PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد پرينترهاي با قابليت چاپ روي cd

alireza_sk
21-05-2008, 21:00
با سلام خدمت دوستان عزيز
سوالم اينه كه آيا پرينترهايي كه قابليت چاپ روي cd رو دارند فقط روي cd هاي مخصوص اينكار چاپ ميكنند يا ميشه روي cd هاي معمولي يك ليبل سفيد چسبوند و روي اون چاپ كرد واگر ميشه كيفيتش مثل cd هاي مخصوص اينكار ميشه يا چيز جالبي در نمياد ؟
ممنون

amin123
22-05-2008, 00:11
روي همه cd ها ميشه.......

نياز به كاغذ كاور داريد كه خودتون هم ميتونيد درست كنيد....

در مورد كيفيت هم بستگي به نقش شما و همچنين كيفيت پرينتر داره و همچنين تا حدودي به جوهر مصرفي

alireza_sk
22-05-2008, 06:22
روي همه cd ها ميشه.......

نياز به كاغذ كاور داريد كه خودتون هم ميتونيد درست كنيد....

در مورد كيفيت هم بستگي به نقش شما و همچنين كيفيت پرينتر داره و همچنين تا حدودي به جوهر مصرفي

ممنون از پاسختون
منظورتون از كاغذ كاور همين ليبل هايي كه يك سمتتش چسب داره و به اندازه خود cd هستش ؟

babak_1386
22-05-2008, 16:32
سلام!
من یکی دارم که میتونه روی DVD , CD های پرینتبل چاپ کنه!(EPSON R270) و کیفیت چاپ خیلی بالاست! ولی اگه بخوای بجای CD و DVD پرینتبل از یک لایه لیبل استفاده کنی کیفیت پایی میاد چون کاغذ عادی هست و جوهر جذب کاغذ میشه و مصرف جوهر بالا میره و کیفیت تصویر هم خیلی پایین میاد! و اگه از کاغذ روغنی استفاده کنی جوهر پخش میشه!
ولی من توصیه میکنم از CD و DVD پرینتبل استفاده کن! اگه نمیتونی پیدا کنی از لینکهای زیر میتونی سفارش بدی!(اول سفارش ثبت میکنی بعد پست بسته رو میاره با فاکتور و هزینه رو دستی میگیره!و به تمام شهر های ایران هم می فرستن!)
برای سفارش DVD که قیمت هر بسته 50 تایی 12 هزار تومان هست به لینک زیر بورو!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و برای سفارش CD که قیمت هر بسته 50 تایی 7250 تومان هست به لینک زیر بورو!
در مورد کیفیت این CD و DVD باید بگم اینا ساخت ایران با مواد آلمانی هست! (در حد معمولی هست)

raminrt
23-05-2008, 12:54
سلام دوستان
خیلی ببخشید من یه چیزی رو نفهمیدم خواهش می کنم مارو هم ارشاد کنید :18:
مگه EPSON R270 قابلیت چاپ مستقیم روی CD/DVD داره من با این دستگاه کار نکردم ولی خودشون میگن
که نداره اینم لینک مقایسه اون با EPSON Stylus R390 و Epson Stylus Photo R1900

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداز میون همه اینا فقط Epson Stylus Photo R1900 قابلیت چاپ مستقیم روی CD/DVD داره

راستی HP هم یه مدل داره که مستقیم روی CD/DVD میتونه بزنه photosmart D5163

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اگر چند کاره میخوای HP Photosmart C5280
ولی جوهر اونا نه ضد آب هستن و نه دوام جوهرای اصل Epson دارن اگر خواستی راجه به جوهراشونم میگم
رامین

ganje nahofte
23-05-2008, 19:52
این پرینترهایی که دوستان فرمودن مثلا r290 و r270 و ... که خودم هم یکیشو دارم به درد کارهای حرفه ای نمی خوره. شما اگه پرینتری میخوای که روی هر نوع سی دی یا دی وی دی چاپ کنه و مثل این r270 و r290 و مدلهای دیگه وقتی آب بهش میخوره رنگاش قاطی نشه -رنگاش ضد آب باشه- باید یه چاپگر یک کاره مخصوص اینکارو بگیری به قیمت 100 تومان. البته داخل کارتون چاپگر فقط رنگ مشکی موجود است و برای تهیه رنگهای دیگه باید اونا رو جدا گانه بگیری که قیمت هرکدوم میشه 10 تومان(3 رنگ). اینم لینکش:

babak_1386
23-05-2008, 22:01
اول باید بگم که آگه روی CD و ِDVD پرینتبل پرینت کنی با خوردن آب خراب نمیشه! من یک بار برای امتحان DVD که روش پرینت کرده بودم رو 2 ساعت زیر آب گرفتم!و هیچ خرابی تو رنگش ندیدم!(این کارو با EPSON R270 و جوهری که 200cc اونو 5 هزار تومان گرفته بودم انجام دادم!)

فکر نکنم این دوستمون برای چاپ صنعتی یا چاپ حرفه ای این نوع پرینتر رو نیاز داشته باشه! به همین دلیل فکر نکنم دادن 600 یا 700 هزار تومان برای R1900 منطقی باشه!

در مورد صفحه ای که 3 نوع پرینتر رو کنار هم گذاشته هم باید بگم منظور اون چاپ روی تمام CD و DVD ها هست! و اگه به بخش تخصصی EPSON R270 داخل همان سایت برید می بینید که نوشته میتونه روی CD و DVD پرینتبل چاپ کنه!

در مورد پرینتری هم که دوستان معرفی کردن که روی تمام CD و DVD ها پرینت میکنه و قیمتش 100 هزار تومان هست هم باید این را بگم که! نباید روی این اسباب بازی اسم پرینتر گذاشت! چیزی که نیازی به نوشتن اسم/مدل/مارک/سازنده/... نداره! و تا جایی که من میدونم این پرینتر قابلیت چاپ عکس نداره و فقط طرح های خیلی ساده و با یک رنگ چاپ میکنه!

alireza_sk
23-05-2008, 23:04
بسيار ممنون از پاسخهاتون
من براي كار خونگي ميخواستم و فقط ميخواستم بدونم كه اين چاپگرها فقط روي cd هاي پرينتيبل چاپ ميكنند يا روي ليبلي كه روي cd ميچسبونيم هم ميشه كه ظاهرا ميشه ؟

raminrt
23-05-2008, 23:30
سلام دوستان
حق با آقا بابك توي توضيحاتش وهمينطور توي برشورشم كاملا توضيح داده من نديدم اونارو و اينم لينكش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولي آقا بابك شما واقعا دوساعت DVD رو زير آب گرفتي :46::18:
شوخي بود به دل نگير :31:
رامين

babak_1386
24-05-2008, 00:27
بسيار ممنون از پاسخهاتون
من براي كار خونگي ميخواستم و فقط ميخواستم بدونم كه اين چاپگرها فقط روي cd هاي پرينتيبل چاپ ميكنند يا روي ليبلي كه روي cd ميچسبونيم هم ميشه كه ظاهرا ميشه ؟
خوب بله میشه! ولی کیفیتش جالب نمیشه! و اگه میخوای روی لیبل چاپ کنی که بچسبونی روی CD بهتر نیست اول مثل یک کاغذ معمولی پرینت کنی بعد روی CD بچسبونی؟

ولي آقا بابك شما واقعا دوساعت DVD رو زير آب گرفتي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
نمیدونم چیش عجیبه!!؟ ولی من این کارو کردم! البته ممکنه نوع جوهر من با ماله شما فرق کنه! ولی 100% میدونم که جوهر من خیلی مرغوب نیست(لیتری 20 هزار تومان) و اگه ماله شما با آب خراب می شه یا جوهر شما زیر خالی هست! یا CD شما زیر خاکی هست(البته ممکن هردو باهم زیر خاکی باشن!)

atrin777
24-05-2008, 00:31
آقا پس يه پرينتر كه روي سي دي پرينتبل رايت كنه حدودا چنده ؟

ترجيحا hp

babak_1386
24-05-2008, 06:54
آقا پس يه پرينتر كه روي سي دي پرينتبل رايت كنه حدودا چنده ؟

ترجيحا hp
البته فکر نکنم رایت کنه! ممکنه چاپ یا پرینت کنه!:31:(شوخی)
خوب میتونی از مدل های زیر استفاده کنی!
EPSON R220 قیمت:120
Epson R240 :قیمت :140
EPSON R245 قیمت :140
Epson R270 قیمت:140(من خودم از این دارم)
Epson R290 قیمت: 134
Epson R390 :قیمت 215
البته قیمت پرینتر ها حدودی هستند چون از اینترنت پیدا کردم!

raminrt
24-05-2008, 23:11
سلام دوستان
من كه گفتم دوست عزيز از
اين دو تا مدل هست البته سه تا هست
------------------------------------------------
اين که مستقیم روی CD/DVD میتونه بزنه Deskjet D5163

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اگر چند کاره میخوای HP Photosmart C5280 يدونه هم D5363 Deskjet هست حدود 98000
ولی جوهر اونا نه ضد آب هستن و نه دوام جوهرای اصل Epson دارن
اگر ميخواي آب بريزي روش همون EPSON بخر
--------------------------------------------------
**** و در جوابدوست عزيزم بابك خان بگم كه من خودم زير خاكي ام و اصلا راجع به EPSON جوهر افشان تجربه ندارم فقط يه بار يه دونه stylusphoto 1270 اونم از روي سرويس منوالش باز كردم (با چه ترسي:41: )
خوشحال ميشم اگه بهم راهنماي كني :10:

رامين

H_R_M
31-01-2009, 00:06
سلام
من مشكل با چاپ عكس روي سي دي و كاغذ هاي گلاسه دارم و آن اينكه جوهر روي كاغذ گلاسه پخش ميشه و روي سي دي تا مدت زيادي خشك نميشه . خودم احتمال ميدم از كيفيت جوهر باشه و ميخواستم راهنمايي كنيد چه مارك جوهر بگيرم .
با تشكر

arash_621
10-02-2009, 16:24
دوستان عزيز

من ليبل کاغذی رو (که روی بصورت برچسب روی cd ميچسبه) رو لازم دارم که:

1. بصورت گلاسه باشه (يعنی براق باشه, مثل کاغذ عکس )

2. ليبل بصورت يک تکه باشه, يعنی تا سوراخ وسط CD ادامه داشته باشه در واقع اون قسمت پلاستيکیCD رو هم بپوشونه ( البته بصورت يک تکه)

ميخواستم ببينم همچين ليبلی با اين مشخصات هست يا نه؟
با تشکر فراوان

arash_621
11-02-2009, 16:38
دوستان عزيز

من ليبل کاغذی رو (که روی بصورت برچسب روی cd ميچسبه) رو لازم دارم که:

1. بصورت گلاسه باشه (يعنی براق باشه, مثل کاغذ عکس )

2. ليبل بصورت يک تکه باشه, يعنی تا سوراخ وسط cd ادامه داشته باشه در واقع اون قسمت پلاستيکیcd رو هم بپوشونه ( البته بصورت يک تکه)

ميخواستم ببينم همچين ليبلی با اين مشخصات هست يا نه؟
با تشکر فراوان

از دوستان کسی نيست راهنمايی کنه؟

majidgbox
19-02-2009, 22:23
سلام به همه دوستان
من قصد خرید پرینتر با قابلیت چاپ روی دی وی دی رو دارم که قبل از دیدن این تایپیک شنیدم بودم ار 290 اپسون کیفیت مناسبی داره میخواستم بپرسم از این پرینتر با کیفیت بالا تر هم داریم که کار چاپ روی دی وی دی نو نیم رو بده و وضوع چاپ بالا باشه و ضد اب باشه ؟ و هم اینکه روی کاغذ 130 گرمی کدد با وضوع بسیار بالا عکس رنگی چاپ کنه
درضمن من شنیدم یک مدل از پرینتر canon این قابلیت رو داره
باتشکر از دوستان

Kou_Jal
19-03-2009, 01:17
دوستان من یه پرینتر چاپ روی دیسک میخوام(فقط مخصوص چاپ روی دیسک باشه)
چی رو پیشنهاد میکنین؟

Kou_Jal
25-03-2009, 23:37
یکی جواب منو بده خواهشا.این canon ip4300 خوبه؟

amir200812
26-03-2009, 19:12
سلام
کلا پرینتر های که قابلیت چاپ روی cd/dvd دارند فقط روی نوع پرینتبل که یک لایه روکش داره روی سی دی و دیوی دی میتونن پرینت کنند!
من با پرینتر EPSON R270 امتحان کردم! کیفیت پرینت بسیار بالا هست و تنها تفاوت اون با کاغذ فوتو گلاسه 260 گرمی ساخت فرانسه اینه که مات هست! یعنی برق نمیزنه!
ولی اون دوستی که گفته بود "پرینتری میخوام که روی سی دی رایت کنه" باید بگم که همچین پرینتری هست!
ولی با قیمت خیلی بالا (من یک مدل قیمت کرده بودم که مارک مشهوری هم نبود قیمتش بالای 3 میلیون بود!
که به صورت اتوماتیک در ساعت 10 تا cd/dvd رایت میکرد و همزمان پشت اونارو هم پرینت میکرد! ولی برای مصارف تجاری بود نه خانگی!
و اگه CD/dvd قابل پرینت نیاز داشتید میتونید با من تماس بگیرید!(پیام خصوصی بدید)