PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مجموعه سوالات یه تازه کار

dogtag
23-04-2008, 22:34
سلام
من اینجا قراره تمام سوال هایی که برام پیش میاد رو بپرسم
توجه داشته باشید:

من دارم #C کار می کنم (ولی کد های VB.net هم کارم رو راه می اندازه)
من دارم Windows Application درست می کنم

سوال هم هم خیلی مختلفه
لطف کنید دوستان عزیز و البته اساتید بنده (برای مثال: ultimator - h2 - shalineh)، توی این تاپیک یه کم پر رنگ تر باشید که در ضمن این که سوالات من رو جواب می دید، بتونیم این تاپیک رو برای تازه کار ها مفید کنید
ایشالا بیاین تو داینامیک (بخش محبوب من در زمینه ی اصلی PHP) و براتون جبران کنم

*توجه: اگر دلتون خواست، موقع جواب دادن، توی عنوان تاپیک اینجوری بنویسید:

جوای پست شماره n
که راحت تر بشه پیداش کرد و یه نظمی هم بگیره

پیشاپیش ممنون

dogtag
23-04-2008, 22:37
من برای یه comboBox م رویداد KeyPress رو گذاشتم که بره برای مقدار تایپ شده، هر چی توی DB داشت که با اون شروع بشه رو بیاره و به comboBox اضافه کنه. ولی وقتی که مینویسم به جای این:

abcd
برام توی اون comboBox می نویسه:

dcba

یعنی بعد از هر بار که اون event رخ می ده، دوباره میاد سر عبارت.
کسی ایده ای داره که چجوری درستش کنم؟

dogtag
23-04-2008, 22:39
وقتی من یه SQL Command ساده رو اجرا می کنم (مثلاً یه SELECT)، حدوداً 2 ثانیه طول می کشه تا نتیجه رو بیاره
به نظرتون مشکل می تونه از کجا باشه؟
اگر به جای SQL Express از SQL Compact استفاده کنم، ممکنه حل بشه؟

dogtag
23-04-2008, 22:40
من وقتی که این دستور رو انجام می دم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
هم اونهایی رو که اولشون m داره نشونم میده و هم اونهایی که در کل حداقل یه m داره
چه کنم که فقط اونهایی رو نشون بده که اولشون m داره؟
آیا باید توی ساختن DBم یه چیزی رو تنظیم کنم؟

dogtag
23-04-2008, 22:41
این فایل های mdf که برای دیتابیس توی .net استفاده میشه رو چجوری ما یحتواش رو بخونم
(با خود VS توی پروژه نمی تونه درست بخونش! شاید من بلد نیستم)
یعنی این که یه PHPMyAdmin مثل Mysql براش نیست؟

dogtag
23-04-2008, 22:42
چجوری روی فایل های mdf پسورد بذارم و این که چجوری connection stringم رو عوض کنم که بتونه اون پسورد رو به فایل بده تا بازش کنه؟

dogtag
23-04-2008, 22:43
من که یه component رو دانلود می کنم (به صورت یه فایل dll) باید اون رو چجوری بیارم توی برنامه ام؟
آیا باید بعد از Build هم کنار فایل هام باشه؟
(ببخشید که خیلی احمقانه بود ولی مبتدی ام دیگه!)

Ultimator
23-04-2008, 22:56
به به ! با سؤالات شرمندمون کردی ! سعی ميکنم اونايی که ميدونمو جواب بدم پليز ويت تایپینگ...

Ultimator
23-04-2008, 23:23
من برای یه comboBox م رویداد KeyPress رو گذاشتم که بره برای مقدار تایپ شده، هر چی توی DB داشت که با اون شروع بشه رو بیاره و به comboBox اضافه کنه....؟

ميتونی به جاش از خاصيت اوتو کامپلت استفاده کنی و اتو کامپلت سورس اونو هر جور خاستی تقيير بدی
با يه مقدار سيخ ميشه فهميد :5:

وقتی من یه SQL Command ساده رو اجرا می کنم (مثلاً یه SELECT)، حدوداً 2 ثانیه طول می کشه تا نتیجه رو بیاره...؟

مگه از کجا داری ميخونی ؟ اينقدرا نبايد طول بکشه ! sql کامپکت .... نه من که باهاش کار نکردم و نميدونم چطوريه ولی فکر نکنم کمکی بکنه
sql هرچی قوی تر بهتر و سريعتر !!! :21:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهم اونهایی رو که اولشون m داره نشونم میده و هم اونهایی که در کل حداقل یه m داره

نميدونم ! چه خوب که پرسيدی ! ( اصلا مگه تو اون my sql که کار ميکردی سلکت نداشت ؟ ! اونجا چه ميکردی !!!؟):20:

این فایل های mdf که برای دیتابیس توی .net استفاده میشه رو چجوری ما یحتواش رو بخونم
(با خود VS توی پروژه نمی تونه درست بخونش! شاید من بلد نیستم)
یعنی این که یه PHPMyAdmin مثل Mysql براش نیست؟

هه هه ! بهترشم داريم sql managment studio ctp حدود 20 مگ حجم داره اگه خواستی يه لينک مستقيم واسه دانلودش بدم ! :5:
نه اصلا چه کاريه !!!! مگه VS 2008 نداری ؟!!! خوب ويژوال استوديو ی تو سرور اکسپلورر نداره ؟ !!! همون کارتو راه ميندازه ... Alt + Ctrl + S بزنی مياد اگه توش خالی بود کانکت تو ديتا بيس رو بزن به ديتا بيس وصل شی بعد صفا کن:46: !

چجوری روی فایل های mdf پسورد بذارم و این که چجوری connection stringم رو عوض کنم که بتونه اون پسورد رو به فایل بده تا بازش کنه؟
باز هم نميدونم ! ندانستن که عيب نيست ! شايد بشه تا حالا بهش بر نخوردم ! چيز خوبيه ! :31:
اصلا نيازی نيست کل سرور پسورد داره ! user های مختلف داره ! شما ( shema) های مختلف که بحث امنيتيش کامله ولی من زياد با اينا ور نرفتم تا حالا!:31:

من که یه component رو دانلود می کنم (به صورت یه فایل dll) باید اون رو چجوری بیارم توی برنامه ام؟
(ببخشید که خیلی احمقانه بود ولی مبتدی ام دیگه!)
روی پروژت کليک راست ميکنی add reference ميکنی . -- بعله در بييلد نهايی بايد کنار exe باشه ، بعضی وقتا تو سيستم 32 ! ، ... بستگی به کامپوننت داره ، بعد از هر کامپننتی يه دونه واسه من ميفرستی تستش کنم واست خراب نباشه !!!!:31:

به به ! با سؤالات شرمندمون کردی ! سعی ميکنم اونايی که ميدونمو جواب بدم پليز ويت تایپینگ...
بعله شما درست ميفرماييد ! شما هم با جوابای مزخرفت وقت مردمو گرفتی ( آخه بچه بلت نيسی مجبوری بيای حرف بزنی !؟!! ) :31:
چقدر اين آواتار و امضای خوشگل شما آشناست !! ... .:18::2:

اکثر جواباتو ميشد همينورا پيدا کرد ! بايد مثل خودت ميپيچوندمت ميگفتم اول سرچ کن !!
ولی اشکال نداره چون آشنايی 50 -60 تا پست اينجوری جا داری ! !!

Bracket
24-04-2008, 00:09

خوب اکثرش رو دوست عزیز جواب دادن .
برای شروع شدن با یک Value خاص از Begins With استفاده کن مثلا مثل زیر .

برای ساخت Connection String , ساده ترین راهش اینه که از connection String که خوده VS یا SQL میسازه رو استفاده کنی بهترین حالتم همیشه اینه که از Windows Authentication استفاده کنی .

Ultimator
24-04-2008, 00:21
خوب اکثرش رو دوست عزیز جواب دادن .
برای شروع شدن با یک Value خاص از Begins With استفاده کن مثلا مثل زیر .

مرسی

برای ساخت Connection String , ساده ترین راهش اینه که از connection String که خوده VS یا SQL میسازه رو استفاده کنی بهترین حالتم همیشه اینه که از Windows Authentication استفاده کنی .

اين که مشکلی نيست ... نيخاد رو mdf پسورد بزاره

dogtag
24-04-2008, 07:24
آقایون، جمیعاً شرمنده کردین
ایشالا جبران کنم

ولی:

WHERE [Cloumn Name] begins with 'Value'
این جواب نداد

نه اصلا چه کاريه !!!! مگه VS 2008 نداری ؟!!! خوب ويژوال استوديو ی تو سرور اکسپلورر نداره ؟ !!! همون کارتو راه ميندازه ... Alt + Ctrl + S بزنی مياد اگه توش خالی بود کانکت تو ديتا بيس رو بزن به ديتا بيس وصل شی بعد صفا کن !
با این روش نمیشه مقادیری که خود برنامه به جدول اضافه می کنه رو دید (شاید من دارم یه کار اشتباه می کنم)

نميدونم ! چه خوب که پرسيدی ! ( اصلا مگه تو اون my sql که کار ميکردی سلکت نداشت ؟ ! اونجا چه ميکردی !!!؟)
اونجا به سادگی نوشتن همون query بود

اکثر جواباتو ميشد همينورا پيدا کرد ! بايد مثل خودت ميپيچوندمت ميگفتم اول سرچ کن !!
جون تو می خوام الکی فروم شلوغ نشه وگرنه باز هم بهش جواب میدم

در کل دستتون طلا

eAmin
24-04-2008, 10:22

سلام علیکم!

آقا من حرفه ای نیستم فقط یه چیزی می پرونم!!!:31:

به جای % از این * استفاده کن...

اگه جواب نداد ببخشید چون منم یه مبتدیم.:20:

dogtag
24-04-2008, 10:26
مرسی Amin eHelp جون
این جواب نمی ده
ولی نمی دونم چرا خودش درست شد

Ultimator
24-04-2008, 11:35
ولی نمی دونم چرا خودش درست شد

از اولشم درست بود !

dogtag
24-04-2008, 12:11
چطور می توان یه listBox با قابلیت MultiColumn ساخت؟
مثلاً این رو ببینید که با MS Access درست شده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shalineh
24-04-2008, 12:58
من برای یه comboBox م رویداد KeyPress رو گذاشتم که بره برای مقدار تایپ شده، هر چی توی DB داشت که با اون شروع بشه رو بیاره و به comboBox اضافه کنه. ولی وقتی که مینویسم به جای این:
برام توی اون comboBox می نویسه:
یعنی بعد از هر بار که اون event رخ می ده، دوباره میاد سر عبارت.
کسی ایده ای داره که چجوری درستش کنم؟

بطور کلی برای خاصیت اتو کامپلت، نیاز به نوشتن هیچ کدی نیست. کافیست که فقط پراپرتی کامبو باکس رو به صورت درست ست کنید. همانطوریکه نیما کوچولو گفتن، شما باید تمام کدهایی که در رویداد keyPress نوشتید رو پاک کنید. به دو دلیل: 1- همانطوریکه گفتم برای خاصیت اتو کامپلت، نیاز به نوشتن هیچ کدی نیست. 2- این روش وقت گیر است و در هر بار فشردن کلید ، باید عملیات جستجو در دیتابیس انجام گیرد.
اما در مورد روش شما، باید بگم که چئن شما میخواهید اطلاعات رو از دیتابیس بخونید پس این کارها رو انجام بده:
ابتدا خصوصیت AutoCompleteSource رو روی گزینه ListItems ست کن. سپس کامبو باکس رو به فیلد مورد نظر در دیتابیس بایند کن. تمام شد. با اجرای برنامه میبینی که عمل اتو کامپلت هم صحیح انجام میشود و هم سرعت بالایی دارد. و مشکل رفتن به ابتدای عبارت هم وجود ندارد.

وقتی من یه SQL Command ساده رو اجرا می کنم (مثلاً یه SELECT)، حدوداً 2 ثانیه طول می کشه تا نتیجه رو بیاره
به نظرتون مشکل می تونه از کجا باشه؟
اگر به جای SQL Express از SQL Compact استفاده کنم، ممکنه حل بشه؟

احتمالا تعداد رکوردهای بدست آمده خیلی زیاد هستش. شرایط گزینش رو محدود تر کن یا تعداد فیلدهای نتیجه رو کمتر کن. ( با خاصیت TOP)

در دات نت بهتر است در عبارت LIKE به جای علامت % از علامت * استفاده شود. ( همانطوریکه امین جون فرمودن ) علامت % معمولا همون نتیجه ای رو دارد که خودتون دیدید. ( بر خلاف کد ادیتور SQL Server ).

ادامه دارد :46:

shalineh
24-04-2008, 13:15
در SQL Server باید یه یوزر جدید تعریف کنی و براش پسورد بذاری ، یا پسوورد یوزر پیشفرض رو تغییر بدی.
اما نحوه فراخوانی یک دیتابیس MDF دارای پسورد:
عبارت کامل و استاندارد ساخت چنین کانکشنی رو واست نوشتم:

صد در صد.

shalineh
24-04-2008, 13:21
چطور می توان یه listBox با قابلیت MultiColumn ساخت؟
مثلاً این رو ببینید که با MS Access درست شده:

با کنترل ListView ساخت چنین لیستهایی به سادگی آب خوردن میباشد. نیاز به هیچ توضیحی هم نداره از بس ساده هست.

سوال بعد لطفا :31:

Ultimator
24-04-2008, 13:24
در SQL Server باید یه یوزر جدید تعریف کنی و براش پسورد بذاری ، یا پسوورد یوزر پیشفرض رو تغییر بدی.
اما نحوه فراخوانی یک دیتابیس MDF دارای پسورد:
عبارت کامل و استاندارد ساخت چنین کانکشنی رو واست نوشتم:

صد در صد.

این که مشکلی نیست !!!! میشه کاری کرد تا مثل بانک access رو mdf پسورد گذاشت ؟؟ البته با امنیت server کار بیهوده ایه ! ولی خوب یه سوالیه که فکرمو مشغول کرده !!!!
حالا نمیدونم منظور مسیح کدومشه ؟!!

shalineh
24-04-2008, 13:28
این که مشکلی نیست !!!! میشه کاری کرد تا مثل بانک access رو mdf پسورد گذاشت ؟؟ البته با امنیت server کار بیهوده ایه ! ولی خوب یه سوالیه که فکرمو مشغول کرده !!!!
حالا نمیدونم منظور مسیح کدومشه ؟!!

نیما کوچولو، این چه سوالیه؟ امنیت و اکسس؟ خیلی خنده داره. شما یه دیتابیس اکسس بده، من در عرض دو ثانیه پسووردش رو بهت بدم. حتی تو اکسس 2007.
امنیت سرور SQL خیلی بالاست. و با تعریف یک یوزر و پسوورد جدید ، شکستن ابن دیوار امنیتی نمیگم محاله ولی خیلی سخته.

Ultimator
24-04-2008, 13:30
منم یه سوال :
این روش فیـلتر کردن Data view با rowfilter با هر keypress دوباره یک gridview رو که با اون dataview بایند شده Fill میشه ؟ اگه اینطوریه خیلی بده ! روش بهتری هم هست ؟

Ultimator
24-04-2008, 13:31
نیما کوچولو، این چه سوالیه؟ امنیت و اکسس؟ خیلی خنده داره. شما یه دیتابیس اکسس بده، من در عرض دو ثانیه پسووردش رو بهت بدم. حتی تو اکسس 2007.
امنیت سرور SQL خیلی بالاست. و با تعریف یک یوزر و پسوورد جدید ، شکستن ابن دیوار امنیتی نمیگم محاله ولی خیلی سخته.

نه منظورم این نیست که اکسس امنیت داره !! منم بلدم ! فقط منظورم password ش بود !

dogtag
24-04-2008, 13:33
ممنون نیما و شلینه جون
آقا، من اگر بخوام از ListView اون قسمتی که الکی کنار columnها اضافه می شه رو بردارم باید چه کنم؟
(الان ازش عکس ندارم ولی همون بی خوده دیگه!)

ممنون

shalineh
24-04-2008, 13:37
منم یه سوال :
این روش فیـلتر کردن Data view با rowfilter با هر keypress دوباره یک gridview رو که با اون dataview بایند شده Fill میشه ؟ اگه اینطوریه خیلی بده ! روش بهتری هم هست ؟
منظورت از Fill شدن چیه؟ یعنی DataView رو بعد از هر فیــــ لتر کردن باید پر کنیم؟ اگه منظورت اینه ، پاسخ منفیست. اگه منظورت یه چیزه دیگه ای بود واضحتر بگو تا متوجه بشم.

dogtag
24-04-2008, 13:43
ممنون نیما و شلینه جون
آقا، من اگر بخوام از ListView اون قسمتی که الکی کنار columnها اضافه می شه رو بردارم باید چه کنم؟
(الان ازش عکس ندارم ولی همون بی خوده دیگه!)

ممنون
شرمنده!
اصلاً نمی دونم چرا این رو پست کردم
به جاش از DataGrid استفاده کردم. کارم راه افتاد.

ببخشید!

Ultimator
24-04-2008, 13:45
منظورت از Fill شدن چیه؟ یعنی DataView رو بعد از هر فیــــ لتر کردن باید پر کنیم؟ اگه منظورت اینه ، پاسخ منفیست. اگه منظورت یه چیزه دیگه ای بود واضحتر بگو تا متوجه بشم.

نه میدونم که نیازی نیست خودمون fill کنیم منظورم اینه که وقتی فیـلتر میکنیم هر دفعه دوباره از دیتابیس لود میکنه یا همون دیتاویو رو فـیلتر میکنه ! فهمیدی چی گفتم !؟! منظورم کارایی و سرعتشه .

dogtag
24-04-2008, 13:47
یه سوال دیگه:
هم موقع Debug و هم موقع Release، فایل های زیر هم توی اون پیشه میان:

چرا؟
این ها هم باید باشن؟

Project.vshost.exe
Project.vshost.exe.manifest
Project.pdb

shalineh
24-04-2008, 13:48
شرمنده!
اصلاً نمی دونم چرا این رو پست کردم
به جاش از DataGrid استفاده کردم. کارم راه افتاد.

ببخشید!
مقایسه دیتاگرید با ListView کار صحیحی نیست. دیتا گرید یه ابزار قدرتمندی هست و اختصاصا برای کار با لیستهای بزرگ و دیتابیس میباشد و انعطاف فوق العاه ای دارد.
سعی کن همیشه از دیتاگرید استفاده کنی.

dogtag
24-04-2008, 13:48
و یکی دیگه:
1- اگر در کنار فایل DBم این فایل db_log.ldf نباشه چی میشه؟
2- اون پسورد گذاری روی فایل های mdf رو اگه میشه یه توضیح مختصر (عملی) بدید

ممنون

dogtag
24-04-2008, 13:49
مقایسه دیتاگرید با ListView کار صحیحی نیست. دیتا گرید یه ابزار قدرتمندی هست و اختصاصا برای کار با لیستهای بزرگ و دیتابیس میباشد و انعطاف فوق العاه ای دارد.
سعی کن همیشه از دیتاگرید استفاده کنی.
ممنون
پیشنهادت جای تفکر زیادی داره. مرسی.

shalineh
24-04-2008, 13:51
نه میدونم که نیازی نیست خودمون fill کنیم منظورم اینه که وقتی فیـلتر میکنیم هر دفعه دوباره از دیتابیس لود میکنه یا همون دیتاویو رو فـیلتر میکنه ! فهمیدی چی گفتم !؟! منظورم کارایی و سرعتشه .
آها ، حالا شد.
نخیر! دیتا ویو فقط یکبار پر میشه و تا زمانی که خودمون دستور Fill ندادیم مجددا پر نمیشه. اصلا فلسفه ساخت دیتاویو همینه. یعنی کار با دیتابیس بصورت آفلاین. حتی تعییراتی که در دیتاویو میدی هیچوقت در دیتابیس ثبت نمیشه مگر اینکه دستور Update رو صادر کنی.

shalineh
24-04-2008, 13:53
یه سوال دیگه:
هم موقع Debug و هم موقع Release، فایل های زیر هم توی اون پیشه میان:
چرا؟
این ها هم باید باشن؟

با خیال راحت حذفشون کن.

dogtag
24-04-2008, 13:56
ممنون
ببخشید که از این به بعد تشکر نخواهم کرد.
آخه می خوام الکی پست ها نره بالا

ولی از همین الان تا آخر تاپیک:
بی نهایت بار مرسی

shalineh
24-04-2008, 13:56
و یکی دیگه:
1- اگر در کنار فایل DBم این فایل db_log.ldf نباشه چی میشه؟
2- اون پسورد گذاری روی فایل های mdf رو اگه میشه یه توضیح مختصر (عملی) بدید

ممنون
این فایل برای لاگین کردن یا اتچ کردن دیتابیس به سرور لازمه. اگه حذفش کنی، موقع اتچ کردن دیتابیس، Error خواهد داد.
ار چه سروری استفاده میکنی؟ 2005 یا 2000؟

dogtag
24-04-2008, 14:27
من چجوری datagridview رو دستی پر کنم؟ (توی Run-time)

dogtag
24-04-2008, 14:27
این فایل برای لاگین کردن یا اتچ کردن دیتابیس به سرور لازمه. اگه حذفش کنی، موقع اتچ کردن دیتابیس، Error خواهد داد.
ار چه سروری استفاده میکنی؟ 2005 یا 2000؟
سرورم 2005 ه

Bracket
24-04-2008, 15:02
کلا این ADO.net خیلی مبحث غولیه این کتاب Wrox Professional ADO.NET 2 به همه دوستان نیمه اماتور توصیه میشه .

Ultimator
24-04-2008, 15:12
بله درسته از Dataset اطلاعات رو میخونه البته برای دیتاهای زیاد اصلا توصیه نمیشه همه اطلاعات دیتا بیس یکباره در Dataset ذخیره بشه باید یکم یکم بره دیتا ها رو بخونه .
کلا این ADO.net خیلی مبحث غولیه این کتاب Wrox Professional ADO.NET 2 به همه دوستان نیمه اماتور توصیه میشه .

هیچوقت کسی 1 میلیون رکورد رو یهویی Fill نمیکنه ! معمولا همیشه با حد اکثر شرط های ممکن دستور SELECT رو محدود میکنن .

Bracket
24-04-2008, 15:19
در ضمن DataGridView هم بدون شک بهتر از DataGrid هست در اصل DataDridView نسخه ارتقا یافته DataGrid هست که جزو امکانات NetFrameWork 2 هست (DataGrid برای .Netfarmework 1 بود )

eAmin
24-04-2008, 15:55

سلام رفقا:10:

منم این یکی رو ( کتاب ) تائید میکنم!!!:27:

dogtag
24-04-2008, 16:27
اگر از Crystal Report توی برنامه ام استفاده کنم، آیا موقع نصب برنامه توی کامپیوتر طرف دیگر هم باید نصب بشه؟

Ultimator
24-04-2008, 16:31
اگر از Crystal Report توی برنامه ام استفاده کنم، آیا موقع نصب برنامه توی کامپیوتر طرف دیگر هم باید نصب بشه؟

بعله
وقتی پروژه setup میسازی crystal رو تو prerequired ها انتخاب کن فایل نصب crystal به محل پروژه اضافه میشه .

Ultimator
24-04-2008, 16:35
من چجوری datagridview رو دستی پر کنم؟ (توی Run-time)

به همون روش قبل با یک آداپتور یک gridview یا Dataset رو Fill میکنی بعد Datasource اون Datagridview رو مساوی اون دیتا ویو قرار میدی اگه توضیح کافی نبود بگو کد بذارم

dogtag
24-04-2008, 17:32
به همون روش قبل با یک آداپتور یک gridview یا Dataset رو Fill میکنی بعد Datasource اون Datagridview رو مساوی اون دیتا ویو قرار میدی اگه توضیح کافی نبود بگو کد بذارم
توضیحات لازم و کافی بود
ولی من ترجیح دادم که Manually توی Run-Time پرش کنم (و موفق هم شدم)

حالا تنها مشکلم اینه:

می خوام هر چیزی که توی یه DataGridView دارم رو Print کنم
چه راهی هست که بدون اون dataset و سایر قضایا و به صورت کاملاً دستی یه فرم قابل Print ساخت؟
با Crystal Report میشه؟

لطفاً یه تحقیقی واسه ما بکن

ممنون

Ultimator
24-04-2008, 17:41
توضیحات لازم و کافی بود
ولی من ترجیح دادم که Manually توی Run-Time پرش کنم (و موفق هم شدم)

حالا تنها مشکلم اینه:

می خوام هر چیزی که توی یه DataGridView دارم رو Print کنم
چه راهی هست که بدون اون dataset و سایر قضایا و به صورت کاملاً دستی یه فرم قابل Print ساخت؟
با Crystal Report میشه؟

لطفاً یه تحقیقی واسه ما بکن

ممنون

با کریستال خیلی راحت ...

به گریدویو هم نیازی نیست .
برای اطلاعات بیشتر یه سمپل هست تو h02.ir عالیه کارتو راه میندازه

dogtag
24-04-2008, 17:44
دیتاست نخواد، خیالی نیست
یا با گرید ویو یا دستی پرش می کنم

Ultimator
24-04-2008, 18:02
دیتاست نخواد، خیالی نیست
یا با گرید ویو یا دستی پرش می کنم

چیو ؟ ریپورت رو ؟ سمپل رو پیدا کردی ؟ ببینش بعد ....

dogtag
24-04-2008, 18:04
دیدمش
حالا یه چیز ساده تو مایه های همون rows.add بگو لطفاً

dogtag
25-04-2008, 13:52
مشکلات دیگر:
چجوری یه textBox رو جوری ReadOnly کنم که ضمن این که طرف نتونه مقدارش رو عوض کنه، همون شکل textBox معمولی (در خارج از حالت ReadOnly) رو داشته باشه؟

و این که چجوری می تونم یه comboBox یا dateTime رو ReadOnly کنم؟
آخه حتی Enable = false هم روشون تاثیر نمی ذاره

ممنون

dogtag
25-04-2008, 13:54
چجوری می تونم داده های یه فایل mdb رو بریزم توی mdf؟
اگر ازش خروجی xml بگیرم، میشه یه دفعه همه اش رو ریخت توی mdf یا باید دستی تک تک رو وارد کنم؟

ممنون

Bracket
25-04-2008, 14:10
شما بد نیست برای بعضی از سوالاتت هم یه سرچ کوچیک تو اینترنت بزنی , ماکروسافت هم این Msdn بدبخت رو بره همین ساخته , بعضی از سوالاتت هم برمیگرده به مفاهیم پایه ای .

dogtag
25-04-2008, 14:13
خب حتماً کارم رو راه ننداخته که اینجا مطرح کردم دیگه
این msdn واقعاً بی خوده
بیا ببین این PHP Manual چه نظم و پیوستگی و آموزشی بودن و ... داره. از دنیا بی نیازت می کنه.
ولی این msdn فقط می پیچونه (البته شاید هنوز قلقش (یا قلغش یا غلقش یا غلغش) دستم نیومده!)

dogtag
25-04-2008, 14:47
ببینید من کاملاً مبتی هستم. خب؟ حتی سطحم پایین تر از msdnه
حالا اگر شما دلت می خواد، ما رو راهنمایی کن. نمی خواد هم که هر جور میلته (Mail: هه هه هه)

با اجازه تون یکی دیگه هم بپرسم:
چجوری می تونم یه دکمه رو جوری درست کنم که توی یه فرم وقتی که Enter رو بزنی، Event کلیک اون دکمه انجام بشه؟
وآیا راهی هست که در Run-Time بشه اون خاصیت رو فعال و غیر فعال کرد یا نه؟

مرسی

shalineh
25-04-2008, 15:10
چجوری می تونم یه دکمه رو جوری درست کنم که توی یه فرم وقتی که Enter رو بزنی، Event کلیک اون دکمه انجام بشه؟

ابتدا خاصیت PreviewKey فرم رو به True ست کن.
یه مقدار از نوع Boolean تعریف کن مثل : Dim Act As Boolean=True
سپس در رویداد Form1_PreviewKeyDown کدهای زیر رو بنویس:

If e.KeyCode = Keys.Enter AND Act=True Then Button1_Click(Button1, Nothing)i

dogtag
25-04-2008, 15:58
خیلی ممنون shalineh عزیز
اگر شما نبودی الان این Bracket باعث می شد که از VS کاملاً زده بشم
باز هم ممنون

Bracket
25-04-2008, 16:09
ببینید من کاملاً مبتی هستم. خب؟ حتی سطحم پایین تر از msdnه
حالا اگر شما دلت می خواد، ما رو راهنمایی کن. نمی خواد هم که هر جور میلته (Mail: هه هه هه)

با اجازه تون یکی دیگه هم بپرسم:

مرسی
:31::31: منم خودم اخرته اماتوره اماتورم یه چند وقتیه برنامه نویسی رو شروع کردم ادعایی هم ندارم , ولی یه کتاب 2005 Wrox vb رو (تازه Beginning رو) کاملا خوندم یه کتاب MCTS ( Web-Based Client Development) ای نیمه خوندم برای ASP.net و البته نکته مهمش اینه که یه پروژه کامل یه سایت رو با بدبختی و سختی خودم نشستم تنهایی کد زدم که خیلی چیز یاد گرفتم همین . بقیه چیزها هم هرچی میخواستم نیازش برام پیش اومده انقدر سرچ کردم تا پیدا کردم , خوب اول سخته ولی کم کم راه افتادم (اینا که گفتم شاید کلا 5-6 ماهم نشه). الانم تازه تازه تازه تازه میخوام کتاب Professional VB Wrox رو شروع کنم به خوندن اگه وقت کنم تازه بعدشم اگه بتونم میرم سراغ NetFramework 3.5 و VB 9.0 اخرشم خیلی خیلی دوست دارم Java :31::31: (عکس اواتارم ).

dogtag
25-04-2008, 16:37
باز هم ممنون shalineh جان
ولی این وقتی جواب میده که یه فرم خالی داشته باشم. همین که یه textBox میاد تو کار، دیگه جواب نمیده
آیا باید این Event رو برای همه ی textBox ها هم تعریف کنم؟

dogtag
25-04-2008, 16:38
یه نصف مشکل دیگه هم دارم
چرا هر وقت که یه پروژه رو می سازم بهم این Warning رو میده؟:

Invalid search path 'C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VC98\mfc\lib' specified in 'LIB environment variable' -- 'The system cannot find the path specified. ' Project

میشه رفعش کرد؟

dogtag
25-04-2008, 16:40
:31::31: منم خودم اخرته اماتوره اماتورم یه چند وقتیه برنامه نویسی رو شروع کردم ادعایی هم ندارم , ولی یه کتاب 2005 Wrox vb رو (تازه Beginning رو) کاملا خوندم یه کتاب MCTS ( Web-Based Client Development) ای نیمه خوندم برای ASP.net و البته نکته مهمش اینه که یه پروژه کامل یه سایت رو با بدبختی و سختی خودم نشستم تنهایی کد زدم که خیلی چیز یاد گرفتم همین . بقیه چیزها هم هرچی میخواستم نیازش برام پیش اومده انقدر سرچ کردم تا پیدا کردم , خوب اول سخته ولی کم کم راه افتادم (اینا که گفتم شاید کلا 5-6 ماهم نشه). الانم تازه تازه تازه تازه میخوام کتاب Professional VB Wrox رو شروع کنم به خوندن اگه وقت کنم تازه بعدشم اگه بتونم میرم سراغ NetFramework 3.5 و VB 9.0 اخرشم خیلی خیلی دوست دارم Java :31::31: (عکس اواتارم ).
موفق باشی.
راستی اون کتاب هایی که گفتی انگلیسی اش رو خوندی یا فارسی (بی خود) بود؟

Bracket
25-04-2008, 16:47
موفق باشی.
راستی اون کتاب هایی که گفتی انگلیسی اش رو خوندی یا فارسی (بی خود) بود؟
انگلیسی فارسی بدرد نمیخوره .

dogtag
25-04-2008, 17:27
امیدوارم به سوالات قبلم پاسخ بدید.
با اجازه تون یکی دیگه می پرسم:
این |DataDirectory| که هست برای کار با DB ، حالا اگر من بخوام آدرس %windir% رو بهم بده باید چه کنم؟

ممنون

dogtag
25-04-2008, 17:51
1- shalineh جان، شما توی این پست:

یه چیز هایی گفتی که من نمی دونم باید کجا واردشون کنم.
یعنی اصلاً این برنامه ی Setup ساز VS جایی برای نوشتن کد نداره و فقط حالت Wizard داره.
چه کنم؟

2- می خوام DB هام بره توی پوشه ی Windows و پروژه ام بتونه باهاشون ارتباط برقرار کنه
باید چه کنم؟

3- برای استفاده از SQL Compact به جای SQL Express اگر همون عبارت رو توی Connection String عوض کنم درست میشه؟ یا باید کار های دیگه هم بکنم؟

4- این برنامه ی Setup ساز رو اگر بخوام دست کاری کنم (یه سری از متن ها و عکس ها رو) راهی هست؟

ممنون (نمی دونم چجوری تشکر کنم که کمکم می کنی)
(برداشت بد نکنید ولی: ایشالا یه روز کارتون گیر من بشه! (چه بی ادب) اون روز اگر کمکتون نکنم، نمی خوابم (توی PHP مثلاً))

خیلی با حال اید. ممنون. متشکر.

shalineh
25-04-2008, 18:00
1- shalineh جان، شما توی این پست:

یه چیز هایی گفتی که من نمی دونم باید کجا واردشون کنم.
یعنی اصلاً این برنامه ی Setup ساز VS جایی برای نوشتن کد نداره و فقط حالت Wizard داره.
چه کنم؟

2- می خوام DB هام بره توی پوشه ی Windows و پروژه ام بتونه باهاشون ارتباط برقرار کنه
باید چه کنم؟

3- برای استفاده از SQL Compact به جای SQL Express اگر همون عبارت رو توی Connection String عوض کنم درست میشه؟ یا باید کار های دیگه هم بکنم؟

4- این برنامه ی Setup ساز رو اگر بخوام دست کاری کنم (یه سری از متن ها و عکس ها رو) راهی هست؟

ممنون (نمی دونم چجوری تشکر کنم که کمکم می کنی)
(برداشت بد نکنید ولی: ایشالا یه روز کارتون گیر من بشه! (چه بی ادب) اون روز اگر کمکتون نکنم، نمی خوابم (توی PHP مثلاً))

خیلی با حال اید. ممنون. متشکر.
آقا مسیح :31:
اون برای ستاپ ساختن نیست. اونجا شیوه اتچ کردن رو توضیح دادم. دیتابیس رو هرجا که خواستی کپی کنی، کپی کن ولی یادت باشه باید همون آدرس رو تو برنامه قرار بدی، یهنی تو همون کدهایی که نوشتم.

Ultimator
25-04-2008, 18:16
ميشه custom action به set up اضافه کرد

dogtag
25-04-2008, 18:37
نیما جون، اینی که گفتی رو یه کم باز می کنی؟ آخه من چیزی پیدا نکردم

بعد، اینها چی؟ :

برای استفاده از SQL Compact به جای SQL Express اگر همون عبارت رو توی Connection String عوض کنم درست میشه؟ یا باید کار های دیگه هم بکنم؟

dogtag
25-04-2008, 18:40
1- خب این اتچ کردن چیه و به چه کاری میاد؟

2- مگه الان من از SQL Express استفاده نمی کنم؟ پس چرا باید با خودم فایل (mdf و ldf) اینور و اونور ببرم؟
مال MySQL رو فقط باید 1 بار جدول هاش رو می ساختی و تمام

حالا این چرا اینجوریه؟

Ultimator
25-04-2008, 19:42
1- خب این اتچ کردن چیه و به چه کاری میاد؟

2- مگه الان من از SQL Express استفاده نمی کنم؟ پس چرا باید با خودم فایل (mdf و ldf) اینور و اونور ببرم؟
مال MySQL رو فقط باید 1 بار جدول هاش رو می ساختی و تمام

حالا این چرا اینجوریه؟
منظورتو نفهميدم
خوب وقتی ميخوای از بانکت تو يه کامپيوتر ديگه استفاده کنی چيکار ميکنی ؟
تو که همه ی برنامه هارو واسه خودت نمينويسی ؟ !!!!!!

dogtag
25-04-2008, 20:09
من برنامه هام رو توی xp می نویسم و توی 2003 اجرا می کنم
می خوام که کاملاً درست باشه که اگر یه روز خواستم برای کسی بنویسم، سوتی (یا صوتی) ندم!

منظورم واضح نبود؟:
اگر قراره که دیتابیس روی کامپیوتر طرف نصب بشه دیگه چرا من باید اون فایل ها رو کنار برنامم بذارم؟

Ultimator
25-04-2008, 21:15
می خوام که کاملاً درست باشه که اگر یه روز خواستم برای کسی بنویسم، سوتی (یا صوتی) ندم!

منظورم واضح نبود؟:
اگر قراره که دیتابیس روی کامپیوتر طرف نصب بشه دیگه چرا من باید اون فایل ها رو کنار برنامم بذارم؟

خب ديتا بيس نصب ميشه ولی مگه ديتابيسی که تو ايجاد کردی بايد همراه ديتابيس باشه ؟
مايکروسافت وقتی sql server رو ريليز کرد ديتا بيس تو رو توش به عنوان سمپل قرار داد ؟!!!:31: سرور خالی نصب ميشه بعد اين تويی که بايد ديتابيستو توش اتچ کنی . واضح بود ؟ :46:

dogtag
25-04-2008, 22:03
کاملاً واضح بود ولی من که الان اتچ نمی کنم. من دارم از روی فایل mdf می خونم. میشه روشنم کنی؟

dogtag
25-04-2008, 22:07
یه سوال دیگه (البته امیدوارم تعدد سوالات باعث بی جواب موندنشون نشه) :
من یه سری فیلد از نوع BigInt توی دیتابیسم دارم
فقط وقتی که اونها رو می دم به Crystal Report اونها رو 3 رقم 3 رقم جدا می کنه و براشون ممیز می گذاره و اینها
من می خوام BigInt باشه ولی باهاش مثل Text رفتار کنه
باید چه کنم؟

همین ها رو که می دم به DataGridView ، کاملاً درست نشون میده

برای پرکردن Crystal Report از dataset استفاده کردم

چه کنم؟
ممنون

shalineh
25-04-2008, 22:08
آقای برنامه نویس دانا، توجه کن. اول باید سرور ، تو کامپیوتر کاربر نصب بشه، اگه نصب نبود باید یه فایل 400 مگابایتی هم ضمیمه برنامه 5 کیلوبایتی خودت بکنی :31:
بعد از نصب سرور دوراه داری: راه اول اینه که دیتابیس خود را به سرور اتچ کنی، راه دوم همون راه اوله:8:
حالا این اتچ کردن دو راه داره: یا دستی باید اتچ کنی، یا با کد. نوع کدیش رو که قبلا توضیح دادم. اگر نخواستی با روش کد اتچ کنی ، علاوه بر سرور، باید خودت رو هم ضمیمه برنامه کنی :18: تا در مقصد دیتابیس رو بصورت دستی به سرور کاربر اتچ کنی.
سرفراز باشید.

مايکروسافت وقتی sql server رو ريليز کرد ديتا بيس تو رو توش به عنوان سمپل قرار داد ؟!!!

نیما ، عجب جمله ای گفتی! دو ساعته در تفکرم.:27:

dogtag
25-04-2008, 22:13
توضیح واقعاً کاملی بود. خیلی خیلی ممنون.
لطفاً یه سری (بخوانیم: Sar) به بقیه ی سوالات هم بزن
(8 صفحه سوال و جواب شد!!!!!!) (تو عمرم تا حالا 10 تا سوال بیشتر از Php نپرسیدم!)

dogtag
25-04-2008, 22:15
خب ديتا بيس نصب ميشه ولی مگه ديتابيسی که تو ايجاد کردی بايد همراه ديتابيس باشه ؟
مايکروسافت وقتی sql server رو ريليز کرد ديتا بيس تو رو توش به عنوان سمپل قرار داد ؟!!!:31: سرور خالی نصب ميشه بعد اين تويی که بايد ديتابيستو توش اتچ کنی . واضح بود ؟ :46:
از این هم منظورم این بود که چرا مثل mySQL با خود دستورات SQL دیتابیس رو پر نمی کنیم؟
که موضوع کلاً حل شد.

ممنون

shalineh
25-04-2008, 22:18
من می خوام BigInt باشه ولی باهاش مثل Text رفتار کنه

راستش الان کریستال نصب نیست تو سیستمم. ولی تا اونجایی که یادمه باید ار فرمول استفاده کنی. باید نیما بیاد تا بگه. اگه اونم ندونست من کریستال رو نصب میکنم فردا جوابشو بهت میگم. :11:

dogtag
25-04-2008, 22:22
خیلی گل اید. تو هیچ بخش از فروم آدم به خوبی شما 3 تا پیدا نمیشه (البته این Bracket جان گاهی اوقات تیکه میکه می پرونه ولی ما دوستش دارم)
منتظر می مونم

Ultimator
25-04-2008, 23:21
آخجون چندتا سوال آسون !!! :31:

چجوری یه textBox رو جوری ReadOnly کنم که ضمن این که طرف نتونه مقدارش رو عوض کنه، همون شکل textBox معمولی (در خارج از حالت ReadOnly) رو داشته باشه؟

و این که چجوری می تونم یه comboBox یا dateTime رو ReadOnly کنم؟
آخه حتی Enable = false هم روشون تاثیر نمی ذاره
اگه يه تکست باکس رو بخايم read only کنيم ميريم پراپرتی ريد آنلی آنرا برابر ترو قرار ميدهيم و سپس رنگ زمينه ی آنرا به سفيد تغيير ميدهيم
برای کومبو باکس بهتر است خاصيت dropDownStyle را برابر DropDownList قرار دهی تا اديت نشود .

گر ازش خروجی xml بگیرم، میشه یه دفعه همه اش رو ریخت توی mdf
بعله

این msdn واقعاً بی خوده
نخير ( آقايون و خانومها لطفا روتونو بکنيد اونور من با اين کار دارم ! @#$$%#&^!!/>[))*&*(*&^! !!! حرف دهنتو بفهم!!!!) تموم شد !
البته حق داری سطح پی سی ورد از msdn بالاتره !!!!!!!! ! ( مديرا کجان پ خ مو ببينن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )

برو acceptButton فرم رو تغيير بده ! :31:

اگر شما نبودی الان این Bracket باعث می شد که از VS کاملاً زده بشم
ديدين که خودشم اعتراف کرد جاسوس سان مايکرو سيستمزه !

چرا هر وقت که یه پروژه رو می سازم بهم این Warning رو میده؟:

1- مريضه !
2- حال نداره مثل آدم بياد بالا !
3- ...... . .. . . ............!!
4-ويژوال سی 6 رو پاک کن:31:

امیدوارم به سوالات قبلم پاسخ بدید.
اميدی نيست

نیما جون، اینی که گفتی رو یه کم باز می کنی؟ آخه من چیزی پیدا نکردم
بالای سلوشن اکسپلورر ميبينی چندتا دکمه داره ؟ يکيش کاستوم اکشنه ميتونی توش برنامه بنويسی
يعنی کد اتچ کردن رو تو يه پروژه بنويسی بعد تبديل به exe کنی و بعد از اين قسمت فراخونی کنی

در همون حد که خودش بهت امکانات ميده . اگه تو قسمت interface بری ميبينی

برای استفاده از SQL Compact به جای SQL Express اگر همون عبارت رو توی Connection String عوض کنم درست میشه؟
فکر کنم بشه حالا چه گيری دادی به اين sql کامپکت !!

روشی که شلينه گفت يعنی خودتو به برنامت اتچ ميکنی بعد ميتونی mdf رو تو جيبت هم بذاری ت مانعی نداره

کار بدی ميکنی

سوتی (یا صوتی)
ثوطی!

کاملاً واضح بود ولی من که الان اتچ نمی کنم. من دارم از روی فایل mdf می خونم. میشه روشنم کنی؟

اگه فايل mdf تو پروجته لازم نيست اتچ کنی تو کانکشن استرينگ نوشته atachDB يعنی فقط فايل mdf تو جايی که مشخص کردی باشه
ميخوای هل (Hol) بدم روشن شی ؟!

کریستال ...!
من زياد کريستال و شيشه و اينجور چيزا تو جيبم نيست ! ببخشيد يعنی زياد با جزئيات کريستال ور نميرم که دستمو نبره خون نياد ! :31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بچه مگه تو درس نداری ؟؟!!! اينهمه سوال از کجا مياری ؟!!! نکنه سوالای ديفرانسيل رو هم ميخوای تو کنکور با سی شارپ حل کنی ؟! ؟

:10:يکم بيشتر بسرچ اينجا کلی جواب هست که هنوز سوالشو نپرسيدی !!

شرمنده اگه بعضی سوالارو جواب نميدم به چند علت زيره !
وقت ندارم
حال ندارم !
کی برد من ليبل فارسی نداره !
بلت نيستم !
خيلی فکر ميخواد خسته ميشم !
لازمه ويژوال استوديو رو باز کنم حالش نيست !:31:
مامانم دعوام ميکنه !
:31:

dogtag
25-04-2008, 23:24
آره دمت گرم واقعاً کارت (این رو هم بخوانیم: Car et) درسته

Bracket
26-04-2008, 01:02
من یه سوال دارم چجوری ادم میتونه در عرض چند ساعت این همه سوال بپرسه ؟

Ultimator
26-04-2008, 09:08
اين يه چيز ميخواد که شما نداری ! يعنی پشتکار و استداد فراوون در سوال پرسيدن !!
حالا از شوخی گذشته کار هر کس نيست اينطور سوال پرسيدن ! اين يک علاقه ی عجيب لازم داره .
اين نشون ميده دوستمون تشنه ی يادگيريه ولی يکم عجله ميکنه . ولی بد هم نيست ، نشونه ی اکتيو بودنشه

dogtag
26-04-2008, 12:28
آموزش هات عالي بود.
قضيه جيب شوخي بود يا جدي؟
sql compact رو واسه حجمش مي خوام.
اون dropdown فقط باعث ميشه كه نتونه تايپ كنه، درسته؟
مي خوام مثل readonly شدن textbox باشه.

در ضمن از دفاعت ممنونم

shalineh
26-04-2008, 13:51
اون dropdown فقط باعث ميشه كه نتونه تايپ كنه، درسته؟
مي خوام مثل readonly شدن textbox باشه.

یعنی میخوای حتی کاربر نتونه آیتمی رو از اون انتخاب کنه؟ برای این کار باید Enabled=Falseبشه وگرنه حتما باید استیل کامبو رو به DropDownList تغییر بدی. هیچ راه چاره دیگه ای نیست.

dogtag
26-04-2008, 20:52
شايد من اشتباه كرده باشم ولي enable هم كار نكرد؟

Ultimator
26-04-2008, 23:17
شايد من اشتباه كرده باشم ولي enable هم كار نكرد؟

ديگه قرار نبود از اين حرفا !!!
تا حالا enabled = false کردی که اينو ميگی ؟ رنگش عوض ميشه وحشتناک! به کنترل نميشه دست زد !!
:13:

dogtag
27-04-2008, 00:25
گفتم که شاید
آخه با پروژه ام 1 کار وحشتناک کردم که هیچ کدوم از دکمه هام معلوم نیست

dogtag
27-04-2008, 00:29
آقا لطفاً اون Crystal ها رو از 1 جا جوابش رو پیدا کنم برام
یک سوال دیگه Crystalی هم دارم که فکر می کنم اگر باهاش ور برم، خودم بتونم بفهمم:

چی کار کنم که صفحه من Landscape چاپ بشه؟

dogtag
27-04-2008, 00:55
جواب جفت سوال های کریستالیم رو فهمیدم!
شرمنده که عجولانه مطرحشون کردم.