PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن یه دفعه ای کامپیوتر

kazemfdisk
24-05-2008, 13:42
سلام دوستان
داداشم یه دفعه کامپیوترش رو آورد گفت : یه دفعه که داری کار میکنی خاموش میشه (خاموش شدن به صورت سریع است یعنی دیگه کادری نمیاد مثل موقعی که برق می ره )
من یه نگاهی همون اول به داخل کیس انداختم دیدم یه کارت تبلیغات در داخل فن cpu گیر کرده که نصفش هم ذوب شده بود اون کارت رو در آوردم و گفتم حتما مشکل از همون بوده دیگه چون می خواست بره و فرصت نبود بهش دادم گفتم مشکلش از همین بوده احتمالا که تمیزی کاری کردن و ... ولی تست نکردم
باز هفته پیش آورده بود که می گفت خاموش میشه ، هنوز درست نشده من یه نگاهی انداختم cpu رو باز کردم تمیز کردم روشن کردم دیدم فایده نداره یه دفعه خاموش میشه (ریست نمیشه)
گفتم شاید مشکل از cpu باشه ، برداشتم کابل هاردش رو قطع کردم به یه سیدی بوت مثل Phlak بالا اومدم یه 1 ساعتی روشن بود ولی هیچ اتفاقی نیفتاد
دوباره هاردش رو بداشتم به کامپیوتر خودم وصل کردم (هارد خودم را قطع کردم)
ولی باز هم خاموش نشدو این دو تا قطعه که احتمالا مشکلی نداشت مودم رو هم بیرون آوردم دفعه بعد که هاردش رو وصل کردم ولی بازم خاموش شد
پاورش هم فکر نکنم مشکلی داشته باشه چون کار میکنه به نظر شما مشکل از چه چیزی میتونه باشه
Ram رو که تست نکردم چون سیستم خودم قدیمی است نمیخوره اینم بگم یه دفعه گفتم یه ویندوز نصب کنم که هنوز نصب می خواست
شروع بشه خاموش شد . هر چی هست سخت افزاری است
حالا چه چیزی ممکن است باعث خاموش شدن کامپیوتر باشه
کارت صدا و گرافیک هم آنبرد است .
آیا از بایوس یا چیزی ریزکاری احتمالش است باشه ؟؟؟؟
یا علی

amin123
24-05-2008, 15:57
احتمالا از Cpu ميتونه باشه... اصطلاحا نيم سوز شده......

و يا مادربوردتون....

Cmos را يك بار ريست كنيد ببينيد چي ميشه

hadi665
24-05-2008, 16:03
دوست عزیز فن در موقع روشن بودن کار میکنه یکسره یا آروم میچرخه
آخه منم مشکلم با فنه که cpu که داغ میشه یهو سیستم خاموش میشه

rasool1
26-05-2008, 00:22
سلام دوست عزیز آیا دستگاه شما بعد از خاموش شدن بلافاصله اگه روشن کنید رو شن میشه یا باید 5 تا 10 دقیقه ای بگذره و یا اینکه اگه یک بار خاموش شد خاموشی های بعدی سریعتر اتفاق میفته ؟یاعلی

alreza
10-06-2008, 09:27
سلام دوست عزیز آیا دستگاه شما بعد از خاموش شدن بلافاصله اگه روشن کنید رو شن میشه یا باید 5 تا 10 دقیقه ای بگذره و یا اینکه اگه یک بار خاموش شد خاموشی های بعدی سریعتر اتفاق میفته ؟یاعلی

sallam chera edame nadadi fekar konam moshkell taraf ro medoni alan bari man ham hamchin mordi pesh omadie baghiye cheizi barshon nabood vali shoma javab ro medoni lotfan begoo moshkel az koja abb mekhori

smss.exe
15-06-2008, 23:35
سلام .
اولا كه اگه cpu شما intel باشه هيچ موقع نمي سوزه .
ثانيا بعضي وقت ها كه پاور كم بياره خاموش مي شه .
ثالثا اگر شما هارد رو باز كرديد و سيستم خاموش نشد مي تونه از اين باشه كه پاورش براي هارد سيستم كم مياره و خامو مي شه .
رابعا در مورد بقيه قطعات نگران نباش چون اگر ram باشه هميشه reset مي كنه و گرافيك هم باشه همينطور .
درضمن اگه فنش به خوبي كار نكنه هم خاموش مي شه بايد ببيني كه فنش خوب مي چرخه يا نه .
(در ضمن از اينها هم گذشته مي تونه از مادربورد هم باشه اگه قديمي باشه و بعد از مدتي ضعيف شده و نتونه هارد رو تحمل كنه .

jps3
19-06-2008, 23:59
ببين دست تو بگذار رو چيپ هاي مادربردت ببين خيلي داغه رو موسفت ها هم بگذار

يك بار تنظيمات بايوس سيستم رو ديفولت كن يا باتري سي موس را در بيار تا بايوس كامل خالي بشه(پاور رو هم از برق در بياري موفقع در آوردن باطري)

kalakzadeh
21-06-2008, 20:31
خیلی سادس موضوع بین این موارد:
1- دما
2-نوسان برق
3- نرم افزاری

مشکل شما دماست لطفا فن خود رو عوض کنید!!!!
اگر به setupبایوس نگاه کنید در hardware monitor دما رو میبینید!