PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خازن پلی استر چیه؟

goldenmasoud
25-05-2008, 10:48
با سلام خدمت دوستان عزیز.من تازه عضو این انجمن شدم و علاقه زیادی به الکترونیک به خصوص ساخت ربات دارم.یه سوال از دوستان داشتم و اون اینکه خازن پلی استر چیه؟اگه یه توضیح مختصر بدید ممنون میشم.

mohsen++
03-06-2008, 11:47
با سلام خدمت دوستان عزیز.من تازه عضو این انجمن شدم و علاقه زیادی به الکترونیک به خصوص ساخت ربات دارم.یه سوال از دوستان داشتم و اون اینکه خازن پلی استر چیه؟اگه یه توضیح مختصر بدید ممنون میشم.

خازنها بسته به نوع دی الکتریک بین صفحات هادی نامگذاری میشن مثلا خازن پلی استر خازنی هست که دی الکتریک اون از جنس پلی استره

anti_girl
03-06-2008, 12:03
البته بايد اين رو هم اضفه كرد كه هر خازني در رنج خاصي كار ميكنه متاسفانه الان رنج كاري اين خازن رو يادم رفته

sale2000
26-10-2008, 20:01
این خازنها دارای دی الکتریک از جنس پلاستیک نازک هستند این خازنهای دارای مزیت هایی هستند که در اغلب مدارها مورد استفاده قرار میگیرند به تغییرات دما حساس نبوده همین امر سبب میشود در مداراتی مورد استفاده قرار گیرد که احتیاج به خازنی با ظرفیت ثابت در مقابل گرما و حرارت باشد یکی از انواع دی الکتریک که در این نوع خازن استفاده میشود پلی استایرن نام دارد که بدین سبب به این خازن ها پلی استر میگویند ماکزیمم فرکانس کاری هم یک مگاه هرتز میباشد.