PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست آموزش تغير اسم Cd-drive

iman_n21
30-04-2008, 20:41
چه طور ميتونم اسم CD-Drive رو عوض كنم ؟

x_boy
01-05-2008, 19:58
چه طور ميتونم اسم CD-Drive رو عوض كنم ؟
سلام
اطلاعات و نام های ها در فریم ور ( Firmware ) اونها ذخیره شده و از اونجا هم خونده میشه
بنابراین نمیشه نام اونها رو به راحتی تغییر داد مگه اینکه فریم ور اونها رو هک کنی
البته در قسمت Computer Management میشه نام اونها رو عوض کرد و نام دلخواه رو داد ولی ندیدم
در جایی از از ویندوز نام های انتخابی نمایش داده بشن

:11:

iman_n21
03-05-2008, 21:05
سلام
اطلاعات و نام های ها در فریم ور ( Firmware ) اونها ذخیره شده و از اونجا هم خونده میشه
بنابراین نمیشه نام اونها رو به راحتی تغییر داد مگه اینکه فریم ور اونها رو هک کنی
البته در قسمت Computer Management میشه نام اونها رو عوض کرد و نام دلخواه رو داد ولی ندیدم
در جایی از از ویندوز نام های انتخابی نمایش داده بشن

:11:

x_boy جان :
ظاهرا از تو رجيستري ميشه اين كار رو كرد
تو چند تا مقاله انگليسي ديدم
اگه شد ترجمش رو ميزارم
ولي خودم از كار با رجيستري خوشم نمياد !

كسي راه ديگه اي سراغ نداره ؟

winxp
04-05-2008, 08:55
سلام به استید محترم

میتونین از computer managment اسمش رو عوض کنین و سپس از ریجستری هم ایکونشو

البته البته البته من تست نکردم ببینم از computer managment میشه برای cd rom هم اسم داد یا نه ؟

تست کنین خبرشو بدین

موفق باشین

iman_n21
04-05-2008, 10:34
سلام به استید محترم

میتونین از computer managment اسمش رو عوض کنین و سپس از ریجستری هم ایکونشو

البته البته البته من تست نکردم ببینم از computer managment میشه برای cd rom هم اسم داد یا نه ؟

تست کنین خبرشو بدین

موفق باشین

از اين راه Letter رو ميشه عوض كرد ولي اسم رو خير

iman_n21
04-05-2008, 10:37
How-To: Rename, Relabel CD and DVD Drives when there is no disk inserted

When there is a disk in a DVD or CD drive, the Windows Explorer label reflects the disk label, however when there is no disk inserted, the label can be misleading. For example if you had a card reader installed before and took the initiative to label the drive letter, the newly installed DVD drive might inherit the label.

The trouble is, while it was a drive letter associated with the card reader, the renaming is a simple affair of selecting Rename on the contextual menu; after becoming associated wit ha DVD or CD drive Rename is no longer available.

This is what you have to do:

Open regedit.exe and navigate to

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Exp lorer\DriveIcons

Here you need a key named for the drive letter you want to rename, and another key subordinate to this key named DefaultLabel whose default value is the text string that Windows is to display for that drive.

Let's assume you have a CDROM as drive D and a DVD player as drive E.

Create a key named D subordinate to DriveIcons.

Create a key subordinate to D, named DefaultLabel.

Assign DefaultLabel a default value of "CD Reader".

Create a key named E subordinate to DriveIcons.

Create a key subordinate to E, named DefaultLabel.

Assign DefaultLabel a default value of "DVD Player".

If you open Expolrer at My Computer, the changes should now be reflected. If not, make sure you reboot.

Now drive D will be named "CD Reader" and drive E will be named "DVD Player". Of course, when you have media inserted into either drive, it will be named according to the internal name of the media.

winxp
04-05-2008, 15:01
ببخشیداااااااااااا

پس منظور از اسم چیه این وسط ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ما یه label داریم یه letter که label رو میشه از 100 تا راه عوض کرد و letter رو هم با disk managment

اسم دیگه چیه اینجا ؟

خوب

تا اینجا رو میخواستم send کنم ولی گفتم بزار یه نگاهی بندازم شاید چیز دیگه ای منظورشون بوده

رفتم نگاه کردم دیدم ای بابا , نمیشه label رو تغییر داد

نوشته cd_rw

بعد فهمیدم منظورتون چی بوده

حالا اموزش فارسیشو براتون میزارم

اما اون راه

با اين تكنيك مي توانيد نام و ايكن مربوط به درايو ها را جهت نمايش در Explorer تغيير دهيد !
Start\Run\Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\DriveIcons

كليدهي ايجاد شده از نوع String
ابتدا در داخل كليد DriveIcons يك زير كليد جديد ايجاد كرده و آن را با كاراكتري كه قبلا درايو با آن نام نشان داده مي شد نام گذاري كنيد ..

مثال :

جهت تغيير نام و ايكون درايو D در مسير ذكر شده يك زير كليد با نام D ايجاد كنيد !
(HKEY_...\DriveIcons\D)

براي تغيير ايكن. در داخل درايو فوق در داخل كليد جديد . زير كليد ديگري به اسم DefaultIcon ايجاد كنيد
( بعنوان مثال ( HKEY_...\DriveIcons\D\DefaultIcon ) ومقدار (Default) ان را برابر با نام و مسير ايكون مورد نظر خود قرار دهيد .

مثلا ( c:\Icons\MyIcon.Ico )

براي تغيير نام درايو . در همان محلي كه زير كليد DefaultIcon را ايجاد كرديد . زير كليد ديگري با نام DefaultLabel ايجاد كنيد
مثال : ( HKEY_...DriveIcons\D\DefaultLabel)
و مقدار Default ان را برابر با اسم مورد نظرتان قرار دهيد .
حال براي مشاهده تغييرات F5 را فشار دهيد
( گزينه DefaultLabel تنها در ويندوز 2000 . XP كاربرد دارد )

موفق باشین عزیزان