PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سؤال در مورد نرم افزارهای پشتیبان گیری از درایورهای سیستم و مشکل فایلهای Dat

violetta
24-05-2008, 16:32
سلام دوستان

این اولین پست من در این سایت هست! دوتا سؤال داشتم:
1- در سیستم من فایلهای Dat مربوط به برنامه ها و ویندوز ( فایلهای ویدوئویی رو نمیگم!) با نما د مدیا پلیر نشون داده میشن . در فولدر آپشن / فایل تایپز هم نگاه کردم ، برای Dat هیچ تعریفی نشده بود! برای رفع این مشکل چکار کنم؟

2- به نظر شما اساتید محترم اگر کسی با درایورها و سخت افزارهاآشنایی نداشته باشه ، برای نصب درایورها بعد از نصب ویندوز اگه از نرم افزارهایی مثل Driver Geniuse Professional Edition 2007 استفاده بکنه خوبه یا نه؟

اصلاً این گونه نرم افزارها قابل اطمینان هستند؟

مرسی :10:

omid.sarmad
30-05-2008, 12:47
فایلهای ویدیویی dat و فایلهای اطلاعاتی سیستمی هر دو دارای یه پسوندن و در واقع dat مخصوص vcd هست که فرمت سیستمی اون mpeg1 هست.حالا شما چه مشکلی داری تا وقتی فایلی رو به برنامه ی خاصی معرفی نکنی ناشناختس.شما روی فایل dat کلیک راست و properties رو انتخاب کن و بعد بر روی دکمه change کلیک کن و نرم افزار مورد نظر رو انتخاب کن.البته در مورد فایلهای dat این نرم افزار یا یک Player هست یا یک کد ادیتور.
برای نصب درایورها می تونی از device Manager خود ویندوز استفاده کنی.
البته فرق زیادی نداره چون تمام برنامه ها فقط فرامین نصب رو از فایلهای inf داخل دیسکت می خونن و در واقع خود فایل inf عملیات نصب رو انجام میده.
موفق باشید.