PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توقف فروش ریو از 26/2/86

lavson1361
17-05-2008, 14:13
من امروز (شنبه 28/2/87) رفتم نمایندگی با یه چیز عجیب رو برو شدم ....

ریو توی دو هفته های اخیر, تحویل 20 روزه رو قطع و به 45 روز افزایش داده بود .واز تاریخ 26/2/86 هم اعلام شده که فعلا" ثبت نام برای خودروی ریو متوقف بشه .

من از یکی از مسئولان در مورد این تغییر رویه سایپا سوال کردم و جوابی که ایشون دادند این بود که :

هر قدر تحویل خودروی مشتری نزدیکتر باشد . و از سیستم فروش ودیعه ای خبری نباشد , قیمت بازار به نمایندگی نزدیکتر خواهد بود .(مثل شرایط اخیر ریو)
یه چیزی شبیه معادله عرضه و تقاضا ست . اگر عرضه کم بشه تقاضا زیاد میشه .
مثلا"ایران خودرو , کمتر ماشینی رو (به غیر از روآ) در مدت 15 یا 20 روز , تحویل میده . اینه که قیمت نمایندگیبا قیمت بازار بالای یک میلیون تفاوت داره . خودشون بنض بازار رو به دست دارند . هر وقت ببینند قیمت یک خودرو توی بازار کاهش یافته عرضه اون رو کم میکنند . و قیمت مثل ریگ بیابون میره بالا .
در آینده تئوری جدید سایپا هم بر همین منوال خواهد بود . مخصوصا" در مورد خودرو ریو . کما اینکه قیمت ریو هم .50 تومن افزایش دادند .

از این رو باید منتظر تغییر چشمگیری در مورد عرضه ریو باشیم . هر چند صحبت از ریو آپشن دار هنوز بر سر زبان است و تو گویی , دور نیست که در آینده ای نزدیک, چنین خودرویی توسط سایپا ارائه گردد .

بدرود ...

omid.k
18-05-2008, 16:00
من امروز (شنبه 28/2/86) رفتم نمایندگی با یه چیز عجیب رو برو شدم ....

ریو توی دو هفته های اخی, ر تحویل 20 روزه رو قطع و به 45 روز افزایش داده بود .واز تاریخ 26/2/86 هم اعلام شده که فعلا" ثبت نام برای خودروی ریو متوقف بشه .

من از یکی از مسئولان در مورد این تغییر رویه سایپا سوال کردم و جوابی که ایشون دادند این بود که :

هر قدر تحویل خودروی مشتری نزدیکتر باشد . و از سیستم فروش ودیعه ای خبری نباشد , قیمت بازار به نمایندگی نزدیکتر خواهد بود .(مثل شرایط اخیر ریو)
یه چیزی شبیه معادله عرضه و تقاضا ست . اگر عرضه کم بشه تقاضا زیاد میشه .
مثلا"ایران خودرو , کمتر ماشینی رو (به غیر از روآ) در مدت 15 یا 20 روز , تحویل میده . اینه که قیمت نمایندگیبا قیمت بازار بالای یک میلیون تفاوت داره . خودشون بنض بازار رو به دست دارند . هر وقت ببینند قیمت یک خودرو توی بازار کاهش یافته عرضه اون رو کم میکنند . و قیمت مثل ریگ بیابون میره بالا .
در آینده تئوری جدید سایپا هم بر همین منوال خواهد بود . مخصوصا" در مورد خودرو ریو . کما اینکه قیمت ریو هم .50 تومن افزایش دادند .

از این رو باید منتظر تغییر چشمگیری در مورد عرضه ریو باشیم . هر چند صحبت از ریو آپشن دار هنوز بر سر زبان است و تو گویی , دور نیست که در آینده ای نزدیک, چنین خودرویی توسط سایپا ارائه گردد .

بدرود ...

این موضوع صحت داره
ولی دلیلی که براتون اوردن درست نیست
حداقل تمام حقیقت این نیست

به هر حال اینجا جاش نیست

این عقب رفتن ها برای حفظ کردن موجودی انبار هم هست

lavson1361
18-05-2008, 21:33
این موضوع صحت داره
ولی دلیلی که براتون اوردن درست نیست
حداقل تمام حقیقت این نیست

به هر حال اینجا جاش نیست

این عقب رفتن ها برای حفظ کردن موجودی انبار هم هست

شما بفرمایید تمام حقیقت چیست ؟ !؟!؟
عموی خودم میخواست ثبت نام کنه و اتفاقا" به همون تحویل 45 روز هم قانعبود . آخه در بین محصولات ایران خودرو , به غیر از روآ و سوزوکی , هیچ محصولی رو 20 روزه تحویل نمیدن . همه خودرو ها تحویل ماه مهر به بعد هستند . برایهمین هم هست که قیمت محصولات ایران خوردو مثل سمند , توی بازار بیشتراز ریو هست .
صجبت سمند شد , یاد این مطلب افتادم که :
مثلا" همین سمند نرخ کارخونه اش قبل از عید 12.400 بود و یعنی از ریو همارزونتر . اما به علت اینکه تحویل فوری ندارن , قیمت کشید بالا و یهو یکمیلیون رفت روش و شد 13.700 .

اتفاقا" توی تهران از ریو بد استقبال نشده ...
فقط مشکل بر سر اینه که افزایش قیمت برای همه خودروها یک یا دو میلیونبوده و برای ریو 400 هزار تومن . دلیلشم همینه که کارخونه برای اینکهمحصول خودش رو بیش از پیش در معرض استفاده قرار داده باشه تا با استقبال رو برو بشه , فروشش رو تنهاو تنها فوری کرده . این باعث شده که , قیمت ریو توی بازار افزایش زیادی نداشته باشه . و هر کس ریو بخواد بخره میره نمایندگی میخره اینه که بازارش مثل دیگر خوردوها داغ نمیشه . اما سمند و 405 و 206 ئ غیره , اینجور نیست !!! طرف مثلا" فقط و فقط میخواد 206 سوار بشه . میره نمایندگی میبینه بهش تحویا فوری یا 20 روزه نمیدن . میره کارکرده بخره میبینه قیمتش با قیمت صفر نمایندگی یکیه . مجبور میشه بره به قیمت بازار , همون ماشین 12 و خرده ای رو 14 تومن پول بده . چون دوست نداره چهار ماه چشم بماله ببینه کی نمایندگی بهش ماشینش رو تحویل میده....

به هر جهت من فکر میکنم با تحول بزرگی در قیمت ریو روبرو خواهیم شد و این هم خوبه و هم بد . خوب برای دارندگان ریو و بد برای مشتاقان خرید اون .

ضمنا" این یه اصله که :
هر چیز محدود شد تقاضای ترقیب و تحقیق برای اون زیاد میشه و همین ترقیب و تحقیق منجر به استقبال میگردد .

rami_hemi
19-05-2008, 08:54
خلاصه کارخونه به فکر دلال ها هستش دیگه نه مشتری .مگه اینطوری نیست؟

bushveg
22-05-2008, 01:19
ریو یک ملیون تومان افزایش قیمت پیدا کرد

13700000 تومان

lavson1361
22-05-2008, 19:22
ریو یک ملیون تومان افزایش قیمت پیدا کرد

13700000 تومان

دور از ذهن نبود . اما دوست عزیز منبعتون رو هم ذکر کنید ممنون میشیم....

lavson1361
23-05-2008, 00:40
فروش ریو :
7میلیون ثبت نام مابقی در زمان تحویل خودرو در سه ماهه سوم 87
در زمان تحویل محاسبه میشه .
رنگها : سفید - مشکی - زیتونی - نقره ای - ذغالی - سرمه ای
همچنین همان طور که انتظار میرفت , قیمت ریو افزایش یافت و پنجشنبه(2/3/87) ریو سفید در بازار تهران 13.700 و جی ال ایکس 13.800 معامله شد .
بنده فکر میکنم قیمت ریو تا مرز 14.200 هم خواهد رسید و در آینده شاهد رقابتی تنگاتنگ بین ریو 206 تیپ 2و 3 خواهیم بود .

Maziar_69
23-05-2008, 12:04
دوست عزیز الان 87 هستیم نه 86 !!!!!! :11:

lavson1361
23-05-2008, 13:04
دوست عزیز الان 87 هستیم نه 86 !!!!!! :11:

آقا شرمنده اشتباه شد .....
تصحیحش کردم . ممنون از راهنماییت :10: