PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد كار با Virtual PC و نصب داس براي اجراي يك برنامه تحت داس

Marmoulak
18-05-2008, 19:07
با سلام

يكي از دوستام يه برنامه حسابداري داره كه قبل از اين كه وارد ويندوز بشه داس رو انتخاب مي كنه و وارد محيط داس ميشه و با برنامه تحت داسش كار مي كنه ! حالا يكي براش ويندوز رو عوض كرده و داسش پريده ! من مي خوام براش Virtual PC رو نصب كنم تا بتونه داس رو از تو ويندوز اجرا كنه ولي حالا سوال اينجاس كه نه من بلد هستم داس نصب كنم يعني تا حالا نصب نكردم و نه Setup داس رو دارم از همه مهمتر بلد نيستم كاري كنم كه وقتي از Virtual PC رفت توي داس برنامه تحت داسش اجرا بشه !
حالا مواردي كه من مي خوام اينه :

1- اول Setup داس رو لينك دانلودش رو بدين و بگين چطوري نصب ميشه !
من MS- DOS6.2 رو از تو میکروسافت دانلود کردم ولی گفتم اگه نکته ای هست بگین
2- آموزش نصب و كار با Virtual PC رو اگه دارين بهم بدين !
یه آموزش خیلی کامل از تو سایت گرفتم ولی باز میگم که اگه نکته ای هست
3-از تو Virtual PC كاري كنم كه وقتي داس رو اجرا كرد اين برنامه تحت داسش كه تو درايو e هست اجرا بشه !

4-براي فارسي نوشتنش توي داس به چيز خاصي لازم هست يا خود نرم افزارش اين كار رو مي كنه !

5- برا نصب داس حتما باید از فلاپی استفاده کنم ؟
این برام خیلی مهمه اگه راهی داره داس رو تو Virtual PC بدون این که از فلاپی استفاده کنم بتونم نصبش کنم خیلی خوب میشه !!!!
با تشكر فراوان از شما

Marmoulak
18-05-2008, 23:29
17 نفر ديدن كردن يكي راهنمايي كردن ؟

piremard
18-05-2008, 23:47
شما سی دی ویندوز رو بذار تو سی دی رام و بعد در خط فرمان ویندوز این عبارت ها رو تایپ کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بجای عبارت لتر باید آدرس بنویسید
حالا برنامه های داس رو تحت خط فرمان باز کنید اگر اجرا شدند که هیچ اگر نشدند باید فایل کامند کام رو ویرایش کنید
عبارت زیر رو در نت پد بنویسید:

فایل بالا رو به اسم Config.nt در مسیر سیستم System32 سیو کنید
یک فایل جدید در نت پد بسازید بازش کنید و بنویسید :

به این اسم در مسیر سیستم System32 سیو کنید :Autoexec.nt

Marmoulak
19-05-2008, 00:57
دوست عزيز از راهنماييت خيلي خيلي ممنونم
ولي عزيزم يه كم سنگين توضيح دادي ! اگه ميشه بگو اصلا اينا مال كدوم جواب من هست كه گفتي ؟

piremard
19-05-2008, 02:20
سلام
کلا برای اجرای یک برنامه تحت داس در اکس پی
نیازی هم به ویرچوال پی سی نیست

piremard
19-05-2008, 17:45
یک راه ش ام اینکه اون ویرچوال پی سی رو نصب کیند بعد هم یک ایمیج سی دی ویندوز 98 بگذارید بوت داس کنید و برنامه تون رو ران کنید از فولدر شیر شده بین ویرچوال و اکس پی
بهر حال فکر کنم از ظاهر راه حل "پیچیده بودنش" منصرف شدی ، نه ؟!