PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سئوال: تشخیص نوع فونت مورد استفاده در یک فایل Html?

rrooxx
24-04-2008, 12:49
با سلام
من یه فایل Html دارم که برام مهمه ولی بصورت فونت بهم ریخته خونده میشه .توی همه ی مرورگرها هم چک کردم همینطوریه .از کاراکتر انکودینگ هم استفاده کردم درست نشد .فونت مرورگر رو هم تغییر دادم تاثیری نداشت.توی یه صفحه ورد بازش کردم فایده نداشت.توی اینترنت هم سرچ کردم فونت اون پیدا نشد که نشد.از دوستان کسی هست که بتونه منو راهنمائی کنه؟
ممنون

shahedi
25-04-2008, 18:55
سلام
خوبین؟
بدین طریق عمل کنین مشکلتون حل می شه
View>Encoding>unicode>UTF8

موفق باشین

rrooxx
27-04-2008, 08:00
سلام shahedi عزیز.این کار رو کردم مشکلم حل نشد.فقط از یه حالت بهم ریخته به یه حالت بهم ریخته ی دیگه تبدیل شد.ممنونم از پاسختون.

M.R.M
27-04-2008, 09:21
سلام دوست عزیز ،
ضمن تشکر از راهنمایی shahedi عزیز ...
rrooxx عزیز با توجه به اینکه اشاره نمودید فایل شما HTML است ، برای تشخیص نوع Encoding استفاده شده در آن میتوانید فایل خود را در یک ابزار ویرایش متن نظیر Notepad باز نمایید ( یا اگر از مرورگر استفاده میکنید گزینه View Source را بیابید و آن را انتخاب نمایید ) و سپس خط زیر را در آن بیابید ( بین دو تگ Head صفحه ) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
عبارت charset=utf-8 نوع Encoding استفاده شده در صفحه را به شما نمایش میدهد که میتوانید با انتخاب آن در تنظیمات Encoding مرورگر صفحه را به درستی مشاهده نمایید ( در این مثال UTF-8 میباشد ).
اگر نوع فونت استفاده شده در صفحه را نمیدانید ( در صورتی که نتوانستید با تغییر Encoding نوشته ها را مشاهده نمایید ) ، کافی است در همان کدهای صفحه و قبل از یکی از جملات یا عبارات صفحه به دنبال عبارت زیر بگردید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این عبارت فونت استفاده شده را به شما نمایش میدهد که در این مثال Tahoma میباشد.
اگر فونت استفاده شده را در سیستم خود نداشتید باید آن را دانلود و در پوشه Fonts نصب نمایید تا بتوانید بدون مشکل محتویات صفحه را ببینید.
اگر صفحه را به صورت کامل بر روی سیستم خود ذخیره کرده باشید معمولا میتوانید با این روشها مشکل را برطرف سازید ، اما ممکن است ذخیره شما طوری انجام شده باشد که کدها با توجه به نوع مرورگر ذخیره کننده تنظیم و ذخیره شده باشند. در این صورت تنها راه ممکن مشاهده صفحه اصلی در اینترنت و سپس بررسی موارد فوق و بعد از آن اقدام به ذخیره سازی صفحه مورد نظر میباشد.
شاد و پیروز و موفق باشید :happy: .

rrooxx
06-05-2008, 14:10
M.r.m عزیز ممنونم واقعا از جواب کاملتون.ممکنه فایل رو ارسال کنم برای شما تا شما هم مجددا سعی کنید؟با تشکر فراوان