PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه‌ی مثلث شیشه ای

Julian
13-05-2008, 21:47
سلام دوستان
با توجه به اغاز برنامه مثلث شیشه این تاپیک رو باز کردم تا در موردش بحث کنیم.
اقای رشیدپور سعی کرده اینبار کمی متفاوت تر از شب شیشه ای که پارسال پخش
شد فقط از چهره های معروف دعوت نکنه و به مشکلات دیگر اجتماع هم اشاره کنه.

نظرتون رو اینجا بنویسید.
ممنون.:20:

B.Spears
15-05-2008, 11:12
وضعیت تغییر میکنه میخواد آروم آروم برنامه رو دست بگیره.از معروفا هم دعوت میکنه.
اینجوری شروع کرده تا مردم رو بخاطره نوع بحث پای تلویزیون بشونه.

Julian
15-05-2008, 14:08
کلا مخاطبش زیاد نیست ولی.
شب شیشه ای رو داغ تر کرده بود

LeBron
15-05-2008, 14:30
کی نشون میده اینو؟

Julian
15-05-2008, 14:37
هر شب نشون میده
تا به حال هم سه قسمتش رفته.

yoosef_st
15-05-2008, 14:55
قبلا یه برنامه فقط یک شب پخش کرد که اصل برنامه چالشی بود نذاشتن پخش بشه. اسمش "مثلث" بود.
حالا بزار ببینیم این چجوری میشه.

BehzadKiNG
15-05-2008, 15:21
حداقل بگین از شبکه ی تهران پخش می شود ...
در ضمن اون قسمت جراحی پلاستیکش نسبتا" جالب تر بود ...

Julian
15-05-2008, 18:23
بله از شبکه تهران پخش میشه
این هم لینک مستقیم سه قسمتی که تا به حال پخش شده واسه اونایی که ندیدن:
mms://media.iransima.ir/tv5/tv5_13870223_022.wmv
mms://media.iransima.ir/tv5/tv5_13870224_021.wmv
mms://media.iransima.ir/tv5/tv5_13870225_017.wmv

karin
15-05-2008, 19:38
من پای برنامه اش ننشسته ام که بخوام راجع به محتواش نظر بدم اما یکی دو باری که گذری از کنارش رد شدم ! باید بگم دکورشون به شدت زشته و تو ذوق آدم می زنه

من اگه یه درصد می خواستم ببینمش با این دکور قشنگش عمرا اگه می دیدم!

البته امیدوارم تکرار همون شب شیشه ای و عبور شیشه ای نباشه...

Julian
16-05-2008, 13:51
دکورشون بدک نیست.
ولی برنامه شون دیگه تکراری شده.

salarnight
17-05-2008, 13:25
من که هنوز باهاش حال نکردم
مخصوصا اون 2 دقیقه ای که اول به یکی وقت میده واقعا دور از ادبه
اون قسمت که من دیدم با بهنوش بختیاری داشت حرف میزد یهو قطع کرد فکر کردم شوخی داره میکنه
خیلی این حرکتش افتضاحه

eshgh_rap
18-05-2008, 11:26
من که هنوز باهاش حال نکردم
مخصوصا اون 2 دقیقه ای که اول به یکی وقت میده واقعا دور از ادبه
اون قسمت که من دیدم با بهنوش بختیاری داشت حرف میزد یهو قطع کرد فکر کردم شوخی داره میکنه
خیلی این حرکتش افتضاحه

البته خب مثلا ديشب ديدي چقدر قشنگ رادان سر 2 دقيقه تموم كرد؟. اونم بايد خودش تموم مي كرد:11:

H.R@Wolf
18-05-2008, 11:42
برای این که سال قبل بیشتر چهره ها ی معروف رو تو برنامشون آورده بودن امسال دیگه هیچ کس نیست که بیاد برای همین جذابیت برنامه پایین اومده اما حالا ادامه داره باید ببینیم که چه کسایی رو میارن؟

karin
20-05-2008, 07:19
مهمون دیروزشون ( هنگامه قاضیانی ) خوف بود
حرفای جالبی می زد
اما رشیدپور هنوز همان است که بود
همون سوالای داغون
همون لپ تاپ بازیاش که آقا من خیلی تکنولوژیکی ام :دی

کلا که تکرار شب شیشه ای و عبور شیشه ایه به نظرم
تنها تفاوتش هم اسمش و دکور زشتشه :دی

S@eid
20-05-2008, 09:21
جمعه میخوان " مهران مدیری " رو بیارن ... :5:

ضمن اینکه اون زمان که سوال برنامه شون به مهمون برنامه ربط داشت خیلی بهتر بود ... مهمون برنامه ستاره اسکندریه بعد سوال مسابقه شون در مورد استعفای حاجی فیروز بید !!! :27: مثلا اومدن خلاقیت به خرج بدن ... :13:

mahtabseif_ms
21-05-2008, 19:48
آره بابا تكراري و تكراري و تكراري ............

Julian
22-05-2008, 19:17
از هنرمندان پیش کسوت بیاره بد نیست.
یا مثلا از چهره های ورزشی.

eshgh_rap
23-05-2008, 22:26
بچه ها امشبش قشنگ بودش .مهران مديري يلي باحال بود براي اولين شب من خوشم اومد . اخرشو ديديد؟ همونجا كه اسم ميگه بايد يه كلمه بگن .گفتش جواد رضويان مهران مديدري برگشت گفت خيلي بي معرفت. خيلي اين حرفش معني داشت. دليل درگيريشون چي بوده؟

vahid123
26-05-2008, 12:00
دوستان اگر ميشه اين قسمت مصاحبه با مهران مديري رو قرار بدين....خيلي دوست دارم ببينمش...اگر رپيدشير باشه كه عالي ميشه!!!

stam
27-05-2008, 15:22
دوستان اگر ميشه اين قسمت مصاحبه با مهران مديري رو قرار بدين....خيلي دوست دارم ببينمش...اگر رپيدشير باشه كه عالي ميشه!!!

دوست عزیز برات راپید پیدا نکردم اما این دو تا هستش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Arezo12
27-05-2008, 18:19
این برنامه تکرار برنامه های قبلیش هست.

stam
27-05-2008, 18:46
پست اشتباه...ویرایش شد

Julian2
28-05-2008, 18:17
مدیری واقعا کارگردان بزرگیه
هم شوخیاش سر جاشه و هم جدی بودنش.
اون قسمتش واقعا جالب بود حیف که من اخراشو دیدم.

Asalbanoo
29-05-2008, 10:44
گفتگو محور اصلی یک رسانه است. رسانه ها در ارتباط با اقشار مختلف جامعه نیاز به گفتگو دارند. در این جریان رسانه به ژورنالیسم نزدیک می شود. به این معنی که یک روایت خطی و غیر داستانی را به مخاطب ارائه می دهد.
تلویزیون به عنوان رسانه پرقدرت دنیای امروز، بسیار از گفتگو بهره می گیرد. برنامه سازی های گفتگو محور (talk show) از پر تماشاگر ترین برنامه های شبکه ها تلویزیونی محسوب می شود.
در تلویزیون ایران هم برنامه های بسیاری گفتگو محور اند. این برنامه ها را به طور کلی به سه گونه تقسیم می کنم. یکی آنها که از گفتگو به عنوان اطلاع رسانی موضوعات روز استفاده می کنند،‌ دیگری آنها که گفتگوهای تخصصی درباره یک موضوع خاص را پی می گیرند و دسته ای دیگر از گفتگوها صرفا جنبه سرگرمی را مد نظر دارند. این گونه برنامه ها معمولا ازشخصیت های بنام در دنیای سیاست و هنر دعوت می کنند. که بالطبع هنرپیشگان در اولویت قرار دارند.
در سالهای اخیر برنامه های اینچنین در سیمای تلویزیونی ایران به وفور دیده شده است. یکی از نمونه ای تیپیکال این برنامه ها، سه گانه عبور شیشه ای و شب شیشه ای و حال مثلث شیشه ای است.
شاید نخستین پرسش در مواجهه با این گونه برنامه ها این باشد که، چه عوامل و ترفندهایی موجب محبوبیت و جذب مخاطب می شود.
آن چه در نگاه اول به چشم می آید، استفاده از ویژگی های بصری است. دکور برنامه، ‌نورپردازی،‌ لباس مجری برنامه از عوامل موثر در جذب مخاطب است. مسلما به لحاظ روانی، هر کدام از اینها می تواند عاملی برای نگاه کردن باشد.
نکته دوم در جذب مخاطب استفاده از موضوعاتی است که چندان نیازی به اندیشه و تفکر نداشته باشد. وقتی که قرار است برنامه ای در یک شبکه عام در ساعت استراحت مردم پخش شود، نمی توان زیاد از مسایل مهم و آن چیزهایی که برای اظهار نظر به فکر محتاجند، حرف زد.
نحوه مواجهه برنامه با موضوع به لحاظ ورود به مطلب و طراحی سوالات نیز یکی دیگر از عوامل جذب مخاطب است.
حال با این مقدمه،‌برسیم به برنامه مثلث شیشیه ای.
مثلث شیشه ای با پشتوانه اسلاف خود و دیگر برنامه های اینچنینی، و اتکا به قدرت اجرای بازیگر نقش اول خود ـ‌ رضا رشیدپور ـ می خواهد که تماشاگر بسیاری را شکار کند.
رضا رشید پور مجری ای جسور و در بسیاری مواقع گستاخ است. او مجری صبوری نیست. می خواهد در گفتگو محور اصلی او باشد نه طرف گفتگو شونده. این حس شهرت در مجری برنامه، موجب می شود تا همه برنامه را به نام او بشناسند. بگذریم از اینکه او برنامه را مدام به خود نسبت می دهد و می گوید برنامه من. حداقل آنچه از یک برنامه تلویزیونی در اذهان وجود دارد یک کار گروهی است نه انفرادی و قائم به فرد. رشید پور از هر کس هر سوالی را بخواهید می پرسدو او به مثابه زبان حال مردم کوچه و بازار از تمام آنها که دعوت می کند همان را می پرسد که از دیگری پرسیده است. انگاری که قالبی مشخص برای پرسشهایش ساخته و هر شب می خواهد آن را در یکی آزمون کند.
در اینکه رشیدپور و سازندگان برنامه بسیار هوشمند اند و رگ خواب مردم این مرز و بوم را در این عصر می شناسند شکی نیست. آنها می دانند که در شبهای طولانی ۶ ماه اول سال، مردم ما یا شبکه های متعدد ماهواره را و یا شبکه های معدود داخلی را بالا و پایین می کنند و یا در مهمانی های خانوادگی،‌مشغول حرف زدن درباره این برنامه ها هستند و انواع کرم های زیبا کننده و لاغر کننده را به رخ هم می کشند. پس چه بهتر که از موضوعاتی استفاده کنند که باب دندان این مجالس باشد که تعداد sms ‌های ارسالی به برنامه برای نظر سنجی ها در چشم و هم چشمی های خانوادگی افزایش یابد که اسپانسر هم طرفی ببندد از برنامه. قصد توهین به هیچ مجلس و نشست خانوداگی را ندارم . اما باید قبول کنیم که در خانه هایمان اگر دور هم جمع می شویم، حرف هایمان زسطح عمل دماغ و مدل مو ولباس فلان هنر پیشه و نهایت که خیلی پیش برویم، قیمت زمین و آپارتمان است که موضوع بحث می شود. بگذریم...
برنامه مثلث شیشه ای به نظر من برآیند توقع رسانه ای موجود ازتلویزیون ماست. در همین سطح بگیرید فیلم های سینمایی و مسابقات و هر چیز دیگر که قرار است آنتن را پر کند. یعنی هر آنچه نیازی به فکر ندارد و به بخت و اقبال تماشاگر بیشتر محتاج است.
اما آنچه مرا بر آن داشت تا این خطوط را قلمی کنم، یکی از برنامه های چند شب گذشته مثلث شیشه ای بود. این برنامه تازه در آغاز راه است. برنامه مورد نظر درباره انواع جراحی های زیبایی بود. عمل دماغ و لیپو ساکشن و سولاریوم و ... موضوعات مورد علاقه رشید پور و عموم مردم است. وقتی که یکی از پزشکان متخصص جراحی بینی هم در برنامه حضور داشته باشد، حتما بر جذابیت آن خواهد افزود. شاید با این برنامه، شبکه ۵ و به طریق اولی سازمان صدا و سیما، مهر تاییدی بر انواع این جراحی ها زده است و تبلیغ گسترده ای هم برای جناب پزشک کرده است.
اما یکی از پرسشهای اصلی درباره این برنامه توجیهی است برای جراحی گسترده بینی در جامعه امروز ایران. پزشک مدعو برنامه، با گفتن اینکه دماغ ایرانیان اشکال تاریخی دارد، حکمی تاریخی صادر کرده است. با این حساب زنان ایرانی حق دارند این اشکال ژنتیکی را به همت پزشکان محترم بر طرف کنند. با استناد تاریخی و سندیت سخن اش کاری ندارم. اما فکر کنید که حاصل این کلام چه خواهد بود؟ من فکر می کنم حداقل به تعداد شرکت کنندگان در نظر سنجی به داوطلبان و علاقه مندان جراحی بینی افزوده می شود. حال شما در نظر نگیرید آن خیل عظیمی را که برنامه را دیده اند و حوصله sms زندن نداشته اند. آیا این است نهایت تاثیر گذاری یک برنامه تلویزیونی؟
همین جا تاکید می کنم که ساخت برنامه هایی مانند مثلث شیشه ای، برای رسانه ای مانند تلوزیون لازم است. همانطور که در همه جای دنیا هم مرسوم است. اما یک رسانه نمی تواند بدون تبعات اجتماعی محتویاتش، در فکر افزایش مخاطب باشد. می دانیم که اگر شب شیشه ای و هر چیز شیشه ای از تلویزیون پخش شود یا نشود مردم تلویزیون می بینند و دم هم نمی زنند. اما نمی توان هر رطب و یابسی را به نام برنامه پر مخاطب و موفق و شهرت برانگیز به خورد مردم داد. اهل رسانه می توانند با توجه به قدرت رشک برانگیز ابزار کارشان، می توانند به مقولات اجتماعی، نگاهی سالم و منتقدانه داشته باشند. حال این موضوع می خواد جراحی زیبایی باشد یا چاله های خیابان و ترافیک. ما که در خیابان از هر ۱۰ نفر ۵ نفر را می بینیم که حداقل یکیاز اعمل زیباییرا روی صورت و بدن خود انجام داده است، پس ابایی از مطرح کردن آن در تلویزیون نیست . اما چگونگی آن مهم است.
اگر رشید پور می خواهد به مسایل بهداشتی و علمی مردم هم توجه کند و پای قشر و صنف پزشک را هم به برنامه باز کند، حرفی نیست. اما آیا همه مشکلات پزشکی مردم ما جراحی بینی و لیپوسکشن است؟
اگر رشیدپور دوست دارد درباره مسایل و مشکلات مردم هم در کنار هنرپیشگان حرف بزندو خود را مصلح و منتقد اجتماعی نشان دهد، نمی دانم چرا چیزی دندان گیر تر از انواع جراحی زیبایی نیافته است؟‌ اگر پاسخ این است که این برنامه ها قصد آگاه سازی دارند که مردم گول و فریب آگهی های بی شمار را نخورند، یاد حکایت آن مردی می افتم که چشم درد داست و به پیش بیطار و او هم دوای چشم درد اسب به چشم مرد ریخت و او کور شد. وقتی که به قاضی شکایت برد، قاضی مرد کور شده را محکوم کرد که اگر اسب نبود به پیش بیطار نمی رفت.
اینجا هم اگر کسی به سراغ این آگهی ها برود و چشم و دماغش از ریخت بیفتد و پوستش بسوزد و چه و چه ... مسلما به پای کم کاری رشیدپور نمی نویسند.
رضا رشید پور با دعوت از هنرپیشگان درپی هدف جذب مخاطب، پیش پا افتاده ترین پرسش ها را چنان با آب و تاب مطرح می کند که اگر ندانی فکر می کنی که وای چه پرسش عمیقی ... و حتما رشیدپور در دل به خود افتخار می کند که همه مجریان تلویزیون دوست دارند که جای او باشند و این گفتگوی پر شور را اجرا کنند. اما کمی .. .فقط کمی تامل در نوع پرسش های او نشان میدهد که کار شاقی در این پرسش و پاسخ رخ نداده و لاجرم چیزی هم نه به شهرت و نه به اهمیت آن بازیگر افزوده نمی شود.
برخی اوقات افسوس می خورم که چرا باید وقت گذاشت و یک برنامه تلویزیونی را نگاه کرد اما حیف که این شغل بی پیر ناچارت می کند که ببینی و دست آخر خشمت را سر قلم و کاغد بریزی... ‌

آفتاب..... سعید اسلام زاده

Julian
29-05-2008, 10:49
قربون شکلت اینهمه رو چجوری بخونیم؟
ولی درکل برنامه تکراری هستش و دیگه مشخصه که داره به نفع رشید پور پخش میشه نه به نفع مردم.
این برنامه هم مثل کوله پشتی که دو سری پخش شد و سری سوم به افتضاح کشیده شد دووم نمیاره دیگه.

S@eid
29-05-2008, 14:31
ممنون بابت مطلب مژگان جان ...

بگذریم از اینکه او برنامه را مدام به خود نسبت می دهد و می گوید برنامه من.دقت نکردم توی این سری هم چپ و راست میگه برنامه ی من یا نه ولی توی دو سری قبل خیلی از این عبارت استفاده می کرد ... رو اعصاب بود حسابی ...

- دیروز هم که سردار رو اووردنو کلی هم خجالتش داد این رشید پور چاپلوس و اخر برنامه هم دست سردار رو به گرمی فشرد و کارگردان برنامه هم کم لطفی نکرد و یه زوم 64x روی این صحنه کرد که مثلا بگن اقای حسنی ، ببین ما چقدر با سیاست دست سردار رو فشردیم و اون رو مثلا به چالش کشیدیم و البته رشیدپور به همین بسنده نکرد ، دو ثانیه بعد دوباره دست سردار رو با گرمی بیشتری فشرد و چند ماچ ابدار هم گذاشت تنگش که سردار خوشش بیاد و یه شب دیگه شرف یاب بشه به برنامه و مثلا به چالش کشیده بشه ...

وای که هرچی بیشتر می گزره ، بیشتر از رشیدپور بدم میاد و به خودم می گم :
حسنی ، کجایی که یادت بخیر ...:41:

Julian
29-05-2008, 14:37
حسنی ، کجایی که یادت بخیر ...:41:

اسم این فرزاد حسنی رو نیار.
سگ زرد برادر شغاله.
اون از اینم بدتر بود.

khjoojoo
11-06-2008, 14:21
زياد جالب نيست . برنامه هاي قبلي جالب تر بود.

Moh3en_DDD
17-06-2008, 11:03
من که کلا با اون قسمتی که رامبد جوان را آورده بودند حال کردم :31:

unartig
19-06-2008, 12:42
اسم این فرزاد حسنی رو نیار.
سگ زرد برادر شغاله.
اون از اینم بدتر بود.
خوب شد من وجولیان تواین حرفش کاملا تفاهم پیداکردیم :5:مطمین باش فرزاد حسنی ازرشیدپورخیلی بدتره :21:باسابقه ای که من ازفرزاددارم اینو میگم البته برنامه مثلث شیشه ای خوبه اما به طورحتم با ادامه پیداکردنش خراب میشه کلا همه برنامه های تلویزیون ایران اینجوریند درحالیکه درآمریکا اینجورنیست مثلا برنامه وینفری (زن سیاهپوست) چندین ساله ادامه داشته وهیچ مشکلی نداشته چه درجذب مخاطب چه درنوآوری :20:هرسال هم پولدارترمیشه :31:

Julian
19-06-2008, 14:52
من لری کینگ رو بیشتر دوست دارم چون گفتگو هاش خیلی جالبه و در مورد موضوعات خیلی تاپ بحث میکنه
ولی اوپراه وینفری با هر ادم معمولی کلی صحبت میکنه اونم الکی.

sepid12ir
26-06-2008, 12:41
خوب شد من وجولیان تواین حرفش کاملا تفاهم پیداکردیم :5:مطمین باش فرزاد حسنی ازرشیدپورخیلی بدتره :21:باسابقه ای که من ازفرزاددارم اینو میگم البته برنامه مثلث شیشه ای خوبه اما به طورحتم با ادامه پیداکردنش خراب میشه کلا همه برنامه های تلویزیون ایران اینجوریند درحالیکه درآمریکا اینجورنیست مثلا برنامه وینفری (زن سیاهپوست) چندین ساله ادامه داشته وهیچ مشکلی نداشته چه درجذب مخاطب چه درنوآوری :20:هرسال هم پولدارترمیشه :31:

ولی من چند وقت پیش خوندم اپرا هم چند وقته که برنامش افت پیدا کرده به خاطر مسائل سیاسی و طرفداری از اباما که من اصلا نمیخوام وارد این بحث بشم، فقط خواستم بگم که مثل اینکه طرفداراشو از دست داده.
ولی من شخصا خیلی دوسش دارم.

به نظرم برا مثلث شیشه ای هنوز همچین اتفاقی نیافتاده، یعنی مثل دو سری قبل طرفداراشو داره، این جور برنامه ها یه مهمون بستگی داره و محتویات حرفشون، سریال نیست که بخوام روز به روز ضعیف تر بشه...البته نظر منه!

Julian
26-06-2008, 14:07
واااااای چه برنامه ای بود برنامه علی دایی
سعی میکنم دانلودش کنم از هرجا شد.
خیلی باحال صحبت کرد علی دایی حال کردم.
رشیدپور میگه من برای هر برنامه 100 تومن میگیرم فکر کرده مردم خرن.

mstf666
26-06-2008, 14:15
کسی میتونه برنامه ای که عبدالعلی زاده(وزیر مسکن خاتمی) مهمانش بوده رو برای دنلود پیدا کنه !

S@eid
26-06-2008, 14:25
علی دایی هم شد مهندس :27: وقتی محمود دکتر باشه دایی هم میشه مهندس دیگه !:31:

Julian
26-06-2008, 14:29
دایی واقعا مهندسه دیگه. خیلی وقته.

Julian
26-06-2008, 14:32
ویرایش شد.

mstf666
26-06-2008, 15:02
این لینک برنامه علی دایی 790 مگابایته از ایرانسیما باید با hidownloader دانلود کنین:
mms://media.iransima.ir/tv5/tv5_13870405_025.wmv

آقا لینک دانلود رو از کجاش درآوردی؟
من لینک دانلود برنامه مثلث شیشه ای اول تیر رو میخوام.

Julian
26-06-2008, 15:17
ویرایش شد.

Sajad2006
26-06-2008, 15:34
خداییش برنامه علی دایی خیلی قشنگ بود مهندس ترکوند.

mstf666
26-06-2008, 15:36
اینم لینک مستقیم دانلود برنامه اقای عبدالعلی زاده:
mms://media.iransima.ir/tv5/tv5_13870401_025.wmv
برای دانلود از برنامه hidownload استفاده کنین.
خیلیییی ممنوووون !

Julian
26-06-2008, 15:41
اره لا اقل جواب این مردک رشیدپور رو خوب گذاشت کف دستش.
دارم دانلودش میکنم.

Julian
26-06-2008, 15:42
خیلیییی ممنوووون !

خواهش میکنم.:11:

Julian
26-06-2008, 19:48
دوستان از اون لینکا دانلود نکنین چون ویدیوی دانلود شده رو نمیشه دید با هیچ پلیری باز نمیشن.
من لینکا رو ویرایش کردم. باید وایسیم سایت های دیگه ویدیو ها رو بدن بیرون تا دانلود کنیم.
من 790 مگ مصاحبه دایی رو دانلود کردم الان دماغم به شدت سوخته از اینکه نتونستم ببینم.

mstf666
26-06-2008, 22:36
دوستان از اون لینکا دانلود نکنین چون ویدیوی دانلود شده رو نمیشه دید با هیچ پلیری باز نمیشن.
من لینکا رو ویرایش کردم. باید وایسیم سایت های دیگه ویدیو ها رو بدن بیرون تا دانلود کنیم.
من 790 مگ مصاحبه دایی رو دانلود کردم الان دماغم به شدت سوخته از اینکه نتونستم ببینم.

خوب شد من دانلود نکردم:31:
همینجوری توی مدیا پلیر بازش کردم و نیگا کردم.
با اینترنت64 من هم راحت پخش میشد

Julian
27-06-2008, 13:04
خوب شد من دانلود نکردم:31:
همینجوری توی مدیا پلیر بازش کردم و نیگا کردم.
با اینترنت64 من هم راحت پخش میشد

اره تو اینترنت ببینی میشه ولی دانلود کنی اصلا پخش نمیکنه.
منم پاکش میکنم از تو هاردم.:41:

isbn84
28-06-2008, 11:47
سینمای ما - امیر قادری: مهم نیست چه قدر با برنامه‌های رضا رشیدپور مشکل داشتم. مهم نیست که همان چند برنامه‌ای که از «مثلث شیشه‌ای» تماشا کردم، چه قدر اعصاب‌ام را خرد کرد. چه اهمیتی دارد که از حرف‌های عجیب شهره لرستانی درباره پاکی و تنهایی و مهرورزی، چه قدر کفری شدم، که «مهندس - مهندس» کردن‌های رشیدپور در برابر علی دایی دشمن‌پندار، چه قدر روی اعصاب بود، و بعضی گیرهای سبکی که مجری این برنامه به بعضی مهمان‌ها، از جمله رامبد جوان می‌داد. و اطلاعاتی که گاهی وقت‌ها نداشت و خنده‌هایی که پیش می‌آمد از ته دل نباشد. نکته اصلی این است که مثلث شیشه‌ای، بعد از عبور شیشه‌ای و شب شیشه‌ای، یک فرصت دیگر برای کنار هم نشستن و حرف زدن بود. که در تلاش‌های تهیه کننده و مجری برنامه، بین همه آن تعارف‌های وحشتناک و اعصاب خرد کن، می‌شد اندک تلاش‌های «رسانه ملی» را برای گفت و گوی مستقیم و بی‌تعارف ردیابی کرد. و این که رشیدپور توانسته بود یک گفت و گوی زنده روی آنتن ببرد که همه چیزش تحت کنترل نبود، در شرایطی که می‌خواهیم همه چیز تحت کنترل باشد. حالا می‌شود به این نکته رسید که مجری چنین برنامه‌ای چرا باید این قدر از در و دیوار، از سوی نهادهای دولتی و ارتباطات خصوصی تحت فشار باشد، که این قدر بترسد و بلرزد و نگران آینده برنامه‌اش باشد. و حالا که پخش برنامه متوقف شده، بیش‌تر به‌اش حق می‌دهیم که دفعه بعد، از این هم بیش‌تر تعارف کند، از این هم بیش‌تر نگران باشد و از این هم بیش‌تر احتیاط کند.
بیش‌تر از چند تا از سری جدید گفت و گوهای رضا رشیدپور را ندیدم. تازه داشتم خودم را آماده می‌کردم تا به ساعت پخش‌اش عادت کنم و وقت جور کنم و پای تلویزیون بنشینم. پس افسوس می‌خورم که پخش‌اش قطع شد، به خصوص به این خاطر که بار دیگر و با توقف پخش این برنامه، درک ما از گفت و گو و تحمل ما نسبت به یکدیگر، محک خورد و باز به بن‌بست رسید. سال به سال باید پیشرفت کنیم و انگار خبری نیست. باز همان گیرها، همان مشکلات و همان عدم تحمل‌ها. راست‌اش را بخواهید، در این برنامه آخر رضا رشیدپور، وقتی همه این چند سال تلاش‌اش را کنار هم گذاشتم، به نظرم رسید طرف می‌تواند بنشیند و از میان انبوه تعارف‌ها، هماهنگی‌ها، حاشیه رفتن‌ها و البته گاهی جوگیر شدن‌ها و نابلدی‌ها، به حاصل کار و برنامه‌اش در این چند وقت افتخار کند. به هر حال اگر از خلال «مهندس، مهندس» گفتن‌هایش، به دشمن پنداری حاد علی دایی پی بردیم، اگر از گرد و خاک احساسات گرایانه شهره لرستانی دل خوشی نداریم و اگر به نظرمان رسید که فیروز کریمی موقع زدن حرف‌های بامزه، دیگر آن صداقت و دست اولی سابق را ندارد؛ این‌ها باز نه نقطه ضعف این برنامه که نتیجه‌اش است. کاش فرصت بود. کاش زمان فرصت می‌داد تا شب‌های شیشه‌ای دیگری هم برگزار شود و آدم‌های تازه‌ای پا به این برنامه بگذارند و تحت فشار قرار بگیرند تا واکنش صادقانه – گیرم ناخودآگاه – خودشان را بروز دهند. آن وقت می‌فهمیدید که از این رهگذر، کیسه فرهنگی جامعه محتاط جامعه ما چه قدر ثروتمندتر شده است.
آقای رضا رشیدپور، ان‌شاءا... برنامه بعدی

mstf666
28-06-2008, 23:23
دلايل مدير شبكه تهران براي اتمام برنامه «مثلث شيشه‌اي»
خبرگزاري فارس: «مجيد رجبي معمار» مدير شبكه تهران، رويكرد برنامه‌هاي تابستاني شبكه تهران و علل اتمام برنامه مثلث شيشه‌اي را تشريح كرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي شبكه تهران، رجبي معمار با اشاره به شروع فصل تابستان و شروع برنامه‌هاي تابستاني شبكه تهران، به ضرورت ايجاد تنوع در برنامه‌ها و افزايش جذابيت در برنامه‌ها اشاره كرد و افزود: شبكه تهران در نظر دارد از ساعات پرمخاطب اوايل شب جهت پر نمودن اوقات فراغت بينندگان و به ويژه خانواده‌ها استفاده نمايد و بدين منظور يك سري برنامه سرگرم‌كننده از جمله مسابقات تلويزيوني را براي اين ساعات در نظر گرفته است.
وي در ادامه جايگزيني برنامه مثلث شيشه‌اي با برنامه‌هاي ديگر را امري طبيعي دانسته و افزود: همواره تلاش داشته‌ايم برنامه‌هاي گفتار محور را در اوج ميزان بيننده به اتمام رسانده و فرصت را به ساير برنامه‌ها بدهيم اين روال در سال گذشته و در برنامه شب شيشه‌اي نيز وجود داشت.
رجبي معمار در ادامه ضمن تقدير از تمامي بينندگان و علاقمندان اين برنامه كه با اظهارنظر و حتي انتقاد از برنامه مثلث شيشه‌اي استقبال نمودند اظهار اميدواري كرد: شبكه تهران همچون گذشته با تهيه و پخش برنامه‌هاي اجتماعي و گفتار محور زمينه طرح مسايل و موضوعات مورد علاقه مخاطبان را فراهم نمايد.
وي همچنين از تلاش‌هاي دست‌اندركاران و سازندگان اين برنامه نيز تقدير و تشكر كرد.

آقای رجبی معمار شما راست میگی !

isbn84
28-06-2008, 23:40
انگار برنامه عبدالعلی زاده باعث دلخوری بعضی دوستان شده بود...حرف حق سخته

mstf666
28-06-2008, 23:57
مثل برنامه کوله پشتی و مصاحبه فرزاد حسنی با سردار رادان شد.
اونموقع گفتن فرزاد حسنی به شدت مریض شده و صداش در نمیاد .
چند روز هم امیرحسین مدرس رو گذاشتن جاش و بعدش هم تعطیلش کردن.

الان هم یکدفعه آقایون یادشون افتاد برنامه‌هاي گفتار محور خسته کننده هستش و کسی نمی پسنده.

اینقدر بدم میاد کسی مخاطبش رو احمق فرض میکنه !

Julian
29-06-2008, 10:27
خب الان پس چیکارش میکنن این برنامه رو؟

S@eid
29-06-2008, 14:27
اون برنامه ی کروبی و اون برنامه ای که وزیر مسکن دولت خاتمی رو اوورده بودن خیلی بهشون زور اوورد ... البته از حق نگزریم بیننده هاش به شدت کم شده بودن ... روز اخری که بهشتی اوورده بودن 30000 هزار نفر بیشتر Sms ندادن !

mstf666
29-06-2008, 14:38
اون برنامه ی کروبی و اون برنامه ای که وزیر مسکن دولت خاتمی رو اوورده بودن خیلی بهشون زور اوورد ... البته از حق نگزریم بیننده هاش به شدت کم شده بودن ... روز اخری که بهشتی اوورده بودن 30000 هزار نفر بیشتر Sms ندادن !

شاید خودشون هم فکر نمیکردن عبدالعلی زاده اینجوری از احمدی نژاد انتقاد کنه.

تعداد بیننده هاش هم بیشتر به خاطر یورو 2008 و سریال سه د چهار کم شده بود.یک مقدار تداخل داشت.

seied-taher
29-06-2008, 14:46
برنامه مثلث شيشه اي كه هر شب از شبكه تهران پخش مي شود، در دكور خود از يك ميز شيشه اي با شكل مثلث استفاده كرده است اما شكل اين ميز شباهت بسيار زيادي با آرم يكي از گروههاي انحرافي دارد.

در نماد اين گروه انحرافي، راس مثلث از بدنه آن جدا شده و در راس جدا شده چشمي قرار دارد که همه چيز را مي‌بيند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حاميان اين گروه انحرافي اعتقاد دارند که اين چشم شيطان است و بر اين باورند کسي که بتواند اين چشم را بدست آورد به تمام دنيا کنترل پيدا مي‌کند.

در ميز طراحي شده در برنامه مثلث شيشه اي نيز بخش بالايي مثلث از بدنه آن جدا شده است.

شباهت مذكور باعث سوء استفاده پيروان اين فرقه شده و صداوسيما ظاهرا بصورت ناخواسته در حال تبليغ يك گروه انحرافي است

اینو من پیدا کردم ، در مورد سندیتش کسی میتونه تحقیق کنه؟؟؟
ممنون میشم ....

mstf666
29-06-2008, 15:01
ممنون میشم ....

بعید میدونم ازقصد و با هدف قبلی این جوری دکور رو طراحی کرده باشن....

ARASH66
29-06-2008, 15:17
برنامه مثلث شيشه اي كه هر شب از شبكه تهران پخش مي شود، در دكور خود از يك ميز شيشه اي با شكل مثلث استفاده كرده است اما شكل اين ميز شباهت بسيار زيادي با آرم يكي از گروههاي انحرافي دارد.

در نماد اين گروه انحرافي، راس مثلث از بدنه آن جدا شده و در راس جدا شده چشمي قرار دارد که همه چيز را مي‌بيند.

حاميان اين گروه انحرافي اعتقاد دارند که اين چشم شيطان است و بر اين باورند کسي که بتواند اين چشم را بدست آورد به تمام دنيا کنترل پيدا مي‌کند.

در ميز طراحي شده در برنامه مثلث شيشه اي نيز بخش بالايي مثلث از بدنه آن جدا شده است.

شباهت مذكور باعث سوء استفاده پيروان اين فرقه شده و صداوسيما ظاهرا بصورت ناخواسته در حال تبليغ يك گروه انحرافي است

اگر تنها به این دلیل باشه، خب می تونن دکور رو تغییر بدن.

Julian
29-06-2008, 15:32
ممنون میشم ....

نه سید جون اینا اتفاقی مثل هم شدن.

Luxe
29-06-2008, 20:00
برنامه مثلث شیشه ای تموم شده!!! این چند وقته امتحانا نتونستیم tv ببینیم

در ضمن چه پکی میزنه :31:

Julian
29-06-2008, 20:05
تموم نشده فکر نکنم.

دل تنگم
03-07-2008, 20:24
"مثلث شيشه اي" که توسط "رضا رشيدپور" اجرا مي شد، در طول 35 برنامه در شبکه پنج تلاش داشت تا با ايجاد فضايي هيجاني و چالشي هنگام گفت وگو با هنرمندان و بالابردن ميزان پيامکهاي دريافتي، به رقابت با برنامه هاي پرطرفدار تلويزيوني نظير " 90" برخيزد و همين امر، موجب شد که به عقيده کارشناسان رسانه، از هدف اصلي خود که نقد عالمانه و کارشناسي وضعيت سينماي ايران و کمک به بهبود آن باشد، باز بماند.
اين نتيجه در حالي حاصل شد که حضور چهره هايي نظير "مهران مديري" ، "ابراهيم حاتمي کيا"، "بهرام رادان" و مانند آنها در برنامه "مثلث شيشه اي" که با وجود انتشار خبرهاي بسيار در باره آنان در مطبوعات مختلف، کمتر حاضر به مصاحبه هاي عمقي و جدي مي شوند، مي توانست به گفت وگوهايي پربار و پرثمر بينجامد. در چنين شرايطي، مجري برنامه با طرح سوالات سطحي و عمق نبخشيدن به آن مانند اينکه چرا سينما اينطوري شده، چرا فيلم ها آن طوري شدند، چرا دستمزدها بالا رفته، چرا ژانر، گونه شده يا چرا ...؟ ، نگاهي کاملا يکجانبه و غيرکارشناسي را در برنامه دنبال کرد و "مثلث شيشه اي" از اطلاع رساني درست در باره کارهاي انجام شده در عرصه سينماي ايران در طول سالهاي اخير بازماند.

تلاش مجري در اين برنامه براي وادار کردن ميهمانان به موضعگيري عليه سينما، يعني جايي که از آنجا ارتزاق مي کنند و محبوبيت و شهرت خود را به هر اندازه که باشد، وامدار آن هستند، شائبه هدفدار بودن اين برنامه را در تشديد کينه و خصومت ميان تلويزيون و سينما آنهم در زماني که شعار دولت "عدالت طلبي و مهرورزي" است، دامن مي زند.

اکنون که سينما در مقابل انبوه وعده هاي تحقق نيافته دست اندرکاران رسانه ملي براي توليد فيلم ، پخش نکردن تبليغات تلويزيوني فيلم هاي سينمايي، افزايش تعرفه تبليغ، کشاندن فيلمسازان با دادن وعده هاي گران براي توليد انبوه تله فيلم و افزايش کاذب هرينه توليد با گشاده دستي به نظاره نشسته، حقير شمردن نقش سينماگران و مشي سينما در يک برنامه شبانه تلويزيوني از انصاف بدور است .

مديريت سيما سال 85 از اختصاص مبلغ پنج ميليارد ريال براي توليد فيلم هاي سينمايي خبر داد که تاکنون محقق نشده است.

از همين رو، شماري از کارشناسان اعتقاد دارند تلويزيون براي پوشاندن ضعف خود در تامين برنامه ها، از يک سو و از سوي ديگر، انحراف ذهن سينمادوستان از پيگيري مطالبات سينما از سيما و جلوگيري از توجه رسانه اي به توليد انبوه تله فيلم نازل که با نام فيلم سينمايي ساخته مي شود، هجمه به سينما را در برخي برنامه ها از جمله مثلث شيشه اي دستمايه کار قرار داده اند.

بسياري از کارشناسان معتقدند بودجه اي که تلويزيون صرف توليد فيلم و سريال هاي درجه دو و سه مي کند اگر در سينما تزريق مي شد، چهره اين بخش از هنر- صنعت کشور کاملا دگرگون و تفاوت ها در اين دو رسانه بخوبي مشهود مي گشت.

حال که تلويزيون کمک به سينما را در دستور کار ندارد و به جاي آن ، سرمايه گذاري و صرف هزينه گزاف در بخش خريد و پخش انبوه فيلم و سريال هاي خارجي و توليد فيلم هاي تلويزيوني نازل را پيگيري مي کند، ايجاد رقابت نفس گير و نابرابر با سينماي کشور منطقي به نظر نمي رسد.

مثلث شيشه اي مي توانست با توجه به اصرار گردانندگان آن به بيطرفي و انصاف، اين مقوله را در مقابل سينما در دستور قرار دهد و برنامه اي جذاب و مخاطب محور باشد .

آسيب شناسي و نگاه کارشناسي وظيفه رسانه است اما در جائي که که رسانه خود در مظان اتهام نباشد! زيرا رفتار تلويزيون با سينما و انتظار آن از اين بخش، به عقيده بسياري از دست اندرکاران صنعت سينما، يادآور روايت هاي سياه از نامادري و ناپدري از نگاه سنتي است.

سينما با توجه به توفيق هاي بي شمارش براي فرهنگ و هنر کشور به تعبير فيلمسازان، "بچه سر راهي" نيست که هر بخش در صورت ناکامي خود، چوب فرافکني و ناتواني خود را بر سر او بکوبد.

به عقيده صاحب نظران، برنامه مثلث شيشه اي به جاي آنچه انجام داد، مي بايست ريشه هاي ناکامي حوزه تصوير و کم مخاطبي شبکه هاي مختلف سيما و سکوت مخاطب خاموش سينما را در جايي ديگر و در لابلاي سياستگذاري هاي دوره اي که رسانه را دائم در معرض آزمون و خطا قرار مي دهد، جستجو مي کرد.
"بيژن بيرنگ" از کارگردانان سينما و برنامه سازان تلويزيوني معتقد است که تعامل دو رسانه سينما و سيما براي ايجاد موقعيت مناسب در جهت پرکردن اوقات فراغت مخاطب امري ضروري است.

وي گفت: حوزه فرهنگ به دليل مشکلات خاص خود و بودجه ناچيز نبايد محل مجادله براي رسانه ها باشد ، بلکه بايد از امکانات محدود آن نهايت استفاده را براي توليد و عرضه آثار کيفي به مخاطب کرد.
به عقيده اين کارگردان، نفي عملکرد مثبت و قرار دادن سينما در موضع دفاع با توجه به مشکلات موجود در اين حوزه ، منطقي به نظر نمي رسد.

"پوران درخشنده" کارگردان سينما نيز مي گويد: تلويزيون در ابتدا بايد خود را براي مخاطب ثابت کند و در مرحله دوم به نقد ديگران در برنامه هايش بپردازد.

کارگردان فيلم "روياي خيس" ادامه داد: نمي توان عيب خود را نديد و براي جذب مخاطب از ديگران عيب جويي کرد.سينما بيش از عيب جويي نيازمند حمايت است.

"غلامرضا رمضاني" ديگر کارگردان سينما نيز مي گويد: برنامه سازي با محوريت جذب مخاطب مناسب است اما جلب توجه ديگران نبايد به قيمت تخريب ساير بخش هاي فرهنگ و هنر کشور نظير سينما تمام شود.

وي افزود: سينما بيش از اينکه مورد نقد قرار گيرد به حمايت و سرمايه گذاري در عرصه توليد و نمايش نياز دارد و تلويزيون مي تواند در اين زمينه پيشقدم باشد.

"تهمينه ميلاني" ديگر کارگردان سينماي ايران هم با ابراز بي تفاوتي در مقابل توليد انبوه تله فيلم در تلويزيون گفت: سينما رقيب تلويزيون نيست و امکانات اين دو با يکديگر غير قابل مقايسه است.

elham_007
08-07-2008, 15:37
رشیدپور از سردبیری مجله هم محروم شد... !

متن کامل این خبر رو می تونید در این پست بخونید.

خبر گزاری انتخاب هم مصاحبه ای با رشید پور انجام داده که در اون از رشید پور نقل قول میکنه : " گفتند «مثلث شیشه ای» شیطان پرستی را ترویج می کند.!!!!! "

اینم آدرسش]
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واقعا که ... !!!!!!!! :18:

gmuosavi
08-07-2008, 19:30
شیطان پرستی ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:4: :42:

SajjadKAZ2003
15-07-2008, 02:17
پايان مثلث شيشه اي با يک اشاره
توقيف به صدا و سيما رسيد - یکشنبه 9 تیر 1387 [2008.06.29]

آرش سيگارچي

برنامه تلويزيوني "مثلث شيشه اي" در شبکه تهران که قرار بود نود شب ميزبان ميهمانان عرصه هاي مختلف براي ‏‏"گفتگويي بي پرده" باشد، بعد از حضور چند ميهمان منتقد دولت و همچنين به چالش کشيدن عملکرد برخي از اعضاي ‏کابينه، ابتدا با توقيفي موقت در ميانه خرداد رو به رو شد و پس از آن، در حاليکه مدير شبکه تهران از ادامه اين برنامه ‏پرطرفدار تا پايان تابستان خبرداده بودند، "به دلايل نامعلومي"، جمعه شب پخش آن متوقف شد. به اين ترتيب همانطور که ‏خواننده تيتراژ پاياني اين برنامه هر شب مي خواند: "تمام مي شوم شبي، فقط به من اشاره کن"، مثلث شيشه اي با "يک ‏اشاره" در ميانه هاي راه توقيف شد.

توقيف اين برنامه تلويزيوني از سوي بسياري از سايت هاي اينترنتي مورد توجه قرار گرفت و اکثر آنها پايان زود هنگام ‏اين برنامه را "توقيف" تعبير کردند. خبرگزاري فارس، نزديک به دولت در اينباره نوشت: برنامه "مثلث شيشه‌اي" كه هر ‏شب ساعت 22 به صورت زنده روي آنتن شبكه تهران مي‌رفت، ميزبان چهره‌هاي مختلفي در عرصه‌هاي گوناگون ‏فرهنگي، سياسي، ورزشي، پزشكي و... بود و يكي از برنامه هاي چالشي و گفت‌وگو محور شبكه تهران محسوب مي‌شد. ‏بنابر اين گزارش، آخرين مهمان اين برنامه، "محمد رضا حسيني بهشتي" فرزند آيت الله بهشتي بود كه در آستانه واقعه هفتم ‏تيرماه به اين برنامه دعوت شده بود. پيش از اين نيز افراد ديگري نظير مهدي كروبي، مهران مديري، داوود دانش جعفري، ‏سردار رادان، علي عبدالعلي‌زاده، محمد هاشمي و علي دايي به اين برنامه آمده بودند. ‏

برنامه "مثلث شيشه‌اي" شب گذشته در حالي به كار خود پايان داد كه در جلسه‌اي كه هفته گذشته با حضور معاون سيما و ‏مديران شبكه‌هاي مختلف سيما برگزار شده بود، مجيد رجبي معمار مدير شبكه تهران در تشريح برنامه‌هاي تابستاني اين ‏شبكه، از پخش اين برنامه تا پايان فصل تابستان خبر داده بود. ديشب نيز تنها گزيده‌اي از برنامه‌هاي قبلي "مثلث شيشه‌اي" ‏به‌روي آنتن رفت. ‏

علاوه بر خبرگزاري فارس، سايت هاي خبري موضوع توقف اين برنامه تلويزيوني را با ديدگاه هاي متفاوت دنبال کرده ‏اند. از جمله سايت جهان، آن را توقيف ناميد و سايت الف، توقف آن را ناشي از" دلايل نامعلوم" دانست.‏

همچنين سايت آفتاب خبرداد: "مثلث شيشه‌اي، تمام نشده تمام شد". به نوشته اين سايت، پيش تر اعلام شده بود که مثلث ‏شيشه اي‎ ‎در 90 قسمت پخش خواهد شد‎.‎‏ ‏

دو هفته پيش همزمان با تعطيلات سالمرگ آيت الله خميني، براي چند روز پخش اين برنامه متوقف شد، اما همان زمان، ‏خبرگزاري ايسنا به نقل از رشيدپور، مجري برنامه يادآور شد: "اميدوارم با ميزان تحمل‌ها به 90 قسمت‏‎ ‎برسيم".‏

اما برنامه مثلث شيشه اي با اجراي رضا رشيدپور در سي و پنجمين برنامه متوقف شد و رشيدپور از اتمام‎ ‎پخش اين برنامه ‏خبر داد‎. ‎

‎‎از شب تا مثلث‎‎

گردانندگان برنامه "مثلث شيشه اي" که از ارديبهشت ماه گذشته آغاز شد، پيش از اين دو برنامه "شب شيشه‌اي" و "عبور ‏شيشه‌اي" را در کارنامه داشتند که اتفاقا در آنها هم انتقاداتي را از مسولان بيان مي کردند. ‏

با اين حال توقيف برنامه رضا رشيد پور سابقه دارد. او پيش از اين در آذرماه گذشته در گفتگو با روزنامه اعتماد ملي به ‏فشارهاي موجود بر اين برنامه اشاره کرده بود. روزنامه اعتماد ملي هم در مقدمه اين مصاحبه نوشته بود: "صداوسيماي ‏جمهوري اسلا‌مي ايران با وجود يدك‌كشيدن عنوان پرطمطراق «رسانه ملي»، آشكارادر طول سال هاي گذشته اردوگاه ‏سياسي و فرهنگي طيفي خاص از جامعه بوده كه وابستگي و نزديكي بيشتري با دولت داشته‌اند. در اين ميان اما گاه ‏روزنه‌هاي تنفسي هم براي بخش‌هاي منتقد جامعه در ساختار صد در صد دولتي تلويزيون به وجود آمده. از جمله در يكي دو ‏سال گذشته و با آغاز مديريت ضرغامي در صدا و سيما براي بي‌بهره نماندن از «ژست روشنفكري و تساهل» هم كه شده ‏گاه شاهد پخش برنامه‌هايي از شبكه‌هاي تلويزيوني بوده‌ايم كه بسيار فراتر از آستانه تحمل و حتي خطوط قرمز پررنگ صدا ‏و سيما بوده‌اند. «رضا رشيدپور» با «شب شيشه‌اي»اش از جمله استثناء‌هاي اينچنيني در سال‌هاي اخير بوده‌اند كه تريبون ‏انحصاري تلويزيون را هر چند براي ساعاتي در اختيار كساني قرار دادند كه مخاطب اين رسانه عادت كرده بود چهره آنها ‏را هرجايي ببيند جز بر صفحه تلويزيون. با وجود اين و حتي با وجود استقبال چشمگير عمومي از پخش برنامه‌اي با ‏ويژگي‌هاي برنامه رشيدپور در صدا و سيما كه مي‌كوشيد با صراحت و شفافيت بيشتر، مسائل و شخصيت‌هاي اجتماعي، ‏فرهنگي و سياسي را به چالش بكشد ادامه اين روند تازه در صدا و سيما همان‌طور كه از قبل هم انتظارش مي‌رفت از سوي ‏جناح سنتي حاكم بر رسانه به اصطلا‌ح ملي تحمل نشد و برنامه مشابهي كه رشيدپور براي فصل پاييز براي شبكه پنج سيما ‏تهيه كرد بود به شكلي غيرمنتظره و بدون هيچگونه توضيحي از سوي مسوولا‌ن تلويزيون در همان شب اول پخش، توقيف ‏شد."‏

‎‎ميهمانان پر دردسر‎‎

آنچه اينک به عنوان بهانه توقيف برنامه "مثلث شيشه اي" بيان شده به نقل از برخي سايت ها، "ميهمانان پر دردسر" است. ‏سايت برنا که روز گذشته در اين مورد گزارشي منعکس کرده، معتقد است با دلايل موجود، توقف "مثلث شيشه اي" زياد هم ‏غيرمنتظره نبود زيرا اصولاً در کشور ما نقد و نقدپذيري جايگاه خوبي ندارد و بيشتر افراد تمايل چنداني به اين موضوع ‏ندارند که زير ذره بين نقادانه قرار بگيرند.‏

نگاهي به ميهمانان دعوت شده در اين برنامه هم شاهد خوبي بر اين مدعاست. در يکي از برنامه هاي شب شيشه اي چنانکه ‏روزنامه کارگزاران گزارش کرده حضور "علي عبدالعلي‌زاده" وزير مسكن دولت خاتمي، بازتاب گسترده‌اي در افكار ‏عمومي داشت و بسياري واقعيت‌ها درباره تبعات سياست‌هاي اقتصادي دولت بر بازار مسكن و تورم لجام‌گسيخته در اين ‏بخش را آشكار ساخت. عبدالعلي‌زاده در اين برنامه با اشاره به كارنامه دولت خاتمي در بخش مسكن و اعلام اينكه در طول ‏فعاليت هشت‌ساله دولت خاتمي قيمت مسكن در تهران تنها دوبرابر شد، از پنج برابر شدن قيمت مسكن طي سه سال فعاليت ‏دولت نهم خبر داد. ‏

وي همچنين از اقدامات تبليغاتي دولت در بخش مسكن و تلاش دولت براي مداخله در اين بخش، به شكلي صريح و ‏كارشناسي انتقاد كرد. گفتني است موثر بودن انتقادات عبدالعلي‌زاده از دولت باعث شد، مجري برنامه چندين بار از ‏‏"بي‌طرف" بودن برنامه خود و آمادگي "مثلث شيشه‌اي" براي دعوت از مديران دولتي جهت دفاع از سياست‌هاي موجود در ‏بخش مسكن سخن بگويد.‏

از جمله ديگر ميهمانان اين برنامه داوود دانش جعفري بود که اندکي بعد از برکناري از سوي دولت احمدي نژاد، در اين ‏برنامه حاضر شد و سخناني را در انتقاد از دولت بيان کرد. غير از اين محمد هاشمي، برادر هاشمي رفسنجاني هم در اين ‏برنامه شرکت کرد که آن نيز موجب اعتراض طرفداران دولت شد.‏

همچنين در يکي از برنامه هاي مثلث شيشه اي، اظهارات يکي از مربيان فوتبال بر عليه معاون رييس جمهور جنجال آفرين ‏شد. وقتي از فيروز کريمي نظرش رادر مورد مهندس علي آبادي پرسيدند، گفت: "جناب آقاي علي‌آبادي مديري بسيار دانا، ‏توانا و هوشمند و موفق در شهرداري تهران بودند!" اين پاسخي بود كه رشيد‌پور مجري برنامه هر چه تلاش كرد، ‏نتوانست، خنده‌اش را مهار كند.‏

علاوه بر اين، حجت‌الاسلام جواد حاج‌علي‌اكبري، رئيس سازمان ملي جوانان نيز در اين برنامه به نوشته سايت برنا، "مورد ‏انتقاد شديد" واقع شد. همچنين به نوشته تابناک، مجري برنامه به صراحت وي را مورد انتقاد قرار داد: مجري "مثلث ‏شيشه‌اي" در دقايق آغازين اين برنامه، با اشاره به مصاحبه پيشين حاج‌علي‌اكبري از او پرسيد كه چرا اينترنت را در سيطره ‏شيطان خوانده است؟

اما نکته ديگر، حضور علي شمخاني در برنامه مثلث شيشه اي بود. وي در يکي از اين برنامه ها به صراحت گفت کهبني ‏صدر خيانت نکردپس از اين بود که روزنامه کيهان در شماره روز شنبه 4 خردادماه در خبري ويژه مدعي شد: "اين‎ ‎فرمانده دفاع مقدس در برنامه تلويزيوني در اظهاراتي تعجب‏‎ ‎برانگيز بني صدر را از اتهام خيانت در جنگ تبرئه کرد!"‏

پيش از اين هم منتقدان دولت بخاطر انتقادات مجري اين برنامه از دولت، اتهاماتي بر عليه اين برنامه طرح کرده بودند. به ‏نوشته روزنامه جوان "برنامه مثلث شيشه اى كه چندى است هر شب با اجراى رضا رشيدپور از شبكه پنج سيما( شبكه ‏تهران ) پخش مى شود جداى از محتواى آن موجب برخى اعتراضات به دكور اين برنامه شده است كه تاكنون از سوى ‏سازندگان آن پاسخى داده نشده است؛ از جمله اعتراضاتى كه تاكنون به اين برنامه صورت گرفته نوع و تركيب طراحى ‏صحنه آن است. از جمله اين نمادها مثلث است كه از اصلى ترين سمبل هاى يك گروه فراماسونرى است و در دكور برنامه ‏مثلث شيشه اى ديده مى شود".‏

به نوشته اين روزنامه، هرم نيز از اصلى ترين نمادهاى شيطان پرستان و فراماسونرهاست. همچنين اين روزنامه نزديک به ‏سپاه پاسداران نوشت: "رنگ قرمز و تركيبش با زرد از اصلى ترين سمبل هاى اين گروه جعلى است كه در دكور استفاده ‏فراوانى از اين رنگ ها و تركيبش شده است." روزنامه جوان همچنين نوشته بود: "رنگ قرمز صندلى و ميز مجرى و ‏ميهمان بسيار شبيه طيف قرمز مورد استفاده در سمبل ها و نمادهاى شيطان پرستان مى باشد."‏

چنين بود که اين برنامه جمعه شب توقيف شد. در انتهاي برنامه هم مجري به کنايه گفت: "الان مهم‌ترين وظيفه‌ي همه‌ي ما ‏تلاش براي صرفه‌جويي در مصرف برق است، چون برنامه‌ي ما خيلي روشن بود، برق زيادي مصرف مي‌شد‎.‎‏"‏

saeid inventor
23-07-2008, 22:09
شب شیشه ای هم حکایت کوله پشتی شده
تو کوله پشتی آقای فرزاد حسنی عرضه داشت و مرد بود حرف مردم رو زد و در نتیجه دید که چی شد
ولی از این آقای رشید پور زیاد کاری بر نمیاد
فکر کنم از خطه ....... باشه