PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رفع لرزش در تصویر خروجی افترافکتز

M Like Mother
08-06-2008, 05:00
سلام

دو تا سوال

1- من افتر افکت 6.5 دارم آیا لازم می دانید ورژن بالاتر نصب کنم. با توجه به مشخصات سیستمم ( 1 گیگ رم ... سی پی یو 2400 ... و کارت گرافیک 128 ). اگه لازم می دانید چه ورژنی با توجه به سیستم من مناسب تر است

2-یه متن تو افتر افکت 6.5 می نویسم و یه افکت آماده یا یه حرکت ساده ( مثلا از چپ به راست ) بهش می دم
وقتی خروجی بصورت Avi و به فرمت DV-PAL می گیرم تصویر ( متن ) به شدت خراب شده ولبه ها دندانه دار میشوند
اما اگه خروجی رو بصورت avi و بدون کمپرس بگیرم تصویر خیلی خوب و تمیز است اما همین فایل Avi رو وقتی وارد پریمیر Pro 1.5 یا pro 2 ( که پروژه بر اساس DV-PAL باز شده است ) می شود باز تصویر خراب می شود
انگار این متن و افکت موجود نسبت DV_PAL شدن حساسیت دارند.
مشکل از کجاست؟

اگه دوستان یه امتحان کنند یه متنی رو بنویسند و ببرند تو پریمیر و نتیجه رو بگن ممنون میشم

shahroozvaz
09-06-2008, 14:24
سلام

دو تا سوال

1- من افتر افکت 6.5 دارم آیا لازم می دانید ورژن بالاتر نصب کنم. با توجه به مشخصات سیستمم ( 1 گیگ رم ... سی پی یو 2400 ... و کارت گرافیک 128 ). اگه لازم می دانید چه ورژنی با توجه به سیستم من مناسب تر است

2-یه متن تو افتر افکت 6.5 می نویسم و یه افکت آماده یا یه حرکت ساده ( مثلا از چپ به راست ) بهش می دم
وقتی خروجی بصورت Avi و به فرمت DV-PAL می گیرم تصویر ( متن ) به شدت خراب شده ولبه ها دندانه دار میشوند
اما اگه خروجی رو بصورت avi و بدون کمپرس بگیرم تصویر خیلی خوب و تمیز است اما همین فایل Avi رو وقتی وارد پریمیر Pro 1.5 یا pro 2 ( که پروژه بر اساس DV-PAL باز شده است ) می شود باز تصویر خراب می شود
انگار این متن و افکت موجود نسبت DV_PAL شدن حساسیت دارند.
مشکل از کجاست؟

اگه دوستان یه امتحان کنند یه متنی رو بنویسند و ببرند تو پریمیر و نتیجه رو بگن ممنون میشم

دوست عزیز
با همین سیستم هم میتونی از افتر 7 یا سی اس تری هم استفده کنی ... اما دوتا نکته رو باید در نظر بگیری اول اینکه حتما رم سیستم رو افزایش بدی .. حداقل 2 گیگ ...
دوم اینکه مطمئن شو کارت گرافیکت OpenGL دو را به خوبی ساپورت کنه ...

در مورد سئوال دوم هم فکر کنم تنظیمات اولیه و خروجیت ایراد داره .. من تا به حال چنین مشکلی نداشتم ... با این حال بازهم چک می کنم و نتیجه رو بهت میگم ... اما توصیه می کنم فایل ورودی به پریمیر رو رندر کن و نتیجه رو با چند پلیر مختلف امتحان کن ... مثلا پاور دی وی دی ... چون اون فایل avi که شما از افتر خروجی گرفتی پال استاندارد نیست

موفق باشی

arash_irani
10-06-2008, 01:09
سلام
در مورد سوال دوم ::
خب شما در هر برنامه ای معمولا برای DV/Pal یه جایی برای تنظیمات دارین
شما باید بر اساس تنظیمات پروژه همیشه فایلهاتون رو در پروژه بارگذاری کنید
ببینید برای این مشکل شما باید ببینید تنظیمات اولیه فیلمتون چیه که باز برای این مشکل باید ببینید در قسمت Fields بر روی کدام گزینه کپچر شده و یا در سیستم ساخته شده مثلا در برنامه افتر افکت شما در پنجره Projects بر روی کلیپ مورد نظرتون راست کلیک کرده و گزینه Interpert Footage و بعد بروی Main کلیک میکنید

مانند تصویر زیر ::

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب در اون قسمتی که مشخص شده شما باید یکی از سه گزینه رو متناسب با تنظیمات پروژه انتخاب کنید به عبارت ساده تر مثلا اگر در هنگام کپچر بر روی گزینه Upper Field First کپچر کرده باشین و پروژه تون اینجوری ساخته باشی باید در افتر هم همین کارو انجام بدی و یا برعکس (خلاصه باید منطبق شده باشه

ممنون و موفق باشید
یا حق

M Like Mother
10-06-2008, 02:33
ممنونم

تقریبا همه حالت ها و ترکیبات رو امتحان کردم درست نشد.

تو افتر افکت پروژه رو dv wide screen شروع کردم . متن رو هم تو خود افتر افکت می نویسم و از خود افکت های آماده ی افتر افکت استفاده می کنم یعنی تا اینجا همه چیز تو افتر افکت بوده و هیچ فیلم و عکسی و متنی از جای دیگه استفاده نکردم حالا وقتی خروجی Pal dv میگیرم ( با توجه به فیلد های مختلف ) تصویر خراب میشه اما وقتی Avi میگیرم ( بدون کمپرسور dv ) تصویر خوبه اما این تصویر خوب هم به هر نحوی به پریمیر میره داغون میشه ...

فعلا دارم باهاش کلنجار میرم

M Like Mother
15-06-2008, 03:47
ممنونم

تقریبا همه حالت ها و ترکیبات رو امتحان کردم درست نشد.

تو افتر افکت پروژه رو dv wide screen شروع کردم . متن رو هم تو خود افتر افکت می نویسم و از خود افکت های آماده ی افتر افکت استفاده می کنم یعنی تا اینجا همه چیز تو افتر افکت بوده و هیچ فیلم و عکسی و متنی از جای دیگه استفاده نکردم حالا وقتی خروجی Pal dv میگیرم ( با توجه به فیلد های مختلف ) تصویر خراب میشه اما وقتی Avi میگیرم ( بدون کمپرسور dv ) تصویر خوبه اما این تصویر خوب هم به هر نحوی به پریمیر میره داغون میشه ...

فعلا دارم باهاش کلنجار میرم

جواب سوالم رو خودم میدم شاید به درد بعضی ها بخوره

موضوع هم حل شد هم یه جورایی حل نشد بطور خلاصه:

1- اندازه فونت نباید از یه حدی کوچکتر باشه چون رزولوشن تلویزیون جواب نمی ده ( یعنی اگه از قصد بخواهید یک نوشته ای کوچک باشد نمی شود چون لبه های آن در tv خورده شده و قابل خواندن نیست) اما روی صفحه مانیتور که رزولوشن به مراتب بالاتر از tv دارد مشکلی نیست البته شاید توی tv های hd که رزولوشن بالاتری دارند بتوان نوشته های ریزتر را ایجاد نمود اما این مورد را امتحان نکرده ام.

2- از رنگهای کامل ( مانند قرمز کامل یا سبز کامل و .. ) نباید استفاده شود چون نوع تولید رنگ در tv ( همراه با داشتن دو فیلد برای اسکن تصویر) باعث ایجاد موج روی نوشته می شود

arash_irani
15-06-2008, 14:03
جواب سوالم رو خودم میدم شاید به درد بعضی ها بخوره

موضوع هم حل شد هم یه جورایی حل نشد بطور خلاصه:

1- اندازه فونت نباید از یه حدی کوچکتر باشه چون رزولوشن تلویزیون جواب نمی ده ( یعنی اگه از قصد بخواهید یک نوشته ای کوچک باشد نمی شود چون لبه های آن در tv خورده شده و قابل خواندن نیست) اما روی صفحه مانیتور که رزولوشن به مراتب بالاتر از tv دارد مشکلی نیست البته شاید توی tv های hd که رزولوشن بالاتری دارند بتوان نوشته های ریزتر را ایجاد نمود اما این مورد را امتحان نکرده ام.

2- از رنگهای کامل ( مانند قرمز کامل یا سبز کامل و .. ) نباید استفاده شود چون نوع تولید رنگ در tv ( همراه با داشتن دو فیلد برای اسکن تصویر) باعث ایجاد موج روی نوشته می شود

سلام دوست عزیز
من خودم هم به همچین مشکلی بر خورده بودم ولی با همون روش درست شد
البته فایل منتقل شده به پرمیر رو که وارد کردم مشکل داشت خب باز تو همون جا با راست کلیک بر روی Track و انتخاب یکی از اون فیلد هایی که عرض کردم مشکل حل شد ولی تا حالا همچین چیزی در مورد کوچک بودن نوشته و یا رنگ ندیده بودم
امتحان میکنم ببینم همچین مشکلی پیش میاد یا نه
بازم ممنون و موفق باشید
یا حق

M Like Mother
21-06-2008, 19:41
اگه نوشته رو از یه حدی ریز تر کنی و رنگ رو مثلا قرمز خالص کنی میبینی تو tv به مشکل بر میخوره