PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه سوال در مورد مونتاژ كامپيوتر

mohammad_h
29-11-2005, 07:23
سلام
یه سوالی داشتم
میخاستم ببینم اگه بخام یه کامپیوتر جمع کنم باید کار خاصی هم بعد از مونتاژ کردن روش انجام بدم یانه فقط کافیه قطعات رو مونتاژ کنم
با تشکر

Rashidahwazian
09-12-2005, 05:35
کار خاصی لازم نیست انجام بشه . همه اتصالات رو اگر درست بسته باشی مشکلی نیست.

soltany
03-01-2006, 06:52
می توانی برای اینکه سیستمت یک کم به حال بیاید bios را update کنی .در مورد اپدیت کردن هم اگر مشکل داشتی نوع بایوست را بنویس تا کمکت کنیم

Elfin-D
03-01-2006, 13:12
سلام
همونطور كه دوستان فرمودند بعد از اسمبل سيستم بقيه كارها نرم افزاري كيشه.مثل پارتيشن بندي و نصب ويندوز و ...

STAYWITHME
03-01-2006, 14:05
می توانی برای اینکه سیستمت یک کم به حال بیاید bios را update کنی .در مورد اپدیت کردن هم اگر مشکل داشتی نوع بایوست را بنویس تا کمکت کنیم
bios رو بعد اینکه آپدیت ش اومد آپدیت میکنن .

کسی که می خواد سیستم اسمبل کنه بجز اسمبل مواردی که الفیم متذکر شدن لازمه ( البته بعد از پارتیشن بندی باید پارتیشن هاتو فرمت کنی )

mohammad_h
06-01-2006, 22:32
ممنون از همه دوستان

myatlantix
13-08-2007, 10:01
سلام میخواستم بدونم اگه بخوام از usb جلوی کیس استفاده کنم چه اتصالاتی رو در مادر بورد باید انجام بدم
کیس من برای دوتا usb جلوی کیس هر کدوم 4تا پین خور داره که - و + و port , +port- نام دارند مادربورد هم
درقسمت نصب usb جلوی کیس دارای 9 پین میباشد که دوتا از انها power است 2تا gnd و دوتا از انها
dx- , +dx و دوتا از انها dy- , +dy میباشد یکی هم usb over current می باشد.

elendil
13-08-2007, 12:09
آقا یه سوال بایوسم رو چه جوری آپ کنم مدلش اینه
Award Software Intenational : INC

BIOS Version : VIAP4X - 42302e31

َVersion : F3
10/12/2004
چه تائثیراتی داره ؟

Lord_theOne
14-08-2007, 10:48
اموزش آپديت باياس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تاثيرشم بايد ببيني باياسي كه مي خواهي آپديت كني چه كار مي كند وقتي خواستي فايل را بگيري زير فايله نوشته براي چه كاري هست باياس

amir wolf
19-08-2007, 15:02
سلام میخواستم بدونم اگه بخوام از usb جلوی کیس استفاده کنم چه اتصالاتی رو در مادر بورد باید انجام بدم
کیس من برای دوتا usb جلوی کیس هر کدوم 4تا پین خور داره که - و + و port , +port- نام دارند مادربورد هم
درقسمت نصب usb جلوی کیس دارای 9 پین میباشد که دوتا از انها power است 2تا gnd و دوتا از انها
dx- , +dx و دوتا از انها dy- , +dy میباشد یکی هم usb over current می باشد.

سلام دوست عزیز
این کاری یو که بهت میگم انجام بده ، سیم های پورت یو اس پی کیس شما به ترتیب باید یک زوج ، (قرمز ، سفید ، سبز و مشکی باشه)،که شما در مادر برد خودتون در قسمت پایین کمی اومورتر از سوئیچ های ریست و اچ دی دی لید و بعد از پاور لید دنباله یه سری پین به رنگ زرد ( احتمالا همون چیزیه که خود شما نوشتی ، منظور usb over current( می گردی که معمولا در مادر بردها جای یو اس پی به رنگ زرد هستش ، ( توجه : منظور از پین ، (شکل مستعطیلی ورودی پورت یو اس پی مادربرد است که به صورت دو ردیف هستش که ردیف بالایی باید 5 تا پین باشه و ردیف پایینی باید تا پین باشه4 که داخل یک مستعطیل زرد رنگ هستش ) شما به ترتیب از رنگ قرمز سیم یو اس پی جلوی کیش شروع به نصب کردن از بالایه پین ها و از سمت چپ نصب می کنی ، (یعنی : سیم قرمز به پین اولی بالا از سمت چپ، سیم سفید به پین دومی بالا از سمت چپ ، سیم سبز به پین سومی بالا به سمت چپ ، سیم مشکی به پین چهارمی بالا به سمت چپ و اینکه پین پنجم خالی می مونه ) اما ردیف پائینی که چهارتاست به همین ترتیب نصب می کنی . الآن پورت پو اس پی جلوی کیس شما نصب شده و اینکه توی ویندوز یه پیغام add new hardware که می خواد یو اس پی های دستگاه شمارو بشناسه که اگه از ویندوز اکس پی استفاده می کنی ، خودش اتوماتیک میشناسه.
تذکر : ( حتما هنگام نصب یو اس پی دستگاهت خاموش باشه و قبل از اینکه دست به مادربرد بزنی دستتو به یه شی آهنی بزنی تا بار های مغناتیسی یه دستت خالی بشه ، در ضمن اگه جوراب توی پات بود اونم در بیار همین)
امید وارم که متوجه شده باشی
همین تمام شد

KBZ
26-08-2007, 09:46
دوست عزيز myatlantix

در مورد USB كيس اگه امكان داره ازش استفاده نكن

ممكنه دچار مشكل بشي