PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو سوال تقويمي

Ahmad
22-05-2008, 17:12
با سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دو تا سوال داشتم . هر چي فكر كردم كه چجوريه كه اينجوريه به نتيجه‌اي نرسيدم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سوال اول :

چرا 6 ماه اول سال شمسي 6 يا 7 روز بيشتر از 6 ماه دوم سال است ؟
مگر نه اين است كه آغاز بهار با اعتدال بهاري و آغاز پاييز با نقطه اعتدال پاييزي بوجود مي‌آيد. آيا اين دو فاصله زماني يكسان نيستند؟ به نظر من هستند . اگر هستند پس چرا اين اختلاف در تقويم نويسي بوجود آمده است ؟ و اگر نيستند چرا نيستند ؟

سوال دوم :

مگر نه اين است كه يك سال برابر است با 365 روز و 6 ساعت و خورده‌اي. و مگر نه اين است كه هر سال اين 6 ساعت و اندي در اعلام تحويل سال منظور ميشود. پس چرا هر 4 سال يكبار ما سال كبيسه داريم ؟

با تشكر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرتضی nvcd
22-05-2008, 17:56
سلام دوست من ..

سوال اول:

مدار زمین بیضویه ...خورشید هم در یکی از کانونهاش قرار داره ...

در این مدار بیضوی زمین در نیمی از مدار با سرعتی کندتر از نیم دیگه مسیر رو طی می کنه ... این کند تر شدن سرعت یعنی بیشتر شدن زمان و همون اضافه شدن 6 روز

سوال دوم :

درسته که ساعت تحویل سال دقیق هست ... ولی تو روز شما حساب نمی شه ... مثلا شاید سالی زمان تحویل سال اوایل 1 فروردین باشه ... شاید یه سال در پایان 1 فروردین ...

یعنی از نظر زمان تحویل سال ما دقیق هستیم ... ولی روز رو دقیق نمی کنیم ... بعد هم تحویل سال امکان داره در هر ساعتی اتفاق بیافته ... یعنی ممکنه ایران در هر جای ( شب یا روز) زمین باشه ...

امید وارم جوابت رو گرفته باشی ..

اگه سوالی مونده بپرس

ممنون

مرتضی

Ahmad
22-05-2008, 18:07
ممنون مرتضي عزيز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حله آقا حله. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همچنين تشكر ديگر از شما ببخشيد aQoa [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] براي تغيير نام تاپيك.
aQoa چرا حالا عوضش كردي ؟ كاراكتر به اون قشنگي. شايد خيلي تو چشم ميزد. نه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستي آقا مرتضي موافقي كه يه تاپيك ايجاد بشه با عنوان مثلا : پرسش و پاسخهاي كوتاه نجومي.
چون مثلا يكي مثل من يه سوال كوتاه كه ميشه با يه پست به جوابش برسه رو ديگه يه تاپيك جداگونه براش نزنه.
خود من هم مونده بودم كه براي همين دو سوال تاپيك ايجاد بكنم يا نه.

نظرتون چيه ؟ يا اينكه روش به گونه‌اي ديگر است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرتضی nvcd
22-05-2008, 21:39
ممنون مرتضي عزيز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حله آقا حله. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خواهش می کنم ...

همچنين تشكر ديگر از شما ببخشيد aQoa [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] براي تغيير نام تاپيك.
aQoa چرا حالا عوضش كردي ؟ كاراكتر به اون قشنگي. شايد خيلي تو چشم ميزد. نه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جناب aQoa رو من فرستادم ... عنوانتون شکل خاصی نداشت ...ولی طبق قوانین باید ویرایش می شد ... تا منظور تاپیک قابل فهم باشه ...

راستي آقا مرتضي موافقي كه يه تاپيك ايجاد بشه با عنوان مثلا : پرسش و پاسخهاي كوتاه نجومي.
چون مثلا يكي مثل من يه سوال كوتاه كه ميشه با يه پست به جوابش برسه رو ديگه يه تاپيك جداگونه براش نزنه.
خود من هم مونده بودم كه براي همين دو سوال تاپيك ايجاد بكنم يا نه.

نظرتون چيه ؟ يا اينكه روش به گونه‌اي ديگر است

فعلا طبق قوانین انجمن موضوعات علمی هر سوالی هر چند کوتاه باید در تاپیک جدا مطرح بشه ... ما هم تابع قوانین هستیم

ممنون از توجهت

مرتضی