PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید اسکنر و معرفی چند مدل خوب و باکیفیت و سریع

AANOSHEH
11-06-2008, 11:45
سلام دوستان
من می خواهم که یک اسکنر با پورت یو اس بی 2 بخرم و کار اصلیم هم باهاش اینه که متن ها را باهاش اسکن کنم.
چی پیشنهاد میدید در حدود قیمت 50 تا 60 هزار تومان.
مرسی از جوابتون.

amin123
11-06-2008, 18:51
Genius Hr8

مدل خوبي هست البته با اين بودجه

AANOSHEH
12-06-2008, 13:44
با سلام
مرسی از جوابتون.
این مدلی که شما پیشنهاد دادید، میشه مشخصاتش را هم بنویسی. مثلا میزان دی پی آی - رنگی و یا غیر رنگی بودن اون و نیز سایز کاغذ اون و ... را هم بنویسی.والبته قیمتش. راستی فرق اسکنر رنگی با اسکنر غیر رنگی چیه؟ میشه توضیح بدید.
واسه پر حرفیهام هم مغذرت. آخه نمی دونم دیگه.ندونستن که عیب نیست-به قول شاعر نپرسیدن عیب است.نمی دونم شاعر این رو گفته بود یا نه!
بای

saghy
12-06-2008, 13:48
سلام
چون اسكن هاي شما متوالي هست بهت پيشنهاد ميدم كنون Canon Lide25 بخري حدود 55 تومان . براي كار شما خوبه . سرعت هم معمولي . براي اسكن تصاوير متوالي اچ پي از لحاظ نرم افزاري يه كم ضعيفه .

majid_n
13-06-2008, 00:20
ببخشید اسکنر hp2710 چطوره؟

amin123
13-06-2008, 12:39
سلام
چون اسكن هاي شما متوالي هست بهت پيشنهاد ميدم كنون Canon Lide25 بخري حدود 55 تومان . براي كار شما خوبه . سرعت هم معمولي . براي اسكن تصاوير متوالي اچ پي از لحاظ نرم افزاري يه كم ضعيفه .

قربان بنده مدل GENIUS پيشنهاد دادم بهشون.....

و اگر هم به قول شما اسكن متوالي دارند كه بايد از اسكنر هاي ADF استفاده كنند كه گرون هم هستند.......

علاوه بر اون اين مدلي كه شما گفتيد داراي رزولوشن 1200*2400 هست در صورتي كه HR8 داراي 2400*2400 هست......

علاوه بر اينها برند GENIUS پشتيباني نرم افزاري قوي داره ( مثلا برنامه معروف VUESCAN برخي از مدل هاي HP و CANON را نميشناسه)

همچنين HR8 اسليم هست ولي CANON LIDE25 اسليم نيست......

amin123
13-06-2008, 12:45
با سلام
مرسی از جوابتون.
این مدلی که شما پیشنهاد دادید، میشه مشخصاتش را هم بنویسی. مثلا میزان دی پی آی - رنگی و یا غیر رنگی بودن اون و نیز سایز کاغذ اون و ... را هم بنویسی.والبته قیمتش. راستی فرق اسکنر رنگی با اسکنر غیر رنگی چیه؟ میشه توضیح بدید.
واسه پر حرفیهام هم مغذرت. آخه نمی دونم دیگه.ندونستن که عیب نیست-به قول شاعر نپرسیدن عیب است.نمی دونم شاعر این رو گفته بود یا نه!
بای

خواهش ميكنم قربان........

2400*2400 Dpi

رنگي هست!!!!!!!!!!

سايز كاغذ هم A4

منظورتون را از اسكنر غير رنگي نميفهمم؟؟؟؟؟؟؟؟

saghy
13-06-2008, 15:51
سلام
دوست عزیز امین و ...
ببینید اسکنر اسلیم ! منظورتونو متوجه نشدم !
در ضمن ما در بحث دقت اسکنرها یک دقت لامپ و اینه داریم که سخت افزاری هست و یک دقت نرم افزاری که به نوعی رزولیشن غیر واقعی به ما میده . برای اسکن بهترین تصاویر و با کیفیت ترین تصاویر من تا حالا دقت بالاتراز 600dpi ندیدم . که بالاتر از این ها عملیاتی نیست و یک برگه A4 شما حجمی حدود 900 مگ پیدا میکنه . برای اسکن کتاب و جزوه بالاتر از 300dpi عملیاتی نیست .
همچنین اسکنری که شما نام بردید برای اسکن های متوالی اسکنر های فیدر داری هستند که اسکنر اسناد نام دارند . و به گفته شما قیمت بالایی دارن .
در مورد نرم افزار های مرتبط کنون خوش دست تر از بقیه است وگرنه من شخصا Hp تمامی مدل هارا به هر اسکنر دیگری ترجیح میدم . جنیوس که شما گقتید اسکنر های حرفه ای نداره . به هر حال تجربه شما هم قابل ستایش و بحث هست .
با تشکر

amin123
13-06-2008, 20:16
سلام
دوست عزیز امین و ...
ببینید اسکنر اسلیم ! منظورتونو متوجه نشدم !
در ضمن ما در بحث دقت اسکنرها یک دقت لامپ و اینه داریم که سخت افزاری هست و یک دقت نرم افزاری که به نوعی رزولیشن غیر واقعی به ما میده . برای اسکن بهترین تصاویر و با کیفیت ترین تصاویر من تا حالا دقت بالاتراز 600dpi ندیدم . که بالاتر از این ها عملیاتی نیست و یک برگه A4 شما حجمی حدود 900 مگ پیدا میکنه . برای اسکن کتاب و جزوه بالاتر از 300dpi عملیاتی نیست .
همچنین اسکنری که شما نام بردید برای اسکن های متوالی اسکنر های فیدر داری هستند که اسکنر اسناد نام دارند . و به گفته شما قیمت بالایی دارن .
در مورد نرم افزار های مرتبط کنون خوش دست تر از بقیه است وگرنه من شخصا Hp تمامی مدل هارا به هر اسکنر دیگری ترجیح میدم . جنیوس که شما گقتید اسکنر های حرفه ای نداره . به هر حال تجربه شما هم قابل ستایش و بحث هست .
با تشکر

saghy جان جسارت بنده را ببخشيد..........

منظور از اسليم بودن اسكنر،يعني بي صدا بودن آن......

در مورد دقتي هم كه فرموديد ( 600 به بالا عملي نيست) شما توسط همين نرم افزار vuescan ميتونيد تا جايي كه اسكنر ساپورت ميكنه دقت را بالا ببريد و اگر دقت را بالاتر از دقت اسكنر ببريد ،برنامه خطا ميدهد.....

علاوه بر آن اسكن كردن با دقت 1200 و يا بالاتر با عمق رنگ 24 (و نه 48) علاوه بر اينكه حجم نسبتا كمتري ميگيره،سرعت اسكن هم تا حدودي بالا ميره

اين كه اسكن كتاب و يا جزوه را گفتيد بالاتر از 300 عملياتي نيست را من متوجه منظورتون نشدم.... يعني نميشه بيشتر از 300 اين اسناد را اسكن كرد؟

اگر منظورتون اين هست كه بايد بگم اين موضوع ميتونه در اسكنر هاي adf ( و نه flat ) صحت داشته باشه....

ممنون از همكاريتون در بحث......

saghy
14-06-2008, 01:14
سلام
امین جان نگفتم عملی ! گفتم عملیاتی ! منظور همون کاربردی هست .
ببینید در مورد اسکن تصاویر باید در مورد Dpi هاش بگم که این تعداد نقطه بر اینچ چه چیزایی را برای ما نمایان میکند .
ما از یک تصویر چه انتظاری داریم ؟
به هر حال فکر نمیکنم بیشتر از این حرف زدن بار علمی به راه داشته باشه . از روی تجربه های قدیم میگم :20: