PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آغاز فیلــــترینگ اینترنت در فرانسه

mobin
13-06-2008, 03:22
وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که این کشور در حال الحاق به جمع 5 کشور دیگری است که سرویس دهندگان اینترنت شان دسترسی به سایت های غیراخلاقی ویژه کودکان، و مضامین مرتبط با تروریسم و دشمنی های نژادی را مسدود کرده اند.

این توافق از اکتبر قابل اجراست. وزیر کشور فرانسه، میشل الیوت- ماریه، اعلام کرد فهرست سیاهی براساس نظرات کاربرانی که سایت های نامناسب را علامت گذاری می کنند تهیه خواهد شد.
تمام سرویس دهندگان فرانسه موافق کرده اند که سایت های زننده و نامناسب را مسدود کنند.
الیوت – ماریه می گوید که دیگر نمی توان سوءاستفاده جنسی از کودکان را به شکل سایت های مستهجن تهیه شده برای کودکان تحمل کرد. ما به این توافق رسیده ایم که دسترسی به سایت های مستهجن کودکان در فرانسه مسدود شود. سایر کشورهای دمکراتیک دیگر نیز چنین کرده اند. فرانسه دیگر نمی توانست منتظر بماند.
به گفته وی سایت های مستهجن و غیراخلاقی به مقامات قضایی سپرده خواهند شد.
در تعامل مشابهی که روز گذشته در نیویورک اتفاق افتاد نیز شرکت های Verizon ، Sprint، و تایم وارن با مقامات ایالت نیویورک به این نتیجه رسیدند که باید دسترسی به سایت های مستهجن کودکان مسدود شود. بریتانیا، سوئد، دانمارک، نروژ، کانادا و نیوزلاند از جمله کشورهایی هستند که پیش از این اقدام به مسدود کردن چنین سایت هایی نموده اند.

MYM
13-06-2008, 03:31
آغاز فیلترینگ؟ نه عزیز به این نمی گن فیلترینگ.
در اکثر کشورها سوء استفاده جنسی از یک کودک برای مثال 5-6 ساله غیر قانونی بوده و انتشار تصاویر مربوطه به هر طریقی غیر قانونی است. چه از طریق اینترنت، چه مجله و ... . با متخلف هم شدیدا برخورد می شود.
گاها دیده شده تصاویر سو استفاده از کودک 6 ماهه در اینترنت پخش شده. علاوه بر مسدود کردن سایت، شخصی که سایت را راه اندازی کرده به سی سال تا حبس ابد محکوم می شود. با توجه به قوانین کشورهای مختلف.

از کوچکترین خبری سوء استفاده سیاسی می کنند.
دوست عزیز سوء تفاهم نشه. منظورم شما نیستی.

بردیا
13-06-2008, 10:59
اما من قبلا خونده بودم که تو فرانسه روزانه بیشتر از 70تا سایت غیراخلاقی ----- میشن.یعنی اون خبر دروغ بود؟

MYM
13-06-2008, 14:03
اما من قبلا خونده بودم که تو فرانسه روزانه بیشتر از 70تا سایت غیراخلاقی ----- میشن.یعنی اون خبر دروغ بود؟

حتما دروغ بوده. همونطور که گفتم سایت های متخلف را خذف می کنند نه -----.

pentoriko
13-06-2008, 14:18
گاها دیده شده تصاویر سو استفاده از کودک 6 ماهه در اینترنت پخش شده.

آقاي نميدونم اسمتون چيه :31::31::31:

اين كه گفتي درسته يا بايد ويرايش بشه:18::18::18:

*PiNk PaNTHeR*
13-06-2008, 19:59
فـیلترینگ در استرالیا خیلی وقته که اعمال شده.
به نظرم چیز لازمی هست حتی به نظرم ایران اصلا زیاده روی نمیکنند.
البته کار به انسجام جامعه ندارم I care about loyalty.

MYM
13-06-2008, 23:40
آقاي نميدونم اسمتون چيه :31::31::31:

اين كه گفتي درسته يا بايد ويرايش بشه:18::18::18:

بله درسته و نیازی به ویرایش نیست.

این ادعا کذب است.

Nevissande
14-06-2008, 20:15

خواهشا بدون ذكر منبع يا مدركي، چنين ادعاهايي نفرماييد.

alizshah
14-06-2008, 22:00
خوب نظر من اینه که برای چنین کاری باید ف. ی .ل . ت .ر کنند ولی غیر از این
یعنی بزرگر از 18 سال مشکلی نمی گیرند
( البته حدس زدم منبعی ندارم )
در مورد ف . ی .ل . ت ر ایران که خیلی افتضاح حق میدم سایت های مستهجن رو ف.ی ل.ت. ر کنند
ولی هر
هر سایتی رو ----- میکنند و گاها در اینترنت نمیشه کاری کرد