PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سي پلاس پلاس بهتره يا پايتون

mahdi7s
14-05-2008, 11:46
من مي خوام برنامه نويسي تحت سيستم عامل رو شروع كنم .
كدام يك از زبانهاي (سي پلاس پلاس و پايتون) جديدتر و توليد شركت معتبر تري هستند؟

Ultimator
14-05-2008, 12:01
شما میتونستید تو همون تاپیک بحث رو ادامه بدید .

t0tem
14-05-2008, 12:07
عزیزم ++C اصلا با پایتون قابل مقایسه نیست.
هدف از نوشتن Python ایجاد زبان برنامه نویسی برای نوآموزان بود. نمی خوام PYTHON رو بکوبونم . PYTHON زبان قوی ای هست (شی گرا و .... ) ولی ++C یه چیزه دیگست.
برای کسب اطلاعات بیشتر این Page رو ببین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید ....

sastwhc
14-05-2008, 12:21
سلام دوست عزیز

من مي خوام برنامه نويسي تحت سيستم عامل رو شروع كنم .

کدوم سیستم عامل؟توضیحی در باره ندادی:31:

شایدم منظورت برنامه نویسی سیستم باشه:system programming

كدام يك از زبانهاي (سي پلاس پلاس و پايتون) جديدتر و توليد شركت معتبر تري هستند؟
C++ یه زبونه بر اساس C که کامپایلر های مختلفی داره.تحت ویندوز از مایکروسافت VC++ واز بورلند Turbo C++ وBorland C++ وBorland CBUILDER و. . .
تحت لینوکس(کلا نیکس ها) هم همراه سیستم عامل کامپایلر عرضه میشه.(چون بعضی وقتا برنامه چون سورسه باید کامپایل بشه)
اما پایتون یه اینترپرتر (مفسر) داره وبرای (تحت سیستم عامل)لینوکس طراحی شده.
در حالیکه سی کامپایلر داره و برای کارهای سیستمی طراحی شده.

البته مقایسه پیتون با سی زیاد منطقی نیست(به نظر بعضی ها مقایسه دو زبان که هر دو کامپایلری یا مفسری نباشد خیره سری بحساب میاد)
اما بطور کلی زبان پیتون رو میشه در 2 تا 3 ماه یاد گرفت در حالیکه یاد گرفتن سی در یکسال کمتر ممکنه(طبق نظر Guido van Rossum درمقاله Comparing Python to Other Languages )
پیتون بسیار کند تر از سی اجرا میشه اما برنامه اش بشیار کوتاه تر از سی است.
پشتیبانیخ وب پیتون از انواع متغیر (در مقایسه با زبان های مفسیری دیگه مثل جاوا)از نکات مثبت پیتون به حساب میاد.

روی هم رفته اگر تازه کار هستی(که همه ما هم یه روزی خیلی صفر کیلومتر بودیم) و فقط منظورت یاد گرفتن اصول برنامه نویسی اه با توجه به مدت زمانی که میخواهی صرف کنی تصمیم بگیر یا بیشتر توضح بده تا راهنماییت کنیم.

موفق باشی

mahdi7s
14-05-2008, 13:19
من اصلا به زمان اهميت نميدم فقط مي خوام زباني را بهم معرفي كنيد كه بيشتر زبانها را به نحوي زير مجموعه ي خودش قرار بده

mahdi7s
14-05-2008, 13:26
در ضمن براي آموزش يك زبان بايد چيكار كنم ؟

sastwhc
14-05-2008, 13:35
سلام

گرچه باید گفت "بيشتر زبانها را به نحوي زير مجموعه ي خودش قرار بده" زیاد تعبیر دقیقی نیست چون بنا به اصول مهندسی نرم افزار هر پروژه ای به فراخور مشخصاتش روش انجام و مدیریتش فرق میکنه.اما بعنوان اولین تجربه برنامه نویسی پاسکال رو پیشنهاد میکنم چون تمام مشخصات یه زبان برنامه نویسی رو داره در عین حال با error handling کاملا به برنامه نویس کمک میکنه که رفع اشکال کنه.

اما اگر قرار باشه از بین سی و پیتون یکی رو براش شروع انتخا بکنید مطمئنا پیتونه.
اما اگر با زبان برنامه نویسی دیگه ای آشنا هستید(مهم نیست چی باشه) حالا موقعش که برنامه نویسی پیشرفته یعنی C/C++ شروع کنید که بین 6ماه تا یکسال و نیم یاد گرفتنش طول میکشه و برای باتجربه شدن تا باید بیشتر شکیبا باشید(4تا 6 سال)

موفق باشید

mahdi7s
14-05-2008, 13:44
من مي خواستم بدونم سي پلاس پلاس كه تحت داس كار ميكنه از كيفيت برنامه وكيفيت برنامه نويسي ميكاهد؟

sastwhc
14-05-2008, 19:33
من مي خواستم بدونم سي پلاس پلاس كه تحت داس كار ميكنه از كيفيت برنامه وكيفيت برنامه نويسي ميكاهد؟

:41::13::13::13::13::13::13::13::13::13::41:

دوست عزیز سوالت معنی نداره.شروع که کردی خودت متوجه میشی.