PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : << بازم رندر نمای داخلی >>

Aminzikzak
19-05-2008, 23:28
سلام خوبین ؟
نمونه کار جدیده ... نظر بدین .

مایا
منتال ری

زمان مادلینگ حدودا 3 تا 4 ساعت ( از مدلهای آماده هم استفاده شده )
زمان رندر در ابعاد 1200 * 600 حدود 20 دقیقه

احتمال میدم عکس رویه مانیتور های Crt خیلی تاریک باشه ... شرمنده دیگه.:11:

ممنون.

nezamdoobarareh
20-05-2008, 01:17
الیک سلام، ممنون شما چطوری ؟ :31:
چشم نظر میدیم.
انتقاد هم بکنیم ؟ باشه ...

نمی خوام بزنم تو ذوقت و همین الان هم بگم که من یک فرد مبتدی تویه 3d هستم، این رو گفتم که زیاد حرف هام رو جدی نگیری.:46:
من نظری که میدم دید شخصی خودم و اصلا هم حرفه ای نیست.

من دارم با مانتیتور LCD به تصویر نگا میکنم و اتفاقا به دلیل مشکلاتی نور مانیتور من یه کمی زیاده ولی باز این اتاق بیش از حد تاریکه، به نظر میرسه که فقط از دو نور استفاده کردی، یکی از بیرون و یکی هم از سمت چپ تصویر.
ولی خیلی خیلی اتاق تاریکه، آدم فکر میکنه که رفتی تو کار صرفه جویی و چراغ ها رو خاموش کردی، ولی اون LCD رو هم خاموش میکردی بد نبود چون برق زیاد مصرف میکنه.:27:

متریال مبل ها زیادی به چوب شباهت داره و اصلا شبیه چرم نیست، صندلی ها متریال چوبشون زیاد خوب کار نشده.:13:
چند تا ایراد کوچیک دیگه هم داره که بی خیال میشیم.
در کل چیزی که خیلی تویه حال من میزنه کم نوری بیش از حده ( آخه من از جاهای کم نور بدم میاد :2: )

در آخر دوباره بگم که حرف من رو زیاد جدی نگیر. :46:

پ ن : من به خاطر مشکلاتی زیاد نمی تونم به این جا سر بزنم از طرفی دوست دارم که تو مسابقاتی که گهگاهی برگزار میشه شرکت کنم.
ممنون میشم که من رو خبر کنی امین جان.:10::11::40:

Aminzikzak
20-05-2008, 08:12
سلام نظام ...
ممنون از نظراتت ... آره متریال مبلها باید عوض بشه ... نور هم شاید چون اتاق من تاریکه به نظرم کافی اومده آخه من موقع کار هیچ چراغی رو تو اتاق روشن نمیکنم ، تاریک خونست ...

نورها هم بله فقط دوتا نور استفاده کردم اگه بیشتر استفاده میکردم زمان رندر بالا میرفت ولی در عوض روشنتر میشد و یه جلوه دیگه داشت ...

برای مسابقات تاپیک اطلاع رسانی میزنیم حتما (بعد از امتحانات)

بازم ممنون.

*MASTER*
20-05-2008, 09:17
سلام منم تازه دارم مایا یاد میگیرم 3d رو بیخیال شدم پس ایراد هایی که میگیرم رو جدی نگیر.
متریال صندلی ها خیلی بد هست تاره و بد کیفیته.
خود مدل صندلیها هم بچه گونه هست.
خیلی تاریکه نور رو از جای بدی تابوندی.
جزییات خیلی کمه..

hadi665
20-05-2008, 09:22
ای ول امین رفتی تو تیریپ نمای داخلیا
اینم خیلی زیبا شده
فقط همون که گفتی نورش خیلی کمه
اما میشه روشنش کرد
در کل عالی شده

blackfox
20-05-2008, 09:53
امین برو سر درس و مقشت ! میفتیا ! ولی خداییش این کارت خیلی قشنگ شده ، با نور محیط کاری ندارم ، چون همین تاریکی خیلی به قشنگ تر شدنش کمک کرده ولی حتما نور تلویزیون رو زیاد تر کن . متریال لامپ هات رو هم عوض کن ، لامپ های شمعی معمولا شفاف هستند .
متریال صندلی و مبل ها رو که بچه ها گفتند رو هم عوض کنی بهتره . در ضمن مدل مبلی رو که پشتش به دوربینه ( وسط اتاق ) رو کلا حذف کن ، و به جاش یه میز عسلی وسط مبل ها بذار ، خیلی قشنگ تر میشه .
در تنظیمات نور اصلی گزینه Use ray trace shadows رو فعال کن تا اثر عبور نور از شیشه های میز عسلی و سایر اجسام شفاف مدلت ( مثل شیشه ی کنار راه پله و شیشه های لوستر و ... ) تو رندرت معلوم باشه .
توی اون گنجه که کاپ ها توشه دو تا لامپ نئون مدل کن ( روی سقف هر طبقه ) .

اگر بتونی برای لامپ های شمعی لوستر منابع نوری از نوع پوینت بذاری ( بدون سایه تا رندرت سنگین نشه ) خیلی عالی میشه ، یه نور تقریبا ضعیف کفایت میکنه ، سعی کن به نورشون حاله بدی تا واقعی تر بشه :
برای این کار در light effects روی شطرنجی light fog کلیک کن تا یه کره با فریم سیمی دور منبع پوینتت ظاهر بشه که همون حباب حاله میشه . خودت تنظیمات light fog attributes رو انجام بده و رنگ حاله رو زرد خیلی روشن انتخاب کن .

b3dnet
20-05-2008, 12:35
سلام امین جان حال خوبه بابا نیستی کم پیدایی ....
امین جان من کوچیکتر از انیم که بخوام از کارهای شما ایراد بگیرم اگه ایرادی باشه بچه ها گفتن....
ولی در کل ترکوندی نمیدونم چرا اصلا حالو حوصله ی نمای داخلی رو ندارم .......موفق باشی

Mostafa 3D
20-05-2008, 13:22
در کل خوبه ولی ایراد هایی هم داره البته فقط تو متریال مثلا اون نوت بوک من تا الان نمیدونستم اون نوت بوکه فکر میکردم قابه و یا متریال صندلی های نهار خوری که خیلی بد شده
ولی در کل خوبه موفق باشی

SSS_HHH_OOO
20-05-2008, 16:57
من از نوری که رو مبل افتاده خیلی خوشم میاد. خیلی قشنگه... بافت فرش هم خیلی خوب شده....
یه مقدار انرژی فوتون ها رو زیاد کنی که عالی میشه...

قضیه اون عکسه چیه هر بار رو دیوار اتاقهایی که میسازی هست؟؟؟

Aminzikzak
20-05-2008, 23:29
دوستان خیلی ممنون از نظراتتون و اشکالات دقیقی که گرفتید ... یه مقدار روشنترش کردم اما دیگه وقت نبود متریالها رو عوض کنم.

hadi665
21-05-2008, 08:39
آها این دیگه محشر شده
خیلی خوب درآوردیش امین
آفرین پسر

SSS_HHH_OOO
21-05-2008, 10:42
این خیلی بهتر شد...
فقط لپ تاپ رو میز سایه نداره......

MRHArtsClube
21-05-2008, 13:04
سلام
به نظر من لپ تاپ سایه نداره چون هیچ نوری بهش نمیخوره پس مشکلی نداره!:27:
لوسترا خیلی قشنگ شدن امین جان. اون شوفاژه هم نشون میده که خونه فقط توی کادر دوربین نیست و طبیعی تر جلوه می کنه. نورش که بیشتر شده بهتر شده.
تو رندر دومی عجله زیاد کردی آرمت یادت رفته :31: در ضمن یه سؤال فوق تخصصی: بین دو تا تصویر انگار یه بازه ی زمانی گذشته تا از اون تاریکی به روشنی رسیده ولی ساعتش تغییر نکرده :31::46:
در کل خیلی خوشگل شد. موفق باشید.:10:

blackfox
21-05-2008, 14:53
امین لامپ لوستر ، روش کار کن .

می گم چه طوره مدلت رو آپ کنی تا بچه ها دان کنن و یه چلنج راه بندازیم ؟ ( دیدی چه مزه ای داره ! )

Aminzikzak
22-05-2008, 00:06
سلام دوستان ممنون از نظراتتون ...
بلک جان شما دلت کتک میخواد نه ؟
ولی من سعیمو کردم ببین با اینکه زیپش کردم چند مگ شده ... چون مدل آماده توش استفاده کردم حجم رفته بالا
درضمن فعلا امتحاناته چلنج تعطیل :دی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظرت با دیلا آپ میشه آپ کرد؟

blackfox
22-05-2008, 01:52
به نظرت با دیلا آپ میشه آپ کرد؟

آره که میشه ، فقط یه کم صبر می خواد !!
راستی حالا که نمی خواید تا بعد امتحانات چلنج راه بندازید ، تا بعد کنکور هم دست نگه دارید تا منم بیام دیگه . دیگه یواش یواش باید محو بشم تا بعد کنکور

b3dnet
22-05-2008, 08:51
سلام امین جان خیلی باهال شده فقط یه چی اونم اینکه بلندگوها و نوت بوک اینا 3d یا عکس.....

sarina_sh
23-05-2008, 16:44
سلام امین
خوش می گذره ؟ امیدوارم امتحانات خوب بشه
رندر دومی خوب شده ... تنظیمات منتال ری برای مایا سخته ولی خوب شده رندرش
موفق باشی

Aminzikzak
24-05-2008, 10:38
سلاممممم .
ممنون دوستان ...
blackfox جان تا ببینیم چی میشه ...
b3dnet جان اونا هم مثلا سه بعدیه اما چون متریالشون خوب نیست یه مقدار ضایع شدن ...

sarina_sh جان ممنون

SomeThink
25-05-2008, 17:36
ایول قشنگه ... خب حالا اواتار کی قشنگ تره ؟؟؟ :31:

MRHArtsClube
26-05-2008, 15:27
سلام
ببخشید از اونجا که من تازه کارم نمیدونم قضیه ی این چلنج چیه! منم میخوام چلنج کنم:19:
(اینجا چایی داغ ریختم رو پام و ... مــــــــــــــآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآمـــــــــــــ ـــــــآآآآآآآآآآآآآآآننن نننننننننننننن:31:)

nezamdoobarareh
26-05-2008, 21:12
سلام امین جان.
این یکی رندر خیلی خوف تر شده.
کلا نورپردازی خیلی بهتر شده.
اگر روی متریال ها هم کار کنی دیگه عالی میشه.

در ضمن خوب کاری میکنید که فعلا مسابقه ای نمی ذارید تا بعد امتحان بچه ها.
من 3 تیر امتحانام تموم میشه اون موقع می تونم تو مسابقات شرکت کنم.