PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کجا بفهمم پسوند فایلم چیه؟

هوشنگ پیشدادی
25-05-2008, 18:48
سلام .
دو تا فایل فیلم داشتم که یکی از دوستام از روی شیطنت بطور دستی پسوند اونها رو عوض کرده و گذاشته avi و حالا هر کاری می کنم باز نمی شه .هر پسوندی هم که به عقلم می رسد دادم ولی باز هم نشد . از کجا باید بفهمم پسوند این دو فایل (یک فیلم) چی بوده؟
اصلا ما چند نوع فایل تصویری داریم؟

amirgeneral
25-05-2008, 19:10
سلام .
دو تا فایل فیلم داشتم که یکی از دوستام از روی شیطنت بطور دستی پسوند اونها رو عوض کرده و گذاشته avi و حالا هر کاری می کنم باز نمی شه .هر پسوندی هم که به عقلم می رسد دادم ولی باز هم نشد . از کجا باید بفهمم پسوند این دو فایل (یک فیلم) چی بوده؟
اصلا ما چند نوع فایل تصویری داریم؟

دستی چطوری عوض کرده نوع فایلت چی هست؟

king emperor
25-05-2008, 20:53

يعني اينكه اگر فايلي با پسوند exe هست فايل را تغيير نام ميدن به مثلا bat .

اما هوشنگ پیشدادی شما اولن مطمئن بشيد كه شما تغيير پسوند ميدهيد نه اينكه تغيير اسم.

پسوند اكثر فيلمها dat و بعد mpeg , mov,mpg,wmv هستن

امتحان كن

هوشنگ پیشدادی
26-05-2008, 10:04
همه ی این پسوند ها را که گفتی از قبیل wma , mov , avi , .. امتحان کردم ولی باز هم نشد...

هوشنگ پیشدادی
26-05-2008, 10:07
یعنی اینکه از فولدر آپشن قابلی نمایش نوع فایل را فعال کردم و بعد هم بصورت دستی اون رو تغییر دادم. مثلا mov را کردم avi و...

NoneForce
26-05-2008, 10:08
سلام

فايل را با يك Hex Editor (مثل WinHex يا UltraEdit) باز كنيد و بعد ببينيد داخل هدر چي نوشته.
ميتونيد يك كپچر از اون بگيريد و اينجا بگذاريد تا بشه گفت نوع فايل چيه.

omid.sarmad
26-05-2008, 19:22
سلام

فايل را با يك Hex Editor (مثل WinHex يا UltraEdit) باز كنيد و بعد ببينيد داخل هدر چي نوشته.
ميتونيد يك كپچر از اون بگيريد و اينجا بگذاريد تا بشه گفت نوع فايل چيه.
سلام.به نظر شما میشه متنی با اون حجم رو گذاشت اینجا!؟

huti_421
26-05-2008, 19:31
mp4 , 3gp , mov , rm , mkv , ogm , asf اینا رو هم یه تست بکن !!!

ahmmahdi
26-05-2008, 19:36
سلام
شما میتوانید فایل را با Isobuster باز کنید و گزینه "یافتن فایلها و فلدرهای گمشده را بزنید" تا برنامه سکتورهای فایل را اسکن کرده و فایل اصلی را به شما بدهد.
یااینکه فرمت فایل را به iso تغییر دهید و با نرم افزار R-Studio از File گزینه Import image file را انتخاب کرده تا برنامه فایل را به عنوان یک image اسکن کند و فایل اصلی را پیدا کند.
یاعلی
سید احمد

NoneForce
27-05-2008, 09:02
سلام.به نظر شما میشه متنی با اون حجم رو گذاشت اینجا!؟

سلام
كپچر و نه كل متن فايل

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Zarei_269
30-05-2008, 13:47
همه ی این پسوند ها را که گفتی از قبیل wma , mov , avi , .. امتحان کردم ولی باز هم نشد...

میگم شاید درست پسوند ها را عوض نمیکنی بعد از اسمی که میدی به فایلت باید نقطه بزاری یادت که نمیره نقطه را بعدم باید نوع پسوند را بزاری اگه نشد فالیتا با نوت پد باز کن توش بگرد تا نوع پسوند را توش پیدا کنی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هوشنگ پیشدادی
02-06-2008, 23:43
اون نرم افزارهایی رو که شما گفتید هنوز پیدا نکردم . انجام می دم و نتیجه رو اعلام می کنم.

هوشنگ پیشدادی
02-06-2008, 23:52
میگم شاید درست پسوند ها را عوض نمیکنی بعد از اسمی که میدی به فایلت باید نقطه بزاری یادت که نمیره نقطه را بعدم باید نوع پسوند را بزاری اگه نشد فالیتا با نوت پد باز کن توش بگرد تا نوع پسوند را توش پیدا کنی

مگه می شه فایل تصویری را با nodpad باز کرد؟؟؟

Julian
03-06-2008, 12:21
واسه دیدن اینکه پسوند فایلت چیه
باید روش کلیک راست کنی بعد open with بعد choose program
توی پنجره ای که باز میشه اسم فایل رو با پسوندش نوشته.
ضمنا بعضی برنامه ها هستن که اگر فایلت توش تصویر باشه
با هر پسوندی بازش می کنن. مثلا jet audio یکی از همین برنامه هاست.

splinter
03-06-2008, 12:29
بسیار کار آسونیه، واسه منم بارها پیش اومده، فقط کافیه فایلتونو توی یک برنامه Converter باز کنید، مثلا 3gp Converter، بعدش توی برنامه مینویسه که مثلا Filename.Dat یا FileName.Divx یا هر چیز دیگه ای، امتحان کن، به نظر من صد در صد جواب میده. تضمینی!