PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگام بوت

3jokes_x
28-04-2008, 21:28
با سلام

من وقتی دکمه روشن شدن کامپیوتر رو می زنم با اینکه ظاهرا کامپیوتر روشن شده (با توجه به چراغ ها و صدای فن) ولی مانیتور هیچ عکس العملی از خودش نشون نمی ده. بعد

وقتی دکمه restart رو فشار می دم همه چیز درست می شه و تصویر هم میاد.

توضیحات اضافه:
مانیتورم مشکلی نداره.
بایوس رو آپدیت کردم.

چند وقت پیش به دلیل ضعیف-قوی شدن برق، پاور کامپیوتر مشکل پیدا کرد. و این باعث شد کارت گرافیکی مشکل پیدا کنه و اون باعث شد مانیتور بسوزه! (کارت گرافیکی باعث سوختن پاور LCD شد! تعمیرکار LCD می گفت امکان نداره... ولی داشت!)

پاور کیس و کارت گرافیکی رو تعویض کردم به علاوه پاور مانیتور. به مدت دو ماه همه چیز خوب بود تا اینکه هارد مشکل پیدا کرد! وقتی هارد رو عوض کردم و یک هارد ساتا گذاشتم این مشکل جدید پیش اومد. (هارد قبلی IDE بود.)

با توجه به اینکه تقریبا همه چیز رو من یه دور عوض کردم... تنها احتمال باقیمانده مادربورد و سی پی یو است.
حالا فکر می کنید مشکل از کجاست؟ به نظر من یا مادربورد هم همون زمان ضعیف-قوی شدن برق دچار مشکل شده... یا من بعد از نصب هارد ساتا یه تنظیماتی رو باید (مثلا توی بایوس) انجام می دادم ولی ندادم.

البته یه تغییر دیگه که در این مدت روی سیستم انجام شده اینه که فن سی پی یو رو در آوردم و بعد دوباره با استفاده از خمیر سیلیکون نامرغوب(500تومانی) سر جاش گذاشتم. (اون موقع نمی دونستم انواع مرغوب ترش هم وجود داره) البته مطمئنم که این کار رو کاملا درست و طبق دفترچه راهنمای مادربورد انجام دادم و مقالات همین فوروم رو هم در مورد نحوه انجام این کار خوندم. ضمنا در حال حاضر معمولا برای مدت های طولانی (5-6ساعت) کامپیوتر روشنه ولی هیچ مشکلی نداره (به خاطر دمای سی پی یو ریستارت یا خاموش نمی شه). به هر حال در همون لحظه اول روشن شدن کامپیوتر که سی پی یو نباید دمای بالایی داشته باشه...

مدل مادربورد: GA-8I945PL
مدل سی پی یو: Intel Pentium4 (2.8GHZ/FSB:533)

3jokes_x
28-04-2008, 21:57
نمی دونم چرا این تاپیک دوبار ارسال شد!
لطفا یکی از ادمین ها این تاپیک رو حذف کنه و برای پاسخ دادن هم لطفا از این تاپیک استفاده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید