PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ مباحث مربوط به نصب سیستم عامل از روی flash memory

reza,n
13-05-2008, 08:55
با سلام:
دوستان اینو ببینید:

ویندوز XP را در جیب خود به همراه داشته باشید!نسخه ای از ویندوز ایکس پی که با استفاده آن قادرید تا ویندوز XP را بر روی کول دیسک خود نصب کنید .
این ویندوز با نام Portable Windows XP Live USB Edition شناخته می شود که قصدمعرفی نسخه جدید آن را داریم .
مواد لازم برای استفاده از Portable Windows XP Live USB Edition :
1- یک حافظه فلش یا مموری و یا cooldisk که حداقل 256 مگابایت حافظه خالی داشته باشد
2- پشتیبانی مادربرد رایانه شما در حالت بوت از Usb stick
لینک دانلود بهمراه کرک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
راهنمای نصب :
1- ابتدا فایل HPUSBFW.exe را اجرا کنید تا کول دیسک شما تغییر نام پیدا کرده و همچنین سیستم فایل آن FAT شود .
2- حال تمام فایلها را در شاخه ای در حافظه جانبی و یا کول دیسک خود انتقال دهید
3- سیستم را restart کنید .
4- با فشردن کلید Del وارد محیط تنظیمات Bios مادربرد شوید و در بخش Quick-boot گزینه boot from the USB را انتخاب کنیدو تنظیمات را ذخیره کنید
حال اگر کول دیسک به رایانه شما متصل باشد ویندوز از روی مموری شما اجرا خواهد شد و نیازی به هارد دیسک ندارید .
لازم به ذکر است این نسخه از ویندوز شامل تمامی امکانات ویندوز ایکس پی نمی باشد و بیشتر برای استفاده به عنوان عمل Backup گیری و مواقعی که دسترسی به ویندوز نداشته باشید و یا ویندوزتان مشکل پیدا کرده و بالا نیاید کاربرد دارد .

حالا مشکل خودم:
عزیز من فایل فوق رو دانلود کردم و و مراحل 1 تا 3 رو انجام دادم منتها موفق نشدم در بایوس سیستم Quick-boot رو پیدا کنم روی دو تا سیستم دیگه هم چک کردم و نتونستم این گزینه رو پیدا کنم!!!!!!! حالا میخواستم لطف کنید راهنمایی کنید.
با سپاس رضا

djsystem
13-05-2008, 11:34
شما دنبال boot یا first boot prorty یا همچین چیزی باش و اون رو usb قرار بده (مادربورد های قدیمی یعضیهاشون از روی usb بوت نمیشن یعنی فقط hdd یا floppy یا cd-rom )

Ni_nigc
13-05-2008, 12:43
ممنون از توضیحات خوبت .
راستی ما می تونیم از CD ویندوز که بصورت مجازی هست نیز استفاده کنیم . یعنی با این سی دی بوت میشی و بعد کاراتو باهاش انجام بدی .
توی روش شما فکر کنم اگه Chip های مادربرد ها با هم یکی نباشن ویندوز بالا نمی اد .
ممنون

AEZ_Best
13-05-2008, 13:01
توی بایوس دنبال یه جایی باش که ترتیب هاردها رو مشخص می کنی اون رو بذار روی یو اس بی
مادر برد من که قدیمیه داره من با usb برنامه norton ghost را ازهمین روش بالا آوردم

srh124
15-05-2008, 14:13
ممنون از توضیحات خوبت .
راستی ما می تونیم از CD ویندوز که بصورت مجازی هست نیز استفاده کنیم . یعنی با این سی دی بوت میشی و بعد کاراتو باهاش انجام بدی .
توی روش شما فکر کنم اگه Chip های مادربرد ها با هم یکی نباشن ویندوز بالا نمی اد .
ممنون

سلام
این ویندوز مجازی که از روی سی دی اجرا میشه چیه؟
اگه از روی سی دی میشه ویندوز رو بالا آورد مثل لینوکس که نریم سراغ فلش !!!!

Ghaioom
16-05-2008, 13:58
سلام دوستان
من این برنامه رو دانلود کردم با usb هم بوت کردم ولی بعد از بوت کردن یه چیزی میاد که مثل اینکه میگه یه کاری رو باید بکنی.
خطش رو هم نفهمیدم. فکر کنم انگلیسی نبود.یه زبان دیگه بود.
دو سه سطر چیزی مینویسه و وقتی من دکمه ی enter رو بزنم کامپیوتر ریستارت میشه.
چرا نمیشه وارد Portable Windows XP شد؟؟
راهنمایی کنید.ممنون

rezasat
13-06-2008, 21:27
کسی میدونه از طریق کول دیسک چطور میتونم ویندوز نصب کنم - یعنی چطور ویندوز را داخل کول دیسک انتقال دهم که همه مراحل بوت و نصب انجام گیرد؟

djsystem
14-06-2008, 09:26
با flashboot شما اگه یه فایل image که bootable باشه داشته باشی و این برنامه رو هم دانلود کنی می تونی با flash بوت شی و نصب کنی البته خودم امتحان نکردم ولی باید بشه

armintirand
18-06-2008, 00:58
نه دوست عزيزبا ايميج نميشه چون توي مرحله اول كه ريست ميشه بعدش ديگه درايو مجازي نداري كه ايميج روروي اون سوار كوني

tohidkh
18-06-2008, 15:18
با سلام
من تونستم ازش استفاده كنم. ولي بايد بگم كه خيلي ضايع هست.
تا بالا اومدن ويندوز دقيقا 1 ساعت طول كشيد.
يعني در مواقع اضطراري نصب يه ويندوز ديگه بهتره!:46:

چون حتي بهش آنتي ويروس هم نصب نميشه. كه بتونيم ويروس سيستم رو برداريم.

Ghaioom
19-06-2008, 07:23
با سلام
من تونستم ازش استفاده كنم. ولي بايد بگم كه خيلي ضايع هست.
تا بالا اومدن ويندوز دقيقا 1 ساعت طول كشيد.
يعني در مواقع اضطراري نصب يه ويندوز ديگه بهتره![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

چون حتي بهش آنتي ويروس هم نصب نميشه. كه بتونيم ويروس سيستم رو برداريم.
چه طوری استفاده کردی مال من اول بعد از بوت شدن یه چیزایی میگفت که وقتی دکمه ای رو فشار میدادم کامپیوتر رستارت میشد.

tohidkh
20-06-2008, 22:17
چه طوری استفاده کردی مال من اول بعد از بوت شدن یه چیزایی میگفت که وقتی دکمه ای رو فشار میدادم کامپیوتر رستارت میشد.

دوست عزيز دو نكته مهم براي كاركردن اين ويندوز همچنين بوت گرفتن با فلش مموري وجود داره.
اول اينكه داخل پوشه ويندوز پرتابل يه فايل به نام bartpe.iso وجود داره. اون رو بايد extarct كنيد داخل يه پوشه به همون نام و همراه بقيه فايل ها و فايل قبلي (bartpe.iso) به داخل فلش كپي كنيد.

نكته دوم: بسياري از دوستان براي بوت گرفتن از فلش مموري به اشتباه، گزينه First boot device‌ رو تغيير ميدن. با اينكه اين كار اشتباهه و مربوط به فلش مموري نميشه.

مراحل كار:
هنگام ريستارت كردن كامپوتر، فلش مموري رو به پورت USB وصل كنيد. (قبل از وارد شدن به setup)
با فشار دادن دكمه Delete وارد bios setup بشيد.
در قسمت سمت چپ صفحه، به بخش Advanced BIOS Features بريد.
در اين بخش روي گزينه Hard Disk Boot Priority دكمه Enter رو فشار بدين.
اگه فلش مموري رو قبل از وارد شدن به BIOS Setup به كامپيوتر وصل كرده باشيد، در اين قسمت بايد سه تا گزينه ببيند.
روي گزينه اي كه مربوط به فلش مموري ميشه بريد ( فكر كنم اينجوري نوشته: Flash Disck 2.0) و با كليد Page Up روي صفحه كليد، گزينه مزبور رو به بالا ببريد (يعني گزينه مربوط به فلش مموري بايد اولين گزينه باشه.)
حالا از همون راهي كه اومديد برگرديد به صفحه اول (با دو بار زدن دكمه ESC)
(يادتون باشه كه با گزينه هاي First Boot Device و دوتاي بعدي كاري نداشته باشيد.)
حالا گزينه Save and Exit Setup رو انتخاب كرده و Y رو بزنيد و از Setup خارج بشيد.
ضمنا اگه روي كامپيوتر سي دي با ديكست داريد، همشون رو دربياريد.
حالا ويندوز بوت ميگيره و يه ساعت الافتون ميكنه. در آخر هم ميبينيد كه اين ويندوز تقريبا همون ويندوز 95 هست كه 12 سال قبل باهاش كار ميكرديم.
ببخشيد كه خيلي طولاني شد.
توحيد

tohidkh
20-06-2008, 22:22
راستي! اين كول ديسك چيه؟ چه شلكيه، كسي اطلاعاتي درمورد اون داره؟

tohidkh
25-06-2008, 19:06
دوست عزيز، Ghaioom جان، چيكار كردي؟ تونستي باهاش كار كني؟

Ghaioom
26-06-2008, 13:11
راستي! اين كول ديسك چيه؟ چه شلكيه، كسي اطلاعاتي درمورد اون داره؟
سلام دوست عزیز
کول دیسک فکر کنم شبیه فلش مموری هست زیاد چندانی با فلش مموری فکر کنم نداره.
بر تو گوگل تصاویر سرچ کن پیدا میکنی.

دوست عزيز، Ghaioom جان، چيكار كردي؟ تونستي باهاش كار كني؟
ببخشید من یادم رفته بیام اینجا یادم نبود.
هنوز امتحان نکردم بعداً امتحان میکنم و جوابتو میدم.
من اول همشو تو فلش مموری کپی میکردم نمیدونستم باید فایل iso رو هم extract کرد.
ممنون از جواب:11::40::10:

Ali_p30
25-08-2008, 23:27
سلام دوستان
من میخواستم تو flash memory که تازه خریدم به ویندوز xp bootable کپی کنم
یعنی وقتی flash به کامپیوتر وصل کردم با روشن کردن کامپیوتر و boot شدن flash به نصب ویندوز xp برم.
میشه همچین کاری کرد؟
اگه میشه لطفا بگید چون خیلی لازمم میشه.

djsystem
26-08-2008, 00:08
بله چرا نمیشه شما با نرم افزار nlite ویندوز دلخواهتو بساز یا برای راحتی از cd ویندوزت یه image با پسوند iso بساز بعد با نرم افزار flash boot اون رو روی flash ت نصب کن
البته در باره نرم افزارهایی که معرفی کردن باید بگم نرم افزارهای زیادی برای این کار هست که الان اسمشون یادم نیست حوصله فکر کردن هم ندارم

mahdi7610
26-08-2008, 09:50
سلام

اموزش : ویندوز Xp را در جیب خود به همراه داشته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9)
+
بوت با فلش مموری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عنوان تاپیک ویرایش شد .
موفق باشید .

Ali_p30
27-08-2008, 11:51
سلام اقا مهدی
من میخوام از طریق Flash ویندوز نصب کنم نه اینکه windows portable بسازم

mahdi7610
30-08-2008, 19:31
سلام اقا مهدی
من میخوام از طریق Flash ویندوز نصب کنم نه اینکه windows portable بسازم
سلام

شما چه طور می خواهید با استفاده از فلش مموری و بدون سی دی ویندوز ، ویندوز نصب کنید؟

مگه می شه ؟

فقط می شه با فلش مموری سیستم را بوت کرد . یا از windows portable استفاده کرد .

مگه شما دیدید که کسی با فلش مموری و بدون سی دی ویندوز نصب کرده باشه ؟

موفق باشید .

Ali_p30
31-08-2008, 19:14
من خودم این فکر به ذهنم رسید میخواستم بدونم میشه یا نه
الانم سخت دارم رو این پروژه کار میکنم.
لطفا هرچی در این مورد میدونید بگید
ممنون

amiriano
04-10-2008, 08:42
با flashboot شما اگه یه فایل image که bootable باشه داشته باشی و این برنامه رو هم دانلود کنی می تونی با flash بوت شی و نصب کنی البته خودم امتحان نکردم ولی باید بشه

والا این برنامه فقط فایل های ISO اونم Linux Based رو ساپورت میکنه...مورد دیگه ای سراغ ندارید؟

amiriano
04-10-2008, 08:50
سلام

شما چه طور می خواهید با استفاده از فلش مموری و بدون سی دی ویندوز ، ویندوز نصب کنید؟

مگه می شه ؟

فقط می شه با فلش مموری سیستم را بوت کرد . یا از windows portable استفاده کرد .

مگه شما دیدید که کسی با فلش مموری و بدون سی دی ویندوز نصب کرده باشه ؟

موفق باشید .

بله میشه برادر!این شرکت این کار رو کرده..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

aaaammmm87
05-12-2008, 10:14
سلام
من ويندوز پرتيبل xp رو روي DVD دارم حالا اونو بايد چطوري بندازم روي فلش و فلش رو بوتيبل كنم ؟

hosseingrami
05-01-2009, 17:12
سلام دوسنان یه سوال داشتم نمیدونستم کجا بپرسم بنابراین اینجا پرسیدم اگه جاش اینجا نبود ببخشید!
من زیاد ویندوز نصب میکنم و.......
میخواستم بدونم میتونم سی دی ویندوز رو یه جوری بریزم رو فلش که بشه از طریق اون ویندوز رو نصب کرد؟
اگه میشه توضیح بدید!
ممنون!

hosseingrami
19-01-2009, 12:02
اين جا خيليا اين سوال رو دارند!
کسي نيست توضيح بده!؟

samanehgh67
22-01-2009, 10:07
سلام من یه مشکل تو نصب ویندوز اکس پی دارم. تمام درایوای کامپیوترم fat32 هستند و قبلا یه xp و یه 98 داشتم حالا پارتیشن هاش رو پاک کردم و دوباره ایجاد کردم. بعد با ntfs فرمت کردم. مراحل نصبxp رو انجام می ده ولی وقتی می خواد وارد ویندوز بشه مانیتور stand by می شه و هیچ کليدی هم کار نمی کنه. می شه یکی راهنماییم کنه.