PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در حذف شدن برنامه ها ؟

iman_n21
30-04-2008, 20:34
روي كامپيوتر بنده بعضي برنامه ها حذف شده، چي كار كنم كه از دوباره بياد ؟
منظورم فايلهاي exe ي برنامه هاست
مثلا paint حذف شده
البته اگر روي يك عكس راست كليك كنيم و EDIT رو انتخاب كنيم تو paint باز ميشه ولي خود فايل اجرايش نيست
بعضي از نرم افزارهاي آفيس هم به همين صورت
مثل WORD و EXEL

mahdi7610
30-04-2008, 20:50
مثلا paint حذف شده
البته اگر روي يك عكس راست كليك كنيم و EDIT رو انتخاب كنيم تو paint باز ميشه ولي خود فايل اجرايش نيست
مثل WORD و EXEL
سلام دوست عزیز

این مشکل به این دلیل است که سیستم شما ویروسی شده و شما با انتی ویروس سیستم را اسکن کردید و به همین دلیل فایلهای exe شما از بین رفته .
چون ویروس تمام فایلهای exe شما را به ویروس الوده کرده و انتی ویروس نیز فایلهای exe را ویروس تشخیص داده و اونها را از بین برده .

باید سیستم را ریپیر کنید . و برنامه ها را از نو نصب کنید .

یکبار قبل از این کار از سیستم ریستور استفاده کنید .

موفق باشید .

Farahmand Farshidy
30-04-2008, 23:29
سلام دوست عزیز!:11::11:

سلام مهدی جان!:11::11:

سلام دوست عزیز

این مشکل به این دلیل است که سیستم شما ویروسی شده و شما با انتی ویروس سیستم را اسکن کردید و به همین دلیل فایلهای exe شما از بین رفته .
چون ویروس تمام فایلهای exe شما را به ویروس الوده کرده و انتی ویروس نیز فایلهای exe را ویروس تشخیص داده و اونها را از بین برده .

باید سیستم را ریپیر کنید . و برنامه ها را از نو نصب کنید .

یکبار قبل از این کار از سیستم ریستور استفاده کنید .

موفق باشید .مهدی جان بعید میدونم که مشکل دوست ما آنطور که شما فرمودید بوجود آمده باشه چون من شخصاً تا حال ویروسی ندیدم که بیاد فایل های exe را آلوده کنه.یه ویروس بود بنام جیفو Jefo که خودش مستقیماً فایل های exe را حذف میکرد اما نه اینکه آنها رو آلوده کنه و exe های آلوده شده بوسیله آنتی ویروس- ویروس شناخته بشه.

اما ممکن حرف شما درست باشه و شاید من از موجودیت چنین ویروسی خبر ندارم.
اما دوست عزیزiman_n21 !

امیدوارم صحتمند باشید!

مثلا paint حذف شده
مثل WORD و EXELشما گفتید که مثلا paint حذف شده اما عکس با انتخاب Edit با Paint باز میشه.

باید بگم که در صورتی که فایل اجرایی Paint که در پوشه System32 و به اسم mspaint.exe قرار دارد، حذف شود دیگر هیچ عکسی را شما نمیتونید بویسیله Paint باز کنید چون در حقیقت Paint ای وجود نخواهد داشت که برنامه با اون باز بشه.

آیا هدف شما از حذف شدن- حذف شدن آیکون و اسم Paint از قسمت Start>All Programs>Accessories است؟

من فکر میکنم که آیکون برنامه های Word، Excel و Paint از قسمت All Programs و از پوشه های Microsoft Office و Accessories بوسیله برنامه مخربی حذف شده اند اما فایل های اجرایی در پوشه های نصب شده وجود دارند اما بصورت Hidden در آمده اند تا شما آنها را دیده نتونید.

برای آوردن آیکون و اسم برنامه Paint در قسمت Accessories به منوی Start و بعد All Programs برید و بروی Accessories راست کلیک نموده و Open را انتخاب کنید.پوشه Accessories باز میشود شما در قسمت خالی پوشه راست کلیک کنید و در قسمت New بروی Shortcut کلیک نمایید.حال در پنجره Create Shortcut و در کادر Type the location of the item آدرس %SystemRoot%\system32\mspaint.exe را کپی کنید و بعد بروی کلید Next کلیک نمایید.در قسمت Type a name for this shortcut کلمه Paint را بنویسید و بعد بروی Finish کلیک نمایید.

با اینکار برنامه Paint دوباره در قسمت Accessories قرار میگیرد.

اگر روش بالا جواب داد، بگید تا طریقه آوردن Shortcut برنامه های Word , Excel و PowerPoint را نیز بگویم.

مؤفق باشید!:11::11:
فرهمنــــــــد

iman_n21
01-05-2008, 00:46

مهدی جان بعید میدونم که مشکل دوست ما آنطور که شما فرمودید بوجود آمده باشه چون من شخصاً تا حال ویروسی ندیدم که بیاد فایل های exe را آلوده کنه.یه ویروس بود بنام جیفو Jefo که خودش مستقیماً فایل های exe را حذف میکرد اما نه اینکه آنها رو آلوده کنه و exe های آلوده شده بوسیله آنتی ویروس- ویروس شناخته بشه.

اما ممکن حرف شما درست باشه و شاید من از موجودیت چنین ویروسی خبر ندارم.
اما دوست عزیزiman_n21 !

امیدوارم صحتمند باشید!
شما گفتید که مثلا paint حذف شده اما عکس با انتخاب Edit با Paint باز میشه.

باید بگم که در صورتی که فایل اجرایی Paint که در پوشه System32 و به اسم mspaint.exe قرار دارد، حذف شود دیگر هیچ عکسی را شما نمیتونید بویسیله Paint باز کنید چون در حقیقت Paint ای وجود نخواهد داشت که برنامه با اون باز بشه.

آیا هدف شما از حذف شدن- حذف شدن آیکون و اسم Paint از قسمت Start>All Programs>Accessories است؟

من فکر میکنم که آیکون برنامه های Word، Excel و Paint از قسمت All Programs و از پوشه های Microsoft Office و Accessories بوسیله برنامه مخربی حذف شده اند اما فایل های اجرایی در پوشه های نصب شده وجود دارند اما بصورت Hidden در آمده اند تا شما آنها را دیده نتونید.

برای آوردن آیکون و اسم برنامه Paint در قسمت Accessories به منوی Start و بعد All Programs برید و بروی Accessories راست کلیک نموده و Open را انتخاب کنید.پوشه Accessories باز میشود شما در قسمت خالی پوشه راست کلیک کنید و در قسمت New بروی Shortcut کلیک نمایید.حال در پنجره Create Shortcut و در کادر Type the location of the item آدرس %SystemRoot%\system32\mspaint.exe را کپی کنید و بعد بروی کلید Next کلیک نمایید.در قسمت Type a name for this shortcut کلمه Paint را بنویسید و بعد بروی Finish کلیک نمایید.

با اینکار برنامه Paint دوباره در قسمت Accessories قرار میگیرد.

اگر روش بالا جواب داد، بگید تا طریقه آوردن Shortcut برنامه های Word , Excel و PowerPoint را نیز بگویم.

فرهمنــــــــد

احسنت
دقيقا همينطور هست كه فرموديد
در System32 و پوشه Office داخل program file فايلهاي exe موجود هست ولي در Allprogram يا مثلا دسكتاپ خير

mahdi7610
01-05-2008, 13:00
سلام دوستان

دقیقا همین چیزی که بالا گفتم برای خودم قبلا پیش امده بود که بعد از پیدا کردن 1700 تا ویروس از سیستم دیگه هیچ کدوم از برنامه ها کار نکردن و فایل اجرایی همه اونها از بین رفته بودن . در واقع مشکل من این بود که فایلهای اجرایی کلا از بین رفته بودن و چاره ای جز نصب مجدد برنامه ها نداشتم .

اما مثل اینکه من سوال دوستمون را درست نخونده بودم .

چون فکر کردم فایل exe برنامه ها کلا پاک شده . اما مثل اینکه فقط شورتکات مربوط به اونها حذف شده بوده .
شرتکات زیاد مهم نیست چون می شه اونا را درست کرد مهم خود فایل اجرایی هستش که اگه از بین بره چاره ای جز نصب مجدد برنامه نیست .

موفق باشید .

x_boy
01-05-2008, 19:14

مهدی جان بعید میدونم که مشکل دوست ما آنطور که شما فرمودید بوجود آمده باشه چون من شخصاً تا حال ویروسی ندیدم که بیاد فایل های exe را آلوده کنه.یه ویروس بود بنام جیفو Jefo که خودش مستقیماً فایل های exe را حذف میکرد اما نه اینکه آنها رو آلوده کنه و exe های آلوده شده بوسیله آنتی ویروس- ویروس شناخته بشه.
فرهمنــــــــد
سلام
همونطور که مهدی گفت این ویروس وجود داره.اسمش الان تو ذهنم نیست.
ولی خب امیدوارم هیچ وقت بهش مبتلا نشید.یکی دو روز سیستم بدون آنتی ویروس بود
همین کافی بود تا آلوده بشه.همیشه کاسپر و نصب میکنم. BitDefender Total Security 2008 رو نصب کردم دیدم به همه فایلهای اجرایی گیر میده گفتم قاط زده نگو ویروس بوده.روی تمام فایلهای اجرایی می نشست چه نصب شده چه نشده.
اومدم Norton Corporate رو تست کنم دیدم با اون همه تعریفی که ازش میکردن گند زد به سیستم برای اسکن یک پوشه چند کیلوبایتی هم خودش هنگ میکرد هم سیستم. آخرش Quick Heal Total Security 2008 رو نصب کردم که با سرعت اعجاب آوری پوشه ها رو اسکن و پاکسازی میکرد سرعتش از کاسپر هم بالاتر بود. تو هر درایو کلی ویروس پیدا کرد. البته مشکل من از مهدی کمتر بود و فایلهای ناچیزی که اونها هم کرک بودن آسیب دید . ولی خب چند تا نرم افزار مثل بابیلون هم فایل نصب کنندش آسیب دید و خراب شد .
راستی ( X - BoY = میشه پسر مجهول نه نامرئی :11: )

:11:

Farahmand Farshidy
01-05-2008, 20:26

احسنت
دقيقا همينطور هست كه فرموديد
در System32 و پوشه Office داخل program file فايلهاي exe موجود هست ولي در Allprogram يا مثلا دسكتاپ خير
خب شما دوست عزیز از اون فایل های exe شارت کت(Shortcut) درست کنید و بعد آنها را Cut نموده و در پوشه Microsoft Office واقع در منوی Start در قسمت All Programs پیست کنید.

سلام
همونطور که مهدی گفت این ویروس وجود داره.اسمش الان تو ذهنم نیست.
ولی خب امیدوارم هیچ وقت بهش مبتلا نشید.یکی دو روز سیستم بدون آنتی ویروس بود
همین کافی بود تا آلوده بشه.همیشه کاسپر و نصب میکنم. BitDefender Total Security 2008 رو نصب کردم دیدم به همه فایلهای اجرایی گیر میده گفتم قاط زده نگو ویروس بوده.روی تمام فایلهای اجرایی می نشست چه نصب شده چه نشده.اومدم Norton Corporate ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1089.html) رو تست کنم دیدم با اون همه تعریفی که ازش میکردن گند زد به سیستم برای اسکن یک پوشه چند کیلوبایتی هم خودش هنگ میکرد هم سیستم. آخرش Quick Heal Total Security 2008 رو نصب کردم که با سرعت اعجاب آوری پوشه ها رو اسکن و پاکسازی میکرد سرعتش از کاسپر هم بالاتر بود. تو هر درایو کلی ویروس پیدا کرد. البته مشکل من از مهدی کمتر بود و فایلهای ناچیزی که اونها هم کرک بودن آسیب دید . ولی خب چند تا نرم افزار مثل بابیلون هم فایل نصب کنندش آسیب دید و خراب شد .سلام...

از خداوند متعال تقاضا میکنم که ما رو هرگز با مبتلا شدن به ویروس موصوف مذلل نکند.

البته با جناب جیفو Jefo ملاقات داشتیم اما نه در کامپیوتر خودم.

راستی ( X - BoY = میشه پسر مجهول نه نامرئی:11: )
برای من فعلاً هردو هستید!

فرهمنــــــــد

samara7
12-07-2012, 13:23
سلام منم دقيقا همين مشكل رو دارم يعني بعضي فايل هاي accessories حذف شده
paint رو همون طور كه گفتين ساختم يا sniping tool يا note ولي بقيه رو پيدا نكردم
مثلا آيكون volume از منوي taskbar باز نميشه يا trouble shooting، در ضمن ويندوزام ٧ هست ٦٤ بيت
ميشه بگين چجوري ميتونم اينارو هم درست كنم؟

Dew Drop
12-07-2012, 17:48
سلام منم دقيقا همين مشكل رو دارم يعني بعضي فايل هاي accessories حذف شده
paint رو همون طور كه گفتين ساختم يا sniping tool يا note ولي بقيه رو پيدا نكردم
مثلا آيكون volume از منوي taskbar باز نميشه يا trouble shooting، در ضمن ويندوزام ٧ هست ٦٤ بيت
ميشه بگين چجوري ميتونم اينارو هم درست كنم؟

سلام
ضمن تبریک وروردتون به انجمن ...
لطفاً تاپیکهای قدیمی رو بالا نیارید و برای مشکلات خودتون تاپیک جدید در تالار مرتبط ایجاد کنید.

ویندوز 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])