PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظیمات بهینه برای تبدیل dvd به divx

yang
02-05-2008, 22:04
اگه توجه کرده باشید معمولاً وقتی که میخواین یه dvd رو تبدیل به avi کنید نتیجه کار به خوبی فیلمهای rip شده اینترنتی نیست(البته اگه مثل من ناشی باشید). در هر حال به نظر میاد divx تنظیمات زیادی برای بهینه سازی داره. تفاوت اصلی که من تو فیلمهای اینترنتی با مال خودم دیدم توی video sample size بود که برای فیلمهای اینترنی 12 و برای فیلمهایی که من ریپ کردم 24 بود. اما هرچی تو نرم افزار Magic DVD Ripper دنبال این تنظیمات گشتم چیزی پیدا نکردم. در کل اگه کسی تجربیاتی در زمینه تبدیل این فرمتها داره ممنون میشم یه راهنمایی بکنه یا یه منبعی که توضیحات کاملی در این زمینه داده معرفی کنه.در ضمن اگه نرم افزاری هم بهتر از Magic DVD Ripper میشناسید معرفی کنید.ممنون

AABB
02-05-2008, 22:40
اگه توجه کرده باشید معمولاً وقتی که میخواین یه dvd رو تبدیل به avi کنید نتیجه کار به خوبی فیلمهای rip شده اینترنتی نیست(البته اگه مثل من ناشی باشید). در هر حال به نظر میاد divx تنظیمات زیادی برای بهینه سازی داره. تفاوت اصلی که من تو فیلمهای اینترنتی با مال خودم دیدم توی video sample size بود که برای فیلمهای اینترنی 12 و برای فیلمهایی که من ریپ کردم 24 بود. اما هرچی تو نرم افزار Magic DVD Ripper دنبال این تنظیمات گشتم چیزی پیدا نکردم. در کل اگه کسی تجربیاتی در زمینه تبدیل این فرمتها داره ممنون میشم یه راهنمایی بکنه یا یه منبعی که توضیحات کاملی در این زمینه داده معرفی کنه.در ضمن اگه نرم افزاری هم بهتر از Magic DVD Ripper میشناسید معرفی کنید.ممنون
به نظر من که این تفاوت بیشتر ناشی از نحوه کار رندر با سخت افزار میشه. مثلا من شنیدم که کامپیوتر ها ی لیکوید و یا مکینتاش دارای کیفیت بالای رندر می باشند.
مثل تفاوت بین فیلم ها ی داخلی و فیلم ها آمریکایی. اگه دوربین فیلم برداری رو هم یکسان بگیریم و مسایلی مثل نور پردازی و ... رو هم نادیده بگیریم باز هم می رسیم به نوعیت دستگاهای ادیت اونا. پس من می گم که فشردگی این دی وی دی هاهم اثر همین نوع از سخت افزار ها باید باشه.

usfelme
03-05-2008, 00:08
بهترین نرم افزار auto gk هست!
در ضمن این رو هم بدون اگه میخوایی تو سایز 700 کیفیت خوبی داشته باشی حتما باید فایلت رو crop کنی!این چیزی که ما اکثرا موقع تبدیل رعایت نمیکنیم و dvd رو با تصویر فول ریپ می کنیم!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

vtn54
03-05-2008, 19:30
دوست من علت این که تبدیلهای شما کیفیت بعضی از Rip های موجود در اینترنت را ندارد دلایل زیادی دارد ولی همانطور

که خودتان حدس زده اید علت اصلی استفاده از نرم افزار نامناسب و عدم تنظیم درست گزینه های لازم برای این کار

است . بدون رنج گنج میسر نمی شود . بین کیفیت فایل نهایی و وقتی که می گذارید رابطه مستقیمی وجود دارد .

استفاده از نرم افزارهایی مانند Magic DVD Ripper که با چند کلیک فایل شما را تبدیل می کنند هیچگاه نتیجه خوبی به بار

نمی آورد.حالا اگر علاقمند هستید و از صرف وقت نمی ترسید من چند پیشنهاد دارم :

1.به جای Divx از Xvid استفاده کنید چون این کدک انعطاف و امکانات بیشتری دارد و تقریبا تمامی حرفه ایهای این کار از Xvid

استفاده کنید ( به عنوان یک تجربه اگر فایلی را در اینترنت برای دانلود در اینترنت پیدا کردید که فرمت DivX دارد تقریبا

همیشه کار یک تازه کار است و به احتمال زیاد کیفیت عالی نخواهد داشت ) .البته این به معنی بد بودن DivX نیست بلکه

همانطور که گفتم Xvid انعطاف و امکانات بیشتری دارد.

2.همیشه قبل از تبدیل تنظیمات کدک را بسته به اندازه نهایی مورد نظرتان تنظیم کنید و این فقط شامل Crop کردن

نیست و موارد بسیاری مانند محاسبه و تنظیم Bitrate هم برای صدا و هم برای تصویر , انتخاب ظرف ( Container )

و فرمت مورد نظر صدا و تصویر , تنظیم Resolution و Aspect Ratio و Quality Factor و .... موارد بسیار دیگری

می شود.

3. به Interlaced یا Progressive بودن فایلی که می خواهید تبدیل کنید دقت کنید .

4.همیشه از Two Pass استفاده کنید .

AutoGK برای شروع نرم افزار بسیار خوبی است هرچند به هیچ عنوان بهترین نیست ولی با کمی صرف وقت به طور

مسلم با همین نرم افزار هم نتیجه مطلوب را خواهید گرفت .

yang
03-05-2008, 23:42
مسلماً کار تبدیل dvd هیچ ربطی به سخت افزار نداره. فیلم اینترنتی هم معمولاً crop شده نیستن چون aspect ratio اونها با dvd اصلی یکی هست وcrop کردن چندان روی کیفیت موثر نیست. من همیشه از xvid استفاده میکنم ولی باز نتیجه اونی که باید نمیشه. درسته که magic dvd ripper با چند تا کلیک ساده میتونه تبدیل رو انجام بده اما تو قسمت edit profile تنظیمات مفصلی داره.من تقریباً مطمئن شدم که مشکل از همون video sample size هستش اما هر چی میگردم تو این نرم افزار این تنظیم رو پیدا نمیکنم .(شاید به یه اسم دیگه باشه).سوال من الان اینه که این video sample size رو کجا بایستی تو این نرم افزار تنظیم کنیم. مطمئناً با اون همه تنظیمات موجود توی نرم افزار یه بخشی هم برای تنظیم اون وجود داره.
به تصویر های زیر دقت کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس اول یه فیلم اینترنتی با کیفیت بالاست. عکس دوم هم تبدیل خودمه که اندازه فایلش یکمی بالاتره. به اختلاف های جزئی تو زمان فیلم و bitrate ها توجه نکنید. اگه این قسمت ها دقیقاً یکی بودن هم باز اختلاف فاحش بود( قبول ندارید میتونید امتحان کنید) .میتونید فیلم های خودتون رو هم چک کنید.اگه فیلم dvdrip باشه (اشکال از کیفیت منبع نباشه) ولی کیفیتش چندان خوب نیست تقریباً مطمئن باشید که مشکل از همون video sample size هست. کسی هست که بتونه در مورد این video sample size راهنمایی کنه

usfelme
04-05-2008, 12:56
اگه میخوایی 12 باشه auto gk خروجی 12bit میده!

vtn54
04-05-2008, 13:41
دوست عزیز تمامی کدک های رده MPEG4 ( مانند DivX و Xvid ) از YV12 به عنوان Color Space استفاده می کنند در

نتیجه Video Sample Size برای همه آنها برابر با 12 است نه 24 .اینکه ویندوز عدد 24 را نشان می دهد می تواند دو علت

داشته باشد :

1. ویندوز اشتباه می کند چون اطلاعاتی مانند Video Sample Size هنگام تبدیل توسط نرم افزار تبدیل کننده همراه با صدا

و تصویر داخل ظرف نهایی گنجانده می شود و ویندوز این اطلاعات را به شما نشان می دهد و خود فایل را چک نمی کند .

یعنی اگر اطلاعات نوشته شده درست نباشد ویندوز نیز اطلاعات درست را نشان نخواهد داد.

2.حین تبدیل نرم افزار مربوطه Color Space را از YV12 به RGB تغییر داده است ( که البته این خودش می تواند علت افت

کیفیت باشد چون حین این تبدیل بعضی از جزییات تصویر حذف می شوند ).

کیفیت فایل نهایی ارتباط چندانی به Video Sample Size ندارد و این گزینه تنها نشان دهنده نحوه نمایش رنگها در فایل

نهایی است که برای چشم انسان تفاوت چندانی با هم ندارد. کیفیت پایینتر تبدیلهای شما علل زیادی می تواند

داشته باشد و صرف اینکه مشخصات فایل شما با یک فایل دیگر یکسان است به این معنی نیست که کیفیت هر دو

فایل باید یکسان باشد.

Hesamdownload
08-05-2009, 22:18
همونطور که دوستمون اشاره کرد ریپ هایی رو که تو اینترنت میبینید با سخت افزار خاصی کانورت نمیشن، با همین سیستم های خودمون هم میشه ولی باید بدونید با چه نرم افزاری و چطور.

برای Xvid و DivX یکی از بهترین گزینه ها همون AutoGK هست. من خودم DVD Rip با کیفین aXXo هم باهاش میسازم. حتی تو حجم 300 مگ هم میسازم! البته نه با Xvid بلکه MKV. فعلاً آموزش کامل AutoGK رو تو سایتم گذاشتم میتونید استفاده کنید:

به زودی آموزش های حرفه ای تر از جمله mkv هم میذارم. لطفاً اگر باز هم سوالی داشتید در قسمت نظرات سایت بفرمایید.

ahmadzaq
02-01-2010, 16:30
یکی از نرم افزارهایی که شما میتونید بسیار با کیفیت تبدسل کنید Gordian Knot هست , و دداداش بزرگه AutoGK حساب میشه (از نظر بیشتر بودن تنظیمات و بالا بردن کیفیت تبدیل)
دانلود:

===============
البته کار با این نرم افزار خیلی سخته و به نظر من بهتره از نرم افزار Faireuse Wizard استفاده کنید
دانلود از تورنت:

راهنما:

درضمن اگه خیلی مشتاق فشرده کردن هستی , تو این برنامه ازکدکx264 هم میتونی استفاده کنی تا حجم یه فیلم رو به 300 مگابایت برسونی (فقط ممکنه کامپیوترت 10-24 ساعت زیر فشار Cpu 100% قرار بگیره:20:)

sali1989
30-04-2010, 21:50
سلام خسته نباشید
من تا حالا موفق نشدم با نرم افزار autoG GK فیلمی رو تبدیل کنم
با تمام ورژنهای auto GK و تو تمام ویندوزها هم تو لپ تاپ هم تو pc امتحان کردم همشون این پیغام رو میدن:
Bad packet header found,do you want to continue?
تو قسمت VobSub این پیغام رو میده
میشه کمکم کنید ممنون میشم

shabgard
15-01-2011, 19:36
خوب نرم افزار بهتر از Auto Gordian Knot v2.55 دیگه نداریم؟

romea
30-05-2011, 04:35
لطفا یه نر افزار خوب مثل auto gk برای mkv معرفی کنید با تشکر