PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد فایل desktop.ini و Thumbs.db

mohsenmxp
09-05-2008, 12:16
:19:با سلام
چند وقتی هست که توی کل هارد من (منظورم تمام فایل ها و درایو ها) این چند فایل پراکنده شدند و زمانی هم که پاکشون می کنم دوباره میان نمدونم چی کار کنم

یک مورد دیگه :
اول تمام درایو هام یک فیل هایی که (پاک نمیشن) با نام هایی مثل :8e1e7b0960cbe6c85775e946758a40
وجود داره این ها چیه و چه جوری از بین میروند؟

راستی سرعت سیستم من خیلی پایین آمده است :18:
با تشکر

mahdi7610
09-05-2008, 13:22
چند وقتی هست که توی کل هارد من (منظورم تمام فایل ها و درایو ها) این چند فایل پراکنده شدند و زمانی هم که پاکشون می کنم دوباره میان نمدونم چی کار کنم

یک مورد دیگه :
اول تمام درایو هام یک فیل هایی که (پاک نمیشن) با نام هایی مثل :8e1e7b0960cbe6c85775e946758a40

با تشکر
سلام دوست عزیز

Desktop.ini در واقع یک شکاف امنیتی در نحوه نمایش فولدر های ویندوز هست که باعث می شه کسی خارج از اختیارات خودش بتونه کارهایی را انجام بده .

وجود این فایل داخل فولدر باعث می شه تا ویندوز برخی اعمال خاص را در مورد اون فولدر انجام بده .
مثلا می شه پارامترهای استاندارد یک فولدر را به یک ایکون اختصاصی دلخواه تغییر داد .

پارامتر "[.ShellClassInfo]" که داخل این فایل است باعث بروز این مشکل هست اگه این پارامتر به گونه ای تعریف بشه که به CLSID یک فایل اجرایی اشاره کنه ممکنه باعث اجرای برنامه ای با اختیارات کاربر غیر مجاز شود .

این هم اطلاعاتی در مورد

سوال در مورد حالت نمایش Thumbnail ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خلاص شدن از شر فايل Thumbs در ويندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی

x_boy
09-05-2008, 14:05

تمام درایو هام یک فیل هایی که (پاک نمیشن) با نام هایی مثل :8e1e7b0960cbe6c85775e946758a40
با تشکر
سلام به شما و آقا مهدی گل
اگه اشتباه نکنم این فایلهی موقتی نصب اینترنت اکسپلورر 7 هستش
شما اینترنت اکسپلورر 7 رو نصب نکردی ؟ وقتی میخوای این فایلها رو پاک کنی چه
اروری میده اون پیغام و بزار تا راهنماییت کنیم معمولا با تعیین حق دسترسی به یوزر
خودتون در ویندوز میشه این فایلها رو پاک کرد
دلایلی که باعث میشه ویندوز سنگین بشه و سرعتش کم بشه :
گذشتن مدت زمان زیادی از نصب ویندوز
وجود ویروس و تروجان
نصب نرم افزار های زیاد در درایو ویندوز و کم بودن فضای درایو ویندوز
وجود نرم افزار های زیاد در اتوران ویندوز که همراه با بالا اومدن ویندوز بالا میان
معیوب شدن و آسیب دیدن فایلهای ویندوز

:11:

winxp
09-05-2008, 20:30
سلام عزیزان

با اجازه اساتید

دوست خوبم , ایا اینها فولدر هستن یا فایل ؟

ایا اسم اینها قبلا درست بوده ؟ و یه دفعه این طوری شد ؟

ایا اسمشون رو هم نمیشه تغییر داد ؟

داخلشون که میری چی هستش ؟

چقدر فضا اشغال کرده اند ؟

موفق باشی

mohsenmxp
09-05-2008, 20:59
با تشکر از جوابهایتان اما می خواستم بدونم بلاخره این فایل ها رو چجوری پاک کنم؟
در جواب این دوستم بگم که پیغامی که میده :

D:\8e1e7b0960cbe6c85775e946758a40\update is not accessible.

Access is denied.

است و تمام این ها فایل فولدر نما هستند یعنی فیل هایی با ظاهر پوشه

لطفا کمکم کنید که دارم بیچاره میشوم با تشکر

ضمناً یک پوشه ای (که هنگام کلیک کردن همان پیغام بالا رو میده) هم با نام System Volume Information تو تمام پارتیشن هام ایجاد شده چیکار کنم

x_boy
09-05-2008, 22:20
با تشکر از جوابهایتان اما می خواستم بدونم بلاخره این فایل ها رو چجوری پاک کنم؟
در جواب این دوستم بگم که پیغامی که میده :

D:\8e1e7b0960cbe6c85775e946758a40\update is not accessible.

Access is denied.

است و تمام این ها فایل فولدر نما هستند یعنی فیل هایی با ظاهر پوشه

لطفا کمکم کنید که دارم بیچاره میشوم با تشکر

ضمناً یک پوشه ای (که هنگام کلیک کردن همان پیغام بالا رو میده) هم با نام System Volume Information تو تمام پارتیشن هام ایجاد شده چیکار کنم
سلام
به به آقا بهروزگل از این طرفا
دوست عزیز پوشه System Volume Information مربوط به فایلهای System Restore و از نوع فایل ها و پوشه های سیستمی هستش و شما اجازه پاک کردن پوشه رو ندارید
این پوشه ها در حالت عادی مخفی هستن
در مورد اون پیغام خطا هم این بحث پایین رو بخون جواب میگیری :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:11:

eng.mehrdad
09-05-2008, 22:45
VBS.Redlof.A اگر اشتباه نکنم با E-Scan Control AntiVirus هم پاک کیشه.

winxp
10-05-2008, 09:24
سلام عزیزم

x-boy عزیز و دوست داشتنی , با اجازه ی شما

دوست من , این فایلها قفل شدن , با لینکی که عزیز دلم دادن میتونی مشکلت رو حل کنی

اما اما اگه اگه درست نشد , حدس میزنم مثل من شده باشی که با دستور زیر درست میشه

توی ران بنویس cmd و اینتر بزن

سپس تایپ کن chkdsk x: /r /f

به جای x هم نام درایو مورد نظر رو بنویس , سپس اینتر بزن

موفق باشی عزیزم

king emperor
10-05-2008, 10:37
دوست من این فایلها که قبلن هم گفته شد فایلهای سیستمی و به صورت مخفی هستن
شما گزینه نمایش فایلهای مخفی را فعال و همچنین گزینه مخفی کردن فایلهای سیستمی را غیر فعال کرده اید
به مسیر زیر بروید
tools>> folder options>>view
بعد گزینه های زیرا انتخاب کنید
Do not show hidden files and folders
Hide protected operating system files (Recommended

موفق باشی

mojtaba182003
29-09-2008, 11:58
سلام دوست عزیز

Desktop.ini در واقع یک شکاف امنیتی در نحوه نمایش فولدر های ویندوز هست که باعث می شه کسی خارج از اختیارات خودش بتونه کارهایی را انجام بده .

وجود این فایل داخل فولدر باعث می شه تا ویندوز برخی اعمال خاص را در مورد اون فولدر انجام بده .
مثلا می شه پارامترهای استاندارد یک فولدر را به یک ایکون اختصاصی دلخواه تغییر داد .

پارامتر "[.ShellClassInfo]" که داخل این فایل است باعث بروز این مشکل هست اگه این پارامتر به گونه ای تعریف بشه که به CLSID یک فایل اجرایی اشاره کنه ممکنه باعث اجرای برنامه ای با اختیارات کاربر غیر مجاز شود .

این هم اطلاعاتی در مورد

سوال در مورد حالت نمایش Thumbnail ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خلاص شدن از شر فايل Thumbs در ويندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی

اين 2تا لينكي كه دادين وقتي باز مي كنم با اين پيام مواجه ميشم

مشترک گرامي

دسترسي به اين سايت امکان پذير نمي باشد

ميشه بگين مشكل چيه اين مال خود پي سي ورلد هستشا :18:

mahdi7610
29-09-2008, 12:26
اين 2تا لينكي كه دادين وقتي باز مي كنم با اين پيام مواجه ميشم

مشترک گرامي

دسترسي به اين سايت امکان پذير نمي باشد

ميشه بگين مشكل چيه اين مال خود پي سي ورلد هستشا :18:
سلام

به این دلیل هست که isp که ازش استفاده می کنید کلمه Thumbnail را فیلـــتر کرده .

من اون تاپیک ها را براتون نقل قول کردم .

سلام آقا بهروز عزيز.
اين مشكل شما عوامل محدودي دارد و اغلب با كمي بررسي دقيق ميتوانيد ريشه آن را بيابيد و آن را برطرف نماييد.
همان طور كه دوست عزيزمان ( bb ) اشاره كردند فايل Thumbs.db كه در پوشه نمايش داده شده در حالت Thumbnails ايجاد ميگردد ، وظيفه ساماندهي به نمايش تصاوير را در آن حالت عهده دار ميباشد.
بنابراين ريشه اصلي مشكل شما از ناحيه همين فايل و تنظيمات آن ميباشد ...
چند احتمال اوليه را حتما بررسي نماييد :
اول اينكه بررسي نماييد آيا قابليت Thumbnails Cache در سيستم شما فعال ميباشد يا خير ؟
براي اين منظور مسير زير را در رجيستري بيابيد :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced
در صفحه سمت راست به دنبال كليدي با نام DisableThumbnailCache بگرديد :

به مقدار آن توجه نماييد ، اگر 1 بود آن را به 0 تغيير دهيد و از رجيستري خارج شويد ( اگر چنين كليدي در اين مسير وجود نداشت يك كليد از نوع DWORD و با همين نام در آن مسير ايجاد نماييد و به آن مقدر 0 را اختصاص دهيد ).
به اين ترتيب مطمئن ميشويد كه قابليت Thumbnails Cache در سيستم شما فعال ميباشد.
توجه داشته باشيد كه غير فعال بودن اين قابليت يكي از عواملي است كه ميتواند چنين مشكلي را در سيستم شما ايجاد نمايد ، كه ممكن است به هر دليلي ، از قبيل نصب نرم افزاري خاص و ... ، اين تغيير صورت پذيرفته باشد و سيستم شما را دچار چنين اشكالي نموده باشد.
اپس از اطمينان از فعال بودن Thumbnails Cache نوبت به بررسي تنظيمات ظاهري پوشه در مورد قابليت Thumbnaoils ميرسد ، براي اين منظور از منوي Tools گزينه Folder Options را انتخاب نماييد.
وارد شاخه View شده و اطمينان حاصل كنيد عبارت Do not Cache Thumbnails فاقد تيك ميباشد. اگر تيك دار بود حتما آن را از اين حالت خارج نماييد. شايد اينجا اين سوال در ذهنتان پديد آيد كه اين كار با وجود تغيير رجيستري چه لزومي دارد ؟ در پاسخ تنها همين نكته را يادآور ميشوم كه تنظيمات فولدر اثر آني بر روي كليدهاي رجيستري خواهد گذاشت و در واقع اين همين تنظيمات هستند كه باعث بروز تغييرات در رجيستري ميشوند ( كه عواملي مختلفي در آن دخيل هستند ) ...
پس از اطمينان از اين قسمت وارد مرحله بعدي ميشويم . در ادامه شما از همان شاخه View در Folder Options تيك كنار عبارت Hide Protected Operating System Files را غير فعال نماييد و بر روي Apply كليك و OK نماييد ( دقت كنيد كه گزينه Show Hidden files and Folders نيز در حالت انتخاب شده باشد ) .
به اين ترتيب شما قادر خواهيد بود فايل Thumbs.db را در پوشه مورد نظر مشاهده نماييد :

وضعيت نمايش فايلهاي پوشه را در حالت دلخواهي به غير از Thumbnails قرار دهيد ( براي مثال حالت List ) .
سپس فايل Thumbs.db را به صورت كامل حذف نماييد.
از پوشه خارج شده و مجددا وارد آن شويد و سپس وضعيت نمايش Thumbnails را انتخاب نماييد.
به اين كار مجددا يك فايل Thumbs.db جديد توسط ويندوز و به صورت خودكار در پوشه ايجاد ميگردد كه به روز شده و با توجه به محتويات ( فايلهاي تصويري ) درون پوشه ميباشد.
به اين ترتيب قاعدتا و طبق روال ، بايد مشكل شما برطرف گردد.
اما اين مشكل يك ريشه ديگر نيز دارد و آن نصب سرويس پكي خاص در ويندوز XP ميباشد. جالب اينجا است كه نصب سرويس پك پس از مدتي باعث بروز اين مشكل ميشود و همان لحظه اوليه چنين اتفاقي براي سيستم رخ نخواهد داد. علت بروز اين مشكل كه بيشتر در ويندوزهاي XP با SP2 مشاهده ميشود ( البته در SP1 نيز اين مشكل وجود دارد ) ، بروز اختلالاتي در فايلي با نام shimgvw.dll ميباشد كه با چند بار انتخاب حالت Thumbnails توسط كاربر ، حالت ثبت شده و رجيستر شده خود را در سيستم از دست ميدهد و عملا منجر به بروز چنين اشكالي در سيستم ميشود . به همين خاطر است كه پس از مدت زمان خاصي اين اتفاق رخ ميدهد.
اين دستور معمولا براي حالتي كه Thumbnails با نمايش محتويات پوشه هاي Web مشكل دارد استفاده ميشود ، اما در خصوص اين مشكل نيز در بسياري از حالات راهگشا و موثر بوده است.
اگر مشكل شما از اين ناحيه بود ميتوانيد به ترتيب زير به سادگي مشكل را برطرف نماييد ( فقط در حالتي كه از سرويس پك استفاده ميكنيد ) :
از طريق منوي start وارد ابزار Run شده و دستور زير را در آن وارد نماييد ( در هر دو حالت SP1 و SP2 ميتوانيد از اين دستور استفاده نماييد ) :
regsvr32 %systemroot%\system32\shimgvw.dll
با فشردن Enter با پيغامي با اين مضمون كه فايل با موفقيت ثبت شد ، مواجه خواهيد شد :

به اين ترتيب با يك بار Restart سيستم مشكل برطرف خواهد شد.
متاسفانه قابليت Thumbnails علاوه بر چنين اشكالاتي ، مشكلات بسيار ديگري نيز دارد كه اميدوارم هرگز با آنها مواجه نشويد ، و صد البته اميدوارتر به اين كه در نسخه جديد ويندوز ديگر شاهد بروز چنين اشكالاتي نباشيم.
شما موارد را دقيقا بررسي نماييد و نتيجه را حتما اعلام نماييد .
هر سوالي در اين رابطه داشتيد حتما مطرح نماييد :happy: .
اميدوارم مشكلتان هر چه سريعتر برطرف گردد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .