PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد ایجاد یک Ftp سایت

ali_nob
27-04-2008, 20:29
با سلام
من یک فضای ( هاست ) در سرور لینوکس خریداری کرده ام لطفا در خصوص روش ایجاد FTP سایت و نیز تعریف یوزر جهت ورود به این FTP سایت و مدیریت یوزر ها جهت دسترسی به فولدر های مختلف با مجوز های Read و Write و ... راهنمایی نمایید.
با تشکر

Bracket
27-04-2008, 23:40
مگه Cpanel نداره ؟

Bill Gates
29-04-2008, 15:50
سلام
به این صورت وارد بشید :
ftp.yourdomain.com/www یا ftp.yourdomain.com
اولی برای بعضی کار میکنه ولی دومی برای همه بعد اینکه این لینک رو وارد کردید از شما شناسه و پسور میخواد که شناسه و پسورد cpanel رو وارد کنید اگر کار نکرد پسوردی که سرور مختص ftp به شما داده و در غیره این صورت تماس بگیرید با سرور تا راهنمایی کنند شما رو

تشکر//

Ultimator
29-04-2008, 16:41
شايد هم اين ( احتمالش بيشتره ) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدor

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید& ....

البته بهتره بوسيله يک ftpClient به هاست متصل بشيد ولی فقط برای تست mycomputer هم ميتونه وصل شه
البته ممکنه با يوزر cPanel نتونيد وصل شيد و يوزر ديگه اي ايجاد نشده باشه ، اينجاست که بايد به Cpanel رفته و يک يوزر ftp ايجاد کنيد

برای دادن پرميشن ميتونيد از دستور CHMOD تو يه FTPClient استفاده کنيد ولی منظورتون رو برای يوزر های مختلف موجه نشدم

Bill Gates
29-04-2008, 18:27
ولی فکر نمکنم آدرس زیر برای ورود به هاستینگ لینوکس باشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

macomajid
29-04-2008, 19:29
من در هاستم مشکلی بوجود امده و مجبور شدم از طریق ftp : وارد بشوم ولی در انجا امکان unzip کردن وجود ندارد برای این کار بهترین راه چیشت ؟
اگه مرا راهنمایی کنید ممنون میشم

siavosh1
29-04-2008, 22:20
cpanel یا plesk این امکان رو دارن

Bill Gates
30-04-2008, 12:11
خوب شما مگه کنترل گنل مدیریت هاستینگ رو ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر که نه خوب یا با سرور تماس بگیرید یا هیچ :دی

تشکر//

ali_nob
30-04-2008, 20:23
با سلام
از کلیه دوستان متشکرم.
بله سایتی که گرفتم Cpanel دارد و بخش مدیریت FTP هم داره فقط چون خیلی با امکانات FTP آشنا نیستم نمیدونم که چه کارهایی رو اساسا میشه از مدیریت FTP انتظار داشت و کدوم ها رو خیر ! لذا ابتدا من سوالم رو در خصوص اینکه چه کارهایی رو میشه انجام داد می پرسم تا بعد بریم سراغ اینکه چطور میشه اینکار ها رو انجام داد :
1- من می خواهم در FTP سایت بخشی وجود داشته باشه ( فولدر و فایلهایی ) که همه یوزر ها یعنی Anonymous یوزر ها بتونن به اونها دسترسی داشته باشند.
2- فولدر هایی باشد مختص یوزر های تعریف شده مثل : user1@ftp://mysite.com و ... که این یوزر ها فقط می تونن به این فولدر ها وارد شده و از اون فایل کپی کنند ولی امکان ایجاد و حذف ندارند.
3- فولدر هایی که مختص یوزر یا یوزرهای خاصی باشد و سایرین امکان ورود ندارد و یک یوزر بتونه در اون فضا فولدر ساخته و یا حذف هم بکند. ضمنا همینجا یک سوال دیگه هست و اون اینکه در FTP سایت ها میشه کاری کرد که کابران غیر مجاز اساسا اون فولدر ها رو نبینند و یا اینکه ببینند ولی در زمان ورود پیام access denied بده و اینکه کدوم بهتر و رایج تره ؟
ضمنا دوستانی که مقوله File Sharing و مجوزها در شبکه های Client-Server ای آشنا هستند ( Sharing Permissions و NTFS Permissions ) کاملا منظور من رو میفهمن که من دنبال چه نوع قابلیت هایی هستم.
ممنون می شوم که در این خصوص راهنمایی فرمایید.
با تشکر