PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک : مشکل با فیزیک سه در مدارهای چند حلقه ای

rosenegarin13
04-05-2008, 20:02
با عرض سلام
من از فیزیک 3 چیزی نمیفهمم با اینکه نمرم شد19.5
مخصوصا بخش تعیین جهت تو مدارای چند حلقه
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم:41:

hlpmostafa
05-05-2008, 17:11
قانون لنز:جریان القایی در جهتیست که با تغییر جریان مخالفت کند.
کجاش سخته؟

rosenegarin13
05-05-2008, 18:23
آخه مشکل من اینه که جهت تغییرجریان رو تشخیص نمیدم مخصوصا تو مدارای چند حلقه که چند تا مولد دارن
هیچکس هم تو کلاسمون بلد نیستو امسال هم نهایی دارم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

soheilsmart
06-05-2008, 08:46
آخه مشکل من اینه که جهت تغییرجریان رو تشخیص نمیدم مخصوصا تو مدارای چند حلقه که چند تا مولد دارن
هیچکس هم تو کلاسمون بلد نیستو امسال هم نهایی دارم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
قانون کیرشهف منظورتونه؟؟

hlpmostafa
08-05-2008, 01:57
اصلا اینجا بحث مولد مطرح نیست.

alil1369
08-05-2008, 02:14
هر وقت یاد این چرندیات میوفتم گریم میگیره !!
خدا نصیب گرگ بیابون نکنه !!

rosenegarin13
08-05-2008, 19:24
آره همون قانون کیرشهف تو مدارای چند حلقه راستش مشکل اصلی من این جریان از تو کدوم مولد خارج میشه به کدوم وارد میشه اگه بشه براش یه قانون درآورد خیلی خوب میشد.

hlpmostafa
24-06-2008, 12:49
یک روش وجود داره برای تعیین ولتاژ یک قسمت از مدار که اگر برید رشته ی برق و .... سال اول یا دوم می خونید:
یک قسمت از مدار رو در پتانسیل صفر می گیرید.
یک قسمت رو هم e.
بعد شروع می کنید از صفر از طریق هر حلقه از مدار به e میرید. از e مقدار ولتاژ اون حلقه که ازش عبور می کنید کم می کنید.اگر از مقاومت گذشتید عدد حاصل در مرحله قبل رو بر مقاومت تقسیم می کنیم.(علامت ها به قرارداد شما بستگی دارند.)
حالا همه ی کسرها رو که هر کدام برای یک حلقه نوشته شده اند جمع می کنید و مساوی صفر می گیرید.e را حساب می کنید.
حالا اگر حتی مدار شما 20 حلقه ای باشد با این روش فقط یک معادله ی یک مجهولی دارید.

Drzhivago
25-06-2008, 12:58
با عرض سلام
من از فیزیک 3 چیزی نمیفهمم با اینکه نمرم شد19.5
مخصوصا بخش تعیین جهت تو مدارای چند حلقه
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم:41:

سلام

دوست عزيز نيازي به تعيين جهت جريان در اول مسئله نيست
اول جهت جريان رو تو ي هر حلقه به صورت حدسي تعيين كن و مسئله رو حل كن
بعد از اينكه جواب بدست اومد اگه مقدار جريان مثبت بود يعني جهت رو درست انتخاب كردي
و اگه منفي بود يعني مقدار جريان همونه ولي جهتش در خلاف اونيه كه انتخاب كردي

rosenegarin13
25-06-2008, 18:11
quote=Drzhivago;2562339]سلام

دوست عزيز نيازي به تعيين جهت جريان در اول مسئله نيست
اول جهت جريان رو تو ي هر حلقه به صورت حدسي تعيين كن و مسئله رو حل كن
بعد از اينكه جواب بدست اومد اگه مقدار جريان مثبت بود يعني جهت رو درست انتخاب كردي
و اگه منفي بود يعني مقدار جريان همونه ولي جهتش در خلاف اونيه كه انتخاب كردي[/quote]

اونوقت رابطه ي جريان تو گره ها هم که غلط ميشه اي خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااا:41::41::41:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مصطفي اگه بتوني بيشتر توضيح بدي دعا ميکنم المپياد قبول شي!!!!!!!!!!!!!!!!:9::9::9::9::42::42::42::42:

hlpmostafa
25-06-2008, 23:47
ببین
این روش که گفتم برای تعیین پتانسیل در یک نقطه از مداره.یک روش به نام روش مش هم هست که برای تعیین جریان در هر شاخه به کار می ره.ولی باید بتونی جهت جریان رو (حتی غلط)حدس بزنی.
تعیین جهت جریان کاری نداره:حدس بزن

اونوقت رابطه ي جريان تو گره ها هم که غلط ميشه اي خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااا
مشکل شما رو می دونم.خیلی وسواس به خرج می دی.کافیه که مثلا اگه 3 تا سیم به هم متصل بودن ه دو تای اون ها به گره جریان وارد کنه و یکی خارج کنه.
دیگه مشکل کجاست؟

rosenegarin13
26-06-2008, 12:15
thanks ishalla olampiad ghabul shi!!!!!!!!!!!!!!!d

nkhdiscovery
06-09-2008, 09:01
فکر کنم دیر دیدم نه؟!.......از مولد بیشتر به کمتر میگیری بیشتر وقتا درسته بعد اگه جریان منفی شد همون طور که دوستمون گفتند جهت بر عکس بوده،هر حلقه ای هم که مثبت بود خب درست بوده...ان شا الله کنکور!

amir25teh
06-09-2008, 22:23
اینطوری که میگم حدس بزن جهت جریانو:
اگه تو یه حلقه فقط یه مولد بود، بهتره جریانو موافق جهت مولد بگیری
اگه 2 تا مولد بود، ببین پتانسیل (e) کدوم بیشتره، موافق اون بگیر.
ببین این روش جواب میده؟
در ضمن یه چیزم بدون. محاله که جهت جریان در تمام مدار مخالف جهت مولد ها باشه. بالاخره حداقل موافق جهت یکی از مولدا هست.
البته با این روشم ممکنه باز غلط دربیادا. ولی امکان درست دراومدنش بیشتره.
در ضمن. ظاهرا در درک این مبحث کمی مشکل داری که میگی

اونوقت رابطه ي جريان تو گره ها هم که غلط ميشه اي خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااا
!
تو موقع حدس زدن هرطور که می خوای حدس بزن! فقط طوری که تو گره ها همه جریانا به گره ختم نشن، همه جریانا هم از گره آغاز نشن.
عددا حتما درست در میان. فقط اگه منفی بودن یعنی جهت برعکسه.