PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه درست شارژ كردن گوشي

arezoo007
22-11-2005, 14:25
سلام دوستان:
"در اين قسمت تصميم گرفتم كه بجاي بحث در مورد كدوم مارك گوشي يا كدوم اهنگ براي گوشيهامون ، در مورد استفاده درست از شارژر گوشي كه به درد همه ميخوره و تو عمر گوشي دخالت داره صحبت كنيم ، از دوستان اگه كسي اطلاعات اضافه تري داشتند لطفا ما رو هم در جريان بذارند، مقاله اي رو در همين رابطه انتخاب كردم كه با هم اونو نگاه ميكنيم "

« حفظ و نگهداری صحيح باتری گوشی جزو موارد بسيار مهم هر گوشی به شمار می‌رود. به خصوص اين كه اگر از همان ابتدا, باتری خود را درست محافظت نكنيد, هم طول عمر آن را كاهش داده‌ايد و هم زمان كمتری را برای استفاده مداوم از گوشی در اختيار خواهيد داشت. شما را با چند نكته درباره حفظ باتری موبايل خود آشنا ميكنيم »

1- هميشه دقت كنيد قبل از شارژ مجدد گوشی خود, باتری به طور كامل خالی شده باشد. زمانی كه علامت هشدار خالی بودن باتری را شنيديد زمان مناسبی برای اين كار است
2- هنگامیکه شارژ موبایل به پایان رسید حتما آن را از شارژ قطع کنید تا عمر باطری شما کم نشود .چراکه باعث خورده شدن باطری گوشی شما خواهد شد...این یکی از بیشترین مشکلات کاربران در استفاده از موبایل خود هست..
3- تا حد امكان سعی كنيد, هنگام پخش هشدار باتری هيچ مكالمه و تماس تلفنی نداشته باشيد.!!!! با توجه کردن به این نکات همواره عمر باطری گوشی خود را بالا ببرید!!!
4- اگر باتری خود را برای شارژ نيز به برق متصل كرده‌ايد, تا وقتيكه باتری به طور كامل شارژ نشده‌ است, اتصال برق آن را قطع نكنيد.
رعايت اين نكات باعث می‌شود كه شما از تمام ظرفيت باتری خود استفاده كنيد. در هر باتری قسمتی به نام حافظه موثر وجود دارد. چنانچه باتری تا آخرين حد خالی شود و سپس شارژ شود, اين حافظه بالاترين بازده خود را خواهد داشت. ولی اگر به مرور زمان تمام باطری پر نشود, قسمتی از باتری در اصطلاح تنبل شده و باعث می‌شود كه گوشی قبل از آنكه از تمام ظرفيت خود استفاده كند, خاموش شود.!!!!
تميزی محل اتصال شارژر يكی از نكات بسيار مهم در نگهداری باتری است. هرچند روز يك بار اين قسمت را با مقدار كمی پنبه و الكل تميز كنيد. همچنين در برخی از گوشی‌ها, درزهای كنار درب باتری محل بسيار مناسبی برای جذب گرد و خاك است. اين قسمت را حتما با برس با مسواك تميز كرده و به خصوص قسمت اتصال باتری به گوشی را با پنبه و الكل از آلودگی پاك كنيد

منبع: persianpop.net

محمد امين
22-11-2005, 18:17
سلام
1. قبول دارم كه براي شارژ كردن بهترين زمان وقتيه كه باطري خاليه ولي عيب بسيار بزرگ اين روش اينه كه يك دفعه دستت رو توي حنا ميذاره و توي كوچه و بازار سرگردون ميشي حالا فكر كن كه منتظر يك تماس مهم!! هم باشي.
2. گوشيهاي جديد خودشون پس از اتمام شارژ و رسيدن به اشباع لازم شارژ رو قطع ميكنن و اين كار با يك ديود ساده انجام ميشه و تازه مثل گوشيهاي قديم نيست كه شونزده ساعت براي شارژ بخواد الان حداكثر 2 تا 2.5 ساعت بيشتر شارژ طول نميكشه تازه براي گوشيهايي مثل 6630 حدود 1 ساعت و 20 دقيقه هست.
3 و 4 رو موافقم

Hamid110
22-11-2005, 23:24
سلام
ممنون از مطلي خوبتون
من اينارو قبلا ميدونستم
اما در مورد مسئله خوبي تاپيك داديد
مرسي
موفق باشيد
باي

shahrzad20
23-11-2005, 14:43
سلام:
واقعا با الكل تميز كنيم جاي باطري رو؟شما اينكار رو كردي رنگش نمي ره؟

Mr.Mohamad
23-11-2005, 15:13
براوو آرزو خانم تاپیک خوبی بود موفق باشید اون برای همیشه.

ali tebi
23-11-2005, 21:55
سلام يك مطلبي رو هم من مي خوام اضافه كنم البته با اجازه اساتيد و اون اينكه در حد امكان سعي كنيد كه موبايل رو در حالت خاموش شارژ كنيد .
حالا يك سوال هم دارم آيا اين درسته كه شارژ موبايل به شارژرهاي فندكي ماشين باعث كوتاهي و نقص باطري و خود گوشي ميشه؟؟؟؟؟
ممنون

Hamid110
23-11-2005, 23:15
سلام
آرزو خانم من هم همين سوال رو دارم
شارژر فندكي ماشين عمر باتري رو كم نميكنه؟

arezoo007
23-11-2005, 23:50
دوستان از نظر و لطفتون ممنونم
اما در مورد شارژ فندكي اتومبيل :
شارژ فندكي اتومبيل براي شارژ گوشي از آمپر بالا استفاده ميكنه،و گوشي سريعتر شارژ ميشه ،و همين عامل در مودت طولاني باعث صدمه زدن به باتري موبايل ميشه.
پس بهتر فقط در موارد ضروري از اون استفاده بشه.
و نكته مهم اينكه بهتر است در موقع استفاده از شارژ فندكي ،استارت نزنيم،چون جريان برق قطع و وصل ميشه و به باتري صدمه ميزنه.

Hamid110
24-11-2005, 01:39
ممنون از شما
من ميخواستم يك شارژر فندكي بخرم
اما با اين اوضاع و احوال كه به گوشي صدمه ميزنه از خيرش گذشتم
مرسي

adameh_bahal
24-11-2005, 18:22
k750 چقدر بايد تو شارژ باشه ?

sap
26-11-2005, 00:53
با اجازه دوستان در مورد شارژر فندکی یه نکته وجود داره و اونهم اینه که اگه اصل و فابریک شرکت گوشی شما باشه مثلا نوکیا خودش جریان برق رو به اصطلاح فیلتر میکنه و صدمه ای به باطری نمی رسونه (حتی توی حالت بحرانی مثل استارت) ... مشکل اصلی باشارژر های متفرقه ای هستش که توی بازار هست ...

arezoo007
26-11-2005, 10:25
k750 چقدر بايد تو شارژ باشه ?

متاسفانه زمان شارژ شدنشو نميدونم اما مدت زمان روشن بودن با گفتگو 9 ساعت و مدت زمان روشن بودن بدون گفتگو 400 ساعت هستش.