PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سري بازي هاي Fatal Frame

Ar@m
30-05-2008, 16:06
نمي خواستم براي سري Fatal Frame تاپيك بزنم چون فكر مي كردم اين بازي با همون سه قسمت تموم شده و ديگه ادامه اي نداره اما تازگي ها فهميدم قسمت چهارم بازي قراره تابستون امسال براي كنسول Wii بياد پس بهتره اميدوار باشيم شايد نصيب ما هم بشه. خيلي عجيبه كه بعد از سه شماره بازي روي پلي استيشن 2 چرا تصميم گرفتن شماره 4 رو روي Wii بدن؟؟ من كه خيلي بهم برخورد!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سري Fatal Frame از بهترين بازي هاي سبك ترسناك به شمار مي رود. قسمت اول و دوم اين سري برايPlayStation 2 و Xbox ريليز شد و شماره سوم مخصوص PlayStation 2 اومد.
تمام آنچه در طول بازي هاي اين سري باهاش سر و كار داريم روح است. ارواحي كه فقط يه وسيله براي نابوديشان وجود دارد: دوربين عكاسي اي بنام Camera obscura

Ar@m
30-05-2008, 16:07

اولين شماره اين سري در سال 2001 درمورد قصر جن زده اي در خارج توكيو است جايي كه گفته مي شود هفت نفر به طرز فجيعي به قتل رسيده اند. در اطراف قصر سه خانه جدا از هم وجود دارد كه با اتفاقاتي كه در گذشته در قصر افتاده مرتبطند همچنين گفته مي شود بين اين سه خانه و قصر تونلهاي زيرزميني وجود دارد كه معلوم نيست به چه قصدي در گذشته ايجاد شده اند.در داخل قصر چيزهاي عجيبي يافت مي شود مثل رد دستان خونين روي ديوارها، ارواح در همه جاي خانه به چشم مي خورند حتي در روشنايي روز، يك پلكان باريك به اتاقي در زيرشيرواني ختم مي شود كه طلسم مهر و موم شده ارواح در آنجا قرار دارد. كساني كه به نحوي موفق به ديدن اين طلسم مي شوند ناگهان ناپديد شده و بعد از مدتي جسدشان با طنابهايي كه دور مچ دستانشان پيچيده شده يافت مي شود. مجسمه اي بدون سر از زني كه كيمونو پوشيده در قصر وجود دارد كه با گرفتن عكس از آن سر مجسمه در عكس ظاهر مي شود و ...
Miku Hinasaki پس از يك هفته بي خبري از برادرش Mafuyu به قصر ( Himuro Mansion ) مي رود تا او را بيابد اما هيچ اثري از برادرش نيست و خودش هم اكنون در قصر نفرين شده گرفتار شده است...

Ar@m
30-05-2008, 16:08

شماره دوم: Fatal Frame II: Crimson Butterfly

"Didn't we promise each other… that we would always be together?… Forever…"

Mio Amakura و Mayu Amakura دو خواهر دو قلو هستند كه Mayu به علت حادثه اي كه در برايش اتفاق افتاده و تا حدودي تقصير Mio است از ناحيه يك پا دچار مشكل است. يك روز در ملاقات محلي كه در دوران كودكي مكان اتفاق آن حادثه بوده Mayu با دنبال كردن پروانه هاي قرمز رنگ وارد جنگل مي شود و Mio بدنبال خواهرش روانه شده هر دو به دهكده گم شده مي رسند. اين دهكده خالي از سكنه است و بنظر مي رسد بعلت اتفاقي كه در گذشته افتاده نفرين شده است.اين نفرين پس از مراسم ناموفق قرباني انسان كه درمورد دوقلو ها اجرا مي شده و در آن يكي از دوقلوها ديگري را به قتل مي رسانده دامنگير دهكده مي شود. بنا بر عقيده اي اين مراسم از باز شدن دروازه جهنم كه در زير دهكده قرار دارد جلوگيري مي كند. پس از آنكه يكي از دوقلو هايي كه براي مراسم انتخاب شده بودند از دهكده فرار مي كند راهبان دهكده مي كوشند با دار زدن خواهرش ( Yae ) مراسم را كامل كنند اما اين كار سبب باز شدن دروازه جهنم و كشته شدن تمام اهالي دهكده و نفرين شدن آن مي شود.
زماني كه Mio و Mayu به دهكده وارد مي شوند Mayu گم مي شود و Mio سعي مي كند قبل از آنكه گرفتار نفرين دهكده شوند او را بيابد اما Mayu توسط آخرين دوقلوي قرباني مراسم ( Sae خواهر Yae ) كه سعي دارد مانع فرار اين دو و احراي مراسم قرباني روي Mio و Mayu شود تسخير مي شود و ...

اين قسمت 4 پايان مختلف دارد:

Good Ending

Mio موفق به يافتن Mayu و فرار از دهكده مي شود . در آخرين صحنه Mio را مي بينيم كه چشمانش را با باند پوشانده و در حقيقت مي خواهد به Mayu بگويد كه از اين به بعد نوبت اوست كه از وي مواظبت كند.

Normal Ending

Mio در محل برگزاري مراسم Mayu را مي يابد و به او مي گويد كه بايد فرار كنند و راهي به خارج دهكده بيابند اما Mayu جواب مي دهد كه هيچ راهي براي فرار وجود ندارد و او بايد مراسم را به آخر برساند. بعد Mayu روي سنگ قرباني دراز مي كشد و Mio دستانش را دور گردن او حلقه كرده او را مي كشد. جسد Mayu داخل گودال قرباني انداخته مي شود و Mio ناگهان خودش را در جنگل و تنها مي يابد در حاليكه روي گردنش نقش يك پروانه خونين حك شده است.

Happy Ending ( مخصوص كنسول Xbox )

Mio درحالي Mayu را مي يابد كه توسط روح Sae تسخير شده و در برابر گودال ايستاده است و زماني كه خود را پرت مي كند Mio دست او را مي گيرد و درنتيجه تنها روح Sae به داخل گودال سقوط مي كند.رنجشي كه از اتفاق گذشته در دل Mayu بود از بين مي رود و دو خواهر در حاليكه مثل گذشته به هم نزديك شده اند به سمت خانه برمي گردند.

Bad Ending

Mio مي گويد كه متاسف است و نمي تواند سر قولش بماند ( دو خواهر در كودكي قول داده بودند كه براي هميشه با هم باشند) و فرار مي كند. در راه صداي Sae را مي شنود كه او را صدا مي كند: "مي خواي دوباره تنهام بذاري؟" و بعد صداي Mayu كه مي گويد: " مگه به هم قول نداديم كه هميشه با هم باشيم؟". Mio برمي گردد و متوجه مي شود روح Sae در تعقيب اوست. پس از سياه شدن صحنه Mio را مي بينيم كه در جنگل مي گردد و Mayu را صدا مي زند.

Ar@m
30-05-2008, 16:09

شماره سوم: Fatal Frame III: The Tormented

I don't want to see anymore

داستان اين شماره درمورد دختر جواني بنام Rei Kurosawa است كه شغل وي عكاسي است و به تازگي نامزدش Yuu را در يك حادثه رانندگي از دست داده است. دو ماه پس از حادثه زماني كه مشغول عكاسي از خانه نفرين شده است متوجه مي شود تصوير Yuu در عكس افتاده است.پس از اين اتفاف Rei دچار روياي عجيبي مي شود و خود را مي بيند كه در شبي تاريك و برفي در مقابل خانه اي مشهور به خانه خواب ايستاده است. و زماني كه از خواب برمي خيزد متوجه خالكوبي روي بدنش مي شود. بدنبال كشف علت Rei متوجه مي شود كه نامزدش به همراه دوستش تحقيقاتي در مورد خانه جن زده بنام Manor of Sleep داشته است. او در خواب هايش وارد اين خانه مي شود و به جستجوي نامزدش مي پردازد. كساني كه به طريفي وارد اين خانه شده اند روي بدنشان خالكوبي هاي عجيبي ايجاد مي شود و بيش از حد معمول مي خوابند و زماني مي رسد كه ديگر از خواب بيدار نمي شوند و پس از آن ناپديد شده و تا ابد در خانه خواب محبوس مي شوند. روح ناآرام و شيطاني اين خانه زني است با بدني سراسر خالكوبي كه سبب نفرين خانه اوست.
Rei همچنين متوجه مي شود كه Miku ( همان شخصيت اصلي در شماره اول) هم همان كابوسهايي را مي بيند كه او ديده و اينكه Miku برادري دارد كه سالها پيش در اين خانه ناپديد شده است و او خودش را در اين اتفاق مقصر مي داند. همچنين پي مي برد كه دوست نامزدش Kei Amakura هم درگير اين كابوس ها شده و خواهر زاده او Mio ( شخصيت اصلي سري دوم) نيز با كابوس هايي مشابه بدنبال خواهز گمشده اش به خواب رفته و ديگر از خواب بيدار نشده است.
در ادامه جستجو Rei معبد خالكوبي را در دل قصر مي يابد. جايي كه راهبه هايي كه براي قرباني شدن در نظر گرفته مي شدند قبل از قرباني شدن در آنجا خالكوبي شده و سپس به داخل گودالي فرستاده و به ميخ كشيده مي شوند. اما آخرين راهبه اي كه براي قرباني درنظر گرفته مي شود (همان روح زن خالكوبي شده) دختزي بنام Reika است كه عاشق مسافري بنام Kaname است كه به دهكده نزديك معبد وارد شده است. Kaname وقتي متوجه مي شود Reika قرار است قرباني شود وارد گودال شده و راهب بزرگ كه از موضوع باخبر شده او را مي كشد و نفرين خانه خواب از همينجا آغاز مي شود...

بازي دو پايان دارد:

پايان اول:
Rei جسد Reika و Kaname را در قايق گذاشته به "جهان ديگر" هدايت مي كند. در ميان ارواحي كه آزاد شده اند Yuu را مي بيند و Yuu نفرين خالكوبي را از تنش مي زدايد و دور مي شود. Miku، Kei و Mio نيز نجات پيدا مي كنند.

پايان دوم:
همه چيز مثل پايان اول است اما Kei و Mio نجات پيدا نمي كنند.

Ar@m
30-05-2008, 16:19
شماره 4 : Fatal Frame 4: The Mask of the Lunar Eclipse هم كه تابستون ريليز مي شه تا ببينيم سرنوشتش چي مي شه حداقل بايد براي پلي 2 بياد اين خيلي نامرديه!

taghi_ramzi
30-05-2008, 16:20
من شماره 3 شو بازی کردم و به نظر من یکی از بهترین بازی های Sh هستش...
واقعا روش کار شده ...
رو همه چیش
مخصوصا از اون دمو های خاص موقع شروع شدن خوابها عشق میکنم !

شماره دومش رو هم دارم ولی همون اوایل بازی هنگ میکنه (یه کم دیسکش خرابه ...یه کم هم اپتیک دستگاهم ضعیف شده )

Maggy_P
30-05-2008, 17:56
شماره 4 : Fatal Frame 4: The Mask of the Lunar Eclipse هم كه تابستون ريليز مي شه تا ببينيم سرنوشتش چي مي شه حداقل بايد براي پلي 2 بياد اين خيلي نامرديه!
مثل اينكه تو توي خط بازي هاي ترسناكي آره؟:31:
منم خيلي دوست دارم تعرفشم خيلي شنديم اما متاسفانه فقدان پلي 2 باعث ميشه كه نشه بازي كرد؟:19:
خوب چرا براي PC نميزنن؟ انگار همه با اين كامپيوتر لجن:41:

taghi_ramzi
30-05-2008, 18:09
در مورد این شماره 4 بیشتر توضیح بده
الان من گیم اسپات رو سرچ کردم همچین چیزی وجود نداره .

Sam Fisher 11
30-05-2008, 18:24

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
----------
ممنون بابت تاپیک و مطالبی که قرار دادید.

Ar@m
30-05-2008, 19:21
من شماره 3 شو بازی کردم و به نظر من یکی از بهترین بازی های Sh هستش...
واقعا روش کار شده ...
رو همه چیش
مخصوصا از اون دمو های خاص موقع شروع شدن خوابها عشق میکنم !

شماره دومش رو هم دارم ولی همون اوایل بازی هنگ میکنه (یه کم دیسکش خرابه ...یه کم هم اپتیک دستگاهم ضعیف شده )
دقيقا
شماره سوم معركه بود.

مثل اينكه تو توي خط بازي هاي ترسناكي آره؟:31:
منم خيلي دوست دارم تعرفشم خيلي شنديم اما متاسفانه فقدان پلي 2 باعث ميشه كه نشه بازي كرد؟:19:
خوب چرا براي PC نميزنن؟ انگار همه با اين كامپيوتر لجن:41:
:31:
شديد!
آره نمي دونم چرا ولي كلا بازي ترسناك با كامپيوتر حال نمي ده بفروشش ايكس باكس بگير!!!:31:

جز خبر رليزش هيچ نكته قابل توجه ديگه اي وجود نداشت وگرنه مي نوشتم!

ممنون بابت تاپیک و مطالبی که قرار دادید.
خواهش مي شود!

Maggy_P
30-05-2008, 21:54
:31:
شديد!
آره نمي دونم چرا ولي كلا بازي ترسناك با كامپيوتر حال نمي ده بفروشش ايكس باكس بگير!!!:31:

آخه نميشه كه اگه ميشد ميرفتم پلي 3 ميگرفتم قبلا يواشكي با كامپيوتر بازي ميكردم!:14:كه البته همش لو رفت!:31: از بس بازي ميكنم ديگه بهم كار ندارن كه ميدونم راضي نيستن ديگه اگه حرف پلي 3 و اينا رو بزنم سرم و ميبرن ميزارن روي سينم ميگن روتو كم كن دختر!:27:
منم بازي ترسناك دوست دارم ولي انگار فقط سايلنت هيل و اويل به ما رو ميدن:41:
اين اويل ورونيكا هم كه داره با پت و پت جواب ميده! ( البته بعضي جاهاش هيچ حوصلم نمياد برمش نااميد شدم ازش!:31: (شوخي) )

taghi_ramzi
31-05-2008, 06:26
ولی کاش این ورژن جدیده رو واسه پی اس تو هم تولید میکردن ...
باز گلی به گوشه جمال بر و بچ بامرام آتاری که قول دادن الون این د دارک جدید رو واسه پی اس تو هم ریلیز کنن.

بعدش هم خواهرم ، این ورونیکا خیلی شخته ! راستش از خدا که پنهون نیست از شما چه پنهون بنده با زور گیم شارک تمومش کردم !
بدون تقلب واقعا سخته ...ما سه بار رفتیم وسطا مهمات کم آوردیم و دوباره از اول شروع کردیم ، ولی دیدیم فایده نداره مجبور شدیم دست به دامن گیم شارک بشیم.

Maggy_P
31-05-2008, 11:13
ولی کاش این ورژن جدیده رو واسه پی اس تو هم تولید میکردن ...
باز گلی به گوشه جمال بر و بچ بامرام آتاری که قول دادن الون این د دارک جدید رو واسه پی اس تو هم ریلیز کنن.

بعدش هم خواهرم ، این ورونیکا خیلی شخته ! راستش از خدا که پنهون نیست از شما چه پنهون بنده با زور گیم شارک تمومش کردم !
بدون تقلب واقعا سخته ...ما سه بار رفتیم وسطا مهمات کم آوردیم و دوباره از اول شروع کردیم ، ولی دیدیم فایده نداره مجبور شدیم دست به دامن گیم شارک بشیم.
كد ورونيكا كجاش سخته من هيچ وقت تير كم نياوردم ولي چون دارم روي كامپيوتر ميرم كمي سرعتش پايينه :19:

Ar@m
31-05-2008, 13:33

واقعا!
من وقتي شنيدم باورم نمي شد اصلا

كد ورونيكا كجاش سخته من هيچ وقت تير كم نياوردم ولي چون دارم روي كامپيوتر ميرم كمي سرعتش پايينه
چرا سخت بود
حالا جاش نيست ها ولي از نظر من سختي شماره هاي رزيدنت اويل اينطوريه:
re1>code veronica>outbreak>dead aim>survival>re2>re3>re4
من مي دونم آخرش به جرم انحراف تاپيك بيرونمون مي كنن!!!!

Ar@m
31-05-2008, 13:42
چند تا اسكرين شات از شماره 4:

Maggy_P
01-06-2008, 10:28
چند تا اسكرين شات از شماره 4:

عجب گرافيك بالايي داره
اگه واسه PC بياد كه محشر ميشه منم ميرم بازي ميكنم! :دي
البته اگه ربطي به نسخه هاي قبلي نداشته باشه خيلي خوبه:31:

Ar@m
01-06-2008, 19:22
نه فكر نمي كنم ربطي داشته باشه به شماره هاي قبلي
چون اصلا نمي شناسمش!!! قيافش جديده!
حالا تو هي خودتو دلداري بده براي Pc مي ياد!!! :31:

taghi_ramzi
02-06-2008, 00:30
میگم نظر مثبتتون چیه یه تاپیک فقط واسه ی S H بازا بزنیم ؟
من الان شخصا درگیر 4 تا بازی این تیریپی هستم :
فاتال فریم 3 رو به اتمامه
ورونیکا رو که تازه بازم شروع کردم
سایلنت هیل جدید اومده واسه پی اس تو که پریروز گرفتم یه کم هم بازی کردم
و کابوس 22 رو پی سی !!!

Maggy_P
02-06-2008, 08:51
نه فكر نمي كنم ربطي داشته باشه به شماره هاي قبلي
چون اصلا نمي شناسمش!!! قيافش جديده!
حالا تو هي خودتو دلداري بده براي Pc مي ياد!!! :31:
چه خوب!:31:

چرا ندم ! انرژي مثبت هميشه تاثير گذاره!:14:

Ar@m
02-06-2008, 14:09
میگم نظر مثبتتون چیه یه تاپیک فقط واسه ی S H بازا بزنیم ؟
بدك نيست
يه مروري روي همش مي كنيم!!!

Maggy_P
03-06-2008, 10:38
بدك نيست
يه مروري روي همش مي كنيم!!!
يك سوال از اين بازي آرام جان :

ميگم توي اين بازي اسلحه همون دوربينه؟ يعني وقتي از روح ها عكس بگيري نابود ميشن؟ يا فقط غيب ميشن؟ چطوريه؟:13:

taghi_ramzi
03-06-2008, 11:17
بله
بازی در کل خونریزی چندانی نداره
با عکس گرفتن با ارواح مبارزه میکنه
بعضیهاشون میرن و بازم ممکنه برگردن
بعضی هم کلا میمیرن
چند نوع فیلم هم با قدرتهای متفاوت برای مبارزه داره.

Maggy_P
03-06-2008, 11:21
بله
بازی در کل خونریزی چندانی نداره
با عکس گرفتن با ارواح مبارزه میکنه
بعضیهاشون میرن و بازم ممکنه برگردن
بعضی هم کلا میمیرن
چند نوع فیلم هم با قدرتهای متفاوت برای مبارزه داره.
يعني دوربين عكاسي هاي متفاوتي توش هست يا ...:13:
در مورد جوابتون هم ممنون:10:

Ar@m
03-06-2008, 11:25
البته نه فقط يه عكس!
ممكنه مجبور شي ده بيست تا عكس ازش بگيري!
اگه روح خوب توي كادر باشه عكست امتياز بيشتري مي گيره!
يه گالري عكس هم توي بازي هست كه از ارواح جمع مي كني! من اون قسمتشو خيلي دوست داشتم!!!

Maggy_P
03-06-2008, 11:28
البته نه فقط يه عكس!
ممكنه مجبور شي ده بيست تا عكس ازش بگيري!
اگه روح خوب توي كادر باشه عكست امتياز بيشتري مي گيره!
يه گالري عكس هم توي بازي هست كه از ارواح جمع مي كني! من اون قسمتشو خيلي دوست داشتم!!!
آره ديگه :دي
مثل تير زدن ميمونه همه ي دشمنا كه با يك تير نميميرن

يعني چي گالري عكس داره؟:18:
يعني مثل آلبوم عكس جمع ميكنه؟ حالا به چه دردش ميخوره؟:31:

taghi_ramzi
03-06-2008, 11:30
نه
فیلمهای با حساسیت مختلف داره

Ar@m
03-06-2008, 11:31
هيچي آلبومتو كامل مي كني كيف مي كني!!! :31:
يه زير بازي هم داره كه اگه كاملش كني والپيپر هاي بازي آزاد مي شن همينطور لباس مختلف براي ري و كي و ميكو و بقيه!

Ar@m
03-06-2008, 11:32
نه
فیلمهای با حساسیت مختلف داره
منظورم ولي گالري عكسش بود!

taghi_ramzi
03-06-2008, 11:35
من اصلا آلبوم درست نکردم ! الان که تقریبا اواخر بازیم تازه به فکر درست کردن آلبوم افتادم...

Ar@m
06-09-2008, 12:18

شماره ي چهارم July 31 براي كنسول Wii رليز شد

داستان بازي:
10 سال قبل 5 دختر دزديده شده و به خانه اي اسرار آميز در جزيره ي Rougetsu برده مي شوند ولي توسط كاراگاهي بنام Choushiro Kirishima نجات پيدا مي كنند. سالها بعد دو نفر از اين 5 دختر به طرز مرموزي مي ميرند. سه دختر باقيمانده اكنون 17 ساله اند و براي بخاطر آوردن اتفاقاتي كه سالها پيش برايشان در آن خانه ي اسرار آميز افتاده به جزيره مي روند.

من نمي فهمم اينا با چه عقلي اين بازي رو فقط براي Wii عرضه كردن خيلي واقعا حيف شد!
گيم پلي بازي با وجود تغيير كنسول دقيقا مثل شماره هاي قبلي اش روي پلي استيشنه و اسلحه اصلي هم همون Camera Obscura هستش

pedram_sad
06-09-2008, 12:59

شماره ي چهارم July 31 براي كنسول Wii رليز شد

داستان بازي:
10 سال قبل 5 دختر دزديده شده و به خانه اي اسرار آميز در جزيره ي Rougetsu برده مي شوند ولي توسط كاراگاهي بنام Choushiro Kirishima نجات پيدا مي كنند. سالها بعد دو نفر از اين 5 دختر به طرز مرموزي مي ميرند. سه دختر باقيمانده اكنون 17 ساله اند و براي بخاطر آوردن اتفاقاتي كه سالها پيش برايشان در آن خانه ي اسرار آميز افتاده به جزيره مي روند.

من نمي فهمم اينا با چه عقلي اين بازي رو فقط براي Wii عرضه كردن خيلي واقعا حيف شد!
گيم پلي بازي با وجود تغيير كنسول دقيقا مثل شماره هاي قبلي اش روي پلي استيشنه و اسلحه اصلي هم همون Camera Obscura هستش
اره واقعا حيف شد
گرچه من حدود 2 ماهي ميشه ديگه PS2 رو فروختم و رفتم تو كار XBOX 360 اما اين سري بازي
به خصوص شماره 3 اون واقعا يك شاهكار بود به خصوص پايانش
گرچه من هيچ اطلاعي از RELEASE شدن VERSION جديد از اين بازي نداشتم
تا اين كه الان اين تاپيك رو بالا اورديد و من از اول خوندمش
چون اصولا فقط GAMESPOT رو براي پيگيري خبر دنبال ميكنم
كه اخرين باري كه اخبار مربوط به FATAL FRAME رو دنبال ميكردم چيزي ننوشته بود
اما حيف شد كه رفت رو WII چون اگه رو PS2 بود ميشد از يك جايي دمه دستي گير اورد
يك روزه تمومش كرد :31:

كاري كه من با SILENT HILL : ORIGINS انجام دادم :31:

bahraminter
21-09-2008, 22:43
با عرض سلام خدمت دوستان گرامي. من هم به بازيهاي ترسناك بسيار علاقه دارم.من PC باز هستم ولي به خاطر همين بازيها و

چند بازي ديگر بالاخره Ps 2 هم خريدم. من در بازي Fatal frame 1 درراهرو زير زمين هستم. يك در وجود دارد كه بايد 4 كلمه زابني را

از 8 كلمه انتخاب كنم و روي در قرار دهم تا باز شود. ولي هر كاري كردم نشد. لطفا اگر ميدانيد مرا راهنمايي كنيد.