PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب در win xp ........

satanic0098
14-06-2008, 08:19
سلام خدمت تمامی دوستان -این مشکلی میگم تا باهاش برخورد نکرده باشید نمیتیونید در موردش

نظر بدید.

بعد از نصب ویندوز بعد از مدتی و نصب برنامه ها -وقتی ویندوز بالا میاد صفحه desktop کاملا غیر

فعال میشه و نمیتونی هیچ کلیکی داشته باشی و همینطور منوی start و اشاره گر mouse به شکل

ساعت شنی باقی میمونه و این روند تا اخر ادامه داره- برای رهایی از این مشکل هر دفعه که

سیستم بوت میشه و به ایم مرحله میرسی باید سه کلید ctrl-alt-delete رو بزنی و در task manager

از تب users دو بار log off کنی و بعد به سیستم لاگین کنی تا مشکل برطرف بشه.

در ضمن منظور از اینکه دو بار لاگ اف کنی این نیست که در هر بار لاگ اف بتونی به سیستم لاگین و دوباره لاگ

اف کنی --منظور اینه که وقتی یک بار لاگ اف کردی اصلا ویندوز لاگ اف نمیشه و برای بار دوم این عمل

به درستی انجام میشه.

مشکل از سخت افزار فکر نمیکنم باشه و نسبتا سخت افزار خوبی دارم -ram 512 -cpu 3.2 celeron

این نکته رو هم بگم فکر نمیکنم این مورد از یک ویروس کامپیوتری باشه -و من با هارد دیگری

رو سیستم کار کردم و باز این مشکل پیش اومد.

البته این نکته رو هم بگم که برنامه های نسباتا سنگینی رو سیستم میریزم نظیر ide های برنامه نویسی.

و برنامه هایی که واقعا مورد نیاز هست -حتی office رو هم نمیریزم هیچ وقت..

بگزریم-با همه ی این احوال حالا میخام نظر شما دوستان رو در مورد حل این مشکل بدونم؟

djsystem
14-06-2008, 09:08
به نظر مشکل یا ویروسه یا از سخت افزاره یا از ویندوز یا حتا نصب برنامه های سنگین
ببینم در حین کار سرعت سیستمت چطوره ؟ یه ویندوز دیگرو امتحان کردی ؟ یه چیز دیگه شما همه بر نامه ها رو از start up بردار ببین چی میشه

WooKMaN
14-06-2008, 10:25
احتمالا يه process روي سيستمت در حال اجراست كه بخوبي كار نميكنه و باعث قفل سيستم ميشه ...

ببين كدوم process بيشترين وقت cpu رو ميگيره ... (بجز system idle process) ... البته فقط process هايي كه يوزر اجرا ميكنه ...

بعد endش كن ، تست كن سيستم باز قفل ميكنه ؟ ...

George Bush
14-06-2008, 10:32
یک ویندوز دیگه رم امتحان کن چون ممکنه از نسخه ی ویندوزی باشه که داری نصب میکینین
اشکال بعد برمیگرده به رم.اینجور اشکالات بدجور به رم مربوط میشه.پاورت رو هم اگه بتونی برای چند لحظه عوض کنی معلوم میشه شاید اشکالان کار پاور و کم آوردنش توی ولتاژهای خاصی این اشکالات رو ایجاد کنه
این 3تا راهنمایی منو یکی یکی تست کن مشکلت باید حل شه

satanic0098
14-06-2008, 11:26
به نظر مشکل یا ویروسه یا از سخت افزاره یا از ویندوز یا حتا نصب برنامه های سنگین
ببینم در حین کار سرعت سیستمت چطوره ؟ یه ویندوز دیگرو امتحان کردی ؟ یه چیز دیگه شما همه بر نامه ها رو از start up بردار ببین چی میشه
سلام.
از ویروس نیست چون با یک هارد دیگه و فرمت شده کار کردم و این مشکل دوباره رخ داد.

در حین کار سرعت سیستم بسیار عالیه -خیلی راضی هستم ازش -هیچ جا کم نیاورده تا حالا -حتی تو

بازی های سنگین خوب کار میکنه.

با ویندوز سرور 2000-2003 کار کردم ولی زیاد برنامه نریختم و فقط برنامه های حیاتی سیستم

و یه سری network tools و این مشکل رو هم نداشتم.

در مورد start up هم این کار رو قبلا انجام دادم و فقط sound را فعال گذاشتم ولی فایده نداشت.

احتمالا يه process روي سيستمت در حال اجراست كه بخوبي كار نميكنه و باعث قفل سيستم ميشه ...

ببين كدوم process بيشترين وقت cpu رو ميگيره ... (بجز system idle process) ... البته فقط process هايي كه يوزر اجرا ميكنه ...

بعد endش كن ، تست كن سيستم باز قفل ميكنه ؟ ...

این مشکل هنگام بالا اومدن ویندوز رخ میده نه هنگام کار با اون -در ضمن پروسه مشکوکی نبود که باعث

این مشکل بشه -با این حال چند پروسه user application را هم kill کردم ولی هیچ فرقی نکرد.

یک ویندوز دیگه رم امتحان کن چون ممکنه از نسخه ی ویندوزی باشه که داری نصب میکینین
اشکال بعد برمیگرده به رم.اینجور اشکالات بدجور به رم مربوط میشه.پاورت رو هم اگه بتونی برای چند لحظه عوض کنی معلوم میشه شاید اشکالان کار پاور و کم آوردنش توی ولتاژهای خاصی این اشکالات رو ایجاد کنه
این 3تا راهنمایی منو یکی یکی تست کن مشکلت باید حل شه

ویندوز های زیادی نصب کردم. فکر نمیکنم به این مربوط باشه -چون این مشکل تقریبا از یک سال پیش رخ داد

و قبل از اون مشکلی نبود -با این حال الان هم از sp2 که active شده هست استفاده میکنم-حتی sp3 هم

همینطور .

و اما ram -منم کاملا موافقم -حالا ram رو ارتقا میدم ببینم چی میشه.

به پاور هم خیلی شک دارم -چون یک بار هم که یکی از خازن هاشو که حالت بالا امدگی به خودش داشت

عوض کردم -شاید هنوز حالت اولیه خودشو نداشته باشه.

main هم LGA 8L865GME GYGABYTE .

در اخر از تمامی دوستانی که لطف کردن بنده رو راهنمایی کردن تشکر میکنم-نتیاج کار رو بعد از انجامش

تو همین تایپیک PUBLIC میکنم.

Ghaioom
14-06-2008, 12:27
سلام
برای کامپیوتر منم چندین وقت پیش همین مشکل پیش اومد با چیزی که شما گفته بودین همیشه بعد از logoff ویندوز کار میکرد.
کامپیوتر من ویروسی شده بود بعد از نصب یه آنتی ویروس مشکلم حل شد.
ویروس های زیادی به کامپیوترم وارد شده بودن همش هم به خاطر ویروس ها بود بعد بعد حل شد.