PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : طريقه وارد كردن متون نستعليق با بهترين كيفيت در فتوشاپ

Shahin King
17-11-2005, 04:08
دوستان سلام

درد مشترك خيلي‌ها وقتي با برنامه‌هاي نستعليق‌اي مثل چليپا كه كار مي‌كنن اينه كه چطوري متن رو با بهترين كيفيت ممكن و اندازه‌هاي خيلي بزرگ وارد برنامه‌ي فتوشاپ كنن كه حالا يا از اون براي وب استفاده بشه يا براي چاپ (كه چاپ اندازه‌هاي بزرگ‌تري رو ميبره)...، فكر كردم روش خودم رو در رابطه با وارد كردن نستعليق با بهترين كيفيت در فتوشاپ توضيح بدم... ، البته شايد بهترين روش نباشه، ولي راحت‌ترين روشيه كه خودم انجامش ميدم، اگر كسي بهتر از اينو ميدونه تو كامنت‌ها تكميلش كنه...

بعد از اينكه متن رو داخل چليپا تايپ كرديد، با انتخاب كردن كل متن اون رو به كليپ‌برد كامپيوتر انتقال بديد...(اگه چليپا بازي در نياره!) بعد او رو به برنامه‌ي كرل پيست كنين(اگه مستقيم توي فتوشاپ پيست بشه، لبه‌هاي متن رنجه رنجه ميشه!)

آبجكت پيست شده در كرل رو انتخاب كنيد و به اندازه‌ي دلخواه بزرگش كنيد. (بزرگ‌كردن متن در كرل هيچ تاثير منفي‌اي در كيفيت نداره و تا هر اندازه كه خواستيد ميتونيد بزرگش كنيد- اين قسمت براي چاپ خيلي مفيده چون نياز به اندازه هاي بزرگتر داريم) حالا يك بار ungroup ش كنيد. (در اين زمان حروف به هم ريخته است) حالا از قسمت toolbar گزينه‌ي left align رو انتخاب كنيد تا حروف مرتب چيده بشه.. حالا اگه خواستيد مثلا نقطه‌هاي متن رو جابجا كنيد به صورت دلخواه و بعد با انتخاب كل آبجكت اون رو export كنيد به فايل PNG.

بعد اين فايل PNG رو در فتوشاپ باز كنيد (با بهترين كيفيت ممكن!) و بعد از تبديل لايه‌ي background به لايه معمولي با ابزار magic wand و البته tolerance يك پيكسلي (در option bar ش)قسمت سفيد تصوير رو delete كنيد تا فقط خود متن رو تروتميز داشته باشيد...

منبع : :question:

ghafar
17-11-2005, 13:02
با سلام
من يه سوال دارم:
چليپا توي ويندوز xp خوب خواب نميده يعني فونتاش به هم ميريزه برنامه ديگه اي براي نوشتن نستعليق توي ويندوز xp نيست؟

M E H D I
17-11-2005, 13:08
سلام

نسخه جديد چليپا رو به همراه كركش مي تونين از اينجا داونلود كنين. اين نسخه بهتره :cool:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اين هم نامه نگار كه يه خورده بهتر از چليپاست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تشكر

rasool_bbc
18-11-2005, 15:57
با سلام
من يه سوال دارم:
چليپا توي ويندوز xp خوب خواب نميده يعني فونتاش به هم ميريزه برنامه ديگه اي براي نوشتن نستعليق توي ويندوز xp نيست؟
خب زبانش رو به زبان انگليسي تغيير بده

hansol45
19-11-2005, 18:45
درچلیپا ورژن 1/1 مشکل ورود به فتوشاپ حل شده و موقع ورود متن نستعلیق مشکل رنجه و پلگی وجود نداره از اون آدرسی که مرگ موش !! معرفی کرده دانلود کنید حالشو ببرید

mojtaba_2006
25-11-2005, 00:39
نرم افزار کلک 2000 هم خوب نستعلیق مینویسه . با یک جستجو میتونی هم خودش و هم کرکش را پیدا کنی.

princes
25-11-2005, 16:08
سلام.

كسي اينجا نسخه چليپاي اصل(بازم ميگم: اصل باشه! اورجينال!) رو داره؟ اگه داره بزاره واسه دانلود.

ممنون.

princes
25-11-2005, 20:43
سلام.

كسي اينجا نسخه چليپاي اصل(بازم ميگم: اصل باشه! اورجينال!) رو داره؟ اگه داره بزاره واسه دانلود.

ممنون.

40 سال گذشت و جواب نيامد!

ZiTaNiX
25-11-2005, 20:46
چلیپا که قدیمی شده دیگه
کلک بهتر جواب میده
من یه روش توپ تر بلدم

KhalijefarS
25-11-2005, 21:56
روش توپتر !!! میشه یه راهنمایی کنی لطفا ....
راستی برنامه کلک خیلی گرونه ...اگه نسخه کرک شدش رو داریبه ما هم یه حالی بده ( قبلا تو همینجا گذاشته بودن که منم دان کردم ولی جواب نداد...)

janvarjan
04-01-2007, 17:03
سلام
ZiTaNiX جان روشت با کلک اگه بزاری ممنون میشم من در بدر دنبالشم

Navid Rahimi Rad
05-01-2007, 00:03
سلام
ZiTaNiX جان روشت با کلک اگه بزاری ممنون میشم من در بدر دنبالشم

شما مي توني متنت رو توي كلك بنويسي فقط بايد اون رو با سايز بزرك بنويسي و نوشتت رو Zoom كني و بعد از گزينه Edit و بعد CopyImagetoClipboard رو انتخاب كني و در داخل فتوشاپ يك سند جديد باز كني و Ctrl+V رو بزني تا متن از كلك به Photoshop با كيفيت بالايي انتقال پيدا كنه...
اين روشي هست كه من خودم باهاش كار مي كنم و 100% جواب مي ده و با كيفيتي خوبي مي توني متن رو از كلك به Photoshop انتقال بدي :rolleye: ...

YOUCOM
08-05-2009, 14:44
شما مي توني متنت رو توي كلك بنويسي فقط بايد اون رو با سايز بزرك بنويسي و نوشتت رو Zoom كني و بعد از گزينه Edit و بعد CopyImagetoClipboard رو انتخاب كني و در داخل فتوشاپ يك سند جديد باز كني و Ctrl+V رو بزني تا متن از كلك به Photoshop با كيفيت بالايي انتقال پيدا كنه...
اين روشي هست كه من خودم باهاش كار مي كنم و 100% جواب مي ده و با كيفيتي خوبي مي توني متن رو از كلك به Photoshop انتقال بدي :rolleye: ...

یه روش راحتتر هم داره و اون اینکه یه برنامه مثل Acrobat یا PdfFactory نصب کنی و از نوشتت پرینت بگیری. بعد نسخه Pdf رو توی فتوشاپ باز کنی و بعدشم 6400X زوم داری.

(اساتید ببخشن، تاپیک خیـــلی قدیمی بود ولی دلم نیومد نگم.)