PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق بین جاوا و سیمبین و ویندوز موبایل و لیتوکس برای آماتورها

971971
12-06-2008, 09:46
با سلام
از اساتید محترم تقاضا میکنم تفاوتهای جاوا و سیمبین و ویندوز موبایل استاندارد و ویندوز موبایل پروفسیونال و لینوکس و پالم را بطور جزئی با بیان مثال بیان کنند تا آماتورهایی مثل من دقیقا متوجه شوند که با هر کدام چه کارهایی میشود انجام داد که با دیگری امکانش نیست.
با تشکر

carter
16-06-2008, 19:04
سلام دوست عزیز
فرق جاوا و سیمبین تو زبان برنامه نویسیشونه
که سیمبین قویتره
نرم افزارهای بهتر و بیشتری روش نصب میشه
از لحاظ بازی هم همینتور در مورد ویندوز موبایلم که از همه پیشرفته تره

carter
16-06-2008, 19:06
سوالت خیلی کلیه اگه بیشتر و دقیق تر بگی بهتر میتونم کمکت کنم

shahshahani
17-06-2008, 13:56
فرقشون مثل فرق سیستم عامل داس با ویندوز 95 با ویندوز 98 با ویندوز Xp و ... میمونه.
تونا هم سیستم عامل اند منتها روی موبایل.

موفق باشی.

971971
23-06-2008, 20:43
با تشکر از جواب شما
من میخواهم یک دستگاه حداکثر 300000 تومانی بگیرم در بین این گزینه ها نمیدانم کدامیک را بگیرم، اگر شما مثالهای دقیق بیاورید که مثلا فلان کاربرد را فلان سیستم دارد ولی سیستمهای دیگر ندارند میتوانم تصمیم منطقی تری بگیرم.

Mojtaba N87
23-06-2008, 21:03
جاوا : سیستم عامل نیست و یک زبان برنامه نویسیه که روی تمام سیستم عامل های گوشی ها و یا حتی گوشی های بدون سیستم عامل کار می کنه . مثل اکثر گوشی های سونی اریکسون یا گوشی های سری 40 نوکیا مثل 5610 ، 6300، 5310

سیمبین : سیستم عامل قوی مخصوص گوشی که 10 ساله کار خودش رو شروع کرده و توسط نوکیا و فوما که ساپورتر های اصلیش هستن کار خودش رو ادامه داده . سونی اریکسون ، سامسونگ ، LG و موتورولا و ... هم از دیگر استفاده کننده هاش هستن. قدرت و سرعت و پایداری خوبی داره. برنامه ها و بازی های زیادی هم واسش هست. جدید ترین ورژنش 9.3 هست که در نوکیا ان78 و ان96 استفاده میشه . مثال بارز این سیستم عامل گوشی هایی مثل ان95 هستن. گوشی های سیمبین معمولا قیمت بالایی دارند.به این گوشی ها می گن Smartphone

ویندوز موبایل : سیستم عامل ارائه شده توسط ماکروسافت و رقیب جدی سیمبین. به گوشی هایی که ویندوز دارن می گن pocket PC . این گوشی های CPU قوی دارن ، صفحه لمسی هم جزء ویژگی هاشونه . و برای کارهای حرفه ای و بیزنس مناسب ترن.

لینوکس : سیستم عامل اپن سورس و محبوب که واسه موبایل هم اومده. گوشی های لینوکس هم صفحه لمسی دارن و یه چیزی بین ویندوز موبایل و سیمبین می شه گفت!

971971
24-06-2008, 01:01
جاوا : سیستم عامل نیست و یک زبان برنامه نویسیه که روی تمام سیستم عامل های گوشی ها و یا حتی گوشی های بدون سیستم عامل کار می کنه . مثل اکثر گوشی های سونی اریکسون یا گوشی های سری 40 نوکیا مثل 5610 ، 6300، 5310

سیمبین : سیستم عامل قوی مخصوص گوشی که 10 ساله کار خودش رو شروع کرده و توسط نوکیا و فوما که ساپورتر های اصلیش هستن کار خودش رو ادامه داده . سونی اریکسون ، سامسونگ ، LG و موتورولا و ... هم از دیگر استفاده کننده هاش هستن. قدرت و سرعت و پایداری خوبی داره. برنامه ها و بازی های زیادی هم واسش هست. جدید ترین ورژنش 9.3 هست که در نوکیا ان78 و ان96 استفاده میشه . مثال بارز این سیستم عامل گوشی هایی مثل ان95 هستن. گوشی های سیمبین معمولا قیمت بالایی دارند.به این گوشی ها می گن Smartphone

ویندوز موبایل : سیستم عامل ارائه شده توسط ماکروسافت و رقیب جدی سیمبین. به گوشی هایی که ویندوز دارن می گن pocket PC . این گوشی های CPU قوی دارن ، صفحه لمسی هم جزء ویژگی هاشونه . و برای کارهای حرفه ای و بیزنس مناسب ترن.

لینوکس : سیستم عامل اپن سورس و محبوب که واسه موبایل هم اومده. گوشی های لینوکس هم صفحه لمسی دارن و یه چیزی بین ویندوز موبایل و سیمبین می شه گفت!

با تشکر از شما منظور من از مثال، این نبود که کدام گوشیها آن سیستم را دارند بلکه این بود که با ذکر مثالهایی از امکانات و برنامه های هریک از آنها نکات ضعف و قوت آنها را نسبت به یکدیگر توضیح دهید.
ضمنا اگر ممکن است مقایسه ای درمورد مدلهایی از هرکدام از این سیستمها که قیمتشان حدود 300000 تومان است انجام دهید و آیا با این محدوده قیمت بهترین انتخاب کدام است؟
متشکرم

shahshahani
24-06-2008, 12:51
بستگی داره میخوای با گوشیت چی کار کنی؟
دنبال برنامه و بازی فراوون هستی؟
چه جور برنامه هایی میخوای؟
صفحه لمسی برات مهمه؟
آفیس و Pdf و Wlan و ... برات مهمه؟
صدا و موزیک برات مهمه؟
.
.
.
همینجوری که نمیشه نظر داد.
موفق باشی.

971971
24-06-2008, 14:55
بستگی داره میخوای با گوشیت چی کار کنی؟
دنبال برنامه و بازی فراوون هستی؟
چه جور برنامه هایی میخوای؟
صفحه لمسی برات مهمه؟
آفیس و Pdf و Wlan و ... برات مهمه؟
صدا و موزیک برات مهمه؟
.
.
.
همینجوری که نمیشه نظر داد.
موفق باشی.
1- میخواهم با گوشیم هر کاری که ممکن است انجام دهم
2- وجود برنامه های متنوع برایم مهم است ولی تنها بازیهای فکری را دوست دارم
3- از برنامه های موجود اگر چند مثال بزنید میتوانم بگویم که کدامیک از آنها برایم مهم است.
4-صفحه لمسی اگر کار کردن را راحتتر کند و با این قیمت صلاح باشد مهم است.
5-آفیس و Pdf و Wlan برایم مهم است.
6-صدا و موزیک در حد متعارف و قابل تحمل برایم مهم است.

shahshahani
24-06-2008, 15:18
با این قیمت بهترین گزینه پیش روی شما sony ericsson P990i هستش که سیستم عاملش سیمبین UIQ 3 هست و صفحش هم لمسیه.
یه عالمه برنامه و بازی هم براش وجود داره.
برای دیدن اطلاعات بیشتر اینجا رو ببین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازم اگه کاری داشتی در خدمتم.
موفق باشی.

971971
24-06-2008, 20:19
با تشکر از راهنمایی شما، لطفا مدل E51 یا E65 از نوکیا و O2 Mini S یا imate K-jam را با مدلی که معرفی کرده اید مقایسه کنید.

smss.exe
25-06-2008, 05:27
سلام
من مدل هايي رو كه گفتي نمي شناسم اما خودم P990 دارم و خيلي ازش راضيم و تمام امكانات يك گوشي كامل و خوب رو داره .