PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه N95 و N95 8gig

vahid_s
23-05-2008, 12:32
سلام دوستان.قصد دارم از این به بعد در قالب تاپیک هایی به مقایسه گوشی هایی که بیشتر توی خرید و انتخاب بین اونا شک دارید بپردازم.در این مقایسه ها سعی میکنم بیشتر تفاوتهای 2 گوشی و مزیت هاشونو نسبت به هم بگم و به بررسی کامل گوشی ها پرداخته نمیشه.البته اینو بگم که تمام سعیمو میکنم که این مقایسه ها کامل باشن ولی خوب ممکنه توی این مقایسه ها به همه جزییات پرداخته نشه و لذا از تمام دوستان میخوام تا تو این راه کمکم کنند.ولی میتونم بهتون قول بدم که چیز هایی که نوشته میشه کاملا" درسته.
اینو باید اضافه کنم که من مدت کوتاهی توی یه موبایل فروشی معتبر کار کردم و بعد از بیرون اومدن از اونجا هم به دلیل علاقه زیادم در این زمینه همواره هر کدوم از دوستان و اشنایان که قصد خرید گوشی داشتند و دارند از من میخوان که باهاشون برم و خوب شرط منم اینه که خوب با گوشیاشون کار کنم.البته من خودم هم 2 برادر دارم که هر 3 خیلی گوشی بازیم و تعداد گوشی هایی که عوض کردیم از شمارش در رفته.اینارو گفتم تا بهتون اطمینان بدم که تمام مواردی که عنوان میشه تجربیات خودمه که با دقت زیاد نتیجه شده وواسه شما نوشته میشه.

vahid_s
23-05-2008, 12:34
در اولین بررسی به مقایسه گوشی های N95 معمولی و N95 8gig می پردازیم:
مزیت های N95 8gig نسبت به N95 معمولی:
1-صفحه نمایش بزرگتر
2-کیفیت صفحه نمایش کمی بهتر
3-رم بیشتر که باعث سرعت بیشتر گوشی شده(سرعت پایین یکی از بزرگترین مشکلات N95 ممعمولیه که در اینجا اصلا" با اون مواجه نمیشید)
4-جک 3.5 میلی متری زیباتر
5-(که البته هنوز هم بی کیفیته)هد فون با کیفیت بهتر
6-باتری بهتر(فقط نسبت به معمولی بهتر شده ولی در کل باتری فوق العاده ای نداره)
7-طراحی زیباتر
8-کیفیت ساخت کمی بهتر
9-کار کردن با کلیدهای مولتی مدیا آسانتر(بدلیل برجسته بودن)
10-(ولی هنوز هم کیفیت پایینی داره)کیفیت کمی بهتر صدا در هدفون
11-کیفیت کمی بهتر صدا در اسپیکرهای گوشی(باز هم هنوز کیفیت پایینی داره)
12-منوی مولتی مدیای زیباتر
13-8 Gig حافظه داخلی
ومزیت های N95 معمولی نسبت به N95 8gig :
1-(که خوب واسه این گوشی که کلی پول دوربینش رو میدین خیلی مهمه)کاور لنز دوربین
2-صدای اسپیکرهای گوشی بلندتر
3-قیمت ارزانتر
4-کار کردن با کلیدهای زیر صفحه نمایش راحت تر
5-نداشتن 8gig حافظه داخلی وداشتن درگاه کارت حافظه*
*-میدونم که از این مورد تعجب کردید ولی شما باید هنگام خرید گوشی نیم نگاهی هم به فروش آن داشته باشید.بهرحال شما این گوشی رو بعد از 2 یا 3 سال یا کمتر ویا بیشتر خواهید فروخت وبا توجه به نرم افزارهای بازیابی اطلاعات و از طرفی بازار داغ بی آبرو کردن افراد در کشور مه شما به هیچ وجه نمی تونید از گوشی هایی که فقط حافظه داخلی دارند برای ذخیره هر نوع اطلاعات شخصی و عکس و فیلم های خانوادگی استفاده کنید.من به تمام دوستان و آشنایانم توصیه میکنم که از خرید چنین گوشی هایی اجتناب کنند و از شما هم درخواست میکنم که اگه دارید با اون عکس خانوادگی نگیرید و اطلاعات شخصیتون رو هم توش قرار ندید.
خوب دوستان این اولین مقایسه ای بود که واستون انجام دادم.خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم فقط لطف کنید و بدون تعصب نظر بدید.

actooor
23-05-2008, 12:39
عزیزم در مورد این 2 گوشی بیش از 10 تا تایپیک زده شده...
و بیش از هزار تا مقایسه شده...همه هم فهمیدن فرق این 2 گوشیرو...
یکم بیشتر بگرد...و بعد تایپیک بزن...
ممنون...

ELVIS PRESLEY
24-05-2008, 16:43
اکتور جان چی کارش داری؟! مگه جای ما رو تنگ کرده!
بذار تاپیک بزنه.

باقسمت اخر ت 1000% موافقم. اگه 8 مموری میخورد در خریدنش 1 ثانیه هم درنگ نمیکردم.

ضعف های معمولی:
باتری گند
رم کمتر

ضعف های 8 گیگ
کاور دوربین
مموری کارت

ELVIS PRESLEY
24-05-2008, 16:44
اکتور جان چی کارش داری؟! مگه جای ما رو تنگ کرده!
بذار تاپیک بزنه.

باقسمت اخر ت 1000% موافقم. اگه 8 مموری میخورد در خریدنش 1 ثانیه هم درنگ نمیکردم.

ضعف های معمولی:
باتری گند
رم کمتر

ضعف های 8 گیگ
کاور دوربین
مموری کارت

Optimus Prime
24-05-2008, 17:17
2-صدای اسپیکرهای گوشی بلندتر

11-کیفیت کمی بهتر صدا در اسپیکرهای گوشی(باز هم هنوز کیفیت پایینی داره)
سلام دوست عزیز
پیشاپیش با تشکر بگم من با این دو قسمت بشدت مخالفم زمانی که من این گوشیو گرفتم با 3 گوشی بلا فاصله مقایسه کردم که در دسترسم بود :
N95 - 3 و SE W960 و N73 .
N95 به هیچ وجه صدای بلندتری در Speaker نداره اگر حرف منو قبول نداری سری به چند سایت review از جمله GSMArena و Mobile reivew بزن همین حرفو تو ریویو هاشون نوشتن.
کیفیت بسیار عالی نداره ولی از N95 و N73 با کیفیت تر بود.از هم مراجعه کن به سایت ریویو ها یا تاپیک اصلی این گوشی در قسمت نوکیا.

ali racer
24-05-2008, 19:28
راستی از بین ان 73 و دابلیو 960 صدای کدوم بیشتر بود ؟

vahid_s
25-05-2008, 14:48
سلام دوست عزیز
پیشاپیش با تشکر بگم من با این دو قسمت بشدت مخالفم زمانی که من این گوشیو گرفتم با 3 گوشی بلا فاصله مقایسه کردم که در دسترسم بود :
N95 - 3 و SE W960 و N73 .
N95 به هیچ وجه صدای بلندتری در Speaker نداره اگر حرف منو قبول نداری سری به چند سایت review از جمله GSMArena و Mobile reivew بزن همین حرفو تو ریویو هاشون نوشتن.
کیفیت بسیار عالی نداره ولی از N95 و N73 با کیفیت تر بود.از هم مراجعه کن به سایت ریویو ها یا تاپیک اصلی این گوشی در قسمت نوکیا.
عزیزم من هم که گفتم با کیفیت تره ولی کیفیت فوق العاده ای نداره.
در ضمن به نظر من صدای معمولی بلندتره.اینو هم بگم که به این سایتها نمیشه اعتماد کامل داشت.آخه گوشی ای که اونا بررسی میکنند نسخه نهایی نیست.چیزهایی که من گفتم بر اساس مشاهدات خودم بود.

Optimus Prime
25-05-2008, 20:37
عزیزم من هم که گفتم با کیفیت تره ولی کیفیت فوق العاده ای نداره.
در ضمن به نظر من صدای معمولی بلندتره.اینو هم بگم که به این سایتها نمیشه اعتماد کامل داشت.آخه گوشی ای که اونا بررسی میکنند نسخه نهایی نیست.چیزهایی که من گفتم بر اساس مشاهدات خودم بود.
چرا میشه اعتماد کرد چون مثل من و تو حدود 3 روز N95 -3 دستم بود ولی صداش بلند تر از N95 -2 نبود.از نظر Speaker هم که نمیشه N95 8GB ضعیفتر باشه.ممکنه یکی باشند ولی ضعیف نه.