PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری در رابطه با اتصال mmc به avr

محمد مهندس
12-05-2008, 22:43
آقا من یک مگا 16 و یک mmc 32 مگ را با spi به هم وصل کردم ولی یک مشکل عجیب از طرف مگا 16 دارم اینکه تا وقتی که انگشت روی بدنه میکرو نزارم ارتباط بر قرار نمی شه و وقتی این کار را می کنم به طور صحیح ارتباط برقرار می شه لطفا نظر بدهید و بگویید آیا به این گزینه ها ربط داره.
1-فرکانس میکرو داخلی هست و روی 8 مگ تنظیم شده آیا ممکن هست که فرکانس تولیدی مشکل داشته باشد
2-مدار رو یبرد برد بسته شده ممکنه که نویز در مدار وجود داشته باشد
من میکرو را با بسکام برنامه ریزی کردم و برنامه هیچ مشکلی ندارد تغذیه مدار هم صاف و بدون اعوجاج است فقط و فط مدار با لمس بدنه میکرو راه می افتد لطفا سریعا جواب بدهید.
متشکرم....

sanih
13-05-2008, 01:24
بدون شک ایراد از بافر یا ایسی که یر راه استفاده کردی! ممکنه هم ایراد از سوکت مگا16 باشه تمام آپشن ها رو باز کن و خروجی میکرو رو مستقیم با مولتیمتر ببین یا حتی با اسیلسکوپ نگاه کن ببین اطلاعات دقیقا از کجا به بعد قاط میزنه در زمن سعی کن ttl های مدارت رو چک کنی یا اگه داری عوض کن ایم مشکل یه بار واسه من پیش اومد و ایراد از 74245بود.

یاحق

محمد مهندس
13-05-2008, 05:22
ببین داداش من از هیچ گونه بافری استفاده نکردم و با تقسیم مقاومتی از میکرو به mmc اطلاعات می دهم و فکر نمی کنم مشکل از اینجا باشه چون نه میکرو را فشار می دهم و نه دست به پایه ها می زنم و حدس می زنم از میکرو باشه چون خیلی نویز می گیره من قبلا یک مدل نویز گیری میکرو را دیده بودم .وقتی که یک فرکانس متر با میکرو درست کردم هنگامی که دست را روی میکرو می گذاشتی میکرو 50 هرتز را نشان می داد من از آنجا فهمیدم که میکرو خیلی به نویز حساس هست.
اگر چیز دیگری به ذهن شما یا دیگر دوستان می رسد لطفا دریغ نکنید تا مشکل من رفع شود.
متشکرم.........

sanih
14-05-2008, 22:30
خب ببینم از اسیلاتور داخلی استفاده کردی؟

sanih
14-05-2008, 22:36
خب ببینم از اسیلاتور داخلی استفاده کردی؟ یا خارجی؟
تا حالا میکرو رو عوض کردی؟
واسه من که ایراد از بافر بود.راستی یه عکس از مدارت بذار ببینمش.