PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فقط مخصوص منتقدین : طراحی این سایت چطوره؟

EHSANRF
02-05-2008, 23:08
سلام

من این سایت رو بعنوان اولین کارم درست کردم.

میخوام ببینم :

1- طراحی کلیش چطوره؟
2- خیلی تیره نیست؟
3- به موضوع میخوره ؟
4- کجاهاش مشکل داره؟
5- کجاهاش باید اصلاح بشه و چطوری ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نظرات عالی زیاد!

eAmin
03-05-2008, 00:52
سلام.

1. خوبه، بد نیست.
2. نه خیلی زیاد.
3. به نظر من، هـــــی متوسط!
4. صفحه ت استاندارد نیست، ولی توی ایران به اینچیزها به قول بعضی از دوستان اهمیت نمی دن!!! ولی بنده بله...
شما اعلان doctype رو معرفی نکردین که از کدوم نسخه html یا xhtml استفاده می کنید، بهتره این کار رو بکنید...
صفحه هات یه خرده زیادی سنگینه، پیشنهاد می شه، از عکسهای کوچیکتر و کم حجم تر استفاده کنید.
از تگ font هم زیادی استفاده کردین، که به نظر من در حال حاضر، اصلاً نباید از این تگ استفاده کرد، بجاش از p یا span استفاده کنید.
ولیدیتور w3c از سایت شما 14 تا ارور گرفت که که برای بار اول در کل خوبه و اکثرا هم به خاطر استفاده نکردن از خصیصه alt در تگ img بود. اگر به استاندارد بودن صفحه اهمیت نمی دی، اشکالی نداره توی مرورگرها خوب بود.
و در ضمن سعی کنید از table ها در جای خودش استفاده کنید و نه بیش از اندازه!!

اینها نظراته من بود، ولی دوستان موشکافانه تر به این موضوع می پردازند...
موفق باشی.

neopersia
03-05-2008, 05:32
در مورد استانداردها منم نظر امین رو دارم
البته اینجوری که از صفحه پیداست با فرانت پیج نوشته شده درسته؟ آخه توی سورس صفحه پر از کد اضافیه که اگه برداشته بشه هم سرعت لود شدن صفحه افزایش پیدا میکنه و هم صفحه بی دردسر تر رندر میشه
برای مثال همون تگهای font یا p های خالی که طبق فلسفه HTML توی صفحه قرار نگرفته دقیقاً مشکلی که توی استفاده از جدولها هم تکرار شده. توی HTML هر تگی معنای خاص خودش رو داره و باید جای خودش استفاده بشه نه برای شکل دهی به صفحه.
مثلاً اینو ببین:

تنها خاصیتی که داره اینه که ارتفاع اون قسمتی رو که اطرافش هست افزایش میده تازه دو تا شناسه اضافی هم توش هست
بهتره برای این قبیل تنظیمات از CSS استفاده کنی. در کل جای CSS توی بعضی قسمتها خالیه مثلاً برای تنظیم فونت، برای دایرکشن صفحه، طول و عرض عناصر...
و یه چیز دیگه اینهمه تگ <span lang="fa"> توی صفحه نباشه به جایی بر نمیخوره. اگه درست یادم باشه وقتی با فرانت پیج زبون کیبوردو عوض کنی این تگها رو وارد صفحه میکنه.

البته چون گفتی انتقاد من اینا رو گفتم وگرنه طراحی شما برای اولین سایت قابل قبوله و نمیشه گفت بد طراحی شده

shahinfarasystem
03-05-2008, 05:42
سلام

وب سايتت خيلي شبيه وبلاگه و اون طوري كه به نظر من ميشه براي يه وب سايت شخصي كار كرد كار نشده

البته چون گفتي انتقاد دارم واقعيت رو مي گم ها

فكر كنم ديدن چند تا تمپليت سايت هاي شخصي بتونه كمكت كنه

تو گوگل سرچ كن free website template

موفق باشي

ARASH66
03-05-2008, 08:40
من فقط اینو بگم که از لحاظ رنگبندی سایت، این رنگبندی برای موضوع و اهداف سایت مناسبه.

milad-bavafa
03-05-2008, 13:53
بسیار عالیه

Bracket
03-05-2008, 23:07
ایراده ریزه کاری خیلی داره بهتره ایرادهای ریزه کاری رو حل بکنی چون از نظر من حداقل چون الان همه دیگه از تمپلیت کپی برداری میکنن ارزش کارها تو ریزه کاری ها است مثلا را سایه کناره صفحه چرا تا وسط صفحه فقط اومده و یه جا قطع شده , اون عکس مشکی هم که وسطه توش ماه داره خیلی جالب نیست و چیزهای دیگه که مشخصا . کلا برای یه طراحی آماتوری خوبه . یه توصیه هم که میتونم بهتون بکنم اینه که بهتره کمکم استفاده از Table رو کنار بزارین و سعی کنید کار طراحیتون رو یه درجه ارتقا بدید و از لایه و CSS استفاده کنید که طراحی با لایه و مخصوصا CSS هم واقعا چند پله و چند درجه داره .

EHSANRF
04-05-2008, 08:43
واقعا از نظراتتون ممنون.

پس در کل امیدوار باشم ! آره؟

چون بردم پیش یکی از دوستان گفت اصلاً مردم اینجور طراحی هارو قبول ندارن.
من هم خواستم ببوسم و بذارمش کنار ( طراحی رو میگم )

حالا یکی از دوستان میتونه کدهای اضافیش رو پاک کنه و اصلاح شده اونو بذاره؟

البته اگه امکان داره!

Mohsen khan
04-05-2008, 16:49
گذاشتن يك صفحه اول سايت و قرار دادن دكمه ورود به سايت ديگه از مد افتاده و اصلا جالب نيست
بهتره صفحه اصلي سايت

همين باشه

رنگ بندي هم بد نيست خوبه

siavosh1
05-05-2008, 21:23
ترو تمیزه ولی از رنگ های بهتری می تونستی استفاده کنی
چون سایت در مورد نجوم هست من اگه بودم از بک گراند تیره استفاده می کردم چون تصاویر نجومی رو تو چشم تر نشون میده و کیفیت تصاویر نجومی ذاتا باید بالا باشه برای کاهش حجم نباید تا این حد کیفیتشونو کاهش بدی
موفق باشی:10:

EHSANRF
06-05-2008, 08:00
واقعا دمتون گرم.

ولی گفتم کسی میتونه کدای اضافیش رو بگه چین که دقیقا اونارو پاک کنم؟

Bill Gates
06-05-2008, 17:09
1- طراحی کلیش چطوره؟ بد نیست
2- خیلی تیره نیست؟ نه خوبه
3- به موضوع میخوره ؟ خیلی کم
4- کجاهاش مشکل داره؟ استفاده نکردن از css تعیین ویژگی لینک و تمام مکان های مهم و غیره مهم یک سایز هستند . بعد هم اینکه فاصله صفحه تا بالا زیاد
5- کجاهاش باید اصلاح بشه و چطوری ؟ همون جاهایی که تو قسمت بالا گفتم :دی

تشکر//

3jokes_x
09-05-2008, 12:43
به نظر من برای موضوع نجوم باید عکس بهتری برای صفحه اول انتخاب کنی. عکس های زیادی از فضا توی وب وجود داره از ستاره ها و ... (سرچ کن) این هم نمونه:

عکس فعلی بیشتر به جو اشاره داره (به خاطر ابرهاش) نه به نجوم. اتفاقا تا جایی که من می دونم اخترشناسان عاشق آسمان صاف و بدون ابر هستند!

دکمه ورود به سایت قیافش خیلی ساده است. مثل همه دکمه های توسی رنگ فورم های وب. بهتره یه کم حالت گرافیکی داشته باشه. (فکر کنم توی خود فرانت پیج امکان ساخت دکمه های گرافیکی زیباتر وجود داره.)

زبان فارسی به دلیل داشتن نقطه های بسیار، بهتره وقتی لینک می شه underline نداشته باشه چون اون خط
روی نقطه ها رو می گیره و خوندشون رو سخت می کنه. بهتره برای مشخص کردن لینک فقط از رنگ متفاوتی استفاده کنی و مثلا بعد از قرار گرفتن ماوس روی متن، underline ظاهر بشه.

ساختار ستونی صفحه اصلی زیاد جالب نیست. چون عرض ستون ها خیلی کمه. این باعث شده خبری که اونجا نوشتی 7 سطر بشه. الان فقط یک خبر داری... اگر 5 تا خبر بخوای توی سایت بذاری چی؟ صفحه سایتت شدیدا دراز می شه. ضمنا الان به طور میانگین توی هر سطر 3 تا کلمه جا گرفته که به نظر من خیلی کمه و به خاطر align=justify فاصبه های بدی وسط کلمات افتاده.

ظاهرا 4 بخش داری:
مقالات مهم / همه مقالات / اخبار / گالری

زیر هر کدوم از سه بخش اول لیستی از مطالب مربوطه قرار می گیره ولی زیر عنوان گالری چیزی قرار نمی گیره. (یعنی این از جنس اون سه ستون دیگه نیست. مگر اینکه قصد داشته باشی thumbnail عکس های جدید گالری رو نمایش بدی.)

فعلا همینا! (البته من مزایاشو نگفتم چون گفته بودی فقط منتقدین بیان)