PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سؤال درباره ي دماي Cpu من

siamak_mu
28-05-2008, 20:04
من يه CPU 3.4 دو هسته اي 4 مگ كش اينتل دارم. توي تنظيمات مادربورد زدم كه دماش از 60 درجه بيشتر شد اخطار بده. در واقع 60 درجه كمترين مقدار هستش و گزينه ي بعد 70 درجه هست. زماني كه كارهاي سنگين مي كنم مثلاً كارهاي كانورت يا بازي وقتي كه %100 كار ميكنه خيلي زود صداي warning ميده. مدت ها بود باهاش سر مي كردم و يا خيلي زود كار رو متوقف مي كردم يا در كيس رو باز مي كردم و براش پنكه ميذاشتم! تا يه جوري بگذره. ولي ديگه الآن يه اينجام رسيده! :31:

حالا دوستان به نظر شما اين دما رو بكنم 70 درجه براي CPU مشكل ايجاد نميشه؟ فن CPU رو عوض كنم؟

خودم كه فكر مي كنم 70 درجه براي اينتل خيلي باشه و براي CPU هي AMD باشه.

لطفاً از دوستاني كه اطلاعات دقيق در اين مورد دارن لطف كنن راهنمايي كنن.

MicroSystem
28-05-2008, 20:26
من يه CPU 3.4 دو هسته اي 4 مگ كش اينتل دارم. توي تنظيمات مادربورد زدم كه دماش از 60 درجه بيشتر شد اخطار بده. در واقع 60 درجه كمترين مقدار هستش و گزينه ي بعد 70 درجه هست. زماني كه كارهاي سنگين مي كنم مثلاً كارهاي كانورت يا بازي وقتي كه %100 كار ميكنه خيلي زود صداي warning ميده. مدت ها بود باهاش سر مي كردم و يا خيلي زود كار رو متوقف مي كردم يا در كيس رو باز مي كردم و براش پنكه ميذاشتم! تا يه جوري بگذره. ولي ديگه الآن يه اينجام رسيده! :31:

حالا دوستان به نظر شما اين دما رو بكنم 70 درجه براي CPU مشكل ايجاد نميشه؟ فن CPU رو عوض كنم؟

خودم كه فكر مي كنم 70 درجه براي اينتل خيلي باشه و براي CPU هي AMD باشه.

لطفاً از دوستاني كه اطلاعات دقيق در اين مورد دارن لطف كنن راهنمايي كنن.
برخلاف تصور شما اين نسل از پردازنده هائي كه شما داريد خيلي گرم ميكنند AMD كه الان گرم نميكنه قديميهاش گرم ميكردند و اين دما واسه شما عاديه اخطار رو بزار روي 70 ولي واسه خنكتر شدن پردازنده فنش رو تميز كن خمير قبلي رو پاك كن و دباره خمير بزن
دماي هسته هاي شما حداكثر تو بار كامل به چند درجه ميرسه(برا رسيدن به بار كامل از ORTHOS) استفاده كن

siamak_mu
28-05-2008, 22:23
برخلاف تصور شما اين نسل از پردازنده هائي كه شما داريد خيلي گرم ميكنند AMD كه الان گرم نميكنه قديميهاش گرم ميكردند و اين دما واسه شما عاديه اخطار رو بزار روي 70 ولي واسه خنكتر شدن پردازنده فنش رو تميز كن خمير قبلي رو پاك كن و دباره خمير بزن
دماي هسته هاي شما حداكثر تو بار كامل به چند درجه ميرسه(برا رسيدن به بار كامل از ORTHOS) استفاده كن

حيلي ممنون. ايييييييي آخري كه گفتي چيَ؟ :31:

خمير از كجا بگيرم؟ دارو خونه داره!:31: ولي جدي ديدم زيرش خمير داره ولي چه ماركي بگيرم؟ چنده؟ يه ريزه راهنمايي مي كني؟

فكر كنم فنش تقلبي باشه چون دوستم هم چند وقت بعد من كپي همين CPU خريد ولي فنش به نظر ساختار بهتري داشت. همچين تپل تر بود! :31:

دمت گرم حاجي. :10:

Actros
28-05-2008, 23:45
حيلي ممنون. ايييييييي آخري كه گفتي چيَ؟ :31:

خمير از كجا بگيرم؟ دارو خونه داره!:31: ولي جدي ديدم زيرش خمير داره ولي چه ماركي بگيرم؟ چنده؟ يه ريزه راهنمايي مي كني؟

فكر كنم فنش تقلبي باشه چون دوستم هم چند وقت بعد من كپي همين CPU خريد ولي فنش به نظر ساختار بهتري داشت. همچين تپل تر بود! :31:

دمت گرم حاجي. :10:

خمیر سیلیکن یه نوعش یه سرنگ که فک میکنم 500 تومن میدن . از این مغازه های لولزم جانبی کامپیتر میتونی بگیری
اگه cpu شما box بوده که فنش اصله اگه طلق فن بوده که اصولا فن هاش جالب نیستن.
آرتوس یه برنامه تست cpu هست

siamak_mu
29-05-2008, 01:33
خمیر سیلیکن یه نوعش یه سرنگ که فک میکنم 500 تومن میدن . از این مغازه های لولزم جانبی کامپیتر میتونی بگیری
اگه cpu شما box بوده که فنش اصله اگه طلق فن بوده که اصولا فن هاش جالب نیستن.
آرتوس یه برنامه تست cpu هست

آره تو طلق بود. مال دوستم توي جعبه بود و فنش داد ميزد كه بهتره از لحاظ قيافه. جفتمون هم از مغازه دوست داداشم گرفتيم.
اون برنامه هم صبح دانلود مي كنم.

الآن بخوام يه فن خوب در همون سطح فن هاي CPU ها كه تو جعبه هستن بگيرم چي پيشنهاد مي كنين؟ چنده؟
اگه پولدار بودم يه فن مي خريدم سي پي يوم يخ كنه پتو بكشه! :31:

بابت همه چي ممنونم. :10:

:40:

siamak_mu
29-05-2008, 13:59
خب من ORTHOS رو دانلود كردم. دقيقاً چي كارش كنم؟ start رو زدم بعد از يكي دو ديقه جفت هسته ها %100 كار كردن. اون موقع بايد دما رو اندازه بگيرم؟
دماش رو با يه برنامه ديگه اندازه بگيرم؟ با CPU Cool خوبه؟

MicroSystem
29-05-2008, 15:26
خب من ORTHOS رو دانلود كردم. دقيقاً چي كارش كنم؟ start رو زدم بعد از يكي دو ديقه جفت هسته ها %100 كار كردن. اون موقع بايد دما رو اندازه بگيرم؟
دماش رو با يه برنامه ديگه اندازه بگيرم؟ با CPU Cool خوبه؟
بعد از 4-5 دقيقه كار كردن كه ثابت موند.اندازه بگير.

siamak_mu
29-05-2008, 20:13
اين نتيجه كار بعد از 6 دقيقه كار و بعد از تقريباً 5:30 ثانيه %100 كار كردن CPU و رم. (بعد عكس گرفتن گذاشتم تا 30 ثانيه هم رفت ولي دما ثابت بود). اگه Temp 2 در عكس دما باشه تقريباً در كل عمليات روي 64-65 بود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد از تعويض خمير هم يه عكس مي گيرم. (خمير خريدم ولي يكي بهم گفت مال تو كه ورق داره نمي خواد خمير بزني. شايد هم عوض نكردم)

siamak_mu
29-05-2008, 22:36
بعد از خمير زدن زدم Cpu كار كنه با Orthos ولي حدود دو ديقه و نيم كه گذشت سيستم ريست شد! دما 61 درجه بود ولي ريست شد برعكس دفعه ي قبل كه دما براي 4-5 ديقه رو 64-65 ثابت بود.

بي خيال ميرم يه فن 10-15 تومني ميخرم خودمو خلاص مي كنم.