PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری اندازه درایورها رو در ویستا تغییر بدم؟

L_NAZ
27-05-2008, 11:31
سلام :20:

سوال: چطوری هارد خودم رو در ویستا پارتیشن بندی کنم؟ مثلا درایور اضافه / کم کنم یا سایز درایورها رو تغییر بدم.

این اولین سول من در اینجاس قبلش قوانین و چــگونه سـوال بپرسـیم رو خوندم و سرچ هم کردم اما اگر مشکلی داشت معذرت میخوام پیشاپیش :rolleye:

iman84
27-05-2008, 12:44
بهترین برنامه برای این کار نرم افزار پارتیشن مجیک هستش

iman84
27-05-2008, 15:40
راستی یادم رفت بگم درایوی که ویستا روش نصبه رو فکر نکنم بشه تغییر اندازه داد ولی درایوهای دیگه رو با پارتیشن مجیک میشه تغییر سایز داد

ebru_gundes_206
27-05-2008, 16:00
همونطور که دوستمون گفت Partition Magic & Acronis Disk Director

G G Game
27-05-2008, 17:18
با نرم افزارهای پارتیشن بندی مثل اونایی که گفته شد ولی با Cd یا ِdvd ویندوز هم میتونی با اون وارد مراحل اولیه نصب میشی و درایو مورد نظر را در قسمتی که اسم درایوها رو میاره تنظیم می کنی .البته با این نرافزارها اگه آشنای کامل نیستی 100% مشکل سازند.

L_NAZ
31-05-2008, 12:30
بهترین برنامه برای این کار نرم افزار پارتیشن مجیک هستش

راستی یادم رفت بگم درایوی که ویستا روش نصبه رو فکر نکنم بشه تغییر اندازه داد ولی درایوهای دیگه رو با پارتیشن مجیک میشه تغییر سایز داد

همونطور که دوستمون گفت Partition Magic & Acronis Disk Director

با نرم افزارهای پارتیشن بندی مثل اونایی که گفته شد ولی با Cd یا ِdvd ویندوز هم میتونی با اون وارد مراحل اولیه نصب میشی و درایو مورد نظر را در قسمتی که اسم درایوها رو میاره تنظیم می کنی .البته با این نرافزارها اگه آشنای کامل نیستی 100% مشکل سازند.

ببینید دوستان موضوع اینه که من تازگی یه نوت بوک خریدم اما همش دوتا پارنیشن داره البته هاردش زیاد 250 اما نمیدونم چرا اینقدر کمه درایوهاش :18:

یه درایو C داره که ویتدوز ویستا روش هست یه درایو D هم هست که HP Recovery هست اسمش که یه فایل توش هست به همین نام که این پارتیشن برای Recovery ویندوز هست که اگر یه موقع ویندوز Crash کرد یعنی در واقع 1 درایو داره در اصل...

من با این برنامه ای که شما گفتید کار نکردم و اینکه یکی گفت که درایوی که روش ویستا نصب هست نمیشه تغیر داد چی کار باید بکنم؟!!! :41::41::41::41::41:

Please Help Me :37:

musketeer
01-06-2008, 12:17
ببین رو My Computer راست کلیک کن، گزینه ی Manage رو بزن، از پنل سمت چپ Disk Management رو انتخاب کن
حالا وضعیت درایوهاتو ببین چجوریه. شاید کل هاردت رو پارتیشن نکرده باشه

L_NAZ
02-06-2008, 08:49
ببین رو My Computer راست کلیک کن، گزینه ی Manage رو بزن، از پنل سمت چپ Disk Management رو انتخاب کن
حالا وضعیت درایوهاتو ببین چجوریه. شاید کل هاردت رو پارتیشن نکرده باشه
رفتم از کجا بفهمم حالا؟

musketeer
02-06-2008, 08:59
خوب تابلوئه!! مثلا یه درایو دارید 30 گیگ. یه درایو دارید 50 گیگ... بقیه اش خالیه! اگه اینجوری بود شما خودت پارتیشن بساز

L_NAZ
02-06-2008, 09:07
خوب تابلوئه!! مثلا یه درایو دارید 30 گیگ. یه درایو دارید 50 گیگ... بقیه اش خالیه! اگه اینجوری بود شما خودت پارتیشن بساز

نه خای هست همش تو C هست و 12 گیگ هم تو D چیکار کنم؟!!!!!!!!! :41:

musketeer
02-06-2008, 09:18
روی فضای خالی راست کلیک کنید و Creat Partition v رو بزنید. به دلخواه حجم پارتیشن ها رو انتخاب کنید. همه رو هم از نوع Extended و به طبع Logical بسازید

musketeer
02-06-2008, 09:43
راستی... یک بار دیگه جوابتو خوندم... شاید منظورت اینه که جز 12 گیگ توی درایو D بقیه ی هاردت برایC پارتیشن بندی شده؟! (که البته خیلی بعیده!)
در مجموع، اگه همچین اتفاقی برای شما افتاده بود، یا یه چیزی شبیه این و خواستی حجم پارتیشنهات رو تغییر بدی میتونی از Hiren BootCD استفاده کنی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با این سیدی سیستمت رو بوت کن، و نرم افزار Paragon Partitiom Manager رو بالا بیار. بوسیله ی این نرم افزار خیلی راحت میتونی حجم پارتیشنها رو تغییر بدی، پارتیشن بسازی، یه پارتیشن رو به چند تا پارتیشن تقسیم کنی، چند تا پارتیشن رو یکی کنی و خیلی کارهای دیگه!

L_NAZ
06-06-2008, 01:49
راستی... یک بار دیگه جوابتو خوندم... شاید منظورت اینه که جز 12 گیگ توی درایو D بقیه ی هاردت برایC پارتیشن بندی شده؟! (که البته خیلی بعیده!)
در مجموع، اگه همچین اتفاقی برای شما افتاده بود، یا یه چیزی شبیه این و خواستی حجم پارتیشنهات رو تغییر بدی میتونی از Hiren BootCD استفاده کنی:
با این سیدی سیستمت رو بوت کن، و نرم افزار Paragon Partitiom Manager رو بالا بیار. بوسیله ی این نرم افزار خیلی راحت میتونی حجم پارتیشنها رو تغییر بدی، پارتیشن بسازی، یه پارتیشن رو به چند تا پارتیشن تقسیم کنی، چند تا پارتیشن رو یکی کنی و خیلی کارهای دیگه!

آره عچیبه ولی اینطوریه اینجا انگار اگر بخوای پارتیشن بندی بشه قبلا باید بگه که من نگفتم چون نمیدونستم... حالا داین برنامه رو از کجا بگیرم؟ FREE هست؟ کار باهاش آسونه؟ نزنم خرابش کتم؟ :13:

musketeer
06-06-2008, 13:37
جالبه... نمیدونستم باید برای پارتیشن بندی هم درخواست بدی!! اگه اینجوریه به نظرم از اول پارتیشن بندی کن ویندوز بریز! البته این نظر منه. یعنی اگه من بدم این کار رو میکردم.
Hiren BootCD رو که دانلود کنید، یه فایل ISO بهتون میده. روی یک سی دی رایتش کنید و سیستم رو باهاش بوت کنید. بعد از قسمت Partition tools نرم افزار Paragon Partition Manager رو اجرا کنید. کار کردن باهاش خیلی آسونه. شما هر تغییراتی دوست دارید انجام میدید و آخر فقط Apply میکنید. البته اگه اشتباه این کار رو بکنید (مثلا درایو C رو فرمت یا delete کنید!!) دیگه ویندوزتون بالا نمیآد و باید دوباره نصب کنید. در مجموع، کار کردن باهاش آسونه. ولی اگه اطلاعات مهمی دارید، حتما ازش BackUp بگیرید. نگران هم نباشید. اگه مطمئن نبودید که توی پاراگون باید چیکار کنید، یه اسکرین شات از وضعیت هاردتون به من بدید تا مرحله به مرحله راهنماییتون کنم.

L_NAZ
07-06-2008, 09:30
جالبه... نمیدونستم باید برای پارتیشن بندی هم درخواست بدی!! اگه اینجوریه به نظرم از اول پارتیشن بندی کن ویندوز بریز! البته این نظر منه. یعنی اگه من بدم این کار رو میکردم.
Hiren BootCD رو که دانلود کنید، یه فایل ISO بهتون میده. روی یک سی دی رایتش کنید و سیستم رو باهاش بوت کنید. بعد از قسمت Partition tools نرم افزار Paragon Partition Manager رو اجرا کنید. کار کردن باهاش خیلی آسونه. شما هر تغییراتی دوست دارید انجام میدید و آخر فقط Apply میکنید. البته اگه اشتباه این کار رو بکنید (مثلا درایو C رو فرمت یا delete کنید!!) دیگه ویندوزتون بالا نمیآد و باید دوباره نصب کنید. در مجموع، کار کردن باهاش آسونه. ولی اگه اطلاعات مهمی دارید، حتما ازش BackUp بگیرید. نگران هم نباشید. اگه مطمئن نبودید که توی پاراگون باید چیکار کنید، یه اسکرین شات از وضعیت هاردتون به من بدید تا مرحله به مرحله راهنماییتون کنم.

آره زنگ زدم bestbuy گفتم ابن لپ تاپ من ایجوریه یه درایو داره این رو گفت ، بعد هم گفت الان هم میتونی بیار اینجا ما تغییر بدیم 30 دلار میگیریم تغییر میدیم... :13:

الان ویندوز روش هست که، منظورتون چیه؟

این فایل رو از کجا دانلود کنم؟ به نظرم یه اسکرین شات بدم بهتون بهتر باشه نه؟ از همون قسمتManage » Disk Managment دیگه؟ :23:

در ضمن ممنون بابت کمکتون :10::7:

musketeer
07-06-2008, 16:24
خواهش میکنم دوست عزیز... نیازی به تشکر نیست. وظیفه است.
ببینید، اگه شما یه اسکرین شات از همون صفحه قرار بدید، من با اطمینان میتونم قدم به قدم بگم چکار کنید.
وقتی میگن ویندوز دوباره نصب کردن، منظورم اینکه که درایو C که ویندوز روش نصبه، دوباره پارتیشن بندی بشه. نه اینکه اشکال از ویندوز باشه. بلکه پارتیشن بندی، ایراد داشته باشه. یعنی در واقع، باب طبع شما و دلخواه شما نباشه
ضمنا، من جای شما باشم هرگز 30 دلار بابت همچین چیزی پرداخت نمیکنم! کار بسیار ساده ای هست. نیاز به هیچ مهارتی هم نداره. شما فقط اون اسکرین شات رو لطف کنید... باز هم میگم... .کار ساده ایه...

ocz
07-06-2008, 17:19
ببینید دوستان موضوع اینه که من تازگی یه نوت بوک خریدم اما همش دوتا پارنیشن داره البته هاردش زیاد 250 اما نمیدونم چرا اینقدر کمه درایوهاش :18:

یه درایو C داره که ویتدوز ویستا روش هست یه درایو D هم هست که HP Recovery هست اسمش که یه فایل توش هست به همین نام که این پارتیشن برای Recovery ویندوز هست که اگر یه موقع ویندوز Crash کرد یعنی در واقع 1 درایو داره در اصل...

من با این برنامه ای که شما گفتید کار نکردم و اینکه یکی گفت که درایوی که روش ویستا نصب هست نمیشه تغیر داد چی کار باید بکنم؟!!! :41::41::41::41::41:

Please Help Me :37:
علت اینکه دیر به پاسخ رسیدید اینست که به بخش لپ تاپ مراجعه نکردید ؛ پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید مبتنی بر ویستا با سیستم های دسکتاپ متفاوتست و معمولا دوستانی که در انجمن لپ تاپ فعالند می توانند شما را بدرستی راهنمایی کنند
انجمن لپ تاپ : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[آموزش] : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا

musketeer
07-06-2008, 18:13
L_naz جان... توصیه میکنم این تاپیک رو بخونید... احتمالا مشکلتون حل میشه