PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین برنامه برای OCR نوشته های فارسی با یکی از خروجیهای Text, Html, PDF,… چیست؟

jedivssith
25-04-2008, 01:09
درود

من با برنامه Readiris Professional 11.0 Middle East Full scan to text که برای OCR نوشته های و خطوط بخصوص با توجه به اسم برنامه برای زبانهای خاورمیانه طراحی شده عکس را با 300 دی پی آی اسکن کردم ولی هنگام خروجی گرفتن فقط پسوندهای گرافیکی را دارد. در حالیکه من به نوشته ها در یکی از فرمت های متن مثل Doc ورد – pdf آکروبات – text Rtf – Html احتیاج دارم ولی بعد از کار برای ذخیره عکسی که نوشته های فارسی را به اصطلاح OCR کرده باز به صورت عکس ذخیره می کند. اگر کسی با این برنامه کار کرده و در جایی من اشتباه کردم راهنمایی کند و آیا این برنامه واقعا می تواند تصاویری که نوشته های فارسی در آن است را OCR کند یا نه ؟
اگر برنامه ای غیر از این می شناسید که بتواند این کار را انجام دهد چیست؟ و اینکه از مهمتر می خواهم این نوشته ها را به فارسی نویس مریم ببرم یعنی اگر با فرمت RTF باشد خیلی عالی است چون بعد از آن نوشته ها را می خواهم در کرل وارد کنم.

با سپاس فراوان
بدرود

sastwhc
26-04-2008, 13:30
سلام
من فکر میکنم شما کامل ا سی آر نمیکنید:
جمله پایین رو درمورد توانایی تبدیل خروجی این برنامه آورده!

2. Convert it into editable text or PDF
Once you opened your file into Readiris, just click on “recognize and save”. Within seconds, your document is converted into digital files you can edit, archive and share! With the Middle-East Edition, you also can recognize Arabic, Farsi, English and Hebrew characters! It is fast and accurate.

(ببخشی هر کار کردم درست راست چپ چین نشد)
موفق باشی

jedivssith
26-04-2008, 15:05
سلام

Once you opened your file into Readiris, just click on “recognize and save”. Within seconds, your document is converted into digital files you can edit, archive and share! With the Middle-East Edition, you also can recognize Arabic, Farsi, English and Hebrew characters! It is fast and accurate.

موفق باشی

ممنون

حالا اگر کسی از دوستان با این نرم افزار کار کرده یک راهنمایی بکند که چطور مراحل را جلو بروم تا بتوانم یک خروجی تکست یا پی دی اف یا حتی اچ تی ام ال بدست بیاورم که بشود نوشته های عکسها را ویرایش کنم و اگر بشود ببرم در فارسی نویس مریم.

با سپاس

lord_ashkan_z
26-04-2008, 16:48
نسخه اي كه من دارم به طور پيش فرض تبديل به word مي كنه.

به هر حال.
شما در منوي سمت چپ يك سري از گزينه ها رو مي بيني. روي format كليك كن. و از ايست هاي باز شونده هر كدوم را كه مي خواهي انتخاب كن.

توجه كن كه اگر گزينه extemal file را تيك بزني يك سري ديگر از گزينه ها براي شما فعال ميشه

SajjadKAZ2003
29-04-2008, 22:04
توضيح مرتبط با سوالتون:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ضمنا از برنامه "واژه شناس OCR فارسي" هم ميتونيد استفاده کنيد که البته من نتونستم نصبش کنم ! شما تست کن
حجم: 31 مگابايت
لينکها ( 5 بخش ) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

moji643
08-06-2008, 21:32
سلام

موفق باشی

تشکر از شما دوست بسیار عزیز.

راستش من همه ی مراحل رو درست انجام میدم و حتی بعد از انجام اسکن فایل word رو هم باز میکنه ولی بصورت فایل تصویری هست. یعنی بصورت فایل عکس.

حالا سوال ما اینه که آیا ما برخی از مراحل رو درست نمیریم یا اینکه بعد از تبدیل به فایل تصویری بایستی کار دیگه ای رو هم بکنیم؟

باز هم ممنون از شما.

jedivssith
09-06-2008, 12:45
تشکر از شما دوست بسیار عزیز.

راستش من همه ی مراحل رو درست انجام میدم و حتی بعد از انجام اسکن فایل word رو هم باز میکنه ولی بصورت فایل تصویری هست. یعنی بصورت فایل عکس.

حالا سوال ما اینه که آیا ما برخی از مراحل رو درست نمیریم یا اینکه بعد از تبدیل به فایل تصویری بایستی کار دیگه ای رو هم بکنیم؟

باز هم ممنون از شما.

درود

مشکل من هم همین است که فرمودید اگر دوستان کسی می داند کجای کار من و این دوستمون اشتباه کردیم راهنمایی بفرماید چون فقط عکس نصیبمان می شود نه یک فایل متن مثل ورد یا یک صفحه Html یا Pdf...
کسانی که این نرم افزار را دارند اگر امکان دارد کل مرحله را یک توضیح دقیق و درست بدهند.

با سپاس فراوان
بدرود

moji643
14-06-2008, 19:17
کسی نبود جواب ما رو بده؟

اگه کسی چیزی در این مورد بدونه و به ما بگه خیلی لطف در حق ما کرده.

چون برای درس پروژه میخوام و خیلی لازممه.

moji643
15-06-2008, 08:49
درود

مشکل من هم همین است که فرمودید اگر دوستان کسی می داند کجای کار من و این دوستمون اشتباه کردیم راهنمایی بفرماید چون فقط عکس نصیبمان می شود نه یک فایل متن مثل ورد یا یک صفحه Html یا Pdf...
کسانی که این نرم افزار را دارند اگر امکان دارد کل مرحله را یک توضیح دقیق و درست بدهند.

با سپاس فراوان
بدرود

سلام

من با آزمون و خطا تونستم یه چیزایی رو بدست بیارم. گفتم که به سما هم بگم تا شاید به درد شما هم بخوره.
البته دقیقا نمیدونم این درست باشه یا نه ولی فکر کنم این یه راهش باشه.

در ضمن اگه شما هم چیز جدیدی پیدا کردید بی زحمت به من هم بگین.

تو همون صفحه اصلی file بعد bach ocr و بعد select image folder و پایین ترش select text folder وبعد هم ok
بزنید.

اینجوری فکر کنم تا یه حدودی جواب بده.

موفق باشید