزتون احتمالا ویستا نیست؟
و جدیدا نیز اپدیت نکردید؟
ويندوزم xp هست ولي چه ربطي داره ؟! :44: مشكل سخت افزاريه هااااااااااا!

Acro-Crown
06-01-2009, 01:11
همیشه هم اینطور نیست !
بطور مثال آپدیت kb 938371 باعث از کار افتادن پورت های usb میشه برای من این اتفاق دو بار افتاد و بار سوم فهمیدم مشکل از کجاست!که سادهنرین راهی که مجبور نشم برای بار سوم تو یک هفته ویندوز عوض کنم این بود که فایل هارو از یه سیستم سالم گرفتم ریختم رو مال خودم.
مشکا منم دقیقا مثل مال دوستان بود پورت ها برق داشت و تو device manager هم بود ولی کار نمی کرد.
موفق باشید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

elector girl
06-01-2009, 13:12
من ويندوز رو عوض كردم اما درست نشد .......

time prince
06-01-2009, 13:12
خب چيكارش كنم؟ چقدر واسم آب مي خوره؟
اول درست چکش کن ! :27:
ویندوزو عوض کن !:21:
ارین جور صحبتا !:27:
بعد اگه واقعا مطمئن شدی کنترلر سوخته ! میری یک usb pci می گیری مشکلت حل میشه !:21:
فکر کنم 10 هزار تونم بشه !
فقط اول خوب چک کن ! شاید فقط ویندوز قاطی داشته باشه یا ... !:19:

elector girl
06-01-2009, 13:28
اول درست چکش کن ! :27:
ویندوزو عوض کن !:21:
ارین جور صحبتا !:27:
بعد اگه واقعا مطمئن شدی کنترلر سوخته ! میری یک usb pci می گیری مشکلت حل میشه !:21:
فکر کنم 10 هزار تونم بشه !
فقط اول خوب چک کن ! شاید فقط ویندوز قاطی داشته باشه یا ... !:19:

ممنون

خيلي لطف كردين ...... :46:

emgjey
03-01-2010, 17:52
ببخشید اگه همچین مشکلی برای لبتاپ پیش بیاد باید چکار کنیم؟
من که حتم دارم ویروسه.

neme
06-03-2010, 19:31
ببخشید اگه همچین مشکلی برای لبتاپ پیش بیاد باید چکار کنیم؟
من که حتم دارم ویروسه.

دقيقا براي من چنين اتفاقي افتاده ... لپتاپ رو يه ماهي نيست كه خريدم و حتي ازش استفاده نكردم ولي از سه پورت دوتايي كه سمت راست بودند كار نمي كنند ، چيكار ميشه كرد ... دارم ديوونه ميشم