PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طول کابل در اتصال با پورت سریال

persian_test
28-04-2008, 11:52
من بر رو پی سی یک گیرنده مادون قرمز دارم برای اینکه بتوانم از ریموت کنترل استفاده کنم. این گیرنده از طریق پورت سریال 9 پین به کامپیوتر متصل میشه و بدون هیچ مشکلی کار میکنه. قصد داشتم این گیرنده رو از طریق ایجاد یک کابل لینک به مسافتی دورتر (حدود 25 متر از مبدا دورتر) منتقل کنم. برای این کار از انجایی که کابل Cat6 زیاد داشتم از این کابل استفاده کردم. البته سه تا بین راهی خورده این کابل‌ها. ساختار این گیرنده این گونه هست که از سه پین استفاده میکنه اما سه تا شورتی داره:

پین 1 به 6 و پین 5 به 9 و همچنین پین 7 به 8 شورتی دارند. من تمام این موارد رو در ساخت کابل لینک رعایت کردم و از صحت کابل مطمن هستم اما گیرنده کار نمیکنه؟ با یک تکه کابل در حد دومتر آزمایش کردم جواب میداد فکر میکنم طول کابل مشکل ساز شده؟

اگر اینطوره آیا راهی نیست برای اینکه یه چیزی مثل هاب این وسط بسازم تا بتوم طول کابل رو افزایش بدم؟

sanih
28-04-2008, 23:24
اگه از استاندارد rs232هستفاده میکنی طول مجاز برای کابلت بین 50تا 100 فوته.

persian_test
29-04-2008, 10:35
آره از همین استاندارد استفاده میکنم. پس باید بشه یه چیزی بین 15.5 تا 30.5 متر!
اما من با 20 متر هم جواب نگرفتم؟

sanih
29-04-2008, 23:10
ببینم دقیقا کابلت رو از کجا میخوای عبور بدی یعنی از کجا عبور دادی میخوام از حیث نویز نظر بدم در ضمن کابلت رو شیلد کن ببین باز هم همین اشکال وجود داره و میخوام بدونم از سیم چند آمپر استفادی میکنی واسه این کار اگه از کابل شبکه استفاده کنی بهترین جواب رو میگیری.

منتظر هستم.یاحق

persian_test
01-05-2008, 18:40
ممنون دوست عزیز.
مشکلم حل شد. مشکل در پین‌های سوکت‌ها بود.

sanih
02-05-2008, 00:49
خوشحال شدم در ضمن مرسی که مشکل رو گفتی ممکنه بعدا به درد بخوره.