PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد Indirect l llumination

b3dnet
11-06-2008, 14:21
با سلام به تمامی بچه ها .
خوب من یه چند وقتیه که چسبیدم به رندر میخوام رندرمو قوی کنم پیشه خودم گفتم نمیشه که همش مدل سازی کرد اگه رندر خوب بلد نباشی مدلی که ساختی شخصیت واقعیشو پیدا نمیکنه .....
از قرار رفتم توی سایت های مختلف از روی tutorial ها کار هارو دنبال کردم تو تمام کار به Indirect l llumination تاکید کرده بود ...
من یه مقدار تعداد سوالاتم زیاده هر کسی هر کدومو که بلد بود یه اشاره هم بکونه کفایت میکنه ....ممنون

1:Indirect l llumination برای چی استفاده میشه ؟

2:Final Gather دقیقا چه کاری انجام میده و هر کدوم از قسمت اون برای تنظیم چه چیزهایی هستن؟

3:Caustics دقیقا چه کاری انجام میده و چرا برای فعال کردن اون نیاز به یه مولد خیلی قوی هستش و چرا اینقدر تو زمان رندر تاثیر مزاره....(شاید چیزی حدود 2 ساعت میخواست 01% پر کنه) :13:

4:(Global l llumination(GI چی هستش و کجا بکار میره؟

5:Light Property در کجاها به کار میره....

6:Geometry property برای چی استفاده میشه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشید اگه تعداد سوالات زیاد بود ... :23:

hadi665
11-06-2008, 14:48
خوب بهزاد جان منم دوست دارم رندرم قوی بشه
باید بگم من یکی که از رندر چیزه زیادی نمیفهمم
باید از شهاب کمک بگیری این دوستمون توی رندر خیلی پیشرفت کرده و الآن دیگه خیلی خوب کاراشو رندر میکنه

SSS_HHH_OOO
11-06-2008, 20:03
1:Indirect l llumination برای چی استفاده میشه ؟

برای دنبال کردن فوتون ها استفاده میشه...هر فوتون از نور که به یه جسمی برخورد میکنه همه رنگهاش رو به غیر از رنگ خود جسم رو به جسم میده و بقیه اش بازتاب میشه... Indirect illumination هم دقیقا همین کار رو میکنه و فوتون هایی که به هر جا میتابن رو بازتاب میده....(این عمل به طور پیش فرض 5 بار انجام میشه که قابل تغییره)

2:Final Gather دقیقا چه کاری انجام میده و هر کدوم از قسمت اون برای تنظیم چه چیزهایی هستن؟

اگه از Indirct Illumination استفاده کنی باید مثل واقعیت حداقل هر منبع نور 10،000،000 فوتون بتابونه که خیلی طولانی میشه.... برای این کار منتال ری از یه روش استفاده میکنه که Sample های پهلوی هم رو با هم یکی حساب میکنه و با میانگین گرفتن از رنگ در تعداد فوتون ها صرف جویی میکنه...هر چه قدر مقدار FG بالاتر باشه نقاط کتری رو میانگین میگیره وکیفیت کار بالا میره....

3:Caustics دقیقا چه کاری انجام میده و چرا برای فعال کردن اون نیاز به یه مولد خیلی قوی هستش و چرا اینقدر تو زمان رندر تاثیر مزاره....(شاید چیزی حدود 2 ساعت میخواست 01% پر کنه) :13:

این اثر شکست نور رو در شیشه و سطوح صیقلی محاسبه میکنه و روی سطح نشون میده... باید اجسامی رو که میخوای این اثر رو داشته باشن روشون کلیک راست کنی و به بProperties بری و بعد به Mental ray بری و این اثر رو فعال کنی......

تعداد فوتون های اثر Caustic رو نباید زیاد کنی...با تعداد کم هم جواب میده....

4:(Global l llumination(GI چی هستش و کجا بکار میره؟

برای دنبال کردن فوتون ها باید فعالش کنی....

5:Light Property در کجاها به کار میره....

برای تنظیمات تعداد فوتون های هر منبع نور...

6:Geometry property برای چی استفاده میشه؟

اگه فعالش کنی همه اشیا اثر Caustic رو انجام میدن.... و همیچنین فوتون ها رو همه اجسام تاثیر میذارن.....

SSS_HHH_OOO
11-06-2008, 20:04
خوب بهزاد جان منم دوست دارم رندرم قوی بشه
باید بگم من یکی که از رندر چیزه زیادی نمیفهمم
باید از شهاب کمک بگیری این دوستمون توی رندر خیلی پیشرفت کرده و الآن دیگه خیلی خوب کاراشو رندر میکنه

هادی فحش دادی.......
تو بلد نیستی؟؟؟؟ مجبورم کردی اسپم بدم....

b3dnet
11-06-2008, 20:42
سلام
هادی جان ممنون ..
و شهاب جان 1000 هزار بار ممنون ازت دمت گرم خیلی لطف کردی ....میخوام نور پردازی و رندرمو توپ توپ کنم....دمت گرم....