PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : cftmon.exe

smd7m
26-04-2008, 08:23
سلام
وقتی ویندوز من بالا می یاد با خطای زیر مواجه می شه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مشکل کجاست.

omid.sarmad
26-04-2008, 10:52
سلام
وقتی ویندوز من بالا می یاد با خطای زیر مواجه می شه.

مشکل کجاست.
سلام.به کلید زیر برو(در رجیستری)
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run
مقدار CTFMON.EXE رو پاک کن.

smd7m
27-04-2008, 08:28
سلام
درست نشد.
باز خطا ظاهر می شه.

omid.sarmad
27-04-2008, 10:05
سلام
درست نشد.
باز خطا ظاهر می شه.
سلام.
از منوی Start گزینه Run رو انتخاب کن و تایپ کن msconfig
به سربرگ startup برو و تیک ctfmon رو بردار
احتمالا فایل ctfmon.exe در سیستم شما پاک شده.می تونی از یه ویندزو دیگه کپیش کنی و تو پوشه system32 پیست کنی.

Farahmand Farshidy
27-04-2008, 11:49
سلام دوست عزیز!:11::11:

همچنان سلام تقدیم میکنم برای دوست عزیزم امید عزیز!:11::11:

سلام.
از منوی Start گزینه Run رو انتخاب کن و تایپ کن msconfig
به سربرگ startup برو و تیک ctfmon رو بردار
احتمالا فایل ctfmon.exe در سیستم شما پاک شده.می تونی از یه ویندزو دیگه کپیش کنی و تو پوشه system32 پیست کنی.امید جان! با عرض تأسف باز هم یه سؤ تفاهم بین شما و دوست عزیز ما smd7m رخ داده است.:31:

اروری که در کامپیوتر دوست ما ظاهر میشه برای فایل Cftmon است ( که یکی از فایل های ویروس Total Spy است) اما فایلی را که شما راهنمایی کردید فایل Ctfmon است.یعنی تنها مکان حروف T و F در این دو فایل با هم فرق دارند.:46:

فکر کنم کامپیوتر دوست ما ویروس Total Spy گرفته بوده و آنتی ویروس ایشون ویروسو پاک کرده اما آدرس یکی از فایل های Startup اون ویروس که Cftmon است، هنوز هم در رجیستری قرار گرفته و با هر بار Login کردن اجرا میشه و وقتی که اون فایل را پیدا نمیکنه ارور میده.

به اجازه شما یه راه حل برای ایشون پشنهاد میکنم:

smd7m جان شما از این روش هایی که میگم استفاده کنید و نتیجه رو بگید:

1- از رجیستری یه Backup تهیه کنید.(اگر روش Backup گرفتن را نمیدانید بگید تا برایتان راهنمایی کنیم.)

2- وارد رجیستری شوید و با فشار دادن کلید Ctr+F پنجره Find را بیارید و در کادر Find What عین این کلمه Cftmon را نوشته و بروی دکمه Find Next کلیک کنید.بعد هرچه پیدا کردید اونو حذف کنید و بعد کلید F3 را جهت ادامه جستجو در کیبورد فشار دهید و باز هم هرچه پیدا کردید اونو پاک کنید.کلید F3 را تا وقتی فشار دهید و مقدار ها و کلید های پیدا شده را تا وقتی حذف نمایید که دیگر چیزی به این اسم پیدا نشود.

3- همچنان میتوانید از نرم افزار True Sword برای از بین بردن این ویروس و دیگر برنامه های مخرب و برای ترمیم رجیستری ویندوز استفاده کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مؤفق باشید!:11::11:
فرهمنــــــــد

djsystem
27-04-2008, 16:40
2 بار فرستادم
شرمنده

djsystem
27-04-2008, 16:50
فرهمند جان من تو کامپیوتر خودم search کردم ولی Cftmon.exe رو پیدا نکردم
ولی Ctfmon.exe رو سرچ کردم بود فکر کنم امید درست گفته بود
How to disable cftmon.exe ?

1. Open Control Panel.

2. Open Regional and Languages Settings.

3. Click on the Languages tab, then click on Details

4. Go to advanced tab and check the option which says “Turn off advanced text services” and Click Ok.

[ali]
27-04-2008, 17:18
سلام
مورد شما یک تروجان است

mahdi7610
27-04-2008, 19:26
سلام دوستان

گاهی اوقات این مشکل می تونه به دلیل وجود spyware توی سیستم باشه و گاهی این مشکل از يکي از برنامه هايي هست که اين دوستمون روي سيستمش نصب کرده است .
برنامه هايي مثل نسخه 2002 يا همون XP برنامه آفيس يا برنامه هاي کيلاگر اين مشکل را به وجود مي يارن .

حالا نميگم اين دوستمون اين برنامه ها را روي سيستمش نصب کرده بلکه اين چنين برنامه هايي اين مشکل را به وجود ميارن .
و در واقع اين فايل خودشا به صورت سيستمي روي سيستم ذخيره مي کنه . و با هر بار بالا اومدن سيستم فعال مي شه .

براي غير فعال کردن اين فايل مي توانيد از برنامه زير استفاده کنيد . و گزينه اي که اين فايل را اجرا مي کند را غير فعال کنيد. کافیه روی برنام راست کلیک کنید و گزینه Disable را بزنید .

موفق باشید .

Farahmand Farshidy
27-04-2008, 23:21
سلام Djsystem عزیز!:11::11:

فرهمند جان من تو کامپیوتر خودم search کردم ولی Cftmon.exe رو پیدا نکردم
ولی Ctfmon.exe رو سرچ کردم بود فکر کنم امید درست گفته بود
How to disable cftmon.exe ?

1. Open Control Panel.

2. Open Regional and Languages Settings.

3. Click on the Languages tab, then click on Details

4. Go to advanced tab and check the option which says “Turn off advanced text services” and Click Okخب، کامپیوتر شما ویروس Total Spy نگرفته که بتونید آدرس یا خود فایل Cftmon.exe را پیدا کنید.:13:

فایل یا آدرس Cftmon.exe در کامپیوتر من هم نیست چون کامپیوتر من به این ویروس آلوده نشده.

فایل Cftmon.exe یکی از فایل های ویروس Total Spy هست که در رجیستری مسیر های برای خود میسازه و زمانی که ما وارد ویندوز میشیم، این فایل هم لود میشه و ویروس را فعال میسازه.حال دوست ما یا به وسیله آنتی ویروس یا دستی و یا... این ویروس را غیر فعال کردند اما آدرس اون در رجیستری باقی مانده و زمانی که ایشان وارد ویندوز میشن آدرس مذکور فایل Cftmon.exe را پیدا نمیکنه و پیام خطا میده.

در حقیقت سازنده ویروس Total Spy بخاطر گول زدن و کلاه گزاشتن ما اسم فایل Cftmon را مشابه به فایل Ctfmon که از جمله فایل های سیستمی و بخش زبان کامپیوتر است گزاشته.:31:

امیدوارم منظورم را فهمیده باشید!:20:

مؤفق باشید!:11::11:
فرهمنــــــــد

djsystem
28-04-2008, 18:14
سلام فرهمند جان
حق با شماست
منم ctfmon و cftmon رو اشتباه گرفتم

Farahmand Farshidy
28-04-2008, 18:28
سلام عزیزم!

سلام فرهمند جان
حق با شماست
منم ctfmon و cftmon رو اشتباه گرفتم

قربان شما دوست عزیز.

مؤفق باشید!
فرهمنــــــــد

smd7m
29-04-2008, 08:30
سلام
با تشکر از دوستان عزیز که توضیحات خوبی رو ارائه دادند
رجستری رو چک کردم و از مسیر زیر Shell مربوطه رو حذف کردم ... با اینکار دیگه خطا ظاهر نمی شه.