PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد php

ali_gamer
11-05-2008, 18:31
سلام من تا حالا چند تا کتاب php 5 گرفتم ولی تو هیچی کودوم کلا خوب و کامل توضیح نداده مثلا تو هیچ کودوم از این کتابا نگفته اگه بخوام php یه عدد از من بگیره باید از چه تابعی یا دستوری استفاده کنم مثلا تو ویژوال بیسیک می دونم inputbox بود ولی برا php نه
تو هیچی کتابی توضیح کامل نداده
من تازه می خوام یاد بگیرم به نظرتون چه کتابی یا منبعی بهترین کمکو می تونه بم بکه
راستی حالا از چه تابعی باید استفاده کنم برا اینکه یه عدد ازم بگیره
مرسی:10:

siavosh1
11-05-2008, 20:28
من کتاب جعفر نژاد قمی رو پیشنهاد می کنم چون با مثال یاد داده ..
ببین دوست عزیز برنامه نویسی تحت وب یک سری تفاوت های ساختاری با برنامه نویسی زبان هایی مثل جاوا یا بیسیک یا c داره .. و این هم به خاطره پایین آوردن حجم برنامه های خروجی و هم به خاطر ذات صفحات وب هست
ولی در کل شما اگر از زبان C تا حالا استفاده کرده باشید متوجه میشید ساختار php خیلی نزدیک به C هست ولی تفاوت های زیادی هم داره
برای گرفتن عدد هم باید بدونید که php از طریق فرم های html مقادیر و اطلاعاتاولیه رو دریافت میکنه و بعد اونها رو مورد پردازش قرار میده
اگر منظورتون اینه که فقط میخواید یه عدد وارد برنامه کنید و ازش استفاده کنید کافیه به عنوان مثال متغیر n رو مساوی با عدد مورد نظر قرار بدید .
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی اگر منظورت اینه که این عدد رو از طریق فرم به برنامه ارسال کنی مراحل زیر رو طی کن :

این ها رو در یک فایل html تایپ کن

بعد باید یه فایل php به نام yourfile.php بسازی و عبارت زیر رو توش بنویسی

البته این ها همه بحث های مفصلی هستن که توی کتابی که بهت گفتم هست و نمی شه با یه خط دو خط توضیحش داد

tabriz-info
12-05-2008, 08:07
تو امضام کلاس درس php هست ببین کمکت میکنه

ali_gamer
04-06-2008, 15:58
از راهنمایی هاتون ممنونم

چند تا سوال دیگه هم دارم
بهترین ادیتور php (اخرین ورژن) ؟

می خوام یه فرم طراحی کنم این طوری
بالا یه تکست باکس کوچیک باشه طرف اسمشو بنویسه
پایین یه تکست باکس بزرگ تر طرف نامه یا متن شو بنویسه
بعد یه دکمه پایین فرم بزارم به اسم مثلا send یا submit که طرف اینو بزنه نامشو به فرسته به email من (البته اون میل من نمی بینه)
حال چه جوری اینو درست کنم؟

siavosh1
05-06-2008, 01:50
من phpdesigner2008 رو به بقیه ادیتورهای php ترجیح میدم .
در مورد فرمی هم که میخوای یه سر به این تاپیک بزن فکر کنم جوابتو بگیری