PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قفل گذاری بر روی کار 3d

Mostafa_Amol
21-05-2008, 22:46
سلام
چطور می شه کاری رو ( 3ds Max ) قفل کرد طوری که فقط بشه ازش رندر گرفت و یا در محیط مکس کار رو چرخاند و نماهای مختلفش رو دید اما نشه آبجکتهای درونش رو برداشت یا ..... کپی برداری کرد یا هر چیز دیگه ای !
آیا راهی هست؟
متشکرم :11:
یاحق

SSS_HHH_OOO
22-05-2008, 00:23
فکر نکنم...... فقط میشه رو کل فایل قفل گذاشت....

Aminzikzak
22-05-2008, 00:27
فکر نکنم...... فقط میشه رو کل فایل قفل گذاشت....

از شدن که میشه ... ولی چطوری شو نمیدونم...
یادمه یه فایل تویه مایا باز کردم که اسمو و ایمیل صاحب فایل بالا صفحه میومد ، هرکاری هم کردم نشد برش دارم ...همه جا بودش حتی موقعی که اکسپورت میگرفتم ...

البته این فقط برای کپی رایتش بود میشد از مدل استفاده کرد ...
اما بهترین کار اینه که همه مدل رو با هم ادغام کنی ... تویه مایا میگن combine تویه مکسو نمیدونم ...

blackfox
22-05-2008, 01:47
اما بهترین کار اینه که همه مدل رو با هم ادغام کنی ... تویه مایا میگن combine تویه مکسو نمیدونم ...

البته اگه همه مدل ها polygen باشند .

hadi665
22-05-2008, 08:51
من فکر کنم این کارا رو با max script انجام میدن
فکر کنم فقط این بتونه چنین کاری رو انجام بده

b3dnet
22-05-2008, 08:58
سلام ببین دوست عزیز یه همچین کاری همونطور که دوستان گفتن نیاز به برنامه نویسی داره .....ولی میتونی یه کار دیگه هم انجام بدی همین قضیه ی ادغام کردن بیا کل اجزای توی کارتو به edit poly تبدیل کن(Conver) بعد بیا اینا رو با هم ادغام کن دیگه با این کار طرف نمیتونه اجزارو از هم جدا کنه....حالا اینی که میگی من فکر کنم با یه برنامه نویسیه خیلی ساده فایلو قفل کنی یعنی قسمت ویرایششو ببندی....حالا یه چیزی برای چی میخوای این کارو بکنی....یعنی چیزی که درست کردی اینقدر برات ارزش داره ....آخه الان 3d هایی هستش که یه چیزی حدود 2 تا 3 هزار تا مدل آماده داره متل پک میمونه یعنی همچی میتونی توش پیدا کنی حالا بازم خودت میدونی من یه نظر شخصی دادم..

SSS_HHH_OOO
22-05-2008, 13:09
اره با مکس اسکریپت میشه... درسته.... فقط اینجا فکر نکنم کسی بلد باشه.......
تو ویندوز ویستا بخش امنیتش میتونی فایلت رو Readonly کنی و فقط به Admin اجازه ویرایش بدی. اینطوری دیگه کسی نمیتونه ویرایشش کنه.

Mostafa_Amol
22-05-2008, 15:19
سلام
از همه دوستان متشکرم

b3dnet جان من اصولا عادت ندارم از این پکیجها استفاده کنم و خیلی هم کارم خوب نیست ولی دوست ندارم کس دیگه ای از کارهام استفاده کنه دوست دارم کارهام همیشه خاص باشن البته خاص به معنی متفاوت نه اینکه بهتر از دیگران. (الآن همه می گن این چقدر خسیسه)

خوب این روش پلی که گفتید رو خیلی ساده می شه از هم جداشون کرد فقط کافیه روی المنت کلیک کنین و جسم رو انتخاب کنید ...
آهان مگر این که همه ی صحنه رو بعد از پلی کردن به عنوان یه المنت تعریف کنیم که این طوری خیلی خیلی سخت می شه آبجکتها رو از هم جدا کرد (ولی روش خوبی نیست ... حال نمی ده ....)

داداش SSS_HHH_OOO حالا این توی XP کار نمی کنه ؟ و اگه سیستم عامل رو عوض کنید و نام ادمین رو عوض کنیم بازم می شه اون فایل رو ویرایش کرد؟ یا اینکه ....

سپاسگذارم
یاحق

SSS_HHH_OOO
22-05-2008, 17:21
سلام

داداش SSS_HHH_OOO حالا این توی XP کار نمی کنه ؟ و اگه سیستم عامل رو عوض کنید و نام ادمین رو عوض کنیم بازم می شه اون فایل رو ویرایش کرد؟ یا اینکه ....

سپاسگذارم
یاحق

نه متاسفانه. xp امنیت بالایی رو برای فایل ها فراهم نمیکنه.....
اگه تو ویستا این کار رو بکنی فایلت دیگه رو xp باز نمیشه.....
این سوال رو تو یه سایت خارجی بذار اونجا بهت جوابهای بهتری داده میشه.....

b3dnet
23-05-2008, 00:37
خلاصه شرمنده اگه یه موقع فضولی کردیما :31:

Mostafa_Amol
23-05-2008, 00:42
این سوال رو تو یه سایت خارجی بذار اونجا بهت جوابهای بهتری داده میشه.....

سلام
خوب گذاشتن توی سایت خارجکی که .....:43:
یه مشکل وجود داره اونم اینه که کی می تونه اینهمه رو به خارجکی بنویسه:17: .... یه کلام خارجکیم افتض هست :14:.